Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Meridiath

Dátum: 2009.05.11. 07:51:19
Akkorát szakítottatok, hogy kiakasztottátok a rendszert

Érdemes Baratynak pm-ben jelezni, bőven bug-gyanús.
Hogy egyértelmű legyek, az én megoldásom minderre ilyen volt:
A száraz "Ki volt XY?" helyett a "Miről ismert a furcsa nevű XY?' verzióban tettem fel a kérdést.
Furcsa a neve? Ismerik mások? Mi a szösz.
Eggyel több adag ösztönzés van benne arra hogy ha nem is tudja, tudja meg.
Persze, sőt: "Mit ülsz már megint a gép előtt? Odakinn süt a nap! (Én is már rég a strandon iszom a bambit.) Na jó... te tudod. Akkor mondd meg nekem: mi a barátka?"


Enyhítve akkor is befér.
Igazságod is vagyon, meg szőr is van a szíven

Az ilyen típusú kérdésfeltevés eleve kicsit felcsigázza a válaszadót arra hogy utánanézzen, szerintem jó ötlet megszólítani a kvíz alanyát. Így lesz a nyelvtanilag eldöntendő kérdésből ösztönzés.
Nekem tetszik, és megvétózom a vétódat ;k)
Ha javítod a szóközhibát, leadhatod újra ugyanezt, nem veszítetted el a kérdésfeltevés jogát.
Dátum: 2009.05.08. 23:35:41
Igen, ezt még azért én is megvártam az örvendezés előtt
Dátum: 2009.05.08. 21:16:13
Hamár úgyis eluralkodott a topikban a csendes várakozás és az off, hozzáfűzném a családi meghatódáshoz:

Engem nem akar valaki örökbe fogadni?
Dátum: 2009.05.08. 20:14:53
Kerék alá tenném, onnan is kivenném.
Biztos kap érte pár nap bant.
Még írd meg ide hogy hányas világon lakik eme tündöklő sarjúja az intelligenciának és a kecsnek, és garantált hogy páran meg fogják látogatni és illemtanórát adnak neki.

Szerk ha valakit érint: V3, 10-es szint, 165 TÖ
Dátum: 2009.05.05. 19:54:04
Mégis honnan a búbánatból veszed ezt?
Dátum: 2009.05.01. 23:39:45
* Este van... már ha estének lehet nevezni az üszök-színű égbolt hasas felhőit. Bármelyikükből hamarosan zsíros eső csöpöghet, eláztatva a kiszikkadt földet, és elűzve az apróbb férgeket repedéseikből. A föld átkozott... és mindaddig az is lesz, amíg a vortexek megfertőzik a felszínt, gonosz monogramjukat vésve fel az égboltra.
Az épület kihalt, a csapóajtó lassú, idegtépő nyikorgással üzekedik a széllel.

Mi lehetett itt korábban? Talán egy közösség lakott itt, galetkik tartoztak egymáshoz egykor, akik nem azért értek a másikhoz hogy lélekenergiáját vegyék. Volt ilyen valaha?
~Nemes... dicső... bátor...~
Eh. Csak szavak melyeket talán mindannyian elfelejtettek a lélekenergiáért folyó harcban. Ember embernek farkasa. A saját fajod mókája vagy, számkivetett, ki csak erejét növelni tömörül csapatba... de hisz hogy lehetnél bárki barátja, szeretője, testvére, ha léted alapja az az energia, mi a másikban is kering?! Egyetlen átkozott élőlény sem pusztítja saját fajtáját a fennmaradásért... Nem. Ez csak a végzeturak groteszk tánca...


Erősebb szélfuvallat nyekkenti meg az ajtót, belülről a falhoz csapja. Egy zsanérja leválik, és törött karként ficcen előre. A fa és a fém hangjára egy szempár is felpattan... egy alakhoz tartozik, aki egy dohos asztal tetején, térdeit felhúzva pihenteti fejét.*
- Cssst... *szólal meg, a hang korholó, de a testtartás egy szemernyit sem változik, és szemét is újra lehunyja.

Igazándiból nem tudja mennyi ideje tartózkodik itt. Az idő elfolyik. Csak események vannak, ahogy az éhség megköveteli, aztán pedig csend... talán napokig. Nem tudja. Lehet hogy napokig. Igen, lehet...

Ott az asztal tetején ülve, lehetne gyermek is: ilyen bolond helyen pihenni... vékony karjai átölelik csizmáját, szoknyája ebben a testhelyzetben túl rövid ahhoz hogy elfedje plezúros térdét. Magányosnak és elhagyottnak tűnik. Talán ha meglátod, kedved lenne megóvni és vigyázni rá. Arca vonásai bájosak a sok maszat alatt, noha így pihenve is jól látszanak már a mosolyhiány mély árkai. Édes, kócos, szomorú baba, mondhatnád.
De lehet hogy lehetőséged lenne jobban megszemlélni, és akkor talán szívedet lassan hideg bilincsbe fogná a kétség. A vállán mély seb hege. Nyakán, combján szintén. Harcos sebek.
Mielőtt tovább gondolhatnád, ismét neszek hangzanak fel, ám most a helytől idegenek. Valami közeledik.
Most villámgyorsan történik minden. A csendes álmodozás a múlté - felpattan teljesen a szemhéj. Valószínűtlenül zöld szemek pásztázzák át a fogadót, majd macskaügyességgel mozdul az apró test, hogy izmai a hangtalanul a leomlott bárpult elhagyatott szegletébe repítsék. Fém koccan fémhez, és mana zümmög mint mikor elbájolt holmik egymáshoz érnek egy pillanatra. Fegyverek. Páncél. Nem gyermekjáték...

Egy furcsa-zöld írisz táguló-szűkülő pupillákkal leselkedik bárki betérőkre.
Ő maga nem látható, nem hallható... csak egy bolond árnyék csupán...*
Dátum: 2009.05.01. 22:02:32
Engem Application Error 505 tartott távol hogy valamelyik asztalnál melegedjek.
Nem, azért ennyire nem volt bonyolult az értékelő logikája szerintem De ha esetleg ő is feltűnik majd itt, biztos választ is kaphatunk.
Honnan tudod hogy játékos dobta vissza és nem kvízadmin?
Megnézve a kérdést (ami szerintem jó) az "ezek közül egyik sem" miatt kaptad vissza. Nehéz néha negyedik rossz választ is megadni, de valahogy meg kell birkózni vele azért.
Egyik helyen elfogadták, másikon nem?! Ugye tudod hgoy ugyanaz az adatbázis mindhárom világon?... azaz egy kérdést csak egyszer. Ha ugyanazt felteszed kétszer, nem fog bekerülni duplán.
Szia,

visszább jelenleg nem olvastam energia híján, csupán erre a hősies kirohanásra nem álltam meg hogy ne kommenteljek. Túl sokszor adtam (próbáltam adni) érdemi válaszokat olyasvalakiknek, akik felszaladnak ide anyázni, és arra már tesznek hogy mit is válaszolnak nekik...
Ha már így nekem szegezted a kérdéseket, szívesen elmondom amit tudok, bár hozzám igen kevés alkalommal futnak be értékelésre kérdések (keveset vadászom), bizonyára néhány tapasztaltabb fórumozó is hozzászól, hacsak nem fáradtak bele abba, hogy ugyanazokat a kérdéseket válaszolják meg újra és újra. Ha van kedved, a párszáz hsz-ből érdemes visszaolvasni egy keveset csak ebben a topikban, abból már eleve több infó jön le.

Nos.
1) A kérdés adatbázis 100ezres nagyságrendű tudtommal (ha még egy 0-t is lecsípünk, az is meredek.) A játék elején, tavaly novembernek nyakló nélkül kerültek be a kérdések, innen erednek a mindenki kedvence "milyen az isten színe" típusok. Ezeket kézzel kell kiszedni, a kvízadminoknak a "Kvíz 3." topik ebben a segítsége, ha annyit megteszel hogy a bosszantókat bemásolod, máris elmondhatod hogy tettél valamit a kitisztításért. Pluszban levezetni is jó a hülye kérdések fölötti feszkót.
2) Az értékelői joga elsőre mindenkinek van. Úgy tudom attól veszik el, aki notóriusan anarchista módon értékel, pl. mindenre "azonnal törölni" értékelést ad - de bevallom ebben nem vagyok biztos. Úgy tudom továbbá, hogy nem egy darab értékelő értékel egy darab kérdést, hanem 10-15. Ezek között lehetnek tapasztalt vén rókák, de frissen regelt 10évesek is. Eredmény azonban csak egy...
3) Konkrét példád esetén: attól hogy van benn már az adatbázisban egy kevésbé jó kérdés, miszerint hol gyártják ezt vagy azt, attól még a te hasonlód nem biztos hogy jó értékelésre számíthat. Sokan elkövetik azt a hibát hogy "Ja, ezeknek ez kell?!" alapon ugyanúgy rossz kérdést írnak, csak hogy járjon érte LE. Az hogy a motorok gyártási helye mennyire alapműveltség nem szívesen nyilatkozom, nekem speciális, ámde kikövetkeztethető.

Az én javaslatom az, hogy mivel szellemdúsnak tűnő pár hozzászólás birtokosa vagy (no irónia), olyan kérdéseket tégy fel, amely a saját mércédet megütik. Ne a jelenlegi adatbázisból indulj ki. Legyenek kidolgozottak a rossz válaszok is, ezért ha még speciális is a téma, az ember szívesebben utánanéz.

Hát, így ennyi.

Remélem segítettem valamennyire.
Ó engedd meg hogy hadd gratuláljak a fórumos regisztrációdat követő első hozzászólásodhoz! Látszik hogy véleményed megformálása előtt sok időt eltöltöttél a kvízrendszer és a kapcsolódó fórumtémák áttanulmányozásával, valamint hogy nagy egyéniséget sejtetően, megfontolt és komoly álláspontodat ilyen parlagias, mégis lényegre törő egyszerűséggel osztottad meg az egész közösséggel.
Csak így tovább, cucu!
Dátum: 2009.04.29. 19:13:46
Idézet: Kocos - 2009.04.29. 18:51:41

Nagyon fontos lenne, hogy a legerosebb allat szintjet vizsgaljatok (ami a toplistaban is szerepel)! Igy elkerulheto, hogy az ember barakjon ket gyatabb allatot piheneskor, akik meg tudnak fejlodni, mig kozben a 2/3-on tuli allatai ott sorakoznak a kennelben. En is csatasorba tudnek allitani megfejlodokepes allatokat, de gondolom nem ez a cel.


Várj, ezzel azt mondod, hogy akinek 2/3-on túli állatai vannak, az újabb befogásai ne fejlődhessenek úgy, mint annak a karakternek, akinek nincsen? Itt a fejlődés gyakorlatilag azt jelenti, hogy pihenés közben betámadják, szétszedik a gyatra állatokat huncut darabokra, és még csak ne is kapjanak TP-t, mert van egy igazi vérdög a kennelben?
Igazándiból nem értem hogy hol van ebben visszaélésnek a lehetősége. Mondjuk nem valósidejű probléma nekem, lehet ezért. Kifejted jobban?
Dátum: 2009.04.29. 18:02:13
Azt észre lehet venni hogy sokan beírják azokat a kérdéseket is, amikre ők maguk nem tudják a választ, holott teszem azt valóban szélesebb körben ismert. Részemről a filmeknél az egynyári amcsi celebekkel teletűzdelt mozifilmek és a sorozatok valóban speciális, mert ha még tudom is, de jövőre már a kutya érdeklődésére sem tarthat számot, a nagyobb alkotások természetesen más kategória.
Szerintem ezért is nem kerül ki minden kérdés amit itt "bepanaszolnak". Aki töröl, úgy gondolom élhet vétójoggal.
Dátum: 2009.04.29. 10:15:55
Kicsit sokáig gyűjtögettem. Először jöjjenek a primitívek.

Melyik kontinensen található Magyarország?
Amerika
Afrika
Europa
Ázsia

Melyik egy étel neve?
pozza
pizza
puzza
pazza


Mi az a melléknév?
Nincs is ilyen!
Tulajdonságot kifejező szó.
Egy cselekvést kifejező szó.
Egy személy nevének utóneve.

NC.

Hogy hívják a Karbi tenger kalózai című film főhősét?
Mike Gascoigne
Andy Cole
Jack Sparrow
Paul Ince

Helyesírás, és már szerepelt, törlésre javaslom.

Hol dolgozik a krúpié?
kaszinóban
lóversenypályán
színházban
múzeumban

A krúpié leginkább sehol. A hosszú ú rövidre javítása után viszont szerintem maradhat.

Melyikük nem született feleség?
Kate
Bree
Susan
Gabrielle

Spec.

melyik filmben szerepelt Elisha Kuthbert?
underwold
hajo a vége
star wars
szuzet szuntess

Spec és helyesirás, meg különben is.

Milyen összefüggés van a tg x° és a ctg x° között?
Semmi.
Egymás ellentettjei. (-tg x° = ctg x°, vagy fordítva)
Egymás reciprokai.
A tg x° szinusza egyenlő a ctg x° koszinuszával.

Örülök hogy a "semmi" válasz miatt írhattam be ide...

A szivoság szakértelem hanyas foka után lesz 1 plusz támadásod azokhoz képest akiknek nics szivosság szakértelme?
Soha mert nics is ilyen szakértelem.
Amint eléred a 10 szakértelm szintet.
20 szakértelem szint után.
Mi az a szakértelem?

Végzeturas, nemtudhassás, helyesírás.

Melyik tudományágban nem osztanak Nobel díjjat?
Fizika
Matematika
Kémia
Orvostudomáy

Már szerepelt, úgyhogy ezt a helyesírást távolról szagolót törlésre javaslom.

Régen és napjainkba ha elaludt a boros pincébe a gyertya akkor az mit jelentett?
Túl sok a szén-monoxid a helységbe
elfujta a szél
ki tudja
leégett

A kérdés nem rossz, de pocsék válaszok és helyesírás. El véle.
Hát így elsőre a "Majolika az egy bábművészet" tényleg kilóg, de csak a többihez képest - a többi mind határozatlan tárgyas, ez túl határozott. Bábművészeti ág, vagy bábjáték típus.
Kicsit szőrözős értékelés mindazonáltal.