Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Ariel

Dátum: 2009.10.07. 17:23:29
A javaslatom lényege az volt, hogy csökkenjenek a torony méretek, és az építésbe később beszállóknak se kelljen milliárdos költségekbe verniük magukat ahoz, hogy olyan bónuszhoz jussanak, ami másnak csak százmilliójába került. Az valóban igaz, hogy az építési potenciál folyamatosan nő, de ezt is vissza lehet fogni azzal, hogy akinek egyszer ledölt a tornya, annak a következő felhúzása már jóval költségesebb legyen.
Igazából kár vitatni a témát, egyértelművé vált, hogy a SÖ és a Tyrant sem akar változást, és ha az AL érdekeit nézem, akkor én is azt mondom, minden maradjon úgy ahogy van, és ha valaki be akar szállni a torony bizniszbe, az célozza meg december végére a 400-as szintet.
Dátum: 2009.10.07. 15:29:33
Semmi nem változik? Számolj utána egy kicsit. Egyik esetben 6 hónap alatt 180 torony szint bomlik le összesen, a másik esetben 1500-2000. Nagyon nem mindegy az építésbe újonnan belépőknek, hogy a SÖ fél év múlva 300-as toronnyal az első, vagy 600-as toronnyal.
Első esetben 225 millió LE az élre kerülni egy újonnan építőnek, a mostani rendszer szerint pedig 900 millió. Ha ez a 675 millió LE neked semmi, akkor nem értem, hogy miért ilyen alacsony még a tornyotok...
Dátum: 2009.10.07. 11:25:43
Az én javaslatommal sem kapná meg a Ronin a tornyot ingyen, mindössze az történne, hogy nekik is elég lenne 100 millió körül építkezni, és nem kerülne 4-500 millióba hogy övék legyen a legnagyobb torony.
Dátum: 2009.10.07. 08:50:22
A javaslatom nyilvánvalóan megbukik, mert az élen állók nem fognak megegyezni félve attól hogy rosszul járnak.
Azt kellett volna észrevenni, hogy a jelenlegi rendszerben a torony mindössze 30 szintet bomlik havonta, míg az új rendszerben akár 300-400 szint is ledőlhet ugyan ennyi idő alatt.
Pont az lett volna a dolog lényege, hogy bármilyen nagy is a szövetség építési kapacitása, ha egyszer megszerzi a tornyot, utána komoly hátránnyal, akár több száz szint lemaradással vághatott volna csak bele ismét az építkezésbe.
Ha ilyen tempóban halad az építés, és a manakonstrukciós kapacitás, akkor még idén 400 szint körüli lesz a legmagasabb torony. Ekkora tornyot 401 millió LE felhúzni. Mire eljutna odáig egy közepes szövetség, hogy ekkora tornyot építsen, már bőven 500 szintnél fognak járni a tornyok. Az új rendszerben viszont több száz szint dőlne le minden szövetségnél aki épp birtokolja a tornyot. A top szövetségek egymáshoz képest nem kerülnek hátrányba, teljesen mindegy számukra, hogy 500 szintű tornyok mellett versenyeznek egymással, vagy csak 100-as a torony. Viszont egy közepes szövetségnek nagyon nem mindegy, hogy 500 szintet kell felépítenie, vagy csak 200-at.
Ez alapján azok a szövetségek akik akár több száz szintet is építettek a toronyba buknak a dolgon, de nem egymáshoz képest, hanem azokhoz képest akik nem építettek még.
De szívesen olvasnám Darksol és Ricardo magyarázatát is a levegőbe beszélést mellőzve, hogy szerintük mégis mit nyerne ebből a változásból az AL...
Dátum: 2009.10.05. 09:40:59
Idézet: tomika - 2009.10.05. 09:14:20

De a 20k LE-t ami kiesne a kamra miatt, ha csak a kristalyt utnem az 7-8PP lenne.


7-8pp? Ezt te sem gondolod komolyan. Ütötted valaha a KH-t? 130 nap alatt több mint 3000 pp-t költöttem rájuk, és átlagban kb 800 LE-t nyertem belőlük. Mindezt úgy, hogy maxos a kreatív affinitásom, 50% bónuszom van a fertőzés leküzdése miatt ,és még 25% bónuszom tárgyakból.
Ennél többet termel a kínzókamra, és még az említett bónuszok sem kellenek hozzá.
Dátum: 2009.10.05. 08:26:31
Azt felejti el mindenki, hogy a KH nem vihető kínzókamrába, ott semmit nem termelnek. Teljesen mindegy, hogy mire költi az ember a portyapontjait, KH-ra, vagy más karakterek ütésére. A zsákmány nagyjából ugyan annyi. Egy a lényeg, hogy a karakter el tudja költeni a portyapontjait. Ha nem tudja, akkor hátrányba kerül, de ez minden szinten érvényes a játékban.
Egyszerűen azt kell megvizsgálni, hogy akik már nem tudják ütni a KH-t, azoknak van-e még portyacélpontjuk, vagy 150 pp-vel agonizálnak. Ha nincs kit ütni, akkor el lehet gondolkozni a KH-n, de ha van célpont, akkor fölösleges berakni.
Dátum: 2009.10.03. 14:41:06
Miklós: Meg lehetne oldani, hogy a küldetéseket vadászat közben is lehessen teljesíteni? Legalább hasznossá válna a vadászatok alatti várakozási idő.
Dátum: 2009.10.03. 10:45:55
Endyr, aki téged támad, sokkal nagyobb minuszban végzi a portyát a büntető miatt, mint pár száz LE bukás... Egy nagyságrenddel nagyobb szívás a büntető mint a LE szívás, mégis a játékban maradt és nem lehet ellene védekezni, akkor mégis miért pont a LE szívás ellen kéne védelmet adni?
Dátum: 2009.10.02. 20:26:05
LE szívással táborozni kicsit hasonló, mint ha büntetőt hordana a karakter. Gyengített változat ugyan, de azért hasonlít. Mindkét esetben számíthat a támadó arra, hogy valamennyi LE-t bukni fog. Esetleg azt is meg lehetne csinálni, hogy a LE szívás védekezés közben kisebb hatásfokkal működjön.
Dátum: 2009.10.02. 20:10:36
A sebgyógyítás nem túl jó példa, mert az csak utólagos kezelés. Inkább a vastagbőr az ami csökkenti az állatok sebzését.

Sajna az elnyelést adó tárgyak elég gagyik, pedig némi erősítéssel, vagy új elnyelést adó cuccokkal lehetne csökkenteni a bekapott sebzést, ezzel a LE szívás csökkenthető. De ugyan ez igaz a támadást csökkentő varázslatokra, vagy egyszerűen a védelem növelésére. A KH mostani megjelenésénél brutális sebzéseket kaptam, de mióta toltam 35-öt a védelmen, sokkal jobb a helyzet. Vagy ott a kritikus ütés fejlesztése. Ez szintén csökkenti a sebződést. Számtalan módja van a LE szívás csökkentésének, de szerintem ezt Te is tudod.


A KH esetében nem érzem hogy a LE szívásuk problémás lenne, a sebzést amit produkálnak sokkal drágább regenerálni. Vannak időszakok amikor tényleg kiürül a KH, egyszerűen azért, mert csak bizonyos időközönként kapnak "töltést", és ha a következőig sokan ütik és még a saját támadásait is elbukja, akkor semmi nem marad benne. Ja, és nagyon nem mindegy, hogy háborúban álltok-e velük, vagy sem. Háborúban sokkal jobban tejelnek.

Lélekszívással pár száz LE-t lehet szívni. Ha ez elöl maradna mert esetleg lehet védekezni a szívás ellen, akkor sem vagy kisegítve. Ha kint hagy a kari ezután 1000 LE-t, akkor sem szívsz belőle többet pár száznál. 0 vagy 300, nincs nagy különbség.

Ha azt akarjuk, hogy legyen LE a portyában, akkor azt kell kitalálni, hogy mivel lehet a játékosokat arra ösztönözni, hogy hagyjanak elöl 2-3 ezer LE-t.
Dátum: 2009.10.02. 19:36:07
Ezzel szerintem semmi gond sincs. Az oké, hogy ne lehessen szívni akkor, ha 0 LE-vel áll a karakter, de a LE szívásnak épp olyan stratégiai szerepe is van mint az állatsebzésnek. Kevesebben fognak megtámadni, ha látják, hogy LE-t szívok, vagy ha tudják, hogy több százat sebzek a támadóim állataiba.
Ennyi erővel azt is kérhetnénk, hogy az állatok gyógyuljanak vissza ha a karakter nyeri a portyát.
Dátum: 2009.10.01. 18:08:29
Csak az eddig építőket kell megkérdezni, hogy belemennek-e egy ilyen rendszerbe. Nem kell előről kezdeni a tornyokat, szép lassan kidurran mindegyik. Cserébe meglesz a 30 nap bónusz a vadászatra, és utána várhatóan már nem fognak ilyen magas tornyok épülni havonta.
Dátum: 2009.10.01. 14:02:15
Én a hatalom tornyát olyanra csinálnám mint egy lufi. Az ember fújja, fújja, aztán egyszer csak kidurran.
A torony minden hónapban "durranna". Azaz minden hónap fix napján a legmagasabb torony ledől. Ezután a győztes szövetség nulláról kezdené az építkezést de a győzelem miatt még magasabb építési költséggel. A többi szövi onnan folytatná, ahol abbahagyta, és következő hónapban megint ledőlne a legmagasabb torony.
A jutalom nem kellene nyagon eltérjen a mostanitól. A különbség mindössze annyi lenne, hogy a +10% LE a győzelmet követő 30 napban adódik hozzá a vadászathoz.
Így szép lassan mindenkinek lenne esélye hogy "felfújja a lufit". Ráadásul az sem fordulhat elő, hogy több hónapnyi építkezés után csak 1-2 napra birtokolja egy szövi a tornyot.
Dátum: 2009.10.01. 11:20:22
Az ötletem miért fosztaná meg a kiemelkedéstől a VF-es karikat? Ugyan úgy kiemelkedhetnének mint eddig, mindössze annyi történne, hogy nekik is lennének könnyebb/nehezebb feladataik és nem csak nevetségesen egyszerűek. Mindezek mellett a VF-es karik a saját szintjükön dupla annyi küldetéssel fognak találkozni mint más, ami már önmagában is épp elég előny.
Dátum: 2009.10.01. 10:37:07
Nem ragadtam ki belőle semmit, egyszerűen kicsit elöretekertem az időben, amikorra a top szövik tornyai már porig rombolódtak és nem szólnak bele az építésbe.
Egy közepes méretű 50-ik szint körüli karikból álló szövetségnek egy 50-es szintű torony kb 20 nap alatt térül meg. Addig csak szerencse fejlesztése az egész, igaz, hogy olcsóbban, mint ha mást építenének.
Vajon a szövetségek meg fogják várni, míg az elöttük lévőknek megtérül a torony és csak utána építkeznek? Vagy simán ráépítenek, hogy övék legyen a legnyagyobb? Vagy inkább bele sem kezdenek, mert tudják, hogy rájuk építenének mire nekik megtérülne.
Ez tipikus esete annak, amikor az aukción a 100 dukátra történő licit már 200-on állt. Hiába lett lenullázva, másodszor is 100 fölé ment. "Építsünk nagyobb tornyot mint a másiké, hisz megtehetjük".
Azt pedig hiába számolod ki, hogy neked hány nap alatt térül majd meg a befektetés, sosem fog megtérülni, mert lesz olyan szövi aki az elöbb említettek miatt rádépít mielött megtérülne.
A hatalom tornya csak egyféleképpen térül meg, ha akkorát építesz, amekkorát a többiek nem tudnak. Ha csak akkorát építesz amekkorát nekik már nem éri meg, de képesek akkorát építeni, akkor fel is építik, és máris buktad a számításaidat, megtérülni sosem fog.

Ezért mondtam, hogy nem más mint a szerencse olcsóbb fejlesztése. Biztos lesz aki belefog az építésbe, de ha a szövi nem a szerencséjét akarja fejleszteni vele, akkor jobb ha kimarad belőle.
Dátum: 2009.10.01. 08:22:06
Idézet: Mortimer - 2009.10.01. 00:37:48
Oké, belövik a próbákat a te tulajdonságaid alapján. Mire a VF-esek egy év múlva odaérnek, addigra nekik másfélszer akkora lesz az összes.

Adott a lehetőség Miklós előtt, hogy ne szintek alapján számoljon tulajdonság vagy szakiátlagot, hanem TÖ és SZÖ alapján. Máris azonos eséllyel indul mindenki.
Dátum: 2009.09.30. 21:13:34
2200 LE-t kapsz a vadászatért átlagban? Hogy csinálod?
Dátum: 2009.09.30. 15:46:56
Lássuk csak, mennyit számít. Lazsálok 3 hétig, közben a másik leöl 8 entitást. A 3 hét alatt lépek 3 szintet, szerzek 4-5 millió LE-t. Máris ennyivel erősebben üthetem az entitásokat, míg aki nem lazsál, csak a 8-ik entitást ütheti ilyen feltételekkel. Emellett nekem nem kell 3 naponta foglalkozni velük, nem zavar be a portyázásaimba, nyugodtan lehet ölni a szövetségi epikust a három hét alatt, marad életpontom a KH-ra is bőven. A három hét végén nekiállok az entitásnak. Valószínüleg kell majd gyógyitalt inni, de gyorsabban hullanak majd a lények, többet sebzek és kevesebbet sebződök. A természetes ép regent el lehet felejteni, mert a játékosok 90%-a simán le van ütve amikor túl sok ép-ben van. A manaregen sem esik ki ahogy állítod, hiszen azt elhasználom minden nap az epikusra, vagy éppen portyára.
Dátum: 2009.09.30. 15:19:29
A hosszú kihagyásból történő kiesést nem hiszem, hogy egyszerűen lehetne orvosolni.
Hogy fogja eldönteni a program, hogy most azért nem csatázok két hétig mert nyaralok, vagy azért, mert két hétig erősödni akarok, hogy aztán földbe döngöljem az epikust?
Ha három heti lazsálás után behozhatom azt, aki a három hétig folyamatosan tolta magába az italokat, hogy le tudja győzni az ellenfeleket, az nem biztos, hogy jó megoldás.
Dátum: 2009.09.30. 12:54:23
Ha a HT-t csak LE-ből lehetne építeni, akkor szinplán a szerencse fejlesztési költségének csökkentésére lenne jó. Ráadásul a növekvő építési költségek miatt egyre gyengébb hatásfokkal. Nem hiszem, hogy sokkal több szövetség állna neki a szervezett szerencse fejlesztésnek, mint ahányan most építik a tornyot.