Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Gyulas84

Dátum: 2009.05.29. 13:56:17
"Ellenfeleitek nem bújhatnak el előletek."
Ezt a mondatot értelmeztem félre, bocsi mindenkitől
Dátum: 2009.05.29. 13:53:37
A Kristályszív leírása:
Kristályszív
Ellenfeleitek nem bújhatnak el előletek. A támadhatósági szinten belül bárkit támadhattok, életpont százaléktól függetlenül, de ha ti támadtok és győztök portyában, csak feleannyi lélekenergiát zsákmányoltok.
De ha ez csak a 15%-os ÉP határra vonatkozik akkor elnézést
Dátum: 2009.05.29. 13:49:33
Nem akarok nagyon belefolyni, de mint ha lenne egy olyan épületük, hogy nem lehet előlük elbújni
(Asszem a kristályszív))
Idézet: winnie - 2009.05.28. 19:20:15
Idézet: Gyulas84 - 2009.05.28. 18:26:39
Úgy, hogy ez a játék már maga a közröhej tárgyává nőtte ki magát...


hihetetlenek ezek a nyafogások... és pont azoktól érkeznek, akik el is értek valamit, akiknek lenne mire felvágniuk. ezt sosem értettem. miért ők a legérzékenyebbek?


Idézet: Maci - 2009.05.28. 19:23:11
talán mert ők ölték a legtöbb energiát ebbe a játékba, és azt látják, hogy ugyanezt sokkal egyszerűbben is el lehet érni..


Idézet: Zaccmester - 2009.05.28. 19:25:09
Tipp: sok pénzük megy rá, rengeteg idejük, a változtatásokkal pedig csak nehezítik a szinten tartásukat. Eredményeiket és fejlesztéseiket pedig néha kukába dobhatják.


Maci, Zacc, nálatok a pont, bár gondolom nem csak én vagyok ezzel így
Dátum: 2009.05.28. 19:53:32
Oksa akkor nem szóltam:)
Az idővel és az optimális ellenfelekkel nem vagyok bajban hála az égnek viszont az előttem szóló kolleganővel pedig egyet kell értenem, ugye "a régi szép időkben" ha az ellenfélnél volt 10K LE neked pedig mondjuk 50-es kreatívod és 100 kivégzésed akkor 20K-t nyertél rajta, viszont ez "napjainkra" olyan 3-5K LE-t jelent

Jah a 15% alatti mókát már alig várom, biztos izgi lesz
Dátum: 2009.05.28. 18:54:11
Mesterem én nem sírtam (annyira ) csak egy megállapításomat közöltem
Úgy, hogy ez a játék már maga a közröhej tárgyává nőtte ki magát...
Dátum: 2009.05.28. 18:22:31
A legnagyobb röhej az egészben, hogy akik eddig is normálisan játszottak azokat most minden irányból bekorlátozták, a 2 úttörő, név szerint Csuhi és Egon pedig mindent megtarthattak amit kreatív exploittal összetalicskáztak...

Ezek után már nem tudom, hogy sírjak vagy röhögjek kínomban
Dátum: 2009.05.28. 18:02:40
Hát nálunk egyedül Mási Valkitort tudták volna ütni...
Ő viszont törölt
Szerk.: Nem illik ám jámbor életű szerzeteseket "golyófogóként" használni
Dátum: 2009.05.28. 14:29:44
Idézet: CaveMaN - 2009.05.28. 14:19:45
Arénával nem mész sokra Nem prémiumos talán lesz a szövetségedben, de nem gyémánt tuti nem


Mondjuk úgy talán mégis, ha úgy működik, hogy +33%-kal azaz a gyémántbónusszal felszorzom a kivégzés utáni értéket. (Ha jól tudom akkor a gyémánt győzelem esetén +33%-ot hozhat, ha bukik akkor 33%-kal kevesebbet veszít, bár kérlek javítsatok ki ha tévedek)
Dátum: 2009.05.28. 14:16:30
Majd letesztelem az arénában, ha van eredmény akkor beszámolok róla.
Miklóséktól úgy néz ki hiába várunk konkrét értékeket
Dátum: 2009.05.28. 13:13:10
Idézet: Darah - 2009.05.28. 13:09:19
Egy idióta kérdés:
Akkor eddig tulképp mire volt a gyémántnak bónusza?


Fogalmazzunk inkább úgy, hogy költői kérdés
Valószínűleg az a része, hogy kevesebbet rabolnak tőled semmire
Bár ezek után elgondolkodtató, hogy a +33% LE rablás az működött-e eddig...
Dátum: 2009.05.28. 12:27:52
Konkrét számokat kérhetünk esetleg? (Kivégzés hogyan változtat, gyémánt hatásra hogyan változnak a módosítók, stb.).
Amit a hírekben lehet olvasni így számok nélkül nem mond sokat
Dátum: 2009.05.28. 11:21:48
Hát Sanyi te úriember vagy!
Dátum: 2009.05.28. 11:09:07
Pszt!
Ezeket a dolgokat tartsd titokban, mert ha ezt elolvassák kifogják azt is sírni, hogy a "top" 15-20-as játékosokat ne is lehessen támadni
Vagy lehet, hogy a portyát fogják eltöröltetni?
Dátum: 2009.05.27. 15:45:36
Miklós!

Én már mindösszesen egyetlen kéréssel fordulnék hozzád, bár már volt szó róla ebben a topic-ban:

A szakértelmek működését, valamint a szakértelmek leírását legyetek szívesek átnézni, az esetleges pontatlanságokat, hiányosságokat javítsátok, mert bárkit nézünk akár a magasabb szintű tapasztalt játékosokat akár a pókokat egyikünk sem tud pl.:a kivégzésre pontos leírást adni, a mostani leírást számos ellenpéldával cáfolták meg játékostársaim, valamint a számok nélküli leírásokat (másodlagos támadás, másodlagos varázslat, manakonstrukció) bővítsétek ki a megfelelő értékekkel, ugyanis az egy dolog, hogy akinek van ideje olvasni a fórumot és kibogarászni az infót az tudni fogja, viszont aki csak a szakértelem leírását nézi annak ezek a szakértelemk kicsit érzésem szerint semmitmondóak
Dátum: 2009.05.27. 14:42:15
Ehhh...
Úgy látom el kell kezdenem a felejtés szakértelmet fejleszteni
Dátum: 2009.05.27. 11:16:03
Idézet: Cavalorn - 2009.05.26. 20:24:03
Ahha, látom itt egyesek megint nagyban törik a fejüket, hogy a mások játékát hogyan b@sszák el... Tényleg ennyire fáj, hogy valaki jobb a szintjén, mint ti a tiéteken? Azt nem értem miért mindíg a más játékához kell építő jellegű javaslatnak álcázott undorító nerf ötleteket kitalálni?
Meg akkor kivégzés ellen is lehessen védekezni... aha. Ígyis eléggé levédhető a LE, nem kell még tovább fokozni. Szerencsénk van, hogy alacsony szinten van pár hülye akitől lehet hozni, de amúgy semmi LE nincs portyában magasabb szinten. És persze nem az utóbbival, hanem az előbbivel kell foglalkozni, hiszen az érint több embert, mi ?

Olyan érdekes, hogy akármilyen globális reform jön, nem tudtok elvonatkoztatni a top15-től, de ha másnak kell szivatást kitalálni, olyan könnyen sikerül...


Az alapproblémára visszatérve sajnos totálisan egyet kell értenem a kollégával.


Meglátásom szerint pillanatnyilag a játékban 2 féle stratégia van ami szinte legyőzhetetlenséget biztosít:

1. "Szinthuszár"

Lényege, hogy próbálsz mindenki felett állni szintben, ezáltal jobb fegyverekhez (a kereskedelem korlátozásával már ez ellen sem lehet mit tennie egy alacsonyabb szintűnek), valamint több LE-hez jutsz hozzá vadászatból ezáltal simán bedarálod a szintben alattad lévő játékosokat (ha a legmagasabb szintűek között vagy akkor jóformán mindenkit akit ütni tudsz)
A hátránya pedig, hogy nem sok a célpont, valószínűleg azért mert nem sokan akarnak asszisztálni ahhoz, hogy megtölthesd a kínzókamrádat, növeld állataid morálját, stb. oly módon, hogy felfejlődnek az ütőtávotokba, ugyanis ez folyamatos ÉP leveréssel, ellehetetlenített játékkal járna számukra.


2 "pók"

Lényege, hogy némi kockázatvállalással (főleg még a kezdeti stádiumban) csak harccal szerezni LE-t, ezáltal optimális ellenfél választásával jóval jobb LE/TP arányt tud hozni a vadászatánál, a végeredménye pedig, hogy a szinteden szinte legyőzhetetlen lehetsz ("mindössze" a többi pók jelent rád nézve veszélyt), bőven van ellenfeled, valamint esélyed van arra, hogy a sok szinttel magasabb támadásoktól is megvédd magad a későbbiekben.
Hátránya pedig, hogy szinte mindenki utálja őket (az is aki érintett, az is aki nem) valamint mindenki ellenük dolgozik

Nos ezen meglátásaimat, valamint a "top" játékegyensúlyra vonatkozó álláspontját összegezve 2 dolgot szűrtem le:

Első meglátás: A "top"-nak a játékegyensúly azt jelenti, hogy TILOS bárkinek is az ellen védekezni, hogy lecsapják sok szinttel feljebbről (A Solina féle "Lanmaffia" vírus) és akkor van mindössze játékegyensúly, ha ehhez az alacsonyabb szintű játékosok csak asszisztálnak ahhoz, hogy agyoncsapják őket, ha esetleg kellemetlenül visszaütnek esetleg még LE-t is rabolnak akkor az több mint fájdalmas számukra.
Hogy miért? Azért mert az egyébként még kivégzés nélkül, de kiválóan portyázó Grahor is, aki 2M-es LE diffel rendelkezett simán lecsapták magas szintről. Kivégzéssel pedig jóval több LE-hez lehet jutni, talán annyihoz, hogy tudj védekezni is a felülről jövő támadásokkal szemben.

Második meglátás: a "Dögöljön meg a szomszéd tehene is" hozzáállás a "top" részéről.
Ezt azért látom így, mert a pókok abszolúte nem érintik a legfelső réteget, mégis ők kardoskodnak a legjobban azért, hogy a pókokat amiben lehet lekorlátozzák, ha már nekik nem élvezetes a játék akkor másnak se legyen.(mielőtt jönnétek azzal, hogy hány ember játékát tesszük tönkre stb., stb gondolkozzatok el azon, hogy ti is csak annyi emberét teszitek tönkre amennyi mert kevés a célpont, valamint a pókok ellen van védekezési mód(0 LE-vel táborozás) a fentről jövő támadás ellen nem sok)

Meg kell jegyeznem, hogy Kocos egy portyára eső korlátozása volt eddig az első és szinte egyetlen olyan javaslat amiben kompromisszumkészség mutatkozott, ezt szerintem (magánvéleményem csupán) érdemes lenne továbbtárgyalni


Természetesen akinek nem inge ne vegye magára, úgy gondolom világos az, hogy ki(k)nek lett címezve ezen komment
Dátum: 2009.05.27. 07:37:19
Szerk: ezen postom nagyon személyeskedős lett, elnézést kérek érte, a lepontozás teljesen jogos)
Dátum: 2009.05.26. 21:45:37
Hát igen felindulásában csak 1000-1500-at írt, ha nyugodt akkor 10000-15000 TP-t ír