Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Ariel

És ebben hol írom azt, hogy regidő alapján legyen bármi is?
Idézet: Darah - 2009.12.28. 14:53:56
Te arra hegyezed ki az egészet, hogy pusztán a szintkülönbség alapján volt a kisebb a gyengébb.

Mi van ???
Pont azt mondom, hogy nem a szint határozza meg a karakter erejét.

Idézet: Darah - 2009.12.28. 15:16:41
És erre megoldást adna a regidő szerinti portya?


Ki írta azt, hogy regidő alapján legyen a portya? Szedj már elő nekem egy ilyen idézetet...
Idézet: Darah - 2009.12.28. 07:38:46
Elég, ha a regisztrációidő alapján történő portyázást mondom?


Annyit írtam le, hogy a VF-et használók szintben lemaradnak, és olyan játékosokkal kerülnek azonos szintre, akik fele annyi ideje játszanak. Ezért alakulnak ki 6-800 TÖ különbségek azonos szinten, és ezért nem ad képet a karakter erejéről a szint. A portyában van egy szabály aminek feladata a gyengék védelme volt. Mára semmit nem ér mert a szintkülönbség nem mutatja, hogy ki az erős és ki a gyenge. Erre írtam, hogy Jerikó képletét kellene használni, nem pedig a szintkülönbséget.

Erre pár VF-es vérszemet kapott, és rögtön bemagyarázta, hogy én azt akarom, hogy azért járjon büntetés, ha vki olyat támad aki késöbb indult.
Idézet: Darah - 2009.12.27. 22:06:42
Nem okvetlen az eltörléséhez ragaszkodnak, de mindenképp a lebutításához, hatáscsökkentéséhez, bekorlátozásához.
Ha nem találsz erre elegendő példát, akkor nem tudom melyik fórumot olvasod, mert talán csak a viccesben nem szerepel, mint az ördög utolsó megkísértése.


Darah, emlékszel egyetlen javaslatomra is, ami lebutításra vagy korlátozásra irányult?
Egyetlen javaslatom volt, mégpedig az, hogy a VF kerüljön ki az akadémiából, és mindenki számára legyen egyformán elérhető...
Dátum: 2009.12.27. 09:16:59
Miklós, nem úgy volt, hogy ma még olcsóbbak lesznek az italok ?
Dátum: 2009.12.26. 23:44:01
Nem, én darabra veszem az italt, az ára változik. Ha nem akciós, akkor többe került volna.

A KH elleni móka annyit jelent, hogy 70+ portyám volt egy nap alatt. Melyik másik háborúban csatázol ennyit?

Az magánügy, hogy telehordod a pincét is itallal mert olyan olcsóság van
Dátum: 2009.12.26. 23:22:16
Byzon, hidd el, hogy portyázok bőven, a csatáim számából láthatod te is. Az elmúlt két napban kb 40k-t költöttem gyógyitalra, és azért csak ennyit, mert most akciós. A KH óránként jön, tisztában vagyok vele, milyen a háború. Nem ütnek 5-6 szinttel feljebbről, de így is elmegy 150k életpont egy nap alatt portyában...
Dátum: 2009.12.26. 23:18:17
Meddig? 10 másodpercig, amíg klikkelsz kettőt az entitáson?
Inkább veszel 3k LE-ért gyógyitalt, hogy ne kerülj ütőtávba, vagy ingyen felgyógyítod magad?
Dátum: 2009.12.26. 22:56:01
Idézet: Byzon - 2009.12.26. 12:15:19
Ott fenn biztos megoldás lenne, de itt halottnak a csók...

Azért nem olyan kevés az a manaregen. Ha nem kellene kivárni a 8 órát, akkor gyakorlatilag 3 klikkeléssel 3x maxba gyógyulhatnál akár egy percen belül is. Kalandokhoz, entitásokhoz tökéletes lenne.
Dátum: 2009.12.26. 11:28:58
Inkább a mágikus regenerációt kéne megpiszkálni, hogy gyakrabban lehessen használni. Vagy ne kelljen megadott időnek eltelni a két használat között, hanem a maximális napi 3 alkalmat lehessen az adott napon bármikor elhasználni, ne kelljen 8 órát várni a két használat között.
Idézet: Prisma - 2009.12.23. 23:08:27
És? A TOP-on kívül ez senkit nem érdekel, hanem csak az, hogy a szintjén erős legyen.

Ha ez így lenne, akkor 50 játékos kivételével mindenki VF-et használna, de ez az arány valahogy nem 99,9%


3. A VF segítségével olyan játékosokkal kerülhet az ember azonos szintre, akik hónapokkal késöbb indultak, de nem használják ezt a szakértelmet különböző okokból.

És? Ez rajtad kívül senkit nem érdekel.

Kétlem, hogy senkit nem érdekel. Tavasszal ment a sírás igen keményen, hogy folyamatosan el vannak verve a karakterek, és nem tudnak mihez kezdeni. Pedig akkor nem voltak akkora különbségek a karakterek között mint most. Akkor nem volt 5-600 TÖ különbség egy szinten, olyanokat vertem el akiknek 40-50 ponttal volt kevesebbjük. Rajtuk segített Miklós.
De aki most van olyan helyzetben mint azok akik 10 hónapja voltak, azok csak azt látják, hogy a másik több száz TÖ előnnyel veri laposra, ráadásul nem is magasabb szintről, hanem azonos szinten kapja az áldást. Ők ráadásul nem is fél év alatt szembesülnek ezzel, hanem jóval hamarabb. Kevesen fognak a játékvezetőnél reklamálni, és sírni, egyszerűen csak abbahagyják a játékot pár hónap után.

Nem azt mondtam, hogy a VF gonosz, ez már a te agyszüleményed. Azt mondtam ,hogy a VF a 10 hónapja hibázókat kihúzta a sz*rból, és kaptak egy új lehetőséget, amivel sikeressé válhattak, legalább egy részük. De aki most hasonló hibákat vét, mint ezek a játékosok anno, azokat már a VF sem menti meg.

Ajánlom, hogy olvasd el a topikban a tegnapi és mai hozzászólásaimat, mert szerintem nem vagy képben arról, hogy miről beszéltem...
Prisma, a "tényeidet" úgy állítod be, hogy párhuzamot tudj vonni a VF és a többi szaki között. Ilyen tényeket én is le tudok írni, csak épp az ellenkezőjét mutatják.

Pl:

1. A VF nem növeli a karakter által megszerezhető LE-t.
2. A VF közvetve hosszú távon csökkenti a megszerezhető LE mennyiségét.
3. A VF segítségével olyan játékosokkal kerülhet az ember azonos szintre, akik hónapokkal késöbb indultak, de nem használják ezt a szakértelmet különböző okokból.
4. A spektrális és a sajtolás növeli a megszerezhető LE mennyiségét.
5. A spektrális és a sajtolás kifejlesztése a karakteremnél semmilyen hatással nem lesz azokra akok hónapokkal késöbb indultak nálam.

Ezek épp olyan tények, mint amiket előadtál, és semmivel sincs kevesebb igazság benne.

Ha pedig elolvastad volna a hozzászólásaimat, akkor láttad volna, hogy a VF azért lett téma megint, mert anno ezzel akart Miklós segíteni azokon, akik különben végleges farmmá váltak volna. Nem értem miért lenne az gond, ha most is előállna valamivel, ami azokon segítene, akik most váltak farmokká, ahogy ez már egyszer 10 hónapja megtörtént.
Már rég nincsenek akkora horderejű változások, mint év elején a VF volt. A legtöbb változtatáshoz valóban lehet alkalmazkodni. Nyár elejéig én is totál a varázslatokat toltam mint Nasdfil, de nem volt jövője, úgyhogy közelharcra váltottam. Most, az "állatreform" után megint más irányt veszek. De ugyan az volt az ismétlődő küldik változtatásánál és sok más esetben is. A játék változik, a stratégiát is mindig újítani kell.

Ezeket a lehetőségeket vagy felismeri időben az ember, vagy csak késöbb, de ha változtat, nem érik komoly hátrányok a többiekhez képest.

Nem azt mondom, hogy egyetlen, állandó taktika van, de azt igen, hogy a dolog gerince adott. Itt már senki nem lesz okosabb a másiknál, minden egyes szakértelem és újítás ki van vesézve mire a játékba kerül. Senki nem fogja feltalálni a spanyolviaszt. Na jó, néha most is vannak Miklósnak meglepő húzásai.

Lehet, hogy Jerikó elmondta egy éve, hogy ebben a játékban csak a LE létezik, de a játékosok 80%-ában még márciusban sem volt ez tiszta. Ez a játék sokkal bonyolultabb, mint a legtöbb böngészős játék. Sok játékosnak bele kell tanulnia, és idő, mire minden részét megérti, és jó döntéseket tud hozni. Persze elmondhatod, hogy mindenkinek van esélye erős karaktert csinálni, de a játékosok jórésze ezekre a lehetőségekre csak későn jön rá, vagy páran egyáltalán nem.
Idézet: Impero - 2009.12.23. 15:59:52
Aki foglalkozik vele, hogy milyen lehetőségek (szakértelmek, taktikák, ésszerű utak) vannak az ő szintjén (legyen ez szinguláris, sajt, sm, pókkodás, VF, aktív szövetségbe lépés, stb.) az meg erős marad, a butítások ellenére is.


Van egy olyan érzésem, hogy nem olvastad el az összes hozzászólásomat a témában. A játékosok nagy része nem állt neki időben a szakik fejlesztésének, vagypár tucatnyi vágott bele nagyon korán, nézőpont kérdése. Itt szó sem volt butításokról, egyszerűen megszívták, mert késöbb kaptak észbe, később látták meg a lehetőségeket. Őket a VF húzta ki a sz*rból. Aki ma ilyen hibákat vét, annak befellegzett, nincs második esélye.
Valóban nem mindegy, hogy csak 2 vereséget kapsz be egy nap, vagy 20-at. Viszont bármilyen meglepő is, a nagy létszám védi a karaktert, nem pedig árt neki. Ha sok az üthető karakter, ritkábban kerülsz a portyaablakba, hiszen már nem lehet rendezni. Ha tele vannak 100%-os célponttokkal, akkor nem kerülsz bele, ha 80%-os vagy. Háborúkban, vagy a konkrét "megkeresésekkel" ugyan meg fognak találni ezután is, de talán nem annyian, mint ha akkor is a portyaablakba kerülnél ha 20%-os vagy.

A kevesebb célpont nem feltétlenül jelent nyugodtabb, egyszerűbb epikust, térkapuzást, stb. Áprilisban háborúztunk a TGY-vel, és 1800 csatánk volt egy hét alatt, de a helyzet háborún kívül talán még durvább is volt. Ráadásul a TGY az EH-tól is kapta az áldást.


A portyából szerzett LE elköltése valóban nem egyszerű, elég sokat össze kell szedni ahoz, hogy ne csak szerencsére tudd költeni. Ezért írtam azt, hogy azok is simán profitálnának belőle, akik nem is fejlesztik ki. 150-en nem fogják látni a gyengébbeket, mert nem fogja kidobni őket a portyalista ha nem 100%-on vannak. Akikhez pedig visszatérő vendégek járnak, azokat nyilván ez sem fogja megmenteni.

Ennyi ugyan nem fogja kihúzni őket a sz*rból, de kezdő lépésnek megteszi.
A mostani helyzetet ne keverd össze az egy évvel ezelöttivel, mert teljesen más. Ráadásul most sem igaz mindenkire, hogy nincs célpontja. Én jó ha 2-3 ellenfelet meg tudok ütni naponta, mert nincs más, de pl Jerikó 10-15 tagunkat veri el minden nap, egyszerűen azért mert van még kit ütnie.

Egy éve volt célpont bőven, nem pár tucat. De hiába van 200 ellenfeled, ha csak 15 portyapontod van. Azokat fogod támadni, akiket biztosan le tudsz győzni, akikben van LE, stb. Lehetne akár 3000 karakter is egy szinten, pár hét után visszatérnél ahoz a pár tucatnyi jól bevált célponthoz, akikből a legtöbbet profitálod.
A butításokon lehet vitatkozni, hogy kellettek-e vagy sem. Nagyon rég óta ismert volt a kreatív affinitás trükkje, más kérdés hogy nagyon sokáig senki nem élt vissza vele, vagy nem tűnt fel. De ha ebbe nem nyúlt volna bele Miklós, akkor hová fajult volna mára a játék? Több millió LE-t szaporítanának a játékosok egyetlen portyával, óránként megjátszva ezt. A kivégzés teljesen más tészta, az nem volt visszaélés, és mindenki megfizette volna a tanulópénzt, ki kevesebbet, ki többet bukott volna, mire megtanul ellene védekezni. Pár emberrel kitoltak, sokan örültek neki, de ez általában így van minden utólagos változtatás miatt.

Lehet, hogy tényleg csak 30-35 ember volt aki le tudott győzni, de igazából nem is az számít, hogy hány ember áll egy szinttel fölötted, hanem az, hogy akiket a portyaablak veled együtt kidob nekik, gyengébbek-e nálad, vagy sem. Lehetnek 500-an is a szinteden, vagy fölötted, ha egyike vagy a legerősebbeknek, nem fognak ütni. De ha 20-an vannak fölötted, és te vagy a leggyengébb és "biztos" célpontjuk, akkor mind meg fog találni.

Egy most induló játékosnak sosem lesz annyi mozgástere mint egy éve volt. Ha nem válik totál pókká (ezt a taktikát még mindig nagyon kevesen ismerik fel, és most nem az újrakezdőkre gondolok), vagy nem fejleszt gyorsan VF-et, akkor vége van, és kolbászt csinálnak belőle.

Hogy az új szaki milyen lenne, arról csak annyit tudok, hogy mindenképpen adna LE-t a portyában, ha egyébként keveset nyer a karakter. De hogy milyen feltételekkel, arról fogalmam sincs.
A libasor csak a szintre volt igaz. Nem voltak meg mindenkinél ugyan azok a szakik, ki lehetett ugrani szinte bármivel. Így tört az élre Aranyalma, vagy éppen TrueBlood is.
Szinguláris ismerete pedig meglepően kevés embernek volt, ahogy most is. Az élen álló játékosok nagy része ma sem használja.
Sokan voltak felettem, kb a fél TGY, a Kubla Kánság jópár tagja, de a Primal Gods pár tagja is elvert.

Idézet: Darah - 2009.12.23. 12:16:05

Mindenki farm, vagy lokális farm lenne, a simán haladó nagyobb megverné a simán haladó kisebbet, illetve megverné a szintet felfelé ugró immár vele azonos szintű, vagy akár nagyobb lokálisan gyenge szingust.


Ez sajnos vagy nem sajnos, most is így van. A különbség annyi, hogy most már a többség VF-el halad, és nem "simán". De az alacsonyabb szintű kisebbet ugyan úgy elverik mint anno történt, csak most mindkettejüknek van VF-e. Valamint a VF-es karik megverik azokat, akik nem használják.

Azt nem tudom, hogy elég lesz-e a megerősödéshez annyi, hogy a portyában több LE-t kaphatnak akik nem használják a VF-et. Nyilván be lehetne lőni úgy, hogy igen. Bár ebből az erősebb karik talán még jobban profitálnának, és még szakit sem kell fejleszteniük hozzá
Egy évvel ezelőtt nem volt libasor, mindenki más taktikával próbálkozott. December végére már megvoltak a LE termelő szakértelmeim, de rövid távon komoly ára volt, sokan vertek el, és valószínüleg még többet kaptam volna, ha az EH nem a szövetségesünk. Már úgy játszottam, hogy a vesztes csatákkal abszolut nem is foglalkoztam, csak arra mentem, hogy az indított portyáimat megnyerjem (ez a KH megjelenéséig így is maradt). De a szakifejlesztés idővel meghozta a gyümölcsét, és pár karaktert kivéve mindenkit le tudtam győzni, aki elötte elvert.


Akik nem álltak neki időben a szakifejlesztésnek, azok is észbe kaptak, de már későn. Őket megmentette a VF, különben valószínüleg ma is farmok lennének. 70-80% lehet, hogy időben észbe kapott, és gyorsan a VF-nek ugrott, a maradék pedig pont úgy nem vette észre, ahogy a LE fejlesztő szakikat sem, vagy egyszerűen csak nem voltak olyan szövetségben, amivel rögtön elérhető volt a VF.
Egyáltalán nem vagyok eltévedve.
A VF-et kifejlesztő játékosok nagy része azért fejlesztette ki mert nem volt más lehetősége, ez igaz. De ha a játék elejétől létezik ez a szakértelem, akkor ugyan úgy nem veszik észre mint a spektrálist, a sajtolást, csapdakészítést és a többit.
Akkor kaptak észbe és kezdtek el panaszkodni, hogy kellene valami, amikor már késő volt, és nem tudtak mit tenni, mert nem azokat a dolgokat fejlesztették amiket kellett volna.

Ha folyamatosan elvernek és ki sem tudsz keveredni 15% alól, nem csoda, hogy észreveszed, ha kapsz egy új szakértelmet, amivel megszabadulhatsz a támadóidtól.

A spektrális és a többi LE szerző szakértelem pont olyan volt anno, mint most a VF. Ha későn fejleszted ki, akkor megszívtad, beállsz a sorba, és elfogadod hogy szétvernek.
Ha valaki most 2-3 hónap csúszással fejleszti a VF-et, mint egy éve történt a LE szerző szakikkal, akkor ugyan úgy megszívta. Beáll a többi VF-es mögé, de mivel 3 hónappal késöbb kezdte fejleszteni, így harmatgyenge lesz hozzájuk képest.

8-10 hónapja sokakat a játékban tartott a VF, de ha ezek a játékosok most indulnának és követnének el hasonló "hibákat" mint egy éve, vagy nem fejlesztenék időben a VF-et, akkor kétlem, hogy egy év múlva is játszanának.