Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Ariel

Idézet: Miklós - 2014.01.27. 10:54:03
Azt sajnos nem tudom megigérni, hogy minden egyes új effekt +3.000 varázslatelnyelést fog adni, mert akkor gyorsan átesünk a ló túloldalára. Nyilván kellemetlen, hogy a varázslatok sokat sebeznek, de a játék erről szól, nem lehet a varázslatsebzést teljesen kinullázni, pláne nem egyetlen tárggyal vagy csatlóssal... Ha úgy érzed, hogy nem érdemes viselni egy "tárgyat", ami slot nélkül ad +1000 varázslatelnyelést, akkor használod majd a másikat.


Miklós, amikor azt mondom, hogy gyenge a varázslatelnyelés, akkor azt a TÖ bónuszhoz mérem. Ha van két csatlósom, és el akarom dönteni, hogy melyiket fejlesszem, akkor a +4 varázslatelnyelés szintenként semmilyen hatással nem lesz a döntésemre. Egyszerűen azt fogom nézni, hogy melyik csatlóst gyorsabb fejleszteni, függetlenül attól, hogy milyen egyéb képessége van. Egyszerűen TÖ optimalizálássá válik a csatlós nevelés.
Már elsőre is el tudta olvasni a hozzászólásodat, aki akarta. Ha nem akarod, hogy kitiltsanak a fórumról, akkor vegyél vissza a spam-ből.
A dicsőség piramisa: felépült a(z) 200. szint, az utolsó téglát Ariel építette bele. Ma, 13:25
A teszt világon is lehet sajtolni, de csak azoknál az állatoknál működik, amelyeken gradulátum is van.

Kisajtoltál a lényből 1781402 lélekenergiát. (találtál 25 darab átokeltávolítás esszenciát)
Azért van a teszt világon, mert még nincs kész.
Ha eventenként lesz új fétis, akkor mindig lesz idő arra, hogy új állatot neveljen ki az ember következő csatlósnak. Nem kell a tápos állatokat átváltani. Ha valamelyik eventen nem sikerül összeszedni a fétist, akkor elő lehet húzni a templomkristályokból egyet.
A bónuszok valóban gyengék. Nem csak ez, de a varázslatelnyelés is. Pont ezzel veszik el a taktika a fejlesztésből, hiszen ilyen bónuszok mellett nem kell majd azon gondolkozni, hogy a magasabb szintű állatot fejlesszem drágábban, vagy az alacsonyabbat olcsón, mert mindkettő TÖ-t ad, a bónuszok meg felejthetők.

A novemberi találkozón arról volt szó, hogy erős bónuszt fognak kapni a csatlósok, de egyelőre úgy tűnik, hogy ez nem valósult meg.
A templomkristályos fétisnek szerintem nem feladata, hogy visszahozza a templomkristályok árát. Vedd úgy, hogy 300 kristályért kapsz egy csatlóst, ami növeli a TÖ-t.
+1 transzdestrukció 10 szintenként.

Igaz, hogy 4 állatot fogsz el naponta, de egy 4-5-ik szintű állat kisajtolásáért az eszenciák is feleződnek, a küldid sem teljesül, és a csatlós is alig fejlődik. 20-ik szintnél alacsonyabb állatokkal szerintem nem érdemes nyomni.

Ki lehetne számolni, hogy mennyi előnyt ad a napi 4 őskő elköltése, de lusta vagyok hozzá Mindenesetre a havi +120 őskő is sok. Ha negyedelnénk a költséget, és feleznénk a hatását, biztos, hogy több fogyna belőle, és kisebb lenne a szakadék is.
Idézet: Birka - 2014.01.25. 09:34:24
Zabálásnál az állat AF képesség óta szerzett TP (Nem szint, azaz a kiképzés nem számít!) felét kapja meg.
De ebből következik, hogy a confirm ablakban meg kellene jeleníteni, hogy mennyi TP-t is kapna a csatlós azért a zabálásáért...

Igen, kiírja, hogy mennyi tp jár majd az állatért. Azt nem tudtam, hogy csak a képesség megvétele óta szerzett tp fele jár. Ha így működik, akkor egy 20-as állatért 4450 tp jár majd.
Napi két állatot kisajtolva 8900 TP a csatlósnak. Ezzel szemben egy győztes csata 24 tp-t hoz, ami egy napra kivetítve is csak kb. 1000 tp.

Tehát aki nem áldoz erre őskövet, annak 2-3 ezer tp amit naponta fejlődik a csatlósa, feltételezve, hogy 1-2 templomkristályt is tud rá áldozni naponta. Aki rendesen nyomja az ismételhető küldetéseket, pörög a sajtolása, és plusz 4 őskövet rászán naponta, annak ez 11-12 ezer tp-t jelent. Elsőre elég nagynak tűnik a szakadék a kettő között. Pláne, ha azt is feltételezem, hogy a csatlósok speciális képességei gyengék lesznek, és így mindig a legalacsonyabb szintű csatlóst éri meg fejleszteni.
Túl sok mindent nem lehet tesztelni, mert csak egy fétist lehet venni.

A csatlós TP igénye ugyan úgy növekszik, mint a normál állatoké.
Egy 20-as állat felzabáltatása kb 1500 TP-t ad a csatlósnak, 2 őskőért.
A csatlós kristály 1000TP-t ad 1 templomkristályért.

A zabáltatás úgy tűnik, hogy bugos. A 92-es csatlósom megette a 488-as szintű állatomat, és mindössze 23 tp-t kapott érte.

A fétisnél ugyan az szerepel, hogy 100 a max. szintje, de csatlóskristállyal tovább is lehet léptetni a csatlóst.
Lenne pár észrevételem, ha már beindult a teszt.
Az első továbbra is a varázslatelnyeléshez kapcsolódik. Sajna még mindig azt kell mondanom, hogy gyengus. 200-as szinten az 1000 varázslat elnyelés meg sem látszik. Úgy van 9000 feletti elnyelésem, hogy 550 az alap mágiám. Nem tudom, hogy direkt ez a fétis lett ilyen gyengére belőve, vagy mindegyik ilyen lesz. Ha minden képesség ilyen gyenge lesz, akkor teljesen értelmüket vesztik, és az egész fejlesztés abban merül majd ki, hogy minél több csatlóst szerezzen meg az ember, és mindig a legalacsonyabb szintűt fejlessze.

Az állatok felzabáltatása elsőre elég drágának tűnik. Egy 90-ik szintű csatlós szintlépéséhez már 3db 20-ik szintű állat felzabálása kell, azaz 60 őskőbe kerül a +1 TÖ mindenre. Magasabb szinten gondolom jóval több. Biztos lesznek páran, akik használják majd, de akik nem, azok csúnyán lemaradnak, éves szinten csak ebből 150-200 TÖ hátrányuk lesz. Jobb lenne olyan árra belőni, ami mellett a többség már használná.
Dátum: 2014.01.23. 19:46:38
Idézet: Ariel - 2014.01.07. 21:08:32
A 205-ös irtózat nyakéke:
+31 Erő
+32 Támadás
+31 Védekezés
+32 IQ
+12% rezisztencia
+27 varázslatelnyelés
+5% kábítás ellenállás
+12 ellenálló bőr
+5% AFP

A 210-es nyakék ennyi pluszt ad az előzőhöz képest:
+2 Erő
+1 Támadás
+2 Védekezés


Hát, nem estem hanyatt az új nyakéktől.

A 215-ös ennyi pluszt ad a 210-hez képest:
+1 Erő
+1 Támadás
+1 Védekezés
+2 IQ
Dátum: 2014.01.21. 18:53:28
Milyen lények szolgálják Landragórt?
sárkányfattyak
lidércek
orkok
élőhalottak


Csak én látom úgy, hogy egyre kevésbé konzisztens a kvízkérdések értékelése?
Dátum: 2014.01.18. 13:58:13
Tényleg azon cirkuszolsz lassan egy hete, hogy nem a 2-5-ik helyért járó jutalmat sikerül megszerezned, hanem a 6-10-ik helyért járót?
Ha ilyen apróságokon fennakadsz, akkor ez nem a te játékod. Kockáztattál, és vesztettél, fogadd el.
Dátum: 2014.01.16. 18:54:01
Idézet: Ariel - 2013.06.16. 14:51:40
A bajnoki egyébként is bugos volt. Az első csatában bekapcsolt az ellenfelem visszacsatolása varázslatból, és utána minden csatában úgy maradt, holott a varázslatát utána mindig kikerültem.

Hogy lehet az, hogy ez a bug 7 hónap eltelte után is létezik még?
Dátum: 2014.01.16. 18:06:02
Elég meglepő, hogy még öt év után is lehet úgy bajnokit nyerni, hogy az illetőnek fogalma sincs a harcrendszerről...
Idézet: Birka - 2014.01.15. 10:00:50
Bevallom én azt hittem, hogy a vari elnyelést mindig adja, nem csak akkor, ha ki van jelölve
Így viszont fölösleges programozás kb ez a képessége a fétisnek, egyet kell hogy értsek veletek.


Mindezt úgy, hogy arról volt szó, hogy ezek a speckó képességek erősek lesznek. Ha a többi fétisnek is hasonló kaliberű a speciális képessége, akkor semmi értelme különböző típusúakat legyártani, mehet egy kaptafára az összes.
Őszintén szólva, a TÖ bónusz az ami legkevésbé izgat, kombinációs lehetőség nincs benne, minden csatlós ugyan azt tudja, kb. mint a védőfal és gyakorlótér, annyi különbséggel, hogy aki 30pp-n van, annak több bónuszt adnak majd.
Dátum: 2014.01.14. 19:14:26
Idézet: Ddyy - 2014.01.14. 15:04:34

Irtóztató fétis

Típus: felszerelés állatoknak
Szint: 50
+14 TP győzelmenként
+1 varázslatlenyelés/csatlós szint (max. 250)


Én emlékszem rosszul, vagy a talin tényleg arról volt szó, hogy a fétisek egyéb képességei komoly szerepet kapnak?
Ez a max.+250 varázslatelnyelés a vicc kategóriába esik...
Dátum: 2014.01.08. 16:43:34
Akkor húzzatok bele, és ha 20 napos ciklusokban jönnek az új kincstáblák, akkor az entitásoknál sem kell majd új kincsekre várnom