Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Ariel

Dátum: 2009.07.18. 18:36:21
A horda bónusz vitája is egy végtelen történet, nem nagyon akarok belemenni. A gyémánt bónusz a szintek előrehaladásával meggyengült, de hogy valóban gyengébb-e mint a többi, abban nem vagyok biztos. A zafír bónusz sem jobb. A gyorsabb regenerálódás olyan, mintha kicsit magasabb lenne az egészségem és mágiám, az 5% sebzés csökkentés pedig annyira ritkán fordítja meg a csata végkimenetelét, hogy jelentéktelen. Össze sem mérhető a smaragd bónusszal, ami a varázslat sikerének esélyét növeli meg. És itt már akár több ezer sebzésről is beszélhetünk. A gyémántok legalább a térkapuból több LE-t szereznek, amiből nem feltétlenül az egészségüket, vagy mágiájukat fogják növelni.
Dátum: 2009.07.18. 16:55:12
Az a vicces, hogy ezt már megemlítettem ugyan ezen topik 293-ik hozzászólásában is, ami egy napja volt, mégis el kellett telnie majd 300 hozzászólásnak, hogy végre eljussunk idáig...
Dátum: 2009.07.18. 16:47:39
Nyilván egy ilyen változtatást nem lehet hasraütésre berakni a játékba, ahogy a vf-et sem szabadott volna. Sokkal jobban meg kellett volna vizsgálni, hogy mi lesz a következménye.
Dátum: 2009.07.18. 16:41:38
Gyorsítás nem lesz belőle, ugyanis az élen nem lehet gyorsabban fejlődni vele. Csak felfelé adna LE-t és több tp-t. Tehát akik most elöl vannak, azokat tp-ben nem tápolja tovább a kristály horda. Az élen lassabb lenne a haladás, míg a többiek fel tudnának zárkózni úgy, hogy azt a hátrányt is legyőzik, hogy később indultak. A rendszer önszabályozó, aki az élen van, azt lassítja, de közben nem erősíti.
Valamint minél később indul egy játékos, annál több szinten át tudja használni, hiszen jóval tovább lesznek elötte is célpontok. Tehát hónapokkal később is fel lehet zárkózni, és lesz játékos utánpótlása a szövetségeknek is.
Dátum: 2009.07.18. 16:12:12
Igen, a kettő együtt elég erős kombó lenne, de nem ez lenne az első olyan szaki, aminek előfeltétele, hogy egy másik szaki 0 legyen.
Dátum: 2009.07.18. 15:56:17
Nyilván több kérdést is felvetne ez a változás, de nagy valószínűséggel csökkenne a pókok száma, és a 6-7 szinttel lefelé támadások száma is.
Dátum: 2009.07.18. 15:37:45
Hihetetlen, hogy mennyire nem akarjátok érteni amit írok...
Azt írtam, hogy lefelé ütve ne adjon plusz tp-t a szinguláris, illetve felfelé ütve LE-t is adjon. Ez miért zárná ki a nagy LE/tp arányt ???
Ha most visszafogottal 20 tp árán vadászol 1000 LE-t, de az új szingulárissal 40 tp mellett nyernél 3000 LE-t, akkor hol jobb a LE/tp arány?
Így nem csak tp-ben, de LE-ben is bőven utol lehet érni azokat akik elöbb kezdtek. Mindössze a szingulárisért kapott plusz LE mértékét kell jól belőni.
Dátum: 2009.07.18. 15:22:25
Manakonstrukcióval csak akkor tud felzárkózni egy szövetség egy erősebbhez, ha a másiknak már nincs mit építenie, vagy nem konstruálnak.

Minél magasabb szintű egy karakter annál többet tud konstruálni, ez pedig még tovább növeli a különbségeket. Nem pedig a felzárkózást segíti. A lélekkutak alakulásából is látszik.

A vf-el pedig aza gond, hogy hosszú távon még jobban megnehezíti az új játékosok helyzetét. Helyette pl változtatni lehetne a szinguláris ismereteken. Csak akkor adjon több tp-t ha az ember felfelé, vagy legalbb azonos szintre üt, Ezzel együtt pedig olyan LE mennyiséget adhatna, hogy megérje felfelé támadni.
Dátum: 2009.07.18. 14:52:35
Az újonnan bekerülő szakértelmek nagyon ritkán vannak előre ismertetve a játékosokkal. A szakértelmek sokszor nem azt az eredményt hozzák, amit várni lehetne tőle. Ilyen a visszafogott fejlődés, de a manakonstrukció is.

Jelenleg ott tartunk, hogy már a legenda sincs elkészítve az élen...
Dátum: 2009.07.18. 14:22:33
Mert nagyon szűk réteget érint. És ha lassan elfogynak az élről a játékosok, akkor hónapokra meg is oldódik a probléma a vf-nek köszönhetően. Egy 50-ik szint környékén levő karinak vf-el, több mint fél év mire oda jut ahol most Sharpa van.
Dátum: 2009.07.18. 11:50:35
Ahoz, hogy Galmuszkot elverjem nem a LE/tp arányt kell javítanom, hanem több LE-t kell szerezzek mint ő és magasabb szintű kell legyek. Itt nem szinten belül megy a vetélkedés, hanem megadott ellenfelek ellen.

Hiába duplázom én a LE/tp arányomat, ettől még összességében nem szerzek több LE-t mint Galmuszk. Sőt, összességében még le is maradok tőle, mert ő magasabb szintű lesz, tehát több LE-t kap egy vadászatért mint én.
Ha most kifejleszteném a vf-et, egy hónap múlva nem csak kevesebb LE-t szereznék naponta mint ő, 2-3 szinttel előttem járna, erősebb tárgyai lennének, és még a találati esélye is nőne ellenem csak azért mert magasabb szintű mint én. Tehát gyakorlatilag esélytelenné válok ellene.

Te a saját szinteden akarsz erős lenni, ilyenkor veheted figyelembe a LE/tp arányt. Ha olyan karaktereket akarsz legyőzni, akiket eddig nem tudtál, akkor erre a vf a lehető legrosszabb megoldás.
Dátum: 2009.07.18. 11:26:31
A spektrális manipulációt és a visszafogott fejlődést nem szabad egy kalap alá venni, ugyanis van egy hatalmas különbség a kettő között.
A spektrális manipulációval nem csak a saját szintemen leszek erősebb, de abszolutértékben is erősebb leszek. A visszafogott fejlődéssel a saját szintemen erősebb leszek, de abszolutértékben gyengülök.

Ha én nekiállnék vf-et fejleszteni, hamarosan esélyem sem lenne legyőzni Galmuszkot, sőt pár hónap múlva többen is elkezdenének farmolni. Ez épp elég ok ahoz, hogy ne fejlesszem ki.
Dátum: 2009.07.18. 09:56:59
Miért lenne tp habzsolás egy olyan játékstílus, amire építve lett az egész játék? Egy elhamarkodott és átgondolatlan fejlesztés következtében ( mert ugye pont azoknak nem jó a vf akiknek ki lett találva) drasztikusan le lehet csökkenteni a tp szerzést.

Hogy hová lettek a feltörekvő játékosok? Nézz körül egy kicsit! Az első 150 karakter több mint 10 százalékának 4000 fölötti a karakterszáma, ami már elég rendes hátrány.
Dátum: 2009.07.18. 09:23:45
Az, hogy a VF-et Miklós a nagyoknak találta ki, nem jelenti azt hogy értelme is van. Az 5 csp -> 2 dukát váltást is nekik találta ki, még is az egyike az értelmetlen fejlesztéseknek.

Hogy mi történt volna, ha kifejleszti a VF-et az élboly? Mostanra nem lennének 10-15 szint előnyben, hanem akiket anno 6-7 szinttel lefelé vertek meg amint 45% alól kibukkantak, most azonos szinten vernének ugyan úgy laposra, de már 15%-on.
Dátum: 2009.07.17. 22:36:29
Nagyon kevesen vannak, akiket senki nem tud elverni. A topban pedig nincs ilyen. Én pl a játék eleje óta arra fókuszálok, hogy a saját portyáimat megnyerjem, nem zavart, hogy TB, Dzsó, Wurgolx, Galmuszk, és még jópáran gyakorlatilag farmoltak.
Dátum: 2009.07.17. 21:17:09
Nem akarok én senkit rávenni arra, hogy használja a szingulárist és semmvel sem lett kisebb a játékélményem azzal, hogy a mögöttem levők vf-et használnak. Egyszerűen azt próbálom láttatni, hogy milyen problémákat fog okozni a vf hosszú távon. Ez pedig teljesen független attól, hogy épp hol állok a toplistában.
Dátum: 2009.07.17. 20:53:38
Idézet: Aurri - 2009.07.17. 20:30:41
Ariel öhm azt hiszem fogalomzavarban szenvedek... most akkor VF gyorsít, vagy a szinguláris? Mert én eddig ezt bizisten fordítva tudtam...


Szerintem nem volt félreérthető, de fogalmazok másképp. Amíg nem volt vf, addig a szingulárissal alapból távolodtam a többiektől. Azzal, hogy a többiek kifejlesztették a vf-et még gyorsabban távolodtam tőlük, mert őket lassította a vf.

Jó a hrom kategória amit felsorolsz. Kezdeném visszafelé:
c., A most induló játékosok közül senki nem fogja a szintrohanást választani, hiszen senkit nem tud majd elverni a hónapok óta vf-et használó tömeg miatt.
b., Aki nem ért a játékhoz, valóban törölni fog, hisz még annyi sikerélménye sem lesz, mint egyébként lenne
a., Aki későn kezdi fejleszteni a vf-et, az egy olyan közegbe "szorul be" akik jóval erősebbek nála, és innen nincs kiút.
Dátum: 2009.07.17. 20:37:18
A játékosok nagy része nem olvassa a fórumot, és fogalma sincs a szakértelmek fontosságáról. Rengeteg olyan szövetség van, ahol nincs megfelelő szintű akadémia a visszafogott fejlődéshez. Próbáld magad egy ma induló átlag játékos helyébe képzelni. Pár hónap múlva olyan falba fog ütközni, ami ellen nincs orvosság, mert mondjuk olyan szövetségben van, akik még nem tudták felépíteni az akadémiát időben. Olyan szintre ér, ahol hemzsegnek a vf-et használó karakterek, és még vagy 20-30 szinttel feljebb is tömve lesznek. Ilyenkor mit tehet szerencsétlen? Kifejleszti a vf-et és örök áldozata lesz a felette lévőknek? Esetleg háromnegyed éven keresztül vadászatból játszik portyalehetőségek nélkül mire átverekszi magát a visszamaradt játékosokon? Netán hagyja a francba az egészet és más játékot keres?
Dátum: 2009.07.17. 20:07:04
Aurri, nekem egyáltalán nem az a problémám a vf-el, hogy emiatt kevesebb a célpontom. A szinguláris kifejlesztésénél is tisztában voltam már azzal, hogy fogyni fognak a célpontjaim. A vf mindössze felgyorsította a folyamatot. Az jobban fáj, hogy olyan játékosok hagyták abba a játékot mint TB, AranyAlma, Wurgolx, Dzsó, és még páran, akikkel kihívás volt versenyezni, és megpróbálni legyőzni őket.

A vf-el egyszerűen az a problémám, hogy hosszútávon olyan folyamatot jelent, mintha a játékosok nagyrésze pókká válna, és aki nem fejleszti, vagy későn kap észbe, olyan helyzetbe kerül, amire nincs megoldás. Gyakorlatilag az azonos szintű, de vf-et fejlesztő karakterek rommá fogják verni, ahogy 15% fölé kerül. A pók stílus most azért nem globális probléma, mert kevesen játszanak így. De ha a vf-et kifejleszti a játékosok jórésze, akkor a többieknek hatalmas szívássá válik a játék, amiből már vf-el sem tudnak kimászni.
Dátum: 2009.07.17. 19:04:46
Igérem, holnap küldök egy listát az aznapi vereségeinkről csak hogy össze tudd hasonlítani a tiétekkel.