Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Ariel

Dátum: 2013.10.17. 20:32:17
Az ötlet szerintem is jó

Ami zavar, az a kényelmetlenség. A napi 65pp, amire szerintem több értelmes javaslat is érkezett. A külön felugró ablak a csatáknál.
A vesztes csatákat és a 25-30k ÉP vesztést (gyógyulással együtt) már kezdem megszokni.
A legzavaróbb mégis a szervezkedés nehézsége. Pont azzal a céllal találtam ki az egészet, hogy végre legyen egy event, ami kommunikációra készteti a játékosokat. De azt hiszem sikerült meggyőznöm Miklóst, hogy a következő alkalommal már a szövi színe szerint kerüljenek a karakterek a csoportokba.

A jutalmak közül a vitalizátor elég táp, a hordamedál pedig szerintem több tápot ad, mint a többi féléves relikvia. Azt nem számoltam ki, hogy mennyi háborús csomagot kellene megvenni, ha az ember mindkét relikviát meg akarja szerezni. Én a 10 őskövet sokallom egy csomagért, 5 köves ár mellett szerintem a bevétel is több lenne belőle.

Ha csak azt nézem, hogy a karakterem mennyit profitál belőle, akkor közvetlenül a Xenó event mögé, második helyre raknám a sorba. Napi 15-20 küldetés teljesíthető, a portyákból talán még több LE is jön mint a KH-ból, és itt 30pp-vel is mehetek.

Jelen állapotában a gyerekbetegségek miatt 3 pontot adnék rá, de mivel van benne potenciál, és úgy tűnik, hogy Miklós hajlik is a változtatásokra, ha nem is most, hanem a következő eventre, és hozzáveszem, hogy az itt megszerezhető relikviák nem fél évre szólnak, hanem végleg a karakternél maradnak, 5 pontot adok rá.
Dátum: 2013.10.16. 20:50:45
Esetleg próbáld ki, hogy a csatába alacsony szintű állatokat viszel, amik nem találnak el. Én jóval kevesebbet sebződök így. Tegnap még 20 gyógyitalom ment el a csatákra, ma már elég volt 4 is.
Dátum: 2013.10.15. 20:59:13
Hát, elég nagy pofonokat osztogatnak, az már biztos. Az állatok közel 6k sebzést produkálnak, miközben a 470-ik szintű epikus 12 állata sebez 8k körül.
Dátum: 2013.10.14. 19:46:16
Nem ez lenne az első eset, hogy ideiglenes bónuszt választanék állandó helyett...
Dátum: 2013.10.14. 17:33:44
Idézet: McMad - 2013.10.14. 12:58:31
Az a "bajom", hogy mivel a medál bónusza nem szintre differenciált, ezért alacsony szint felett tényleg csak "jelképes" a hatása.

Számolj kicsit utána, hogy ez mennyi LE jutalmat jelent, és hogy mennyit kaszálhatsz mondjuk a Landragornál.
A gyémánt és a platina közötti 3 pont különbség tulajdonságonként összességében nálam nagyjából 6 millió LE-t jelent. Ha a szerencsét is növeli, akkor 8 millió. Nem tudpm, hogy a Landragóron tényleg lehet-e 20%-ot nyerni magas szinten, de tegyük fel, hogy igen. Ez azt jelentené, hogy 40 millió LE-nyi csp-t kellene beraknom az eventbe, hogy 8 milliót profitáljak rajta. Ez kb 4000 csp-t jelentene 3 hét alatt.

A jutalmazás teljesen jó így, ráadásul azzal, hogy medált kapunk, még a fejlesztés költsége sem növekszik meg. Arról nem is beszélve, hogy ez a medál csak a hab a tortán...
Dátum: 2013.10.11. 19:33:26
Idézet: Miklós - 2013.10.11. 09:20:11
Ariel, a te esetedre én szerintem kényelmesen ráhúzható, amit én írtam. Ha átlagosan 5 másodpercenként indítasz egy csatát, akkor a 65 csata nagyjából 5 percet fog igényelni 30 percből, amit a játékkal töltesz.

Miklós, úgy látom, hogy a példám legfontosabb részét nem veszed figyelembe, úgyhogy még egyszer leírom.
Idézet: Ariel - 2013.10.10. 19:34:41
A napi portyáim számát az határozza meg, hogy mennyi ismételhető küldetést tudok megcsinálni. Ha már minden állatom gyakorol, akkor leállok a küldikkel is, hogy ne pazaroljam a pp-t.

Tehát, hiába csak 5 perc lenyomni a napi 65 pp-t, ha csak 3x tudok végigmenni a szokásos küldisoron, akkor nem költök többet 30 pp-nél. Ha pedig 10x át tudok menni a küldiken, akkor 100 pp is elmegy egy nap.
Dátum: 2013.10.10. 20:39:13
Nem érted a problémámat, mert nem úgy játszom, ahogy te. Reggel nem küldizek, félálomban, csipás szemekkel nem lenne jó vége. Ráadásul a 20-24 órás gyakorlatozás az állatoknál elég jól bevált az elmúlt időben, semmi kedvem változtatni rajta.
Másrészt nekem minden pp-t érdemes elkölteni az eseményen, ahogy a Xenóknál is az. Az, hogy nincs váltó küldetés, mint ahogy a Xenóknál volt, nem különösebben izgat, ott sem oldottam meg egyet sem, mégis összejött az átlag 20-25 teljesített küldetés. A különbség az, hogy a xenóknál megtehetem, hogy 3 napig nem csinálok semmit, aztán egy nap megoldok 80 küldetést, mert épp úgy érek rá, itt viszont minden nap foglalkoznom kell vele.
Dátum: 2013.10.10. 19:55:26
Idézet: Birka - 2013.10.10. 19:40:45
Itt elakadtam a levezetésben, mert nem tudom ez Miklósnak hol jó innentől

Ez még hagyján, de ez a játékosoknak nemhogy nem jó, de egyenesen szar. Eddig olyan ütemben költöttem el az erőforrásaimat, ahogy az nekem jól esett, a 300pp és 800 csp korlátok között. A mostani szabály már közelít ahhoz, hogy vagy elköltöm minden nap az erőforrásaimat, vagy elbukom a nap végén, amit nem költöttem el.
Dátum: 2013.10.10. 19:34:41
Idézet: Miklós - 2013.10.10. 17:24:55
De számoljunk együtt:
napi 15pp + valformból +12 pp + napi rutinból 2 pp az összesen 31 pp. Az utolsó napi regennel már nem számolok, ez 20x31 = 620 pp.
Az eseményt 300 pp-vel kezdem, és további 200 pp-t összeszedek portyaitalból. Ez összesen 1120 pp.
Heti 5 napot tudok csak játszani, az összesen 15 nap. Napi 10-et portyázok, plusz 65 csata az eseményben, ez összesen 1125 pp.


Szép számolás, kár, hogy semmi köze a valósághoz. Pont azokat a faktorokat hagyod ki belőle, amik megborítanák az egészet. Kíváncsi lennék, hogy mit számolnál ki a következőből:
Heti 5 napot tudok csak játszani, ebből 3 napon csak 30-30 percem van a játékra, egy nap két órám, és egy nap akár öt órát is tölthetek vele. A napi portyáim számát az határozza meg, hogy mennyi ismételhető küldetést tudok megcsinálni. Ha már minden állatom gyakorol, akkor leállok a küldikkel is, hogy ne pazaroljam a pp-t.

A napi korlátozással pont azt a jól bevált rutint rúgod fel, amit a játékosok az évek során kialakítottak maguknak, és egy olyan számolással akarod alátámasztani, ami a játékosok töredékére sem igaz.
Dátum: 2013.10.09. 22:08:27
És mi van, ha több mint 50 pp-t kapok naponta?
Dátum: 2013.10.08. 21:57:07
Nem csak arra. A mostani event napi 50 portyás korlátja tipikus példa. Sokkal több időt elvisz, ha minden nap el kell költenem 50 pp-t, mint az, ha csak három naponta költök 150-et. De rabolja az időt az is, hogy 5 percen belül nem támadhatók a karakterek, hogy 3-4 klikk egy portyázás, hogy csak egyesével lehet szakértelmeket és tulajdonságokat növelni, és van még egy halom dolog. Kócos elég bőven kifejtette nemrég.
Legalább napi fél órával lehetne csökkenteni a fölösleges időnyelést úgy, hogy a vadászatba még bele sem nyúlunk.
Dátum: 2013.10.08. 20:27:55
A VU tali az a fórum, ahol érdemes a játék általános időrabló voltát elővenni, és a fejlesztési listára rakatni prioritással a témát.
Dátum: 2013.10.05. 10:08:30
Megveszed, aztán vételi áron eladod
Dátum: 2013.10.04. 21:20:49
Idézet: Miklós - 2013.10.04. 12:19:43
Géphez kötöttségről nincs szó, ez és minden ilyen játék is azokat díjazta, akik majdnem minden nap be tudnak lépni.
Ezt én egy kicsit megfordítanám. A mostani szabállyal nemhogy azokat jutalmazod, akik naponta belépnek, hanem azokat bünteted, akik többet akarnak játszani, mint a napi erőforrásuk. Nem láttam még olyan játékot, ahol akkor jár a bónusz, ha napi fix órát játszol, ha ennél többet akarsz, akkor már buksz rajta.

Ezt a mostani képtelen szabályt ahhoz hasonlítanám, mintha nem mehetnék el havi nagy bevásárlásra, mert a boltban csak decis pohárban adják a mosóport, attól félve, hogy ha egyszerre sokat veszek, akkor később már nem megyek vissza. A friss pékáruért úgyis minden reggel bemegyek a boltba. Azon pedig jogosan háborodom fel, hogy nem vehetek meg egyszerre egy doboz mosóport, hanem az időmet rabolva minden nap vennem kell egy pohárral.

Ez nagyon rossz irány, nem kéne befordulni ebbe az utcába...
Dátum: 2013.10.03. 20:42:48
Idézet: Miklós - 2013.10.03. 12:31:34
50/75/100 pp naponta és 15/30 pp-s beállítás. Nyilván alapértelmezésben mindenki 30 pp-s beállítással nyomulna, ha ebből nincs semmilyen hátránya

A kufár csatánál nem pont ugyan ez a helyzet? Aki teheti, mert el tud költeni ennyi pp-t, az ennyivel megy, mert semmi hátránya nincs belőle. Ráadásul a maxos jutalmat is sokkal könnyebb összeszedni 30pp mellett.

3 hét alatt napi 50 pp-t számolva 1050 pp jön össze. Állítsátok be ezt limitnek, efölött 2 pp legyen egy csata, 1575 csata fölött pedig 3 pp. A korlát megmarad, de a napi limit nem. Rosszul vagyok a napi kötöttségektől, már most is túl sok van belőlük, ne akarjátok még jobban tetézni.
Dátum: 2013.10.02. 18:42:16
Egyértelmű, hogy a vadászat, és a portya időköltségét kell csökkenteni. Alapból 2-3 ablakot kezelek egyszerre, hogy csökkentsem a játékidőt.
De a vadászat az, ami mellett semmit nem lehet csinálni, és napi másfél órát rabol. Ennek nem szabadna többnek lennie napi 20-30 percnél.
A másik az idomítás. Simán megoldható lenne, hogy ha a karakternek akkora az idomítása, hogy egy adagban végez az idomítással, akkor ne induljon a számláló, hanem legyen rögtön "kész" az állat.
A harmadik a portya, ahol nem csak a lehetséges támadások gyakoriságát kellene növelni, de a KH-t is rendbe kéne tenni. Csúcsidőben pár üthető célpont lézeng, mert nincs elég ép-jük. Vagy a max ép-jüket kéne megnövelni legalább a duplájára, vagy az ép regenerációjukat kéne felturbózni, mert már a KH már nem tölti be a funkcióját. A 4-5 portya egyszerre indítása is jó ötlet, mert a portyaablak iszonyat lassú. Gyorslinkről portyázok már évek óta, mert még úgy is sokkal gyorsabb mint a portyaablak, hogy nem tudom, ki üthető, és ki nem.
Dátum: 2013.10.01. 13:35:39
Ha a szövetségek képesek voltak egymás között felosztani a HT-t, akkor nem hiszem, hogy ne tudnának annyit kommunikálni egymással, hogy szervezetten támadjanak...
Dátum: 2013.10.01. 10:46:11
Idézet: Birka - 2013.10.01. 10:21:13
Ha valaki "kényelmesen" akar elkölteni egy nap ennyi pp-t, akkor csak "autómata" ellenfelek ellen teheti meg érdemben, amihez tökéletes támogatást ad az event most.
Kezdesz komolyan fárasztani Birka. Hol tökéletes támogatás az, ahol minden második pp-d megy a kukába, ha sokat költesz egy nap? A Xenóknál és a kufár csatában igaz amit mondasz, de nem itt.

A toplista élén végezni kb semmi értelme, ahogy egyik eventben sincs. Nehogymár mindenki azért szívjon, hogy több áldozatot jelentsen elsőnek lenni. Ami pedig a pp és csp italt jelenti, a játékosok fizettek érte, pont azért mert használni akarják őket. Nem 50%-os, vagy 33%-os hatásfokkal, hanem 100%-kal.
Ha mégis marad az, hogy 2 illetve 3 pp lesz egy csata, 51 illetve 76 csata után, akkor járjon dupla illetve tripla LE, TP, és extra jutalom ezekért a portyákért. Így a toplista első helyet nehezebb elérni, de nem vész kárba az erőforrás, és a pp italok annyit érnek, amennyit fizettek a játékosok érte, nem pedig a felét, harmadát.
Dátum: 2013.10.01. 09:58:18
Idézet: Birka - 2013.10.01. 09:39:03
-A szövi színét igencsak nehéz lenne szerepjátékilag megmagyarázni.
Mégis mit kell ezen megmagyarázni? A szövetség színe olyan, amilyen az azt létrehozó végzetúré volt. Ha valamit magyarázni kell, akkor az a hűség záloga, és nem a szövetség színe.

Az 50 pp-vel igenis gond van, mivel minden csata után van esély arra, hogy extra jutalmat kapj. Ha pedig pár napig nem tudsz vele foglalkozni, akkor bukóban vagy. Egyetlen event sem bünteti az egyént, ha az erőforrásait egy nap akarja elkölteni. Nem értem, miért kellene ezen változtatni. Ha 50 pp fölött minden második, illetve később csak minden harmadik győzelem számít, az épp elég büntetés.

A 30pp beállítás sem csak a táposoknak szól, Xenók alatt, és a kufár csatában is könnyedén meg lehet nyerni minden csatát ilyen beállítással. Napi 40pp-t pedig egyébként sem csak 30pp beállítással lehet elérni.
Dátum: 2013.10.01. 08:05:09
Idézet: Miklós - 2013.09.30. 16:45:52
A támadás 1 portyapontba és 1 eseménypontba kerül (vadászatkor lehet eseménypontot kapni), de ha egy nap 50-nél többet akarsz támadni, akkor az 51.-től kezdve már 2 portyapont egy támadás, a 76.-tól kezdve 3 stb.

Aki 40 pp-t kap egy nap, és kihagy 3 napot, annak már 12 nap, mire ledolgozza a 3 nap kihagyást, ha nem akar pp-t veszíteni. Ennél szerintem jobb megoldás, ha 51 csatától már csak minden második számít bele a mezőn elért győzelmek számába, 76 fölött pedig már csak minen harmadik.

Az egységes kommunikáció és csapatmunka érdekében a sok hűség záloga miatt jó lenne, ha a szövetség színe számítana a háborúban, nem pedig a karakteré. Aki nincs szövetségben, ott maradna a karakter színe.
Idézet: Kocos - 2013.10.01. 05:48:49
Kene a hordak reszere kizarolagos kommunikacios felulet. Marmint, hogy csak az hasznalhatja (olvasatja!) aki a horda tagja.

Ez még jobb lenne.