Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Szinv

Oldal: 1234567
Idézet: Lanmandragoran - 2009.02.10. 19:32:42
Bár ezzel most egy alkalmat elbuktál, de akkor kész is a következő gyönyörű műveltségi kérdés.


Igen, már tudom is, hogy lesz átalakítva, h jó legyen.
Idézet: Lanmandragoran - 2009.02.10. 19:18:09
Félig meddig meg kell kövesselek a kritikával, mert többnyire tényleg azt írják. Bár azért a wikin és a Liszt Ferenc Zeneiskola oldalán csak az egyik legnagyobb zongoraművésznek nevezik, ez félrevezethette az értékelőket is, ha nem a kérdésre hanem a valószínű válaszokra kerestek rá.

(Ha a kérdésnek nem kéne egyértelműnek lennie, akkor a kakukktojásos kérdések is jók lennének )


Igazad van, az "egyik" szócska kellett volna még.
Idézet: Lanmandragoran - 2009.02.10. 18:44:26
Szerintem a téma jó lenne, ha valami konkrétabb megfogalmazása lenne. Bartók és Chopin inkább a zeneszerzői pályájuk kiemelkedő alakjai voltak, de ennyiből nem tudnék dönteni, hogy Liszt, vagy Mozart a megfejtés, mert a maguk életében mindketten a legnagyobbak egyikei voltak. Magyar emberként Liszt Ferencre tippelek, de ha ilyen kérdésben tippelni kell, az nem egyértelmű, ahogy az indoklás is szól.


Általános iskolában ének órán ezt tanították. Mellesleg, ha beírod a gugliba, akkor dobja a jó választ.

Egy kvízkérdésnek egyértelműnek kell lennie? Ebben az esetben elég lenne egy lehetséges válasz is.
Idézet: Blizzeeee - 2009.02.10. 18:45:17
Melyik szervezet bocsáthat ki legálisan készpénzt?

Jegybank
Maffia szervezetek
OTP Bank
Beholder Kft


A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
A kérdésre megadott válaszaid nem voltak egyértelműek ill. rosszak voltak.

Szerintem ez egy kis magyarázatra szorul.....


Nincs Magyarországon olyan nevű bank, hogy Jegybank. A Magyar Nemzeti Bank a jegybank. A válaszok közt ennek kellene szerepelnie.
Szerintetek ez tényleg rossz kérdés?

Minden idők legnagyobb zongoraművésze. Ki ő?

Wolfgang Amadeus Mozart
Bartók Béla
Liszt Ferenc
Frédéric-François Chopin

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésedet az értékelők szerint rosszul / nem értelmezhetően tetted fel.
Dátum: 2009.02.10. 17:39:06
Ki írta Toldi Miklóst??
te
manapufancsok vezére
én
Arany János

A kérdés helyesen: Ki írta a Toldi Miklós c. művet.

Komolytalan, igénytelen válaszok.

Törölni.
Dátum: 2009.02.07. 10:56:32
Idézet: Danilaci - 2009.02.07. 10:45:36
Szerintem felesleges vitatkozni , a kérdés speciális ! Remélem törlik az ilyen és hasonló kérdéseket!


Azért a Star Wars-ra azt mondani, hogy speciális. Ez durva volt. Ha ez speciális, akkor minden az.
Dátum: 2009.02.07. 10:54:00
Idézet: Bekas - 2009.02.06. 23:06:25
Melyik megyében található Balaton?
Heves
Zala
Somogy
Borsod


Ki mondta, hogy a Balaton egy megyéhez tartozik?


A kérdést nem én tettem fel. De én. pl. állítom, hogy így van. Javaslom, te is nézz utána a dolgoknak, mielőtt ide írsz.

Balaton község Heves megyében, a Bélapátfalvai kistérségben található.

Szóaval a kérdés jó!
Dátum: 2009.02.07. 10:38:31
Idézet: masterv - 2009.02.06. 23:27:55
No azért én megnézném azt a kazettát mégegyszer,drága Princess, és neked is ajánlom figyelmedbe Szinv,mert ha megfigyeled a főcímet(a felgördülő előszót) bizony ott van hogy:

Star Wars
Episode IV
The New Hope

És nem utólag tették oda,csak a magyar fordítóbrigád nem tartotta érdemesnek megemlíteni,majd csak jóval később,a felújított verziónál.Az,hogy a kazettán mi volt írva,nos az nem tartozik a kérdéshez.Viszont az öreg Lukas bácsi már elejétől fogva így készítette,direkt a 4. résszel kezdve egy tervei szerint 9 részes sorozat közepét forgatta le.Bocsi,hogy okoskodom,de egyik alapvető kedvencemnek tartom a szériát.


Már majdnem igazad van. De mivel a kérdés egyértelműen a Star Wars magyar címére vonatkozott, így mégsem.

Egyébként meg felesleges a vita.
Dátum: 2009.02.07. 10:27:39
Hogy írjuk helyesen?
Tejfel
Nincs is ilyen szó!
Tejföl*
Tej-föl

Könyörgöm, ha már ilyen jellegű kérdést teszel fel, legalább tanulj meg helyesen írni!
A tejfel, tejföl, esetleg tej-föl, mind kisbetűvel kezdődik. Az utolsó válaszod meg igen fatáziadús. Valami jobb ötleted nem volt? Mondjuk tej-fel?

Törlés.

Melyik jégkorszakban élt állat létezik még ma is?
Kardfogú tigris
Mamut
Rénsarvas*
Egyik sem

A rénsarvas sajna nem létezik, de ha szerinted igen, linkelj be egy képet róla légyszi, légyszi...
Az egyik sem helyett kitalálhattál volna valami frappánsabb választ is.

Törlés.

Mit takar a Spam kifejezés?
Sokat pattogó agyament muksó
Vírus
Kéretlen levélküldemény
Online játék

A spam és vírus szó köznév, kis betűvel írjuk, mint ahogy a többi választ is. Kérem a kérdés javítását vagy törlését.

Miért mondják, hogy a Vénusz a Föld nővére?
mivel mindkettőn van
mivel sok tulajdonságuk hasonló*
nem szokták ezt mondani
mivel légkörük ugyan

Örültem volna, hogy ha a válaszlehetőségek be vannak fejezve.

Törlés.
Dátum: 2009.02.06. 22:28:17
Hány számjegyből áll Magyarországon egy bankszámla?
32
15
12
24

A bankszámla nem áll számokból, ami rajta van, az igen, lehetőleg minél többől:)

Ha a kérdésfeltevő bankszámlaszámra gondolt, akkor melyik banknál? Lakossági vagy vállalkozói számlaszámra?

Az OTP-nél például alapból 16 jegyű egy normál számlaszám, de az önkormányzati és céges alszámlák 24 jegyűek. Az ERSTE bankszámlaszámai pl. 24 jegyűek.

Kérem a kérdés törlését.
Dátum: 2009.02.06. 22:18:34
Idézet: Roseprincess - 2009.02.06. 22:08:52
Idézet: masterv - 2009.02.06. 21:44:53


Melyik a Star Wars sorozat 4. része?
A klónok támadása
Baljós árnyak
A csillagok háborúja
A jedi visszatér

Egyik sem jó válasz,a 4.rész címe: New Hope(Új remény).Ha valaki Csillagok Háborúja rajongó,és még fel is teszi kérdésnek,legalább ezt tudhatná.


Én mindig is csak simán Csillagok Háborújának ismertem, és az utána lévő két résznek lett alcíme. Legalább is nekünk otthon egy elég régi kazettán van meg, ami már vagy 15 éves, és ott a 4. rész még csak Csillagok háborúja címen szerepelt...
Persze a múltkor én is fel lettem homályosítva, hogy az új remény a 4. rész. Akkor én is egy hasonló kérdés miatt reklamáltam, csak ott a helyes válasz szerepelt, és hát akkor szembesültem én is a címével. De mondom azon a kazin tényleg nincs alcíme.


Abszolút egyetértek. Mikor 1988-van először láttam a filmet, szilveszterkor ment a TV-ben, akkor még A csillagok háborúja volt a címe, az alcímet csak jóval később tették hozzá.
Dátum: 2009.02.06. 20:09:36
Idézet: Csigebige - 2009.02.06. 20:05:17
Mikor szállt partra Kolombusz Kristóf San salvador szigetén (Bahama szigetek egyikén) ?
1492 . január 21.
1492. szeptember 13.
1492. október 12.
1492. november 3.

Azt nem kérdezi véletlenül, hogy hány óra, hány perc volt?


Esetleg, hogy kik voltak a társai?
Dátum: 2009.02.06. 19:59:44
Idézet: Roseprincess - 2009.02.06. 19:42:18
Kinek az írói álneve Frank Cockney?
Tóth Éva
Gárdonyi Géza
Tóth András
Lőrincz László*


Na most én Lőrinz Lászlónak csak a Leslie L. Laurence állnevét ismerem... és egyébként sem hiszem, hogy minden írónak, mind a 25 féle álnevét ismernünk kellene.


Pedig ezt illik ismerni, elég régóta a pályán lévő magyar író, egyedi stílussal, illetve nagyjából a saját műfajában egyedül.

Mellesleg te sem tudod helyesen leírni a nevét.

Leslie L. Lawrence néven ír, és Lőrincz L. László, nem Lőrincz László.

És álnév, nem állnév...

Módosítva. cirip köszi!
Dátum: 2009.02.06. 19:29:01
Idézet: Crazy71 - 2009.02.06. 18:43:24
Ez miért kapott ROSSZ értékelést? Miért az az indok, hogy "Kérdésedet az értékelők szerint rosszul / nem értelmezhetően tetted fel."?



Hol szokták tartani Magyarországon a világhíres Parádét?

Budapest*
Pécs
Mohács
Debrecen



Szerintem nagyon egyértelmű. Nem hiszem, hogy ezt lehet máshogy is értelmezni!


1. Nem világhíres.
2. Nem Parádé a neve.
3. Már nem tartanak ilyet (szerencsére).
Dátum: 2009.02.06. 19:24:37
Mennyi 9+1251×2?

6400
2420
2002
2520*

A helyes válasz 2511 lenne, mert a szorzás magasabb rendű művelet, tehát azt kell először végrehajtani.

Lehet-e tolatni gépkocsival a Hídon?
Igen *
nemtudom
Szigorúan tilos!
Csak akkor, ha nem látja meg senki:

A híd kis betű, nincs ilyen nevű híd, hogy Híd.
Dátum: 2009.02.05. 22:43:55
Melyik filmben nem játszott Mell Gibson?

Hazafi
Visszavágó
Tortúra
Halálos fegyver

Szegény Mel Gibson, legalább a neve helyesen lenne írva:)

A Maksa Híradó poénja jut eszembe:D

"Mel Gibson amerikai színész örömmel fogadta a hírt, hogy Magyarországon női tetrészt neveztek el róla."

Kérem a kérdés javítását vagy törlését.
Dátum: 2009.02.05. 20:56:45
Igazatok van! A TGY szövetségtől elnézést kérek, a kirohanásomért!

Ez nem minősíti a teljes szövetséget, csak aki ilyen módszerrel próbál előnyhöz jutni. Remélem ők magukba szállnak!

Úgy látom, hogy el kell oszlatnom néhány félreértést.

Nekem már rég kész a döntetlenes küldim. Engem nem vert meg se Aranyalma, se Trueblood ilyen módszerrel.

Érdekes módon, amíg ők csinálták a küldit, addig ez a taktika nem jutott eszükbe, csak miután készen lettek vele.

Én is támadtam, miután kész lett a küldetésem, csak nem állattal, hanem döntetlenes küldihez öltözve. Ha már nekem is sokan segítettek és támadtak, így adom vissza. Nem úgy, hogy TP szerzésre hajtok és még arra hivatkozok, h jó fej vagyok, mert csak állatot vittem, egyéb cuccot nem.

A döntetlenes küldetés így is egy rohadt dolog, de néhány TGY tag még meg is nehezíti ezt másoknak.

Megint csak gratulálni tudok ehhez.

Tényleg van 1-2 jófej tagoktok! Tisztelet a kivételnek! Akinek meg nem inge, nem veszi magára.
Dátum: 2009.02.05. 19:37:42
Kedves TGY tagok!

Kevés ilyen mocsok banda van a szerveren, mint ti.

Igen, a döntetlenes küldetésről beszélek.

Sokan tőletek már megcsinálták, majd puszta jófejségből döntetlenező játékosokat támadnak full felszerelésben. Gyönyörű.

A másik dolog. Személy szerint Truebloodról és Aranyalmáról tudom, hogy döntetlenhez öltözve, de állattal támadja a döntetlenezőket azért, hogy tutira TP-t szerezzen. És még meg is magyarázza, hogy örüljön az illető, hogy nem full cuccban támadta meg és milyen jófej.
Bezzeg, ha őket támadta volna valaki így, mikor döntetleneztek, ment volna a hőbörgés.

No comment.

Minden TGY tagnak azt tanácsolom, hogy nézzetek mélyen magatokba! Ugye milyen sötét van?

Ezek után pedig, bárki üsse a TGY tagokat, ha döntetlenhez vannak öltözve.
Dátum: 2009.02.03. 11:28:22
Spekulálni nem sok írtelme van így sem. 2-3 szint különbségnél a magasabb szintű ellen gyakorlatilag esélytelen vagy.
Oldal: 1234567