Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Ariel

Dátum: 2016.06.10. 15:50:54
Ez nem új dolog, egyszer már volt is kozmetikázva. A probléma abból adódik, hogy az ellenfelek sokkal magasabb szintűek, mint a karakter. 50 szint különbségnél ez már elég látványos. Anno az ellenfelek szintjének csökkentése javított a helyzeten.
A probléma akkor fog durván kibukni, ha egyszer elkészülnek az új varázslatok
Dátum: 2016.06.10. 10:07:58
Én is értettem amit leírtál, csak épp valótlan dolgokat állítottál. Vagy szándékosan, vagy a fogalmazási nehézségeid miatt.
Dátum: 2016.06.10. 08:39:53
Nahát, ezek szerint mégiscsak értem a lélekszívás szabályait, és te nem tudsz fogalmazni?
Dátum: 2016.06.09. 15:00:03
Idézet: Alendaar - 2016.06.09. 14:56:40
Mint ahogy a portyában nyerhető/veszthető LE szabályai sem ugyanazok. Éppen ezért V3 szabályrendszer.

Pontosan. Épp ezért nem is értem, hogy Dozer mit magyaráz itt azonos szabályokról...
Dátum: 2016.06.09. 14:53:22
A lélekszívás szabályaihoz nem csak az tartozik, hogy LE-t szívsz az ellenféltől, hanem az is, hogy az ellenfél ezt el is veszíti, ami a V3-ra nem igaz. Tehát V3-on nem ugyan azok a LE szívás szabályai, mint máshol.
Nem egyszerűbb, ha az asztrális követ asztrális kincsre lehetne váltani?
Dátum: 2016.06.08. 15:56:24
Nem is értem, miért velem akarsz harcolni.

Miklósban tudatosult a LE szívás működése, kapott épp elég gyakorlati példát. Felmérte a helyzet súlyát, és úgy döntött, hogy változtat. Őt kell meggyőznöd arról, hogy az aggodalmai alaptalanok, és minden rendben van a LE szívással, és a következő években is így marad.



A fizetett bérenceimnek pedig ezúton üzenem, hogy nem vagyok megelégedve velük, mert a tárolható LE maximumának szavazásán elbuktunk, és jönni fog a változás!
Dátum: 2016.06.08. 15:26:05
Ott van a soraimban a feltételezés
Ha tisztában voltál azzal, hogy milyen mértékben szaporítja a LE-t, akkor szégyellheted magad, amennyibem nem, akkor a feltételezésem téves, és nem láttad át a helyzetet, nem is lett volna mit jelentened.
Dátum: 2016.06.08. 15:05:29
Ha játszol V3 mellett más világon is, akkor én nem lennék olyan büszke a helyedben arra, hogy nem kérted Miklóst, hogy változtasson a LE szíváson. Bár ez csak feltételezés, de gondolom tisztában voltál a V3 szabályaival, és láttad is, hogy milyen LE szaporítást produkál a LE szívás, mégsem jelezted, hogy talán rá kellene nézni, mert hosszútávon problémás lehet...
Dátum: 2016.06.08. 14:40:27
Persze, minden feltételezés lehet téves, éppen azért feltételezés. Ahogy a meggyőződésed is csak feltételezés, nem pedig bizonyított tény.
De ha a LE szívás szerinted sem fog úgy működni az idők végezetéig, mint most, akkor miért probléma az számodra, hogy ezt a feltételezésedet a játékvezetés holtbiztossá teszi és a továbbiakban a feltételezésedből ténnyé avanzsál?
Dátum: 2016.06.07. 22:21:24
Idézet: Kwisatz - 2016.06.07. 22:14:06
furcsa, hogy ezt nem látják egyesek, pedig 12 oldalon keresztül erről beszélünk

Valamilyen szinten érthető. Annyi a nerf és korlátozási javaslat mostanában, hogy leszállt a lila köd. De van remény rá, hogy lassan tisztuljon a kép
Dátum: 2016.06.07. 22:19:02
Idézet: Reorx - 2016.06.07. 17:43:01
Továbbra is érthetetlen számomra, miért kell szóba hozni azt, hogy a vesztes 100%-ot bukjon

A másik végéről is meg lehet fogni a dolgot. Az is részmegoldás lehet, ha a kreatív affinitás mintájára a napi elszívható LE mennyisége is limitálva van a karakter szintje alapján. Ez inkább kedvez a hobbijátékosoknak, mert továbbra sem kell védeni a LE-t, de egyéb kellemetlenségeket hoz magával, és a LE szaporítást nem szünteti meg, csak lassítja.
Dátum: 2016.06.07. 15:45:23
A LE szívás szaporítja a LE-t, és nincs korlátozva a mennyisége.

Csináljunk két szövetséget, A és B néven. Egymás ütőtávjában vannak, folyamatosan ütik egymás tagjait. Ha támadnak LE szívással mennek, egyébként normál cuccokban védekeznek.

Rabolni minimális mennyiséget lehet, de a LE szívás nincs korlátozva. A vesztes fél pedig csak 10%-ot veszít.

250 ezret sebzek egy csatában, ez simán jelent 400k LE szívást. Ha 10 ilyen csatám van egy nap, az 4 millió LE, miközben 400k veszteséget okoztam csak. A másik szövetség tagjai megtámadhatnak, szívhatják tőlem a LE-t, csak tizedét bukom annak amit elszívnak.

Multizásról, csalásról szó sincs, mindenki üti az elérhető célpontokat LE szívással, és LE védelem nélkül pihennek. Az eredmény nem más, mint óriási LE szaporítás, tízszer annyi LE keletkezik, mint amennyit elvesztettek a karakterek. Határ a csillagos ég.

A kreatív affinitás ugyan ezt tudta, de csak duplázta a LE-t, nem tízszerezte. Miután kibukott, korlátozva lett a napi duplázható LE mennyiség, nem véletlenül.
Dátum: 2016.06.07. 15:24:27
Világon belül is gond van vele, de ha nem látod, hogy mi, akkor javaslom, hogy járj utána, vajon miért működik úgy a kreatív affinitás, ahogy. Ha ez után sem érted meg, akkor fölösleges minden szájtépés.
Dátum: 2016.06.07. 14:51:01
Miért nem próbálod meg értelmezni, hogy miért is van probléma a LE szívással?
Dátum: 2016.06.07. 14:13:48
Ennek a V3-as lélekszívás problémának már rég ki kellett volna buknia, ha másnál nem, hát azoknál a játékosoknál, akik a V3 mellett más világokon is játszanak. Valahogy mégis mindenki lapított.

Ez nem egy hirtelen a semmiből előjövő kiskapu, hanem egy folyamatosan meglévő, egyre erősödő tervezési hiba. Mégsem jelezte senki a problémát. Vajon miért? Még a fórumon sem látni egyetlen hozzászólást sem, hogy dől a LE V3-on a lélekszívásból. Ha összevetem mondjuk a megaeszenciák esetével, ami szintén nerfelve lett, ott évek óta tiszta volt, hogy miként működik a dolog, rengetegszer írtam a fórumon is, külön topikot nyitottam arról, hogyan oldjunk meg sok ismételhető küldit, hogyan pörgessük az állatok fejlesztését és szerezzünk több eszenciát. Miklós kb két éve megkérdezte egy talin, hogy honnan szerzek ennyi lélekenergiát, akkor elmondtam neki, hogyan szaporítom a pp-t és hogyan csatázok.



Ha a mostani probléma időben lett volna jelezve, akkor nem lett volna belőle ekkora felháborodás sem, ahogy a varázslatok nerfelése is zökkenőmentesen ment. Ha ma kellene változtatni rajta, tuti ellepné a fórumot azon játékosok hada, akik arra építették a karakterüket, hogy magas szinten azonos taumaturgia és erő esetén másfélszer annyit lehet varázslattal sebezni, mint közelharcban.



Engem nem a V3 szabályainak megváltoztatása érdekel. A célom jelen esetben az, hogy a V3 adottságait kihasználva ne lehessen V1-en szignifikáns előnyre szert tenni. Hogy a V3 szabályai íródnak át, a költözködés feltételei módosulnak, vagy szűnnek meg, vagy a V1 szabályai változnak, nem számít.



Offsboy jól csinálja, van motivációja, kihasználja a lehetőségeket. Közben rámutat azokra a pontokra amikre mások nem, noha ugyan úgy használják. Jó úton halad abba az irányba, hogy megmutassa, mely pontok fognak elszaródni a közeljövőben. Sajnálatos módon már vannak olyan pontok, amik elszaródtak, és ezek helyrerakása fájdalmas. Minél később lesznek kezelve, annál szarabb lesz a helyzet.
Dátum: 2016.06.07. 13:24:40
Idézet: Dozer - 2016.06.07. 10:28:55

Ha viszont a jelenlegi 2 lehetoseg egyike fog tortenni, az csakis azert lesz mert par kivetelezett jatekosnak nem tetszik a jelenlegi rendszer.

Ember, én írtam ki a szavazást, vagy Miklós? Azt sem tudom, hogy működik a győzelmi szorzó... Sokadjára, ismételten elmondom, engem nem érdekel, hogy hogyan lesz megoldva a helyzet, nem engem kell meggyőzni az egyes javaslatok alkalmazhatatlanságáról, vagy tökéletességéről, mert nem én döntök, de még csak nem is súgok Miklós fülébe, hogy ezt vagy azt a megoldást válassza.
Dátum: 2016.06.07. 13:02:53
Idézet: Quellon - 2016.06.07. 12:37:25
Ha a világváltás okozza a gondot, akkor nem a világ szabályit kell változtatni.
Ezt miért nekem mondod? Miklósnak adj javaslatot, ne nekem ecseteld, mert ez semmivel sem visz közelebb a megoldáshoz.
Dátum: 2016.06.07. 12:53:52
Most komolyan, rajtam kéred számon, amiért nem reklamálok minden egyes tervezési hibáért, minden egyes elszaródott folyamatért? Miért nem jelezted te őket, vagy mondjuk azok, akik ki is használják őket.

Az ismételhető küldik reformjának én voltam az egyetlen ellenzője, rámutatva arra, hogy mekkora előnyre lehet szert tenni vele. Miután mégis bekerült a játékba, persze hogy használtam. De V3-on még most is a tagadás megy, sokan váltig állítják, hogy nem is táp a LE szívás, és jobbra balra mutogatnak, ahelyett, hogy végre beismernék a tényeket.

Ha szorgalmasan keresgélsz, azt is megtalálhatod, amikor a havidíj javaslatát megírtam…

Te mennyit rágod Miklós fülét, hogy változzanak a dolgok?



Egyáltalán nem az zavar, ha valaki több LE-t szerez, mint én. Már hónapok óta vannak, akik többet szereznek. De megdolgoznak érte, ügyesebben csinálják, mint én. V3-on nem kell ügyesebbnek lenni, nem kell hozzá semmi, csak lélekszívás és portyapont.

A marhaságodat cáfolni nem is áll szándékomban, azt gondolsz, amit akarsz, ahogy én is. Én tudom, te pedig hiszed, hogy tudod, mit miért teszek. Ennyi.
Dátum: 2016.06.07. 11:24:00
Akkor még egyszer:
Engem nem az érdekel, hogy a V3-on milyenek a szabályok, vagy hogy miként módosulnak. Az érdekel, hogy amennyiben továbbra sem lesznek ott fair szabályok a v1-2-höz képest, akkor v3-ról ne lehessen oda átköltözni.

Offsboy a V3 nélkül is utol tud érni és ezt ő is tudja. Ahogy azt is tudja, hogy nagyobb elismerés, ha ezt a V3 kihasználása nélkül teszi.
Plusz infó, csak hogy tisztábban láss: a változással kapcsolatban Miklóssal sem itt a fórumon, sem máshol nem beszéltem. Voltak javaslataim ( jóval több, mint amiből választani lejet), amik aztán közvetve eljutottak hozzá is. De még egyszer elmomdom, engem a probléma megoldása érdekel, és nem a hogyanja.