Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Ariel

Dátum: 2016.06.07. 10:05:36
Nem fér bele, a VU talin az első fél órában ezen vitatkoztunk Miklóssal, hogy legyen változás. Javaslat is volt az aukció rendberakására.
Dátum: 2016.06.07. 10:03:05
Mindig könnyebb elfogadni a változásokat, pláne ha azok negatívak, ha közben lehet hozzá társítani egy ellenséget, egy "főgonoszt", aki tehet az egészről és mutogatni lehet rá. Nincs is ezzel semmi baj. De annál azért értelmesebbnek gondoltalak, mint hogy elhidd ezt a marhaságot, amit most összehordtál.
Dátum: 2016.06.07. 09:22:08
Ha egész nap üti őket, Le szívásból akkor sem buknak többet 2-3 csp-nyi mennyiségnél. Ha elbukták volna azt a mennyiséget, amit elszívott tőlük, akkor talán foglalkoznának vele.
Dátum: 2016.06.06. 23:07:12
Egyre gyakrabban érzem, hogy itt az ideje a Végzetúr 2.0-nak
Dátum: 2016.06.06. 22:56:26
Idézet: Azazel - 2016.06.06. 22:54:42
Nem kell hozzányúlni.Legyen, ingyenes a kirándulás, legyen könnyű, de maradjon önkéntes, maradjon lehetőség, ne kötelező.

Ezt a logikát követve V5-6-ra is engedni kellene a költözést az első három világról...
Dátum: 2016.06.06. 22:54:43
Idézet: Tigrisnyul - 2016.06.06. 22:41:32
Jelenleg ez a "tápolási" lehetőség bárki számára elérhető.
Ha bárki számára elérhető, akkor egyenlőek a feltételek, nem?


A feltételek nem egyenlőek, ugyanis 5 év után vált lehetővé a költözés, a játékosok zömének fogalma sincs, hogy milyen szabályok vannak V3-on, még kevesebben számolnak utána annak, hogy profitálhatnak belőle, és ezeknek is csak töredéke hagyná ott a barátait V3 miatt. De az ellen semmi nem véd, hogy a V3 előnyein felnőtt karakterek átmenjenek v1-2-re.
Vajon V1-2-ről hányan ismerték föl a V3 előnyeit, miközben ezt még a V3 tagjai is masszívan tagadják?

Egyenlő esélyek akkor lennének, ha nem lehetne átköltözni egyik világról a másikra. Mert nem alakulhatna ki interakció a karakterek között. De ha bármilyen interakciót megengedünk, akkor igenis kell, hogy a fontosabb szabályok azonosan, vagy minimális eltéréssel legyenek jelen.
Dátum: 2016.06.06. 22:29:01
Idézet: Azazel - 2016.06.06. 22:15:51
Semmi szükség homogén szabályokra, amíg NEM vonjuk össze a világokat.
Ha egyik világról át lehet költözni a másik világra, akkor kellenek a homogén szabályok. Ha nem lehet költözködni, akkor valóban teljesen fölöslegesek az azonos feltételek.
Dátum: 2016.06.06. 22:07:22
Minél előbb válnak homogénné a szabályok, annál kisebb a "sérülés".
Dátum: 2016.06.06. 21:53:30
Idézet: Emishi - 2016.06.06. 21:06:21
MI lenne ha a vitát félretéve össze lenne vonva a 3 világ?

Ez lenne a legtisztább megoldás.
Dátum: 2016.06.06. 10:11:55
Ez csak a játékosokon múlik. Ha megtanulják védeni a LE-t, akkor azok szívnak, akik eddig milliókat szedtek össze naponta. Ha nem tanulják meg védeni, akkor ők maguk.
Dátum: 2016.06.06. 09:06:06
Egyensúly azzal érhető el, ha V3-on is rákényszerülnek a játékosok a LE védelmére, és megszűnik az öngerjesztő folyamat.
Azt már én is javasoltam, hogy 100%-ot lehessen bukni LE szívással, de a javaslatok elvesznek a sírások és tagadások áradatában...
Dátum: 2016.06.06. 08:21:06
Nem is láttalak telesírni a fórumot, mert lerabolták a kavicsaidat...
Dátum: 2016.06.06. 08:09:13
6 évük volt védelmet építeni, nem 3 napjuk... És még csodálkozol, hogy kényelmes fókáknak nevezem őket?
Dátum: 2016.06.06. 08:07:08
Akkor még egyszer elmondom, hogy végre megértsd. Engem nem az érdekel, hogy a V3-on milyenek a szabályok, vagy hogy miként módosulnak. Az érdekel, hogy amennyiben továbbra sem lesznek ott fair szabályok a v1-2-höz képest, akkor v3-ról ne lehessen oda átköltözni.
Dátum: 2016.06.06. 07:56:46
Idézet: Dozer - 2016.06.06. 07:53:11
A rabolt LE-m nagy resze V1-rol jott, meg a 7200 kiegett oskovem is... En a V1-rol hoztam azt amit te a V3-rol anno...

És telesírták a fórumot az emberek a lopás miatt?
Dátum: 2016.06.06. 07:53:51
Ha a 17-ik században nem lettél volna felkészülve a forgószélre, azt még meg is érteném. De a 21-ik századi meteorológia mellett már a saját felelőtlenséged, hogy nem tájékozódsz. A homokvihar ellen pedig még akkor sem késő védekezni, ha már megjelent...
Dátum: 2016.06.05. 23:20:33
Csak meg kellene cáfolni. Ha a játékosok védenék az erőforrásaikat, akkor nem V3-on gyűjtögettem volna a kiégett ősköveket, és Offsboy sem tömné most tele magát LE-vel... Persze lehet, hogy csak pont ennek a két karakternek a környezetére volt jellemző, de amíg az ellenkezőjére nem látok példát, addig az alapján alkotok véleményt, amit látok...
Dátum: 2016.06.05. 22:04:59
Idézet: Dozer - 2016.06.05. 15:12:22
És te megosztanád velunk, hogy mennyi LE-t szedtél ossze lelekszivassal a majd 2 milliard rabolt LE melle?

Hát ezt még te is ki tudtad volna számolni, ha veszed a fáradtságot. 38.000-rel kevesebb győzelmem van játékos karakterek ellen, mint Büyüknek. Ha élek azzal a nagyvonalú feltételezéssel, hogy V1-en is lehet annyi LE-t szívni, mint V3-on, akkor már csak az átlag LE szívást kell felszorozni 38.000-rel, és ennyivel kevesebbet szívtam el, mint Büyük. Ha pedig az átlag 50.000 LE, akkor 1,9 milliárddal kevesebbet szereztem LE szívással, mint Büyük. Remélem ez a válasz kielégített.

- Jatszottal valaha V3-on?

Játszottam, kb 3 évig. V3-on szedtem össze a kiégett ősköveket zsákszámra, és vittem át V1-re, mert senki sem védekezett a lopás ellen.
- Tisztaban vagy vele, hogy ki es hogyan vedekezik a lelekszivas ellen illetve mennyi LE-t tart maganal?

Aki akar, tud védekezni a LE szívás ellen, mint az összes többi világon. A különbség csak annyi, hogy V3-on töredék mennyiséget bukik az ember, így sokakat nem is izgat.
- Ugy gondolod, hogy teged hatrany er ha a V3 marad a lelekszivas a V1, V2 pedig a rabolhato LE vilaga?

Igen
- Miert gondolod azt, hogy V3-rol barki is veszelyt jelentene mas vilagok jatekosaira, ha titeket, mint a legerosebbeket is elfogadnak?

Nem azok jelentenek veszélyt, akik V3-on játszanak, hanem azok, akik nincsenek elkényelmesedve, átmennek V3-ra és megszedve magukat visszajönnek.
- Amig a V3 nem a rablasokrol szolt (az elso 6 evrol beszelunk kb) miert nem emeltel szot a V3 erdekeben? En tettem anno, javaslatokat, oteleteket adtam es irtam, de meg valaszra sem meltatott senki.

Ha V3-ról nem lehetne V1-re átköltözni, most sem érdekelne, hogy mi folyik ott. Tőlem aztán bármilyen LE duzzasztó szabályok működhetnek ott, de aki ilyen szabályok mellett játszik, az ne tudjon olyan világra átmenni, ahol teljesen mások a szabályok.
-Miert nem arrol beszelsz, hogyan lehetne a lelekszivas vedelmet erositeni s nem egy teljes vilag nerfjet eroltetni? A lelekszivas elleni vedekezes egyeni dontes, ahogy az is, hogy a V1-en tartok e magamnal LE-t vagy sem. Mikor emeltel ott szot az ellen ha valaki nagyot rabolt? Az etikus, ez nem?

A lélekszívás ellen most is lehet védekezni, de amíg nem fáj, addig minek védekezzen ellene az ember? Ha a V1-en elvesztett LE-t és a V3-on veszetett tízszeresét összehasonlítom, arányaiban ugyan ott vagyunk. A néha befutó nagy rablások összességében nem adnak többet V1-en, mint V3-on a sok kicsi, ami a LE nem védéséből jön.
-Érvelesed 99% ahhoz kotheto, hogy itt, nem kell elkolteni az LE-t, mert csak a toredeket vesziti el a vesztes. Miert nem veted fel azt, hogy a lelekszivas teljes erteket veszitse el a vesztes ahelyett, hogy az aktivitast bunteted?

Ha olvasnád a hozzászólásaimat és nem csak magyaráznál, akkor tudnád, hogy már felvetettem.
-Miert allitod be a V3-at a vegzetur amator vilaganak, mikozben tartasz attol ami itt lehet a jovoben?

Mert az. Attól tartok, hogy V1-2-ről mennek oda, és kihasználják a szabályokat, nem pedig attól, hogy V3-on valaki szárnyra kap.
-Érvelesed arrol is szol, hogy szeretnel egyensulyt tartani V1,V2 es V3 kozott. Ha kiszedik a V3-rol a lelekszivas adta elonyt, s nekunk nem marad mas eselyunk nagyokat rabolni, ugy gondolod az egyensuly tokeletes lesz? Ha ez megtortnenne, nem kellene adni is valamit? pl. egy X%-os emelest legalabb az SZB csatakra, hogy kompenzaljuk a kulonbsegeket?

A LE szívás nerfje pont az egyensújt teremti meg, ha jól van belőve.
-Az utolsó kerdesem: Te hulyenek nezel egy egesz V3-as kozosseget?

A V3-as közösség néz hülyének mindenkit. Legalábbis azon része, aki tisztában volt a LE szívás erősségével, de nem szólt róla, itt pedig továbbra is sír, és még mindig azt hajtogatja, hogy ez nem is táp. Volt már nerf a LE szívás ellen, igaz, hogy csak a KH ellen. Akkor elismerte mindenki, hogy jogos, mert dől a LE belőle. V3-on ma már nem a KH-ból, hanem a játékos karakterekből dől a LE, miközben a vesztes fél nem bukik semmit. A fórumon pedig mindenki tagad. Most akkor ki néz hülyének kit?
Dátum: 2016.06.05. 14:23:46
És megosztanád velünk, hogy mennyi LE-t szedsz össze LE szívással naponta?
Dátum: 2016.06.04. 23:50:04
Idézet: Tigrisnyul - 2016.06.04. 22:58:21
Ezt csak azért, mert már eredetileg is eltérőre tervezték. Akkor miért.kell.meglepődni, hogy eltér?

Az a meglepő, ha már eltérőre tervezték, akkor miért tették átköltözhetővé arra hivatkozva, hogy nem tér el?