Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Ariel

Dátum: 2012.10.14. 13:19:53
Idézet: Offsboy - 2012.10.14. 11:14:07
15-20 szint+ a hosszútáv

Mennyi a 20 szint, kb. 3 év? Fél év múlva jön egy ugyan ilyen event, ha azt is úgy tolod le, hogy két event között minden LE-t megspórolsz és belerakod, akkor az újabb 20 szint múlva térül meg, és nem 20 szint + fél év múlva... Ha így csinálod három évig, mire az első eventből jól jössz ki, addigra az aktuális fejlesztésed majd csak 100 szint múlva térül meg.
Dátum: 2012.10.14. 09:20:48
Akkor lehet, hogy csak azt nem tudom, mit jelent nálad a rövid- illetve hosszútáv
Dátum: 2012.10.14. 01:08:14
Idézet: Offsboy - 2012.10.13. 16:27:54
Szóval, én most minél többel töltök effektív, annál olcsóbban érlek be; annál olcsóbban húzok el másokól. Nem számít hogy ez IQ. vagy mágia, mert az egyébként jobban fejlesztenél, az időleges csak.


Próbáljuk ki a karaktereden. Költs el 120 millió LE-t úgy, hogy minden tulajdonságot egyenlően növelsz, én elköltök 100 milliót úgy, ahogy nekem tetszik, és hasonlítsuk össze, mit hoztunk ki a karakteredből. De megtehetjük 360 és 300 millióval is. Garantáltan pocsék lenne a 360 milliós karaktered, és sokkal erősebbet rakhattál volna össze, ha 250 milliót arra költhetsz amire akarsz és 60 millióból egyenletesen növeled a TÖ-t.
Dátum: 2012.10.13. 13:28:27
Idézet: Offsboy - 2012.10.13. 12:58:43
Erre pont tökéletes a landragór, hogy a kevésbé használt/fejlesztett tulajdonságokat is karbantartja a jutalom.

Ez teljesen igaz. Viszont minél többet spórolsz, és minél többet raksz be az eventbe, annál több LE megy ezekre a tulajdonságoka, annál több LE lesz elköltve a "majd egyszer úgyis kelleni fog" tulajdonságokra.
Ha valaki egyenletesen fejleszti a tulajdonságait, és csak az egészség és a mágia tér el tőlük lefelé, akkor nagy valószínűséggel az event alatt ezekre kerülő LE nem fogja elérni a 20%-ot, így biztosan jól jár majd.
De ha a többi tulajdonság nem egyenletesen van fejlesztve, akkor több LE megy a kevésbé fontos dolgokra, kevesebb marad arra, amit egyébként jobban fejlesztenél.
Dátum: 2012.10.13. 12:52:02
Akkor azt áruld el nekem, hogy ha annyira fejleszted a fontosabb tulajdonságokat, mint mindenki más is, akkor miből marad LE-d a spórolásra?

A téma valóban az, hogy hogyan tudsz legjobban kiszállni az eventből. De nem biztos, hogy akkor szállsz ki legjobban, ha a lehető legtöbb TÖ-t hozod ki belőle, hiába kapsz +20% bónuszt rá.

Nem ismerem ugyan a karaktered tulajdonságait és szakértelmeit, de ha mondjuk a landragor event miatt 60 milló LE-ből egyenletesen lennének növelve a tulajdonságai, az így kapott karakternél, garantáltan erősebb karaktert lehetne összerakni úgy, ha 50 millió LE szabadon osztható el rajta.
Dátum: 2012.10.13. 11:21:26
Máshogy fogalmazok, hátha úgy érthetőbb lesz.
Tegyük fel, hogy egyforma karaktereink vannak, és azonos mennyiségű LE-t gyűjtünk havonta. Te spórolsz egy hónapig az event előtt, plusz betolsz mindent az adott hónapban is az eventbe, így kapsz összesen +250 TÖ-t (+35 mindenre +5 szerencse). Én nem spórolok, ezért csak +200 TÖ-t kapok a két havi erőforrásomért, de ebből 100 pontot úgy költhettem el, ahogy akartam, aminek a vége az, hogy lenyomtalak IQ-ban és szerencsében. Innentől kezdve az ellenem összeszedett +50TÖ-d csak dísz, hiszen a taumaturgiád értéke negyedelődött, de minimum feleződött velem szemben.


Éppen ezért, ha valódi versenyhelyzetben vagy, akkor nem igaz hogy "bőven van idő a fontosabb tulajdonságok fejlesztésére".
Dátum: 2012.10.13. 10:28:56
Idézet: Klarinét - 2012.10.13. 10:19:13
Mivel elég sok idö eltellik 2 Landragór event között, böven van idö a fontosabb tulajdonságok fejlesztésére.

Ez akkor igaz, ha jóval több LE-t szerzel a többieknél, vagy annyival erősebb vagy mindenkinél, hogy nem kell versengened velük.
Dátum: 2012.10.13. 10:15:55
Azért számolj a dolog hátulütőjével is. Minél többet spórolsz előtte, annál kevesebb LE-t osztasz el szabadon. Ugyan több TÖ-t kapsz vissza az eventből, mintha magad fejlesztetted volna, de több is megy haszontalan dolgokra.
Dátum: 2012.10.13. 10:03:22
Idézet: Klarinét - 2012.10.13. 01:38:11
Minnél több LE-t gyüjteni az event elött s azt egyböl betenni induláskor. Utána minimális töltéssel minnél több csp-t beletolni a csatákba, a lehetö legtöbb szintet lépni event közben. 50-70 TÖ minden esetben jöhet mindenre ha így teszi valaki. Kipróbált taktika, én ezt fogom követni.

Ahhoz nem kell zseninek lenni, hogy rájöjjön az ember, hogy ha a két landragor között csak gyűjti a LE-t, majd azt betolja az eventbe, akkor sokkal több TÖ-t fog visszakapni mint más...
Dátum: 2012.10.10. 08:25:00
Amikor én jeleztem, hogy valószínűleg bugos a sisak, akkor ki lettem oktatva, hogy ki van zárva, hogy több jutalmat kaptam csak azért, mert felvettem a tulfejlesztős cuccokat, pedig de.
Dátum: 2012.10.09. 23:59:22
Én azt javaslom, hogy a jutalom átvétele előtt mindenki vegye fel a tulfejlesztős cuccait, turbózza az ultraspecializációt, és használjon ultraeszenciát is.
Igaz, hogy legutóbb az hangzott el, hogy a program mindent maxon számol, de nálam volt különbség, miután beöltöztem tulajdonságfejlesztésre. Lehet, hogy bugosak voltak még az akkoriban megjelent sisakok, vagy valami más nem működött rendesen, nem tudom. Az biztos, hogy én most sem fogom a véletlenre bízni a dolgot.
Hogy mennyi volt a különbözet a két jutalmazás között, arra már nem emlékszem, de asszem valahová beírtam a fórumra is tavasszal.
Dátum: 2012.10.04. 21:58:00
Az előző alkalommal az elsők között voltam LE töltés szempontjából, de a környékemen mindenki más is komolyan foglalkozott vele, így aztán semmi látszatja nem lett az egésznek.
Dátum: 2012.10.04. 18:40:47
Idézet: Yasmina - 2012.10.04. 18:22:45
Amúgy a fenti okfejtés csak akkor igaz, ha mindenki hasonló erőforrást öl bele

Írtam is, hogy a vetélytársakkal szemben lehet minimális előnyt kihozni az eventből. A vetélytárs nálam annyit tesz, hogy ő is próbál minél többet kihozni az adott eventből.
2600 csp-t hozol össze két hónap vegetálással, így lesz 1100 csp plusszod azokhoz képest, akik semmit nem készülnek rá. Ha 20% LE bónuszt kapsz az event miatt, akkor 220 csp előnyre teszel szert.

Persze az már megint más kérdés, hogy V3-on akár fél évig is gyűjtögetheted a LE-t, hogy aztán az eventen felszorozva fejleszd a tulajdonságaidat belőle...
Dátum: 2012.10.04. 18:18:48
De ez minden eventre érvényes. Ilyen alapon a térképezésre is mondhatod, hogy mekkora táp...
Dátum: 2012.10.04. 17:22:37
Szerintem a Landragór igencsak túl van értékelve. Persze a játékosok örülnek, mert egy csomó tápot kaphatnak közben, de sokan nem nézik, hogy mit is ér valójában az a bizonyos táp. 50-100 dukát szép termésnek tűnik, de ha másik 500 játékos is megkapja, akkor máris változik a jutalom értéke.
A végeredményben megkapott +20% LE is addig szép, amíg eszünkbe nem juttatjuk, hogy a vetélytársak ugyan úgy betoltak mindent az eventbe, és ugyan úgy megkapták a +20%-ot. Ha esetleg ügyesek voltunk, és összespóroltunk plusz 800 csp-t, és a pp is maxon van, akkor az event végére összehozhatunk 10% előny azokhoz képest, akik nem tartalékoltak az eventre. Ez kemény 3 napnyi LE bevétel.
Persze nem azt mondom, hogy nem éri meg foglalkozni vele, mert ha nem csinálja az ember, akkor sokat veszíthet, de bármennyire is oda teszi magát benne az ember, minimális előnyt tud csak kihozni belőle a többi résztvevőhöz képest.
Dátum: 2012.10.03. 08:02:46
A kikapcsolhatóságra fölösleges 4 lehetőség, hiszen aki ki akarja kapcsolni, annak mindegy a morál és a sebződés kérdése. Ráadásul a 8 kérdéssel elveszted a súlyozás lehetőségét, és nem látod, hogy hány játékosnak fontos igazán a kikapcsolhatóság. Az is behúzná, akinek tökmindegy.
Dátum: 2012.09.30. 11:27:46
Idézet: Kvnoemi - 2012.09.30. 09:20:32
TP-t valószínűleg mindenképp kapunk a sima csatákból. Ezek között VF-esnek tuti lesz 1-2 nulla LE-s is X TP-vel. Összességében szinte biztos, hogy sokkal rosszabb LE/TP jön ki, mint egy EH-snak. Akkor erre kapunk még némi +TP-t, nehogy már jól érezzük magunkat?


A szubplazma nem a tápról szól. Ez egy olyan cucc, amit az ember önszántából nem használ, mert minden tekintetben elmarad a normál portyától. Csak akkor van értelme, ha egyébként nem tud a játékos portyázni. A szubplazmával elérhető LE/Tp értéke egyértelműen szar, azon meg fölösleges elmélkedni, hogy kinek mennyire szar.

A VF-es karaktereknek valóban semmit nem ér ez a tárgy, mert náluk az egyetlen használható funkcióját, a célponthiány enyhítését is elveszíti.
Dátum: 2012.09.27. 20:50:22
A kufár szívás lehet, ha nincsenek legyőzhető célpontjaid. A xenós és a landragoros ellenfelek a karakterhez vannak generálva, mint a kaland szörnyek.
Ezt a térképezősdit szerintem is hanyagolni kellene már. Vagy teljesen megszabadulni tőle, vagy max. a többi event mellett párhuzamosan futtatni, mert jelen formájában nulla játékélményt ad.
Dátum: 2012.09.27. 19:59:06
Szerintem a landragoros és a xenós eventnél is elérhető jó eredmény bármilyen puhány karakterrel.
Dátum: 2012.09.26. 17:36:57
Idézet: Ywgarrd - 2012.09.26. 16:45:04
Ugyan áruld el nekem, mire kell a játékban napokon/heteken keresztül gyűjteni, ami szükségessé teszi, hogy ennyi ideig segítő kéz legyen bárkin is mindenféle hátulütő nélkül.

Például az ultraspecializáció eszenciához kell. Nagyon nem mindegy, hogy elég mondjuk havonta egyet elhasználni, és azzal növelni a tulajdonságokat, vagy napi szinten kell előteremtened az eszenciát, esetleg anélkül kell fejlesztened a tulajdonságaidat.

A fertőzött kéz egyébként jó ötlet, egyetlen hiányossága, hogy azokra semmi hatása nincs akik 40 pp-vel felfelé portyáznak.