Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Ariel

Dátum: 2012.09.25. 18:19:59
Ez igaz, erre ott van amit említettél, vagy ne működjön a segítő kéz a KH ellen vagy ne támadja a segítő kezeseket a KH.
Nekem eddig nem okozott különösebb problémát a SK, de meg tudom érteni azokat, akiket zavar. Volt rá javaslatom is, hogy mit kellene tenni vele, de eltűnt a süllyesztőben.
Dátum: 2012.09.25. 18:08:38
A KH-ban napi szinten fix LE-van, eltekintve attól a szórástól, hogy melyik nap épp mennyit rabolnak. Ezen a LE-n megy az osztozkodás. Legalább egy nagyságrenddel nagyobb jelentősége van annak, hogy 40 pp-ből farmolhatod a KH-t, és annak, hogy mikor farmolod, mint annak, hogy a segítő kéz miatt 10-20%-al nagyobb az erőd és a taumaturgiád.

Ha jó időben támadod meg a KH-t akkor rövid idő alatt teljesen lekopaszthatod, az utánad jövőnek már lehetnek bármekkora tulajdonsága, nem fog semmit szívni belőle.
Ráadásul a projekció egyre nagyobb mindenkinél, így egyre kevesebbet lehet szívni belőlük. Plusz amint jobban elterjed a sárkányharag és a smaragd villám, nagyon kevés olyan csata lesz, ahol minden körben lesz LE szívás.
Dátum: 2012.09.25. 17:34:09
A nagyobb erő és taumaturgia miatt bejövő extra LE ideiglenes. Hamarosan ugyan arra a sorsra jutnak, mint a térkapus lények. Nem ez hozza a nagy plusz bevételt, hanem az, hogy a saját klón nem tudja legyőzni őket.
Dátum: 2012.09.24. 20:50:50
Idézet: Aurri - 2012.09.24. 13:08:08
Javaslat: valamilyen módon a sikeres felfelé ütést jutalmazni kellene /arányosan/ pl. AFP/LE, a lefelé ütést pedig büntetni /minél lejjebb üt vki annál keményebben/. Sztem ezen az úton kellene gondolkozni és akár még jó fejlesztés is kisülhet ebből.

Ennek akkor lenne értelme, ha csak a szint határozná meg a karakter erősségét. De mivel felfelé ütve is lehet találni boxzsákokat, és lefelé is lehet nagy zakót kapni, így egy ilyen extra jutalmazás nem lehet igazságos.
Dátum: 2012.09.24. 17:33:40
Én is kipróbáltam a rendszert.
A vasárnap este 18:43-kor feltett kérdésemre 30 perccel később már meg is kaptam a választ!
Dátum: 2012.09.24. 07:36:03
Az 50k önmagában csak egy szám, nem jelent semmit. Ennyit a KH szinte minden tagja kap, sőt 80 szintet lefelé ütve sincs nagy változás.
De hogy a felzárkózóknak mekkorák lesznek az állataik , ezáltal az elnyelésük, és mennyi lesz a maxÉP-jük, arról fogalmam sincs. Tehát azt sem tudom megmondani, hogy mit fog jelenteni számukra ez a szám.
Dátum: 2012.09.23. 21:50:29
Idézet: Paco - 2012.09.23. 20:25:01
Az EH - ha csak portyázik küldetésekben ugye - akkor van olyan lassú, és közel hasonló a LE/TP aránya

Így viszont max V3-on lehet játszani, sehol máshol.

Hogy a felzárkózók mit fognak kapni a top50-től, azt nehéz megmondani. De ha nem változik a lemorzsolódás üteme az elkövetkező években sem, akkor a mostani top50 legalább fele eltűnik a süllyesztőben pár éven belül.
Dátum: 2012.09.23. 19:43:26
Egy most induló EH-s minimum 150-ik szintig VF-es környezetben van, talán még tovább. Ha ezen a 150 szinten 6-7 év alatt "átsuhan" akkor valóban nyugta lehet egy kis ideig, egészen addig, amíg összefut a top50-el.
Dátum: 2012.09.23. 18:51:12
Idézet: Paco - 2012.09.23. 18:38:57
Lehet akár így is nevezni. De ha viszont kijárod a sulit - kikerülsz az ütéstávból - akkor nincs vele többé gondod, nem?

A gond csak ott van, hogy ezt a sulit nem lehet kijárni. Ráadásul minél nagyobb osztályba kerülsz, annál több osztályt jártak már kétszer az ottani osztálytársaid, annál könnyebben vernek majd laposra.
Dátum: 2012.09.23. 18:24:45
Idézet: Paco - 2012.09.23. 16:33:03
Jelen fejlesztés olyan, mintha az iskolában eltörlöm a tanárokat és a szabályokat, és megy a randalírozás.
Ilyen fejlesztésekkel tele a játék, csak egyet említek: "járd két évig minden osztályodat, és laposra verhetsz mindenkit, aki csak egy évig járja őket".
Dátum: 2012.09.22. 12:17:32
Idézet: Aurri - 2012.09.22. 10:40:29
A világok közti portya már izgalmasabb kérdés.

A világok közti portya megvalósulása esélytelen.
Ott, ahol a játékosok már azért is sírnak, ha egy jelentőséggel nem bíró csatát elveszítenek, csak azért, mert piros szöveget látnak és ez bántja az önérzetüket, ott el nem tudom képzelni, hogy belemennének egy olyan fejlesztésbe, aminek során hirtelen lenne pár ellenfelük, aki napi rendszerességgel el tudná verni őket. Az első mondatuk az lenne, hogy "én ki akarom ezt kapcsolni".
Ez a fejlesztés pedig nem megy kikapcsolással, ugyanis szép lassan mindenki, akit elvernek, kikapcsolja majd. Egyszerűen azért, mert sokkal jobban fogja zavarni őket napi 2-3 plusz vereség, mint az a segítség, hogy könnyebben költheti el a pp-t.
Dátum: 2012.09.21. 22:02:01
Idézet: Kvnoemi - 2012.09.21. 21:51:35
Tehát töröljük el a VF-et és az EH-t is! Sőt, tulajdonképpen minden azóta történt fejlesztést, ami ennek a következményének tudható be.
Benne vagyok! Hol kell aláírni?
Dátum: 2012.09.21. 20:18:26
Idézet: Tigristappancs - 2012.09.21. 20:00:47
Ki kell venni a VF-et.
Minden fejlesztésnél csak jön a rinya, hogy jaj a VF. : )


Amikor pedig felmerült, hogy tűnjön el a VF, akkor jött a rinya, hogy jaj, kell a VF
Dátum: 2012.09.21. 18:47:38
Ezt a ki-be kapcsolós követelőzést egyszerűen rövidre lehetett volna zárni azzal, ha annyit mondtok, hogy ez a fejlesztés számotokra úgy elfogadható, hogy a megtámadott fél semmit nem érzékel az egészből. Ez pedig lefed mindent. Nem csökken az ÉP-d, nem lesz nyoma az eddigi csatáid között, nem változnak a statisztikáid, nem kerülsz a kínzókamrába, stb.

Egyébként eléggé úgy tűnik, hogy a végeredmény is így is fog kinézni, persze a kikapcsolással együtt.
Dátum: 2012.09.21. 08:05:46
Idézet: Paco - 2012.09.21. 06:52:43
Ariel, azért már megint olyan dolgokat emelsz ellenpéldának, amivel szemben SENKINEK nem volt ellenvetése. Épp ezért nem állja meg a helyét, mint "vád" az ellen, hogy miért is legyen mégis szubplazma.

Dehogynem volt ellenvetés, nagyon is sok. Lapozz csak bele pl a VT fórumába, hányan panaszkodnak rá, hogy mekkora költsége van, hogy nem tudják teljesíteni, és hogy emiatt hosszútávon a kukában végzi a karakter. Az igaz, hogy nem reklamáltak kikapcsolhatóságért, pedig sokkal érthetőbb lett volna, ha a VT-t nem akarja valaki. Az a fejlesztés valóban hatással volt a karakterekre, és durva különbségeket fog képezni. Míg a szubplazmának az égvilágon semmi hatása nincs a karakterre, mindössze a játékosok egy része nem bírja a vereséget.

Úgy gondolod, hogy ez után ha bármilyen fejlesztés jön és van reklamáció, akkor kikapcsolhatóra kell elkészíteni a fejlesztést? Elég vicces lenne...
Dátum: 2012.09.21. 07:54:00
Idézet: Kocos - 2012.09.20. 23:37:19
Idézet: Ariel - 2012.09.20. 21:43:02
Idézet: Kocos - 2012.09.20. 21:07:48
Idézet: Ariel - 2012.09.19. 19:11:00
Nálam a legnagyobb probléma pl az, hogy a KH ellen a háborúk alatt csak óránként lehet portyázni


Lehet kapitulalni.


Csak másik 30 tagot kellene meggyőzni arról, hogy kapituláljunk csak azért, mert hamar elfogy a célpontom, ha csak óránként támadhatok... Miklóst előbb meggyőzöm a háború szabályainak módosításáról


Demokracia suxx. Amugy a tobbi 30 tagnak nem ugyanugy jobb 35 percenkent utni?


Akinek van elég célpontja, annak elég az egy óra is. Mire végigveri mindet, már ütheti őket előröl. Vagy ha le tud nyomni egy sort reggel, egyet délben, egyet este.
Dátum: 2012.09.20. 23:19:04
Idézet: Kocos - 2012.09.20. 23:13:21
Gyakorlatilag ez ugy nezne ki, hoyg a celpontnal nem jelenne meg a csata. Megoldana ez a problemat?

Talán akkor, ha megoszthatóvá sem lehetne tenni a csatát, de szerintem lenne, akit még így is zavarna a tudat, hogy 40 szinttel felette épp a laposra verését olvasgatják
Dátum: 2012.09.20. 23:11:17
A fertőzés nem megoldás, ugyanis az utólag nem választható. Sőt, amikor legyőztem a fertőzést, nem is lehetett még tudni, mit ad a 100%.
Hogy ne szenvedjenek csorbát a fertőzöttek, az ősgyémántra nekik lehetne adni vmi extrát.

Ennek a kikapcsolósdinak is vannak ám határai, nem lepődnék meg rajta ha Miklós erre is azt mondaná, hogy nem. Ugyanis az, hogy vmit nem akarsz használni és ezért rajtad se tudják használni, csak a játékvezető jóindulatán múlik, és egyáltalán nem jogos kérés. Volt, hogy megengedte, de ennyi, örüljünk neki. Tucatnyi olyan helyzet van, ahol ez nem működik.
- nekem nem kellenek az ősköves tárgyak, ezért nem akarom, hogy más használhassa rajtam
- nekem nem kellenek a familiárisok, nem tápolnak engem, azért más se tápoljon velük rajtam
- nekem nem kell a VT jutalma, ezért ellenem se működjön
- nem használom az AF képességeket, ellenem se működjenek
- nem viszek állatokat a csatába, más állatai se működjenek ellenem
- nem használom az epikus kincseket, más se használja ellenem
- nem portyázok, más se támadjon meg engem
- stb, stb.

Az jogos elvárás, hogy dönthess, akarod-e használni az adott fejlesztést, azaz fel akarod-e használni a szubplazmát, és ez a jogod nem fog sérülni. De követelőzésre, hogy ne használhassák ellened, mert egyes esetekben a játékvezető jóindulatúan kikapcsolhatóvá tette az adott fejlesztést, nincs jogalapod. Még akkor sem, ha fizetsz a játékért. A felhasználási feltételeket elfogadtad, ennyi.
Ebben az esetben max. kérni lehet, nem pedig akarni.
Dátum: 2012.09.20. 22:01:05
Idézet: Paco - 2012.09.20. 21:46:39
De ha neked is bukó a dolog, és még sokan mások sem akarják, akkor lényegében minek is kellene ez a fejlesztés?

Már a másik topikban is jeleztem, hogy ez így szerintem kevés, és kellene vmi extra funkciót adni neki, pl a saját horda üthetőségét.
Jelen formájában próbálnám elkerülni a használatát, amennyire csak lehet. Valószínűleg csak akkor szedném elő, ha egyébként túlcsordulna a pp.
Dátum: 2012.09.20. 21:47:07
Idézet: Birka - 2012.09.20. 21:34:08
Vagy 1 embernek csak 1 függőben lévő hibája lehet egyszerre?

Valamivel kordában kell tartani a reklamációkat

Szerintem minden világon lehet egy ügyed, szóval még aktivizálhatod magad