Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Ariel

Idézet: Craslorg - 2013.01.28. 09:44:50
Nem nagyon írtam ötletet, de most - természetesen, mint mindenkitől, itt is - kifejezetten a magam számára előnyös reliken gondolkodtam.

Cras, ilyen szépségeket én is ki tudok találni
Vedd el, ami jár: Mostantól, ha valakit portyában megtámadsz, akkor LE rablás szempontjából veled azonos szintűnek számít.
Dátum: 2013.01.27. 19:50:04
Idézet: Kocos - 2013.01.27. 19:43:19
Idézet: Ariel - 2013.01.27. 19:26:08
Idézet: ADZSI76 - 2013.01.27. 19:04:37
Például?

Például átválthatok 30 pp/napra, fél perc alatt kész van a küldim, nem kell fél órát várnom, hogy újra támadhassak, a csatákért csp-t, pp-t kapok vissza.


Mikor jatszol te? Ejjel haromkor? Nekem 30 masodperc pont 2 csatara eleg.

Most még az állatok oldala is betöltődik 2 másodperc alatt.
Dátum: 2013.01.27. 19:44:13
Egy szóval sem mondtam, hogy megéri. Azt mindenki maga dönti el, az előnyei és hátrányai mérlegelésével. Amit én mondtam, az annyi volt, hogy a LE/Tp szar, de vannak egyéb előnyei.
Dátum: 2013.01.27. 19:32:18
Értettem a kérdést, minden amit leírtam előnyként, érvényes 60-ik szint alatt is.
Dátum: 2013.01.27. 19:26:08
Idézet: ADZSI76 - 2013.01.27. 19:04:37
Például?

Például átválthatok 30 pp/napra, fél perc alatt kész van a küldim, nem kell fél órát várnom, hogy újra támadhassak, a csatákért csp-t, pp-t kapok vissza.
Dátum: 2013.01.27. 18:37:44
Le/Tp-ben biztosan szar, de elég sok egyéb előnye van.
Idézet: Aurri - 2013.01.27. 13:52:57
Ez azért erős sarkítás. Az játék legfőbb és leguniverzálsiabb erőforrsát (LE) nem keverném össze a plusz oppcionális jutalmakkal.

Én pedig nem nevezném az ismételhető küldikért járó dukátokat plusz opcionális jutalomnak. A dukát sarkítás nélkül pont annyira erőforrás, mint a LE.

A balansszal talán igazad van, de ha a játék színesedne (megtörve az ismétlős napi rutin monotoniát) az szerintem nem tenne rosszat a játéknak (még ha cserébe +néhány küldi is lenne teljesíthető a csúcsküldizőknek, főleg ha a dukátolást visszafogjuk)
Szerintem pedig pont ugyan olyan monoton maradna a küldizés, annyi különbséggel, hogy nem 3x3-mas csomagokban csinálnám a küldiket, hanem 3x4-esben. A napi rutin ugyan az, portyázz, vadássz. Erre épülnek a küldik is. Attól semmit nem színesedik a játék, hogy teljesül egy újabb küldetésem, miközben feltöltöm a kennelemet sajtolandó állatokkal.
Abban benne vagyok, hogy a küldikért ritkuljon a dukát jutalom, és helyette más legyen kiosztva, akár több dolgot variálva. De az tényleg nem működik, hogy ahhoz kötjük a jutalmat, hogy aznap teljesítettem-e már az adott küldetést. Ez kb olyan lenne, mint ha portyagyőzelem esetén csak annyi LE-t kapnál, amennyit az EH ad, ha aznap már legyőzted az adott ellenfelet.

Az ismételhető küldik kibalanszolása szerintem csak tovább rontana a helyzeten, és akik eddig sok küldit csináltak meg, azok még többet fognak megcsinálni, még több előnyre tesznek szert. Az első reform előtt jónak számított a napi 3-4 küldi, mára már közelítünk a napi 9-10-hez. Ha még pár küldi fel lenne javítva, akkor ez a szám simán 10 fölé menne.
Idézet: Birka - 2013.01.27. 11:09:27
Ariel, a további Flame elkerülése végett gyorsan átírom az 1 csp-t 5% bónusz lére

Ezzel csak tovább rontottál rajta, akkor inkább csp,pp felváltva
Idézet: Aurri - 2013.01.27. 10:59:40
És csak akkor adnék plusz erőforrást ha aznap nem olditt.még meg ugyanolyan küldit /had kelljen gondolkodni is a tápért/.

Szerintem sem gondoltad ezt komolyan. Pont azok ismétlik ugyan azt a pár küldit, akik gondolkoznak. Egyszerűen azért, mert rájöttek, hogyan tudnak velük leggyorsabban haladni. Senki nem fog +1 szubplazmáért 12 kritikus varit megcsilnálni, ha a kábítós küldit fele annyi pp-ből meg tudja csinálni. Ennek az ötletnek csak akkor lenne értelme, ha minden küldit azonos befektetéssel meg lehetne csinálni, vagy ha akkora extra jutalom járna a dukát helyett, amiért érdemes lenne a többi küldit is megcsinálni. Jelenleg egyik feltétel sem érvényesül, úgyhogy az ötlet felejtős.
Idézet: Birka - 2013.01.26. 23:52:36
Ariel, nem elég drasztikusan belassítani a dukát kapást?
pl.:
"Február 1-től összküldetés/1000 ism. küldetésenként kapsz csak dukátot, köztes küldetéseknél 1csp-t kapsz helyette."


Ebben is benne vagyok, ha a csp helyett pp-t kapok
Idézet: Kocos - 2013.01.26. 22:43:06
Idézet: Ariel - 2013.01.26. 21:52:46
Idézet: Kocos - 2013.01.26. 16:47:31
Az inflacio meg gyaorlatilag egy stabil allapotba tart, ami akkor fog megvalosulni, ha az elkoltott es megszerzett dukatok osszege egyenlo. Tehat nem vegtelen.
Ez az elmélet. A gyakorlat viszont azt mutatja, hogy az infláció rendületlenül nő, köszönhetően annak, hogy minden új fejlesztés ontja magából a dukátot.


Amire szukseg is van, ha csak elolvassuk ezt a topikot. Nem egy ember panaszkodott ra, hogy tul nagy az ismetelheto szerepe.

Ha tényleg ez a cél, akkor legalább ötszörösére kellene emelni a szerezhető dukátok számát, mert jelenleg a plusz források csak illúziókba kergetik azokat, akik nem küldiznek.
Idézet: Kocos - 2013.01.26. 16:47:31
Az inflacio meg gyaorlatilag egy stabil allapotba tart, ami akkor fog megvalosulni, ha az elkoltott es megszerzett dukatok osszege egyenlo. Tehat nem vegtelen.
Ez az elmélet. A gyakorlat viszont azt mutatja, hogy az infláció rendületlenül nő, köszönhetően annak, hogy minden új fejlesztés ontja magából a dukátot.
Idézet: Kocos - 2013.01.26. 16:59:37
Idézet: Ariel - 2013.01.26. 12:39:01
A játékosok nagy része gyűjthetne egy évtizeden át, akkor sem tudná megvenni az értékes AH-s cuccokat.


Ezt cafolom. Terkapuval, templomkristallyal, huseg szilankkal es munkaval gyujtheto siman annyi dukat amibol osszejon egy nagyobb tetelre. Szerintem ha valaki a dukatra hajt, akkor ebbol osszejon 2500 dukat egy ev alatt, also hangon.


A 2500 dukát valóban összeszedhető, ezt nem kétlem. De a játékosok többségének nem jön össze ennyi. Nekik a dukát értéke a nullához közelít, miközben az utóbbi idők minden fejlesztésében a dukát is szerepet kap.
Idézet: Quellon - 2013.01.26. 10:43:03

Tényleg ígéretes meg érdekes lehetőségekkel kecsegtető a külön fül és az ott szerezhető dolgok, de könnyű annak pálcát, kupont, epikládát, stb. venni akinek már megvannak a legdurvább AH-s relikviái. Aki még gyűjtögeti őket vagy rájuk a dukátokat és most bejönne ez az új költekezési mód, ahol elég jó cuccok vannak el kéne dönteni, hogy hol vásárol és mit.

A játékosok nagy része gyűjthetne egy évtizeden át, akkor sem tudná megvenni az értékes AH-s cuccokat. Jobb esetben is egy közepesen szar tárgyra futná, amiért akár évekig spórolna. Akinek már megvan mindene, az nem azzal fog előnyhöz jutni, hogy az 50 epikus kincse mellé kiszedheti a következőt is. Viszont akinek még semmije sincs, vagy csak kevés, az a dukátjait értelmesen is fel tudja majd használni ahelyett, hogy vesz magának +1 IQ-t 500 dukátért.
Idézet: Birka - 2013.01.26. 10:29:26
Ariel, ha ilyet is tudsz, akkor az előző postod minek?

Mert a javaslatomat már nem egyszer leírtam régebben.
Az ismételhető küldetések hatását valóban lenyomja a több dukátszerzési lehetőség, de ezzel sem él a játékosok nagy része, így ők még jobban lemaradnak. Annak több oka is lehet, hogy csak 2500 dukát az öv, nem feltétlenül csak az ismételhető küldik tehetnek róla. Most direkt megnéztem, az elmúlt három hónapban több mint 700 dukátot gyűjtöttem küldizés nélkül, pedig csp-ért nem veszek, templomkristályokat és hűségszilánkot sem váltok be.

A Tp mentes dukátszerzésre van megoldás. Ha a fix tételek közül veszel valamit az AH-ban, akkor azért Tp is járjon mellékesen.
Aki ismételhető küldiket nyom, az lehet, hogy a fix tárgyakból többet tud majd megvenni, de ha folyamatosan drágulnak, akkor a különbség nem száll el. Mellékhatásként pedig a normál aukciós tételek árai nem fognak ilyen tempóban növekedni, akár még csökkenhetnek is. Egyszerűen bővül a kínálat, csökken a játékosoknál levő dukátmennyiség, és szélesebb kör férhet hozzá az értékesebb AH-s tárgyakhoz is.
Idézet: Birka - 2013.01.26. 09:16:04
sokkal építőbb jellegű egy ilyen hozzáállás, semmint az Ariel féle durcis kismalac stílus!

Akkor elmondom, hogy mi a problémám az AH "rendberakásának" ezen formájával. Ha a változtatás csak ennyiből fog állni, akkor gyakorlatilag minimálisra csökken annak az esélye, hogy az AH komolyabb problémái megoldódjanak, mert Miklós lepattint majd azzal, hogy "De hát most raktuk rendbe az AH-t, ezt akartátok, jó ez így ahogy van".

Pedig szerintem nem az a legfőbb gond, hogy van pár elavult tárgy az aukción, hanem az eszméletlen mértékű dukátinfláció, és az ezzel járó felhasználhatóság. A játék folyamatos fejlesztésének (VT, szerencsekerék, hűségszilánk, eventek) mellékhatásaként már lassan a csapból is dukát folyik. A játékosok kisebb hányadához ömlik a dukát, de a nagy többséghez csak csordogál. Ők az AH-n legjobb esetben is csak valami közepesen gagyi cuccot tudnak megvenni. Ez persze régen is így volt, de ha már a dukátszerzésnek ekkora löketet ad a játékvezetés a fejlesztésekkel, akkor a felhasználhatóság bővítésére is gondoljon, ne csak annyit érzékeljen a játékosok nagy része, hogy a dukátjait ugyan halmozza, de tegnap többet tudott volna belőle venni, mint holnap fog.

Készüljön egy új fül az AH-ban, ahol a dukátokat fix dolgokra lehet beváltani. Akár időkorláttal, akár emelkedő árakkal. Ide bőven beférne a relikviakupon, AFP, a kisebb térkapus izé, a templomi pálca, az epikus kincsesláda, stb.
Így nőne a dukátok felhasználhatósága, mindenki hasznos tárgyakhoz juthatna.
Az aukciós házat tényleg rendbe kéne rakni, de szerintem pár tétel cseréje nem több, mint tapasz a lőtt seben.
Dátum: 2013.01.23. 20:08:01
Ez a hónap pedig esélyes az abszolút negatív rekordra.
Dátum: 2013.01.21. 20:24:03
Ha LE-ből építed a csapdát, akkor a szövetség kútja is nő, és beleszámít a küldibe is.