Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Kirké

Oldal: 1
Dátum: 2009.01.10. 14:56:32
kik okozták róma bukását?

a kunok
a punok
a hunok *
a fellázadt gladiátorok

Eltekintve a helyesírási hibától, meg a nem egyértelmű kérdésfeltevéstől (Mert most Róma városáról,vagy a Nyugatrómai Birodalomról vagy a Keletrómai Birodalomról van szó?), könyörgöm, mióta a hunok? Akik el se jutottak Rómáig? Megváltozott a hivatalos álláspont, mióta utoljára híradót néztem? Én eddig minden történelemkönyvben azt olvastam, hogy a germánok okozták a Nyugatrómai Birodalom bukását. Még ha találtam is ezzel ellenkező nézetet (miszerint Odoaker germán hadvezér a hun Egyek fia volt, bővebben: http://www.taltosbarka.hu/barka/wp-content/uploads/2008/04/pap_nora- hunok_roma_csaszari_tronjan.pdf), azért nem mondanám, hogy a hunok okozták a Nyugatrómai birodalom bukását!!

TÖRÖLNI!!!
Kicsoda Kirké a görög mitológiában?


Varázslónő !!
Istennő
Nimfa
Szatír

Ez is kiesett, miután a válaszadók 75%-a nem tudta. Ez most tényleg ilyen nehéz? Az Odüsszeia kötelező olvasmány és a Kirké-epizód eléggé fontos része, majdnem annyira ismert mint a Küklopsz-kaland. Ezenkívül a gugliban seperc alatt meg lehet találni a választ.

http://www.kislexikon.hu/kirke.html
www.freeweb.hu/ookor/archive/cikk/2003_1_karsai.pdf

Csak úgy példaképp. Bár tényleg elég zavaró, h a wikipédia az első sorban azt hozza, h istennő, aztán utána végig varázslónőként emlegeti. De azért ezt ettől még lehet tudni. vagy túl sokat kértem??
Legutoljára feltett kérdésed
Az alábbiak közül melyik nem igazi tenger?

Fekete-tenger
Kaszpi-tenger
Vörös-tenger
Földközi-tenger

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésedet az értékelők szerint rosszul / nem értelmezhetően tetted fel.

mit nem lehet érteni egy ilyen kérdésen???????????????????????????????????
Dátum: 2008.12.03. 14:13:47
Tiszteletem!

remélem nem zavarok, kérdéseim vannak a játékkal kapcsolatban.

-hogyan szerezhetek segítő lényt
-milyen szakértelmek lesznek még később

köszönöm
Kirké
Oldal: 1