Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Ariel

Dátum: 2009.11.15. 22:47:30
V1
309. kaland
49. szintű lopás próba

1711-es karakter
Dátum: 2009.11.15. 22:43:23
V1
91. kaland
54. szintű lopás próba

1711-es karakter
Dátum: 2009.11.15. 18:49:01
Túlkombináljátok a dolgokat.
A játék tele van pár fős epikusölő szövikkel. Csak le kell dumálni az egyikkel, hogy feküdjenek neki az építkezésnek, és fél év múlva majd jól belépünk Addigra a fontosabb épületek meglesznek, és még az epikust sem kell előről kezdeni. Ráadásul minden tagunk elférne a szöviben Aztán napi 40-50 torony szintet felhúzva visszaszerezhetjük a HT-t és miénk lehet még egy fél évre.

Ez persze csak vicc, a Tyrant várhatóan még idén utol fog érni minket.
Dátum: 2009.11.15. 17:42:25
Idézet: Kocos - 2009.11.15. 17:06:34

Lehet, hogy en nem ertelek, de ezzel a modositassal mindenkinek 0-as lenne a tornya, es egy szovinek lenne 1-es. Vagy nem?


Igen, annyi kozmetika kellene hozzá, hogy csak egy bizonyos szintig dőlhessenek le a tornyok. Másik hátulütője, hogy az nyerné a tornyot aki az utolsó pillanatokban a legtöbbet építi...
Dátum: 2009.11.15. 16:56:07
Az elsődleges gond nem az, hogy egyik épület nagyobb tápot ad mint a másik, hanem az, hogy elviszik a fejlesztési kapacitást, és csak egy építhető belőlük. Pl a Chara-Din katedrálist jó eséllyel egyetlen szövetség sem húzná fel, mert 100% fertőzöttség kell hozzá, ami csak nagyon magas szinten érhető el, és vagy egy teljesen új szövit kell felhúzni hozzá, vagy kirúgni mindenki mást aki nem 100%-os. Még optimista becsléssel sem lenne 10 szövi akik ezt választanák az összes világot egybevéve.

De ha már katedrálisokat akartok, akkor lehessen mindet felhúzni egy szövin belül, és a karakter önmaga dönthesse el, hogy melyik bónuszait akarja megkapni. Ha pedig megunta, bizonyos költségek (LE, állatok feláldozása stb.) árán vehesse igénybe a másik épület bónuszait.
Dátum: 2009.11.15. 16:32:26
Ez legalább teljesíthető. Az olyan kalandok, mint pl a 313-as betöréses lopás, ahol mászás, zárnyitás és csapdaészlelés is van, esélytelen teljesíteni, ha csak nem 40-50 a karakter ezen három szakija.

Mondjuk ezzel a kalanddal más problémám is van, konkrétan az, hogy betöréses lopás teljesítéséről szól, amit alapból nem tennék meg.
Jó lenne, ha a kalandok elbírálásánál az is szerepet játszana, hogy miről is szól a kaland. Pl rablások, anya- és gyerekgyilkosságok, stb főszereplője nem szívesen lennék egy kalandban sem...
Dátum: 2009.11.15. 15:54:30
Egyre jobban tetszik az az ötletem, amivel minden egyes épített toronyszint az összes többi szövi tornyát rombolná egyel. Olyan szinten elkezdenének ledőlni a tornyok, hogy pár hónap alatt száz alá kerülne a legmagasabb, és a legkisebb szövik is versenybe szállhatnának egy-egy hirtelen építéssel, igazi kaotikus versengés lenne
Az, hogy a manók mintájára készül, nem azt jelenti, hogy erősségben is azt a szintet képviselik. Ez már csak részletkérdés, hogy milyen erősek legyenek. Először azt a formát kellene megtalálni, amivel mindenki számára elérhető.

Lehetnek a térkapus lényeknél akár 10-20 szinttel is erősebbek. Be lehet lőni úgy a dolgot, hogy ne legyen minden egyes csata biztos győzelem. Vagy pl visszatámadásnál 5-10 szinttel erősebb ellenfelek jönnének mint amikor a karakter támad. Garantáltan lenne LE bukta belőle. Ugyan így finomítani lehet a szakértelmeiken is.
Szerintem egy fontos téma lenne, hogy hogy lehetne megoldani, hogy a KH mindenki számára elérhető legyen, akinek a legendájában már megjelenik.

Átalakulhatnának a Zarknodos manók mintájára. Mindenkinek a szintjéhez illő ellenfele lenne. Megmaradna, hogy csak bizonyos időközönként jelennek meg, továbbra is lőnék a citadellát, teljesíthetők lennének rajtuk a küldetések, háborúzni lehetne ellenük, stb. Ami változna, hogy nem óránként támadnának vissza, hanem 10-20% eséllyel rögtön azután, hogy a karakter megtámadta őket.

Így nem kellene óránként lefutó script a dologhoz, nem kellene előre generálni több száz karaktert, nem lennének klónok. Valamint a manós rendszer már létezik, így hatalmas átalakítás sem lenne szükséges a megvalósításhoz. Illetve a KH nem verne laposra senkit ha nem harcol ellenük, nem lennének pók klónok, mindenki csak akkor kapna támadást, ha ő is támad. Valamint senki nem érezné azt, hogy kimarad valamiből.
Dátum: 2009.11.15. 12:36:02
7-8 ilyen épület szerintem túl sok. Nem hiszem, hogy 20-30 új épületet le lenne programozva. Ha van 2-3 opcionálisan választható, az rendben van, de ha túl sok az ilyen, akkor megint ott fogunk állni, hogy hiába kerül be egy tucat épület, mindenki kész van az építkezéssel pár hét alatt, és utána megint a nagy semmi van, nameg 7 épület amit kizárt egy nyolcadik.
Dátum: 2009.11.15. 12:21:22
A katedrálisokkal és az istenekkel egy komoly gond van, az hogy a játékosok egyszerűen azt fogják választani ami a legnagyobb tápot adja. Lehet, hogy lesz aki a szerepjátékot nézi majd benne, de a többség nem. Innentől kezdve a fejlesztési kapacitás sima elvesztegetése a 8 féle épület kitalálása és leprogramozása, amiből aztán úgyis csak egyet húzhat fel egy szövetség.
Dátum: 2009.11.14. 10:57:13
Az teljesen egyértelmű volt, hogy nem lehet olyan változtatást bevezetni, amivel mindenki egyet fog érteni. Ez már akkor kiderült, amikor a játékosok ötleteltek a változtatásokon.
Dátum: 2009.11.14. 10:11:48
Ezt nem nagyon értem... Jogtalan előny az, hogy a változással már nem végtelen ideig lehet miénk a torony, hanem el fogjuk veszíteni ?
Dátum: 2009.11.14. 10:01:06
Ha ábrázolnád az AL és a másik négy szövi építését egy-egy függvényben a régi és az új rendszer szerint, az jönne ki belőle, hogy a változás után az AL görbéjét időben hamarabb fogja metszeni a másik négy szövi görbéje, mint a régiben. Sőt, ha maradt volna a régi rendszer, lehet, hogy sosem metszette volna.

Persze, lehetett volna azt is csinálni, hogy az AL építése mától legyen 6millió LE/szint, a többieknek meg még fél évig ne változzon, de az csak annyit oldott volna meg, hogy az AL két hét múlva kikerül a versenyből, és a másik 4 szövié marad 150-200 napig. A közepes szövik pedig ezután sem szólnának bele a versenybe, noha pont az volt a cél, hogy nekik is elérhető legyen a torony.
Dátum: 2009.11.14. 09:28:58
TLO, azért nem 83 napnál kapcsolódik be az emelt költség, mert ennyit a másik 4 szövetség több mint 180 nap alatt érne el, de lehet, hogy még 250 nap múlva sem. Ennyi idő alatt pedig bőven 1000 szint felé kerülne a torony ami nem lehet cél.

Egyre jobban tetszik az az ötletem, hogy minden egyes építés döntsön le egy szintet minden más toronyból, kár, hogy későn jutott eszembe.
Dátum: 2009.11.13. 19:11:53
De, tudta, hogy alergiás rá, és az orvosa is tisztában volt vele. Hogy hogyan kapta meg végül az oltást, azt nem tudom. Lehet, hogy még akkor amikor nem volt tiszta, hogy tojásalergiások nem kaphatnak.

Én viszont sosem kaptam védőoltást influenza ellen, fogalmam sincs, hogy alergiás vagyok-e a készítmény összetevőire, hiszen jó eséllyel sosem találkoztam még velük, sőt az összetevőit sem ismerem.
Dátum: 2009.11.13. 16:08:35
Egy olyan oltóanyagot nem hiszem, hogy be fogok adatni magamnak, ahol a tojásalergia alergiás reakciója halálos is lehet. Igaz, hogy nem vagyok alergiás, de a dokumetumon az is szerepel, hogy a készítmény nem adható be az összetevői elleni túlérzékenységben szenvedőknek. Vajon hányan vannak tisztában azzal, hogy mik az oltóanyag összetevői, és ebből hányan tudják, hogy érzékenyek-e rá? Ha pedig az orvosnak nem kell felelősséget vállalnia amiért beadja, akkor nem is fogja érdekelni, hogy tisztában vagyok-e az összetevőivel, vagy hogy érzékeny vagyok-e rájuk.
Dátum: 2009.11.13. 15:48:37
Pár kényelmi funkció, és némi táp ami mindenkinek jól jönne és épületekhez lehetne kötni:

- az idomítást ne kelljen félóránként ismételgetni, hanem az épület minden szintje adjon + fél óra idomítást.
- ugyan ez az állatok gyógyítására.
- az állatokat lehessen akkor is gyógyítani ha kennelben vannak.
- látszódjanak a portya célpontok akkor is, ha épp pihen az ember, vadászik, vagy 15% alatt van.
- napi 1 portya szimuláció váljon ingyenessé.
- 1-1 épület ami a kalandokhoz tartozó 3 új szakértelem szintjét növeli az épület szintjétől függően.
- egy épület ami tovább gyorsítja a pihenés közbeni ép és vp regenerációt.
Dátum: 2009.11.13. 14:45:58
Az nem igazságtalan, hogy a TGY 5000 LE építéssel megszerezte a tornyot, míg aki most kezd építeni, annak százmilliós nagyságrendű építést kell ehez produkálnia?
Dátum: 2009.11.13. 13:34:52
"Tudomásul veszem, hogy az oltást nem kaphatják meg lázas, akut megbetegedésben, tojásallergiában, a készítmény összetevői elleni túlérzékenységben, immunrendszeri betegségekben szenvedők, illetve a terhesség első 3 hónapja alatt."
Ezt szerintem igenis az orvosnak kellene aláírnia, nem pedig a betegnek. Hányan írják úgy alá, hogy fogalmuk sincs, hogy érzékenyek-e az oltás összetevőire vagy sem. Öcsém barátnőjének a munkatársa pár héttel ezelőtt halt bele az oltásba, mert tojásalergiája volt, amiről az orvosa is tudott évek óta. Ezek az esetek persze nem kerülnek a hiradóba, csak az amikor valaki 4-5 egyéb betegség mellett elkapja az influenzát is és belehal.