Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Ariel

A VF-el ugyan az a helyzet, mint anno volt a spektrálissal, a sajtolással, csapdakészítéssel. Sokan nem jöttek rá,hogy fejleszteni kell, és meg is itták a levét. Egy darabig erősebbek voltak, aztán kipukkadt a lufi, és már nem volt visszaút. Tucatszámra sorolhatnám az ilyen játékosokat, és igencsak meglepődnél a neveken... Akkor ők mind rossz játékosok lennének? Bénák, akik nem jöttek rá, hogy mit kell fejleszteni? Tanultak a saját hibáikból, de 2 hónap késés már végzetes volt, örök boxzsákok maradtak.

A sok verést követően jött a VF, és a "nemjövökrá-nemérdekel embereknek" volt még egy lehetőségük, kaptak egy új esélyt Miklóstól. Le tudtak maradni azoktól a "gonosz" és "szemét" "top" játékosoktól, akik gyorsabban felismerték a lehetőségeket a játékban, és folyamatosan elverték őket. Noha a LE szerző szakik maxolása legalább akkora reklámot kapott mint most a VF, ha nem nagyobbat.

Ha nem lett volna VF, ezeknek a játékosoknak a zöme törölt volna.

Mindenképp kell valami, ami segíti a kezdő játékosokat, és ha elrontanak valamit, az ne legyen végzetes. Majd tanulnak a hibáikból, és próbálják rendbe rakni. Ezt a VF kései fejlesztése már nem oldja meg.

Nagyon kevesen olvasnak fórumot, és az új játékosok zömét nem azok alkotják akik rögtön átlátnak mindent, hanem azok, akik a játék közben ismerik meg a játékot, és tanulnak bele. Egy éve is ilyen játékosok alkották a gerincet, és tanultak a hibáikból. Adjuk meg a lehetőséget a most kezdőknek is.
Dátum: 2009.12.22. 21:28:54
Épp elég már a random a játékban, én nem szeretem a zsákbamacskát...
Dátum: 2009.12.22. 17:52:29
A KH példám mellett is szerepelt a sebzéscsökkentés, és az állatok butítása, ezek szerint odáig már nem jutottál el
Egyébként a KH is csak szopatás volt azoknak, akik nem tudják legyőzni őket, de a KH folyamatosan támadta őket.

A Miklós által kiírt kérdőív szerint szinthez lenne kötve az epikus tárgyak használhatósága. Ha megszavazzák, akkor nem hiszem, hogy Miklós változtatna a tervén és szerencséhez kötné. Ha pedig nem szavazzák meg, akkor gyanítom, hogy nem lesz változás.
Dátum: 2009.12.22. 17:41:03
A KH lehet, hogy nem a legjobb példa volt, akkor maradjunk a mostani "állatreformnál", ami szintén butítás. Az állataim már nem ütnek kritikust, 20%-al kevesebbet ér emellett az erőm. Ezzel azok jártak jól, akik sosem ütöttek kritikusat az állatokkal, és nem közelharci sebzésre támaszkodtak főként. Nekik semmi nem változott, én megszívtam.

A mostani "butítás" is hasonló. Alkalmazkodni kell, ha talpon akar maradni a karakter.

Amiket az előző hsz-ben írtam, azt teljesen függetlenül írtam a mostani butítástól, ha pedig a korábbi hozzászólásaimat is elolvasod, látni fogod, hogy mi a véleményem róla: Az epikusok korlátozása igazából csepp a tengerben, nem itt kellene kezdeni a javítgatást.
Annak, hogy valaki abbahagyja, sok oka van, köztük a VF is. Sok alacsonyszintűnek fogalma sincs még róla, hogy mit érdemes fejleszteni, de mire beletanulna a játékba, ott áll, hogy nem tud portyát nyerni. Rányom a portyázásra, mivel keresni már nem is tud benne, a program kidob neki 15 olyan VF-es karaktert, akinek 2-300 ponttal nagyobb a tulösszege, és esélytelen ellenük. A visszajáró pókokra is volt panasz a múltban bőven. Tele volt a fórum csalózással, mert a játékosok 99% nem tudta mi ez a taktika, és nem akarta elhinni hogy van ilyen. Akkoriban pár ilyen karakter volt, helyette most itt a VF ami gyakorlatilag duplájára pumpálja a karakter erejét az adott szinten. Sokan abbahagyják a játékot csak azért mert azt látják, hogy dupla olyan erős karakterek verik szét őket nap mint nap.
Ha közben szerencsétlenek még egy olyan szövibe kerülnek ahol nincsenek tisztában az épületek fontosságával, akkor be is csukhatják a boltot.

Ez egy éve nem így ment. Sokkal könnyebb helyzetben voltak azok a nem fanatikus játékosok, akik idővel beletanultak a játékba. Eközben persze őket is folyamatosan elverték az ügyesebbek, ment is a panaszkodás a nagy verések miatt. Ezek a játékosok kaptak egy új esélyt, a VF képében. Kifejleszthették, megerősödhettek, és akezdeti baklövéseiket korrigálni tudták vele. Valószínüleg ezért játszanak még mindig, és nem hagyták abba a játékot. Sorolhatnám itt hosszasan a neveket, akik mára erős karakterré váltak a szintjükön, de 8-10 hónappal ezelött harmatgyengék voltak és csak a pofonokat kapták.
Aki most indul, és elront valamit az elején, annak annyi, nincs második dobása, ha nem fejleszt VF-et időben, akkor jobb, ha töröl is, mert esélytelen lesz. Ezért kell nekik egy alternatíva, egy második lehetőség, amivel helyre tudják hozni a hibáikat.
Nem gondoltál arra, hogy talán pont azért van annyi VF-es mert más esélyük jelenleg nincsen? Elhiszem, hogy több sikerélményt ad a VF, ha olyanok ellen tudod használni akik késöbb, vagy egyáltalán nem fejlesztették ki.

Egy új játékos vagy elkezd nagyon gyorsan VF-et fejleszteni, vagy laposra verik úton útfélen. Miért ne lehetne egy olyan alternatívát készíteni, ami nem lassítja felére a játéktempót, némi esélyt ad azokkal szemben akik VF-et használnak, és nincs akadémiához kötve?

Talán nem lenne annyi játékos aki 20-ik szint alatt abbahagyja a játékot, mint most.
Aurri és mi a helyzet azzal a maradék 40-50%-al aki se nem top, se nem pók, és VF-et sem használ?

A topnak ott a KH, őket ez a szaki nem érinti. A pókok nem pár száz plusz LE-től fognak nagyobbra hízni ezután sem. De több ezer olyan karakter van, akinek javítana az esélyein, ha nem 0 LE-t rabolna a csatákban.
Nem hiszem, hogy ennek a szakinak a TP tömés megszüntetése lenne a célja. Aki eddig tömött, az ezután is fog. Ha eddig 100 LE-t szereztél minden TP után, de a portya csak 10-et fog adni, akkor ugyan úgy fognak tömni mint eddig, főleg ha a sebződésen alapul a plusz LE. Jönnek majd vakító fénnyel, buzogánnyal, nem sebeznek beléd semmit, ezért LE-t sem kapsz majd.


Azt sem tudjuk hogy működne, az sem biztos, hogy meg lesz szavazva, fölösleges addig agyalni rajta amíg Miklós el nem mondja, hogy képzelte.
Prisma, ha az új szaki LE/Tp aránya továbbra is gyengébb lesz mint amit VF-el tudsz produkálni, akkor úgysem fogod használni. De azoknak segítség lehet, akik nem akarnak VF-el fele tempóban játszani, azaz a másik 50%-nak. Továbbra sem lesznek erősebbez az adott szinten mint a pókok és a VF-es karik, de talán egy kicsit több esélyük lesz.
Ha pedig jobb lesz a LE/Tp arány ezzel a szakival, mint amit a VF-el összehozol (amit egyébként kétlek), akkor el kell felejteni a VF-et, és a vadászatot, és csak portyázni kell.
Nem biztos, hogy Miklós a hasonlóságot a konkrét számolásra értette, szerintem csak arra, hogy ha nem nyersz annyit amennyit kellene, akkor kipótolja majd a szakértelem. Az elszenvedett sebzéshez tényleg nem jó kötni, elő sem venném az állataimat ezután
Gondolom azért mert Miklós alternatívát akar a VF mellé.
Dátum: 2009.12.22. 11:33:41
Hosszútávú maradásnál valóban nincs vonzereje, az ember a társaság miatt marad általában az adott szövettségben. De ha csak pár napról van szó és ez alatt elvadászik az ember 6-700 csp-t, akkor az már simán 200k LE pluszt is jelenthet. Utána pedig visszatér a jól bevált szövibe

Nekem nem sok hasznomat vennétek, utoljára a TGY ellen tudtam háborúban kivenni a részem, de az nem tegnap volt...
Dátum: 2009.12.22. 11:13:00
Nem gondolkoztatok még azon, hogy hívjatok pár zsoldost? Most, hogy nálatok a HT, biztos lennének páran, akik szívesen beugranának hozzátok pár napra háborúzni és a torony előnyeit élvezni
Dátum: 2009.12.22. 10:58:50
Az epikus tárgyaktól teljesen elvonatkoztatva mondom a következőket.

A szerencse az egyik leghasznosabb tulajdonság a csatában. Két olyan tulajdonság van, amit bármeddig érdemes tolni, ez az erő és a taumaturgia. Ezektől függ a karakter sebzése. Az összes többi tulajdonság növelésének csak egy pontig van hatása. Hiába van bődületes nagy támadása a karakternek, ha már elérte a 80%-ot a találat esélye, a támadás nem fogja tovább növelni. Hiába van a karakternek 100-al nagyobb IQ-ja mint a másiknak, 80% esélye lesz akkor is a varázslat sikerére és nem több.

Viszont ha nem fejleszti a szerencsét, akkor ez a 80% már csak 70%. Bármilyen nagy is a többiekhez képest az IQ-ja, 30%-ban nem fog bejönni a varázslata, sőt, az ellenfél varázslata találni fog 30%-ban.
Ha viszont magas a szerencséje, máris 90% esélye van a varázslatainak, és az ellenfelének csak 10%.

A szerencsét elhanyagolni véleményem szerint igen nagy baklövés, hiszen ez az a tulajdonság ami a portyába mindenhol beleszól.

A manakonstrukció jó dolog, nagyon olcsón lehet vele gyorsan építkezni, de a LE-ből építést nem helyettesíti a szerencse fejlesztés miatt.

Idézet: BaalCain - 2009.12.22. 09:05:16
Márpedig akkor ott vagyunk, h hátrányosan érinti a fejlesztés azokat, akik hosszú ideje játszanak, előre terveztek

Ez minden egyes fejlesztéssel így van. Amikor megjelent a KH, hátrányosan érintett azokhoz képest akik közelharcra gyúrtak, mert én nem tudtam eltalálni őket, nem tudtam a bénítós küldit csinálni, de alkalmazkodtam. Miután feltoltam 160-ról 320-ra az erőmet, Miklós adott egy pofont az erőbónusznak, és az állatok sebzésének, ami megintcsak hátrányosan érintett, de alkalmazkodtam, és elkezdtem taumaturgiát fejleszteni.
A játék folyamatosan változik, a játékosok kérésére és a játékvezetés döntései alapján. Aki sikeres akar maradni, annak tudnia kell alkalmazkodni.


Prismának pedig tényleg csak azt tudom tanácsolni teljesen függetlenül attól, hogy kell-e az epikus kincsekhez szerencse vagy sem,hogy kezdje el fejleszteni, és látszódni fog a pozitív eredménye.
Dátum: 2009.12.21. 20:15:08
Idézet: Endyr - 2009.12.21. 12:28:57

egy ora alatt akkor lehet 10 portyam ha 0 a kronokompenzacio. maxos kronoval mar most is tobbet portyazok 1 ora alatt, mint 10

azert merult fel a kerdesem, mert barati portyanal nincs EP vesztes, tehat nincs akadalya annak, h nagyon sokszor elmehessek portyazni


Endyr, ha sokat firtatod, tényleg csak 10x mehetünk majd portyázni egy óra alatt
Idézet: Darah - 2009.12.21. 18:45:23

Te 600-al többet szedsz ki, én viszont mivel többet tudok egy szinten vadászni, valószínűleg megközelítem a +600 LE bevételed, sőt, az eső sajtolások nagyobb darabszámára való tekintettel a sajtolásod is.


Na látod, még ez is csak egy darabig igaz. Mert ahogy nő kettőnk között a szintkülönbség, úgy nő a vadászatból befolyó LE közti különbség is. És ha már dupla annyi LE-t kapok egy vadászatért mint te, akkor szintenként is több LE-t szerzek nálad.
Itt nem játékélményhez kapcsolódott a kérdésem, sem ahoz, hogy kit mi zavar és mi nem, szövetségekhz pedig pláne semmi köze.
Egyszerű volt a kérdésem, szerinted mitől növeli a VF a szerzett LE-t?
A levadászott lények LE értéke 10-el növekszik szintenként. Ha VF-em lenne, és emiatt 30 szinttel alacsonyabb lennék, akkor egy normál méretű lény levadászsán 600 LE-t buknék.
Akárhogyis nézem, de nekem a VF csökkentené a LE bevételemet, nem pedig növelné.
Darah, biztos vagy te abban, hogy a VF segíti a LE szerzést? Kiváncsian várom az okfejtésedet...
Idézet: Almási Viktor - 2009.12.21. 17:50:42
Vagy nincs kedve valakinek minden nap lilaképernyőt bámulni, vagy ha nem is minden nap akkor hétvégén végig. Sajnos én ilyen emberről is hallottam


Persze, ilyen is van, semmi gond ezzel, lehetősége ugyan annyi volt rá, max nem élt vele, mert másra szívesebben szánja az időt.

De nehogy azt mondjuk már, hogy a karakter szintje mutatja meg, hogy kinek mennyi lehetősége volt LE-t szerezni. Ha te 3 hónapja játszol, és fele tempóban léped a szintet, én most kezdem szingulárissal és dupla tempóban lépem a szinteket, akkor egy hónap múlva azonos szinten állunk majd. Én egy havi csp-t költhettem, te 4-et. Mitől is lett volna ugyan annyi lehetőségünk? 4x annyi LE lesz a karakteredben mint az enyémben, csak azért, mert 3 hónappal elöttem indultál.
Idézet: Darah - 2009.12.21. 17:45:07
Abból a 40 szintből 20-25-t te vertél rá a szinguval.


A szinguláris szintén egy lehetőség a LE szerzésre, amivel éltem is. Akárcsak a spektrális vagy a sajtolás.