Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Anababa

Dátum: 2009.03.05. 21:47:05
Kinek a müvve a Görbe tükör?
Karinthy Ferenc
Karinthy Frigyes
Boldizsár Iván
Móricz Zsigmond

helyesírás! műve
Dátum: 2009.03.05. 20:58:34
Célszerű megtalálni az egyensúlyt a szakértelmek és tulajdonságok között.
Azt, hogy számodra mit jelent az egyensúly, Te tudod eldönteni.
Célszerű alaposan áttanulmányozni a Végzetúr wikidot-ot.
Dátum: 2009.03.04. 22:46:58
Mi az: pici, piros és a sarokban áll?
Elefánt
Ribizli büntetésben *
Nem lehet tudni
Semmi

Tudom, hogy tényleg nem kvízkérdésnek való, de annyira édes
Dátum: 2009.03.04. 21:54:59
Kvíz 3 fórumba légy szíves, mert azt olvassa a kvízadmin.
Azért vannak olyan helyek (pl. intenzív osztály) és vannak olyan helyzetek, mikor el sem fogadják.

És azért felettébb szomorú volt azt olvasni egy gyerekintenzív osztály ajtaján, hogy náluk senki nem fogad el hálapénzt, de azt szívesen veszik, ha az osztály alapítványa számára a szülők tudnak befizetni, mert alapítványi pénzből tudják csak az ott fekvő gyerekek vérgáz elemzéséhez szükséges vegyszert megvenni. (megj: lélegeztetett gyerekeknek kb napi két vérgázvizsgálat kell, és akkor nem volt akut helyzet amikor soron kívül is kell).

Szóval ne általánosítsanak kartársak, legyenek szívesek!
Tipródom egy ideje azon, hogy mit írjak...

Szóval először is minden tiszteletem és elismerésem azoké az orvosoké, akik elhivatottságból, valljuk be sokszor elég mostoha körülmények között teszik tisztességesen a dolgukat.

Fejlődési lehetőséget (és most nem a finanszírozási rendszerről beszélek) elég sokat látok, ami kis odafigyeléssel nagy előrelépést jelenthetne mind a betegek - és általuk az orvosok számára is:

stílus és kommunikáció - nem tudom, hogy tanítanak-e valamit e témakörben az orvosin, de valljuk be lenn hova fejlődni (kivételeket lásd fentebb)
Sajnos volt alkalmam az átlagnál mélyebben alámerülni az egészségügy bugyraiban, és az alapvető problémát a nem megfelelő kommunikáció, illetve a kommunikációhiány területén látom. Annyi, de annyi minden egyszerűbb és könnyebb lenne, ha az orvosok és betegek megtanulnának beszélgetni egymással, odafigyelni egymásra. Tudom, néha a betegekkel/hozzátartozókkal sem könnyű, ráadásul ugyanarra a hírre teljesen másképp reagálhatnak még ugyanazok az emberek is más-más élethelyzetben, de ezért lenne hasznos ezekre az orvosokat felkészíteni - tudják kezelni a reakciókat (pszichológia?) és akkor talán a betegek is úgy éreznék, hogy emberszámba - embernek veszik őket, nem egy következő megoldandó feladatnak.
Időnként hihetetlen harcokat kell vívni azért, hogy az orvosok beismerjék: van amit nem tudnak - sőt szerintem alig valamit ismer az emberi test működéséről az orvostudomány/biológia/kémia tudománya. És még keményebb harcot kell vívni mikor az orvosok azt hiszik tudnak valamit, a beteg rákerül a "futószalagra" - általában információhiányban (ideértve azt is, mikor elmondják de nem érti - hogyan is értené ha nem az a szakmája) és az esetek nagy részében bármiféle szakképzett lelki támogatás nélkül. Ezzel gyakran a mérlegelési/döntési lehetőséget veszik el tőle akár olyankor is, mikor a diagnózisról utóbb kiderül, hogy téves.

Nem mondom, hogy könnyű a helyzetük, de némi empátiával (mindkét oldalról!), türelemmel sokat lehetne lendíteni az orvos-beteg kapcsolaton. Szerintem. (és igenis vannak olyan orvosok, akikkel ez működik!)

Benőke: nem minden szolgáltatás érhető el pénzért is; és nagyon kevesen vannak akik a drágább kezeléseket/beavatkozásokat saját zsebből ki tudják fizetni. És van, amikor a pénz sem tudja megmenteni valakinek az életét, mert nem tart még ott az orvostudomány...

Mortimer: egyetértek, a szemléletmód-váltás hasznos lenne, de kérdés, hogy hol húzod meg a határt - a cigi elhagyásánál vagy a kialakult betegség kezelésében történő részvételnél? És mi van akkor, ha olyan kezelést akarnak alkalmazni, amelyre lelkiismereted/hited alapján nem mondhatsz igent? És mi van akkor, ha rossz a diagnózis? És mi van akkor, ha .....
Dátum: 2009.03.03. 20:50:10
Idézet: Zelinda - 2009.03.03. 19:26:50
Milyen tárgyat kell venned a lélekkufárnál, hogy a mentorod elégedett legyen?
bőrpajzs
buzogány
kis bőrpajzs
bőrvért

Amikor én kezdtem a játékot, még nem volt olyan, hogy mentor...


Ráadásul szerintem két válasz is jó, mert mindegy neki hogy milyen pajzsot veszel csak vegyél (én pl. jóval később vettem meg és nem azt amit javasolt)
Most érkezett, friss, meleg:

"anyádon farmoljál basztki köcsög !"
Dátum: 2009.03.03. 18:10:37
És az mitől függ, hogy ki értékelhet és ki nem?
Egy olyat kizáratni, akit le lehet győzni?
Vannak ennél jóval cifrábbak is, ez még legalább szalonképes
Dátum: 2009.03.02. 19:31:08
Köszi
Dátum: 2009.03.02. 19:24:36
Sziasztok!
V2-n ha törlök karaktert, akkor ugye a V1-es nem törlődik vele?
Ana
Dátum: 2009.03.01. 20:32:17
Hogy hívják Bódi Guszti feleségét?
Bódi Szilvia
Bódi Rozália
Bódi Margó
Bódi Piroska

NC
azért annyira nehéz sem gyorsabban meglett mint a kerekasztalosok ennivalója grálkeresés közben...
Dátum: 2009.02.28. 21:45:25
Kit vagy mit ettek meg a Kerekasztal lovagjai a Szt Grált keresve?
sir Robin kobzosát
kacsasültet
a nyulat
cipőjük talpát
Ezt kvízolimpián nem lehet kiguglizni

Mi volt Jim Morrison(the Doors) beceneve?
Mr. Mojo Risin
Blues boy King
Jimbo
Mr. Slowhand
Mert iszonyú fontos tudni és alapműveltség, nem?

Melyik az a hal amely a kacsacsőrű nevet kapta?
kárász
ponty
dévér
csuka
Ez meg ötletes lenne, ha olyanok is megtalálnák rá a választ valahol a neten, akik az életben nem láttak még ilyen halakat.
Dátum: 2009.02.28. 13:21:23
Talán mert nem írták még ki a bajnokságot azóta?
Dátum: 2009.02.27. 21:50:27
Adófizetés gyakorisága? Mert így nehéz belőni
Dátum: 2009.02.25. 22:52:34
Dátum: 2009.02.25. 22:38:24
Valamit félreérthettél:
"Kiskorú az, aki a tizennyolcadik életévét még nem töltötte be..."

Azaz - logikailag - nagykorú 18. életévének betöltésétől (kivéve, ha... lásd előző hsz.)