Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Jeriko

Dátum: 2009.10.28. 10:20:19
Idézet: Mortimer - 2009.10.28. 08:14:52
Viszont a játék további gyorsítása nem jó ötlet, már így is messze a fejlesztések előtt járnak a karakterek.


Mortimer: ha a vadászat idejét csökkentem, azzal nem a játékot gyorsítom, csak a gép előtt ülés idejét próbálom normális határok között tartani.

A játék akkor gyorsul, amikor hosszú távon több LE-t (általában erőforrást) tudsz szerezni.

Ez a topic egyértelműen nem utóbbiról, hanem előbbiről szól.
Idézet: S0laris - 2009.10.27. 13:42:33
Jeriko, szóval ha valaki kap egy 1 napos eventet amit csak ő használhat ki, előtted pedig meghúzzák a határt, az kiegyensúlyozott? miért is mondanak ellent egymásnak a kiegyensúlyozott játék és az azonos feltételek?


Most komolyan, tényleg legyek ennyire szájbarágós? Tényleg nem érted?
Jó legyen:
HA (ismétlem HA) valaki kap egy 1 napos eventet, amit csak ő használhat ki, az nem kiegyensúlyozott. CSAKHOGY értsük már meg végre, hogy ILYEN NEM TÖRTÉNT - ellentétben azzal, amit írtál. Ezért bődületes hazugság, amit leírtál.

A kiegyensúlyozott játék és az azonos feltételek akkor mondanak egymásnak ellent, amikor a játékban egyensúly terén valami hiba van. Jelen esetben rajtad kívül mindneki látja (jópáran több, mint fél éve), hogy a manakontrukció játékegyensúly borító hatással bír. Csak azért nem tenni semmit, mert akkor "sérülnek az azonos lehetőség" feltételei, szerintem még nagyobb hiba.
Szerintem a játékban KI KELL JAVÍTANI az egyensúlyba nem illő részeket (lásd állatreform, kreatívos trükk, kivégzés, ismételhető küldetések), még akkor is, ha nem lehet tökéletesen egyforma feltételeket biztosítani mindenkinek (lásd ismételhető küldetések, kivégzéssel szerzett rengeteg LE stb.).

Idézet: S0laris - 2009.10.27. 13:42:33
az ismételhető küldetések miatt én nem verem a nyálam, nagyon kevés ember kaptam meg azt a bődületes tápot a szintem környékén. ha te beletörődsz, engem sem zavar (az persze más kérdés hogy hány ember változott dukátgyárrá amiatt hogy összeszedte a "dukátsokszorozókat" már az elején). a manakonsti megbuherálása nem jó poén azoknak akik megpróbálnak talpon maradni a középmezőnyben. így ha lassan is, de tudjuk csökkenteni a távolságot portyabónuszban. ha nem az lenne hogy 30-50-es karik rohangálnak 60-80-as epikus tárgyakkal, ha nem vernének minket péppé a portyahátterük miatt, ha nem fejlődnének gyorsabban a magasabb térkapu, magasabb kamra vagy palota miatt, azt mondanám hogy egye fene, szedjétek ki a konstrukciót. de olyan határt nem húzhattok meg előttünk ami titeket maximálisan kiszolgállt, de nekünk még időbe telik kiaknázni a benne lévő lehetőségeket. ha nem lenne portyaátfedés a top és a közepes szövetségek között, nem volna ok arra hogy itt egymásra kígyót békát kiáltsunk.


Nem is mondtam soha, hogy egyszerűen el kell törölni a manakonstrukciót. Be lehet pl. vezetni, hogy az alapépületeket (ami eddig volt), azt lehet konstrukcióval építeni). Vagy lehet keresni másik megoldást - van ötlet éppen elég. De azért változatlanul hagyni,

Idézet: S0laris - 2009.10.27. 13:42:33
a manakonsti megbuherálása nem jó poén azoknak akik megpróbálnak talpon maradni a középmezőnyben. így ha lassan is, de tudjuk csökkenteni a távolságot portyabónuszban.


Ezt bődületesen rosszul látod. Elárulom, a különbség a játék legelején volt a legkisebb (mindenkinek minden bónusza nulla volt), azóta csak egyre jobban növelszik.
Idézet: S0laris - 2009.10.27. 12:43:21
örülök hogy rendesek voltatok és szóltatok Miklósnak. persze ez nem akadályozott titeket abban hogy amíg a korlátozás bejött, ti elnyomtátok minden LE-teket manaitalokra, igaz? nem jöttetek a fórumra kérni hogy vegyék el amit építettetek de kompenzáljanak titeket, igaz?


Ha figyelmesen elolvasod amit írtam, az Elit Horda tagjai jutottek el először a manakonstrukcióig, tehát amit írtál a mi szövetségünkre NEM IGAZ. Amennyire tudom, szintén NEM IGAZ az Elit Hordára sem, de erről talán Nomis Leinád tudna nyilatkozni.

Idézet: S0laris - 2009.10.27. 12:43:21
egyébként nem hőzöngés. csak lassan irritál hogy minden topicban feljön egyszer a "de rossz a konstrukció" téma, és csodák csodája, szinte mindíg egy top szövetség tagja méltatlankodik. semmi mást nem akarunk, csak kiaknázni ugyanazokat a lehetőségeket, és lassan tele a tökünk a reformjaitokkal.


De, szerintem hőzöngés, és még alaptalan is.
A manakonstrukció kapcsán senki nem méltatlankodott, akinek van némi matematikai érzéke, az látta, hogy rossz, de ugyanúgy lehetett ezt látni a Hatalom tornyánál, a háborús rendszernél, a felejtésnél, a kristály Hordánál és még sorolhatnám. Sajnos a tapasztalat az, hogy hiába szól az ember, marad minden ahogy volt, tehát felesleges elvárni, hogy ne használd, mert jó eséllyel így marad.

Nyilván megvan az alapja annak is, hogy mások is szeretnék ugyanazt a lehetőséget (én például abszolút lemaradtam az ismételhető küldetésekről), viszont valahol meg kell húzni egy határt, hogy meddig szempont az, hogy élvezhető és kiegyensúlyozott a legyen játék, és meddig szempont az, hogy mindenkinek azonos lehetőségei legyenek - mert a kettő ellentmond egymásnak.

Ha neked erre vannak jó ötleteid, akkor írd meg, ahelyett, hogy mások ötleteit próbálod befeketíteni alaptalan dolgokkal.
Idézet: S0laris - 2009.10.27. 10:19:48
jó látni hogy a top klánok kiaknázták a konstrukciót amennyire lehetett, most meg kérik a "reformot".


Egy picit azért fogd vissza ezeket a durva hazugságokat.
Azt talán nem tudod, hogy amikor a konstrukció a játékba került, és az első (top)karakterek megszerezték, még szó sem volt arról, hogy naponta egyszer lehet használni. Ők (Elit Horda tagjai) szóltak Miklósnak, hogy ez így nagyon durva lesz.

Most, hogy ezt már tudod, talán keress vissza, mikor szóltam először (és azóta hányszor), hogy a manakonstrukció borítja a bilit. Nem most volt, hanem még a Hatalom tornya építés kapcsán.

Ha ez is megvan, akkor gondolkozz el azon, amit írtál. Szerintem épphogy a top tagjai, akik legjobban látják a játék visszásságait, de hiába szólnak, nem történik változás (hány ilyet mondjak?), később meg mások azzal vádolják őket, hogy kihasználják a dolgokat, és után "reformot" akarnak. Szerintem EZ a tisztességtelen.
Citadellához egy ötlet - továbbgondolásra:
Az eddigi építkezés drágítás helyett a citadellával a kiválasztott szövetség egy épületére lehetne célozni, a hatás pedig az lenne, hogy az épület szinte - meghatározott időre (1-6 óra) csökkenne annyival, amennyi a citadella szintje volt. Például ha 8-as citadellával 20-as védőfalra lövök, akkor az egy ideig úgy viselkedik, mintha csak 12-es lenne.

Nyilván érdemes azon elgondolkodni, hogy pl. a citadellát csak X időnként (naponta egyszer, vagy egy szövetségre naponta egyszer) lehessen használni, esetleg csak olyanra, akivel háborúban állok stb. Érdekes taktikai fegyver lehetne (pl. védőfalat ideglenesen csökkentem, majd szervezetten támad a szövetség).
Dátum: 2009.10.19. 12:39:47
Idézet: Mortimer - 2009.10.09. 15:20:23
Álljon meg a menet: mielőtt egyesek ledöntenék a tornyunkat, merthogy "túl magas", szögezzük le, hogy PONT AZÉRT építettük ilyen magasra, és fektettünk bele ennyi erőt és energiát, hogy megmaradjon nekünk.

Amikor a TGY felépítette a tornyot kapásból, egy nap alatt 30-ig húzta, hogy stabilan megtartsa. Amikor az EH/AL páros elhódította tőle szintén egy nap alatt rájuk vert legalább 30-at, hogy ők semmiképpen ne tudják követni. Mi is épp ezért építjük folyamatosan, napról-napra beletolva több millió LE-t, és előnyben részesítve más épületekkel szemben (melyeket más szövetségek felépítenek eközben!), mert az a célunk, hogy megmaradjon nálunk a lehető legtovább.

Ha ezután egy tollvonással ledöntenétek 30 ember több hetes munkáját, akkor a birtoklásunkat úgy szüntetnétek meg, hogy számunkra nagyon jelentős hátrányt okoztok, ami finoman szólva sem korrekt. Szóval maradjunk csak a portyatámogató új épület témakörben, ha úgyis a közepes szövetségeket akarjátok támogatni.


Érdeklődnék, hogy még az az álláspont, hogy a torony jó ahogy van, nehogy hozzányúljon bárki, vagy érdemes gondolkodni valamiféle változáson?
Mert ahogy jelenleg kinéz, AL-nál fog maradni tetemes ideig.
Dátum: 2009.10.16. 16:02:21
Idézet: winnie - 2009.10.15. 13:42:55
bezzeg, amikor én idéztem be anno egy régi mondatodat, mekkora patáliát csaptál:))

sebaj, a fellengzős meg magas ló stílus nem változott...


Drága Winnie!
Semmi másról nincs itt szó, mint arról, mikor te teszel megjegyzést hogy miért licitál valaki egy tételre, az ugye segítő szándék, amikor más teszi azt, akkor az szerinted magas ló, meg a licitáló "lebénázása" (hogy egyéb kifejezéseidet ne idézzem).
Erre a "kettőslátásra" akartam felhívni a figyelmedet, semmi másra - de ezt rajtad kívül elég sokan látják, elég ha figyelemmel kíséred hozzászólásaid pontszámát.
Amúgy tényleg szép tőled, hogy felhívod mások figyelmét hogy a tétel számára nem sokat ér - csak talán másokat se kellene lebunkózni, ha megírja valamiről a véleményét.
Ennyi az egész.

Jerikó

ui: ha lehet, inkább ne válaszolj, akkor megmarad az illúzió, hogy elgondolkodsz ezen.
Dátum: 2009.10.16. 15:46:35
Idézet: Miklós - 2009.10.16. 11:50:13
Átgondoltam a dolog matematikáját. Aki nem matekos, ne olvasson tovább, a saját érdekében!

Jelenleg igy néz ki a dolog:

Van egy idő változónk (hivjuk mondjuk E-nek), ami tárolja, hogy mikortól számit a 72 óra, amikor a következő entitást kikérheted. Legyen T a jelenlegi idő. Amikor kiválasztod, hogy 1, 2 v 3 szinttel legyen erősebb a köv. entitás, akkor
E=T kerül végrehajtásra.
Ehelyett a következőt lehet csinálni. Amikor választasz új ellenfelet, akkor
Ha E+144óra < T, akkor E=E+72óra. Egyébként E=T-48óra.

Ez mit is fog csinálni?
Az életed első entitását vasárnap 10 órakor kapod meg. Ezt levered. A következőt szerdán 10-kor kérheted ki, de te csak szerdán 12 órakor lépsz be. A jelenlegi rendszer szerint a következőt legkorábban szombaton 12-kor kaphatnád meg. A fenti képlet szerint szombaton 10-től kérheted, függetlenül attól, hogy szerdán 10 kor, vagy szombaton 9-kor kérted ki és verted le.
Probléma ott van, ha valaki attól kezdve, hogy kikérhetné, legalább 3 napig felé se néz a játéknak. Én semmiképp sem szeretném, ha ilyenkor zsinórban agyonverhetne X db entitást. Erre való az "egyébként rész". Ha a fenti példában szerda 10 és szombat 10 között be se lépsz, csak mondjuk vasárnap délben, akkor a következő entitást 24 óra múlva, hétfőn déltől kérheted ki, tehát a lemaradásodból 48 órát még igy is visszakapsz.

Ebben a rendszerben aki 3 naponta belép a játékba (mindegy, mikor), semmilyen lemaradásba nem kerül, aki hosszabb ideig nem lép be, az igen.


Ha lehetne még egy kérésem: minek mindig órákkal számolni?
Nem lehetne így módosítani:

kiválasztod, hogy 1, 2 v 3 szinttel legyen erősebb a köv. entitás, akkor
E=trunc(T) kerül végrehajtásra.
Ehelyett a következőt lehet csinálni. Amikor választasz új ellenfelet, akkor
Ha trunc(E)+6 nap < trunc(T), akkor E=E+3 nap. Egyébként E=trunc(T)-2 nap.

És akkor nincs megkötve, hogy szombaton meg kell várjam a déli 12 órát, hogy üthessem. Ha az előző csütörtökön jött, szombaton BÁRMIKOR üthetem a következőt.
Dátum: 2009.10.15. 13:05:58
Idézet: winnie - 2009.10.13. 12:12:10
hehh, megint fertőzés ital a liciten!

és persze, hogy olyan viszi egyelőre, akinek a fertőzése 49%.

ennél értelmetlenebb már csak az 50%-os licitje lenne:)



Anno egy winnie nevű valaki ezt írta az aukciós licitek kapcsán (itt: http://forum.vegzetur.hu/index.php/topic,111.880#hsz366):

Idézet: winnie - 2009.04.29. 09:56:57
ez így fellengzős, rohadt magas ló, mert kvázi arra utalsz, hogy béna, aki rájuk licitál. ... nyilván mindenki eldönti, hogy mi mennyit ér meg neki. valakinek az is számít, ha ott a neve a világeseményekben.


Vonatkoztasd magadra a szavait
Dátum: 2009.10.15. 11:46:25
Idézet: Endyr - 2009.10.15. 11:37:50
Csak akkor kicsit megszunne a fejlesztes elmenye. Kikapok vkitol, utana mondjuk rafekszek az IQra es novelek rajta 10-20at, visszamegyek es nem erek el vele semmit, mert az en tulajdonsagaim alapjan generalja az ovet, tehat o is ugyanugy erosodott. Full random lenne akkor minden csata, nem kihivas.


Le lehet tárolni, milyen erős voltál. Elég csak a TÖ-t, szintet - abból lehet karaktert generálni.
Dátum: 2009.10.15. 11:27:07
Idézet: Kocos - 2009.10.15. 08:35:06
Idézet: Mortimer - 2009.10.14. 15:33:26
Bármilyen változtatás esetén az erős még erősebb, a gyengébb még gyengébb lesz. Fogalmam sincs hogy lehetne ebből kitörni.


Na kb. a kezdetektol ezt magyarazom.


Alacsonyabb szinten ugyanez a probléma: Ha X erős a KH, akkor az X-nél erősebb karik tápolnak, a X-nél gyengébbek meg szívnak.

Már írtam erre megoldást: a KH-soknak nem szabad fix tulajdonságokkal és szakértelmekkel rendelkezniük. Amikor valaki támadja / kémleli őket, akkor kell őket klónozni a támadóról, majd valamennyire módosítani (átpakolni tulajdonságokat egyikről másikra stb.) Így mindenkinek lesz kihívás.
Dátum: 2009.10.14. 13:30:57
Az alacsonyabb szintű KH legnagyobb gondja, hogy magas szintű karakterek lefelé támadva leütik őket szinte folyamatosan, ergo mintha ott sem lennének.

Ugyanez a probléma másik oldalról: portyakarik tápolnak belőlük (jó eséllyel ők lesznek leklónozva), többiek meg jó eséllyel szívnak.

Legelőször ezekre kell megoldást találni.
Dátum: 2009.10.14. 11:46:47
Idézet: Birka - 2009.10.13. 14:58:12
Természetesen a V3 prémium miatt ennek csak a 10-edét vesztik el az ellenfelek, így ha én támadok és vesztek:


Hopp! Ott a lényeg!
Minél kevesebb részét vesztik el, annál kevésbé éri meg védekezni (ha semmit nem vesztenének, akkor semennyire nem érné meg védekezni). A tized meg inkább a semmihez van közelebb, mint v1-hez.

Ez iszonyat nagy spoiler, hiszen miről is van szó? Kevésbé rabolják a LE-t, ezért kevésbé védik => nagyobb alaprablások. Kvázi a nem a tizedét vesztik el, hanem mondjuk kb. harmadát, te meg kb. háromszorosát rablod (v1-hez képest). Azaz TERMELED A LE-t, mint anno kreatívval v1-en, csak sokkal hatékonyabban.
Dátum: 2009.10.12. 21:58:08
Ariel: köszönöm, kaptál rá 10 pontot
Engem részben meggyőztél.
Dátum: 2009.10.12. 15:45:57
Idézet: Ariel - 2009.10.12. 15:28:12
Akkor vedd az összes rabolt LE-met és oszd el azt a KH elleni győzelmeim számával. Ez sem lesz olyan kiugró érték mint amit írsz.


Ariel:
Ha veszem az összes az összes rabolt LE-met, és elosztom a győztes csatáim számával (nem KH, összes), akkor kb. 450-et kapok. Ha ezt átlagnak tekintem, totálisan félrevezető, hiszen azt jelentené, a játék első napjaiban is egyetlen csatából átlag 450 LE-t szereztem, ami akkor egy napi vadászatnak felelt meg.
A megoldás nyilván az, hogy a játék elején győztes csatánként 10-40 LE-t szereztem, most meg 1000 körül.

Ezért nem lehet teljes időszakra számolni az ilyen átlagokat. Amikor megjelent a KH, akkor 300-500 LE körül lehetett belőlük szerezni, most meg amiket írtam. Átlagban kijöhet 1000 körüli érték, de szerintem te is érzed, hogy nem ez a mérvadó. De majd a következő KH érkezésekor feljegyzem a te adataidat is, és majd számolok abból átlagot.

Ja, egyébként nem kell újabb csatákat csinálj a KH ellen, ha adatokat akarsz közzétenni, az eddigi csatáid között ott kell legyen még pár tucat a hétvégéről.
Dátum: 2009.10.12. 15:20:55
Idézet: Ariel - 2009.10.12. 14:57:31
Fogd a LE diffemet és oszd el a KH elleni győztes csatáimmal, máris megkapod, hogy mennyit nyerek csatánként. Ha napi 100k lenne a rabolt LE-m akkor 14 millió lenne a LE diffem, nem pedig 4 millió.
Este portyázok egy adagot, utána bemásolom ide, hogy mennyit nyertem.


Az LE diff-em 2,2M, de már 1,4 körül volt a KH megjelenésekor. Ha elosztom a fennmaradó 800k-t a KH elleni győztes csaták számával (1441), ahogy javasoltad, eredményül 555-öt kapok, ami az esetemben köszönő viszonyban nincs azzal, amit lentebb írtam.

Egyébként én 76. szintűként a KH.-ból a 73-75. szintűeket ütöm, tehát ugyanúgy lefelé támadok 1-3 szinttel. De lehet, neked van igazad, és én agyon tápolom magam a KH-val, te meg éppenhogy elvagy
Ennek némileg ellentmond, hogy épp hétvégén néztem valakinek az LE diffjét, ami kb. 110k-val nőtt, mialatt a győzelmeinek száma 36-al, ami kb. 3000 LE /győzelem arány. Tekintve, hogy az illető a top5 tagja (tehát veled kb. azonos szintű), úgy érzem, nagyon nem járok messze az igazságtól a számolgatásaimmal.

Már nincs KH
Dátum: 2009.10.12. 14:35:06
Idézet: Ariel - 2009.10.05. 09:40:59
7-8pp? Ezt te sem gondolod komolyan. Ütötted valaha a KH-t? 130 nap alatt több mint 3000 pp-t költöttem rájuk, és átlagban kb 800 LE-t nyertem belőlük. Mindezt úgy, hogy maxos a kreatív affinitásom, 50% bónuszom van a fertőzés leküzdése miatt ,és még 25% bónuszom tárgyakból.
Ennél többet termel a kínzókamra, és még az említett bónuszok sem kellenek hozzá.




Ariel:

Nagyon hihetetlen számokat írsz, persze minden statisztika azt mutatja ki, aminek céljából csinálják
Csináltam gyorsan én is egy statisztikát: az eddigi csatáim alól kiválogattam az összes KH-s csatát (nem hagytam ki egyet sem). Az eredmény a következő:
Harcoltam összesen 36 alkalommal, ebből 22-szer én támadtam, 14-szer a KH tagjai.
Győztem 30 alkalommal, vesztettem 6 alkalommal.
A vereség során elvesztettem 3594 LE-t (átlag 600-at csatánként), a győzelmek során szereztem 58153 (!) LE-t (átlag 1938-at csatánként).
Összesen szereztem 54559-LE-t 22 portyapont befektetésével, ami pp-nként átlag 2480.

A támadásaim során a KH 10 tagját támadtam (őket van esélyem legyőzni), egyetlen harcban sem volt LE-bónuszt adó vagy LE-szívó tárgy rajtam.
A harcokat az utóbbi 2-3 során vívtam, amikor épp gép elé kerültem (már nem játszom hardcore játékosként). A pp-im minden nap túlcsordulnak, ha jobban tudnék figyelni, simán elkölthetném a napi 25 pp-met a KH ellen.

Azt hiszem nem túlzó a kijelentésem, hogy ha a KH tagjai közül nem csak 10-et tudnék ütni, hanem 30-35-öt (azokat is, akik jelenleg viszik tőlem a LE-t), a 33% LE bónuszom (hordabónusz) helyett lenne 50, és lenne még LE szívó tárgyam is, a pp-nkénti átlagom bőven lenne 3000-3500 a 2900 körüli érték helyett.
(Csak érdekességképp: a KH elleni utolsó 3 háborúnkban az eredményem rendre 42:15, 44:20, 51:7, míg az Ariellel kb. egyforma erős Galmuszké: 126:2, 111:7, 120:2. Ez alapján a top karakterek minimum dupla annyi LE-t szereznek KH-ból, mint én - ugyanannyi idő alatt)

Ez pedig napi 75-100k LE-t jelent. Majdnem annyit, amit vadászatból lehet összeszedni.

Szívesen látnám a te KH elleni statisztikáidat az eddigi csatákból.
Dátum: 2009.10.12. 10:32:42
Idézet: Kocos - 2009.10.09. 23:32:25
Idézet: Jeriko - 2009.10.09. 16:25:47

No igen, akkor meg legyen esélye a TGY-nek is behozni a legnagyobb birtoklást, meg aztán az Elit is épített már több száz szintet birtoklás nélkül, nekik is járna némi idő...
Amíg ettől a mentalitástól nem tudunk megszabadulni, addig nem lesz semmi változás és a top szövetségek játszótere marad a HT.


A TGY nem huzott fel 200+ szintet, ok a masik utat valasztottak. Hozzajuk kepest plane szembeotlo, hogy mennyivel tobb munkaval jar hatrebb a fent emlitett ket szovi.
Elitnek is valoban jarna par nap.


TGY fektetett be legtöbb energiát a toronyba, emellett kapta érte a legkevesebb birtoklást. TGY-n kívül nem volt SENKI, aki CSAK LE-ből épített volna, ráadásul 40. szint környékén, amikor ugyanakkor LE sokkal nagyobb érvágás egy karakternek, mint 70. szinten. Ezenfelül a TGY birtokolta eddig a legrövidebb ideig a tornyot az eddigi birtokosok közül. Ráadásul ha megnézed, jelenleg a TGY is a tornyot építi, egy héten belül 100 szint felett fogunk járni.

Idézet: Kocos - 2009.10.09. 23:32:25
A fenti mentalitastol nem kell megszabadulni, mert eppen az nem tesz jot egy jateknak, ha komoly eroforrasbefektetesek utan a szabalyok szerint eljaro jatekos/szovetseg nemcsak hogy nem a megerdemelt jutalmat nem kapja meg, de megcsak a toredeket sem.


Itt azért látok némi csúsztatást.
Először is, senki nem kényszeríti egyik szövetséget sem arra, hogy építse a tornyot, arra meg végképp nem, hogy komoly erőforrásokat fektessen bele. A torony építése kezdetektől fogva rizikós volt, aki belevágott, önként vállalta a kockázatot, "megérdemelt jutalom"-ról beszélni elég érdekes, amikor már februárban lehetett látni (olvass vissza, leírtam), hogy összességében a szövetségek BUKNI fognak a torony építésén a versenyhelyzet miatt. A kisebb szövetségek többek között ezért is nem láttak neki az építésnek.

Idézet: Kocos - 2009.10.09. 23:32:25
Masik oldalrol vizsgalva nem hiszem, hogy az hogy par honap kell a rendezodeshez (mondjuk 2-3), amikor a Torony visszter mukodeseben az eredeti tervhez egyenerteku lenne azzal, hogy orokre a top jatszotere marad. Nem kene ezeket osszemosni, mert nagyon nem ugyanarrol van szo.


Sajnos de, ugyanarról van szó. A top szövetségekben gyorsabban nő a manakontrukciós kapacitás, mint a torony büntetése - ezt is levezettem már. Az, hogy az aktuális birtoklónak leomlik a tornya, nem fog változtatni azon a helyzeten, hogy továbbra is csak a top szövetségek fogják birtokolni a tornyot. Jelenleg 5 szövetség építi a tornyot, mire mind az 5-nek meglenne az egy hónap, az a játékon belül is nagyon hosszú idő, másrészt akinek először leomlik, annak van 4 hónapja építeni. 4 hónappal ezelőtt a torony kb. 70 szintes volt, azaz minimum 3 szövetség húzott fel 4 hónap alatt 200+ szintet, amit simán meg tudnak még ismételni.
Továbbra is az a véleményem, hogy CSAK top-szövetségeké maradna a torony.


Idézet: Kocos - 2009.10.09. 23:32:25
Az a gondolat, hogy a top szoviket orokre zarjuk el a mezesbodontol a kisbaltas korlat mintapeldaja lenne, amit mindketten tudunk, hogy ha mukodik is, eszmeletlenul demoralizalo. En csupan annyit mondok, hogy egy egeszseges atmenetet kell talalni a mostani allapotbol egy idealizalt uj allapotba. Tudod. Kecske/kaposzta.


Kisbaltás korlát volt eddig sok tucat, ez olyan lenne, ami aránylag keveseket érint hátrányosan, sokakat pozitívan. Másrészt nem azt mondtam, hogy örökre zárjuk el, hanem azt, hogy büntetést kell komolyan megnövelni (semmiképpen sem lineárisan). Egyébként ha megkérdezel pár tagot olyan szövetségekből, akiknél még sosem volt a torony, szerintem az lesz a véleményük, hogy számukra is eszméletlen demoralizáló, hogy esélyük sincs megszerezni.

Anno ha megnézed, még júliusban ( http://forum.vegzetur.hu/index.php/topic,110.20#hsz689 ) te is éppen amellett érveltél, hogy ne lineáris legyen a büntetés.

Kcske/káposzta megoldást sajnos nem nagyon lehet akkor találni, amikor a kecske félig megette a káposztát, de mivel nemrég volt permetezve, már a kecske is haldoklik.
Dátum: 2009.10.09. 16:25:47
Idézet: Kocos - 2009.10.09. 16:08:49

Egyetertek, de nem. Kizarni nem kell, nem szabad. Peldaul azert, mert komoly eroforrasokat forgattak bele egyesek. Az epiteshez kepest nyilvan komolytalant, de a jatek normal dinamikajat tekintve komoly. Es mivel csak LE-bol nem epit senki, ezert ezt az osszehasonlitast keruljuk.


Milyen összehasonlítást? Itt valamit félrenéztél
A kizárást egyébként nem adminisztratíve gondoltam (többé nem építhetnek semmit), hanem a büntetés komoly megnövelésével.

Idézet: Kocos - 2009.10.09. 16:08:49
Jelentosen megneheziteni, a bomlast felgyorsitani rendben van, olyan helyzetet teremteni ahol egy Tyrantnak vagy SO-nek nincs minimum arra eselye, hogy a legnagyobb birtokloklast behozzak, hiba lenne.
...
Nem vennem zokon, ha legalabb egy jelkepes ideju birtoklas jutna ezutan rank is. Maskepp ugy ereznem magam, mint a szamar akinek az orra ele logatnak egy repat, ami utan lelkesen kolbaszol kilometereket,


No igen, akkor meg legyen esélye a TGY-nek is behozni a legnagyobb birtoklást, meg aztán az Elit is épített már több száz szintet birtoklás nélkül, nekik is járna némi idő...
Amíg ettől a mentalitástól nem tudunk megszabadulni, addig nem lesz semmi változás és a top szövetségek játszótere marad a HT.
Dátum: 2009.10.09. 14:48:30
Idézet: chehs - 2009.10.09. 13:20:24
Elképesztően nagy szakadék tátong a játékot értő 3-400 játékos és a többiek közt. A fórum és a Drakinos bemutatkozó szövegekre érkező poénosan naiv levelek tömkelege jól példázza ezt.


Tökéletesen egyetértek.
A legszomorúbb, hogy már a játékba kerülésekor lehetett látni, hogy a HT nem lesz másra jó, minthogy tovább tápolja az erősebb szövetségeket (tudom, lehet őket kamrázni, de azt is csak erős szövetségek tagjai tehetik meg, abból is ők profitálnak).
A jelenlegi helyzet talán már elég egyértelmű lesz arra nézve, hogy történjen valami változás. Viszont csak egyetlen megoldást tudok elfogadni (ezért valószínű le leszek pontozva): ha olyan megoldás születik, ami az eddigi birtokosokat gyakorlatilag kizárja a további HT birtoklásból. Amennyiben a versenyhelyzet megmarad, úgy a HT továbbra is csak a top szövetségek kiváltsága lesz.
Ezt a "kizárást" exponenciális büntetéssel tudom elképzelni, amit már leírtam (a büntetés a birtokolt napok számának négyzetével legyen arányos). Emellett szükség van arra is, hogy a torony magassága visszaessen olyan szintre, hogy a többi szövetség is fantáziát lásson benne.

Idézet: S0laris - 2009.10.09. 13:04:59
megjegyezem, van még egy luxuskategóriás épület, a verem, az is szinte elérhetetlen álom egy általatok közepesnek nevezett szövetségnek. a képét kiakasztottuk a "mission impossible" táblára a mesteri építészet mellé.


Igazából azt nem értem, Miklós tényleg nem látja, mekkora szakadékot tud egy-egy ilyen újítás okozni a top és az átlag között, vagy szándékosan csinálja ezt?
A KH a másik olyan dolog, amivel elszaladt a ló. Ma 15 KH-s csatából szereztem 40k LE-t, én, aki nincs bent a top20-ban, és a KH-ból tud ütni kb. 10 tagot (ma is vittek tőlem a KH tagjai 5k LE-t). Akkor el lehet képzelni, hogy pl. Ariel (elnézést, hogy veled példálózom) 50% LE-szívással, 55% győztes portya bónusszal, és top2-ként mit tud produkálni. Úgy becsülöm, az átlaga nem lehet messze a 100k-tól sem jobb napokon.
Nem sajnálom tőle, de a KH is egyértelműen szakadékot ver azok közé, akik tudják ütni, és akik nem.
Itt minimum abban módosítanék, hogy a KH tagjainak ne legyenek fix harci értékei, hanem az éppen aktuális támadót "klónozzák" le csata előtt, azaz mindenki a saját klónjával (természetesen módosítva, mint eddig) harcol. Akkor mehetne nyugodtan alacsonyabb szintekre is.

Jó lenne az újdonságokat játékegyensúlyi szempontból legalább figyelemmel kísérni, mert a játék több helyen kezd elszállni, akkor meg jönnek az olyan adminisztratív szabálymódosítások, mint a kereskedelemnél.