Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Jeriko

Idézet: Mortimer - 2009.11.30. 16:06:50
Én speciel azt nem értem, hogy ha Jerikónak ennyire nyereséges a KH akkor miért tölti meg mindennap a kamrát 15 emberrel.

Mert leírása szerint sokkal jobban megéri a PP-t (és életpontot) a KH-ra ellőni, de ezek szerint mégse így cselekszik. Némi ellentétet érzek.


Írtam, hogy általában nem töltöm meg
A KH-ból meg kb. 15 tagot tudok ütni, a többiek engem vernek le - ha csak 20%-osakat látok ezekből (és mivel a gyengébbek mind ezeket ütik, ez is elég gyakori), akkor inkább ütök karaktereket.
Ha erősebb lennék, csak KH-sokat ütnék.
Idézet: Birka - 2009.11.30. 13:03:54
Lényeg a lényeg, az egyetlen maradandó károsodást okozó, játékélményt romboló metódus a TP tömés, a VU célja pont az volt, hogy ne legyen maradandó károsodást okozó hatás a játékban. (Vagy rosszul tudom?)


No itt van a nézetbeli különbség köztünk.
Elviszel valakitől X ezer LE-t, mire ő visszatámad mondjuk 5-ször "TP tömés címén bosszúból). Ugyanott vagyunk, mintha megtámadtad volna 5-ször, és minden alkalommal "csak" X/5 LE-t szereztél volna tőle. Ezt részemről nem nevezem maradandó károsodásnak.
Bocsánat, senki nem kényszeríti a pókokat (meg senki mást sem) arra, hogy nekiálljon a többieket farmolni. Ha viszont megteszi, akkor számoljon a minimális következményekkel. Lassan már ott tartunk, a farm lesz a hibás, mert nem tart elég LE-t magánál, és ezért romlik a pókok LE/TP aránya.

Ha nekem rendszeresen kirámolják a lakásomat, és elviszik az értékeimet, akkor nehogy már felróják nekem, ha riasztót szereltetek fel, és legközelebb kénytelen a tolvaj negyed akkora zsákmánnyal beérni, mert menekülnie kell.
Idézet: Byzon - 2009.11.30. 12:41:10
Ha meg tart magánál és lefosztják, természetes, hogy visszamennek. A hibás nem a pók, hanem a farm, lévén ő az a marha aki csábítja őket. Pont.


Idézet: Prisma - 2009.11.30. 12:36:11
Ez olyan, mintha a rendőr azt tanácsolná, hogy utcai rablásból dumáld ki magad, illetve a villamoson ne nézz rá senkire, és akkor a primitív állatoknak sem lesz okuk megverni.


Bocs, úgy látom nem értjük meg egymást. Nekem ez kicsit magas, hogy a pók az "áldozat", a farm pedig a marha, primitív állat, utcai rabló, aki alig várja hogy megszivathassa az áldozatát.
Idézet: CaveMaN - 2009.11.30. 12:34:28
Ugyan Jerikó, TP-vel bárkit tömnek. Mert az az egyszerűbb, én simán hadatüzenek a 3. "tömés" után, majd beszedem a háború csarnokkal az LE-t. Legalább nem az én PP-m megy rá.


Kicsit konkrétan: Kit? Mondj neveket!
Ahogy nézem, Begginer a maga 23,7M LE.diffjének minimum felét (kreatív) másoktól szerezte. Ahogy Csaby, Nephila, Nabilius stb is. Gondolom van éppen elég karakter/játékos akiknek van okuk haragudni rájuk. Valahogy nekem mégsem tűnik úgy, hogy annyira meg lennének szivatva és sajnálni kellene őket. Biztos van akár 4-5 karakter is, akik vissza járnak hozzájuk leveretésre, de egyrészt, ha elvisz valaki X ezer LE-t, nem érzem szivatásnak, ha arányaiban még mindig jóval kevesebb TP-t is kap hozzá. Ezért szeretném, ha valaki mondana nekem egy nevet, hogy XY agyon lett szivatva, úgy tönkretették az LE/TP arányát, ami még a nagy átlagét sem éri el. Ha látok ilyet, meg tudom nézni, akkor azt mondom, oké, igazatok van.
Amyg azonban a dolog annyiban merül ki, hogy "nem tudok 4-szer olyan erős lenni a szintemen mint a többiek, csak 3.5-ször, mert ketten rendszeresen rajtam veretik le magukat", addig ezt marginális problémának érzem.

Győzzetek meg, mondjatok konkrét neveket!
Idézet: Byzon - 2009.11.30. 12:25:59
Nagyon durván sarkítasz Jeriko, ez így már nem reális.
A farmer ellen van védekezés, a LE leköltése.
Akkor a másik oldal miért ne védekezhetne valahogy?
Kivételesen, nagyon régóta először, azt mondanám, emeletes marhaság amit írsz...


A TP tömés ellen is van védekezés, nem is egy:
- Nem szállok rá senkire, nem verem agyon, nem viszem tőle a LE-t. Van egy olyan érzésem, hogy olyan embert még nem tömtek ki TP-vel, aki nem adott rá okot - de ha tudsz ilyenről, ki vele!
- Leveretem magam, nem vagyok 15% felett és akkor nem tudnak megtámadni. Pont úgy, ahogy azoknak az áldozatoknak tanácsolják, akiktől viszik a LE-t.

De most komolyan: nem érzed, hogy arról megy a vita, hogy ha megszivatok valakit X mértékben, annak van lehetősége "visszaszivatni" X/10 mértékben? És ez ellen kell védelem?
Idézet: Birka - 2009.11.30. 11:33:37
Nem csak lehetőség, én pl éltem ezzel a fegyverrel, sőt V3-on az összes építő így szoktatja le magáról a farmereket... (Ez teljesen rendszeres, hogy egy héten át beletolnak valakibe 4-5 en pár k TP-t, esteleg még le is lövik a blökijeit szerencsével napi 3x.)
A másik oldal szemszögéből nézve igencsak bosszantó lehet hogy semmilyen védekezés nincs a TP tömés ellen. Lehetsz akármilyen jó játékos, ha megtömnek TP-vel...


Hát mit mondjak. Szegény farmerek, milyen zaklatott életet élnek!
Alig tudják elszedni a másiktól a LE-t, a szemétláda meg még védekezik is, sőt bosszút áll! Ki hallott már ilyet?!
Muszáj valami védelmet adni nekik, az mégse járja, hogy a "farm" ne adja önként a LE-t...
:D:D
Idézet: Birka - 2009.11.30. 10:17:47
Hogy ha valakit "megtömnek" tp-vel az rajta kívülálló okokból gyengül? (Védekezni nem lehet ellene!)


Ki az, akit megtömtek? Vagy csak mint lehetőségről beszélünk róla?
Idézet: Ricardo - 2009.11.30. 10:47:39
Egyébként köszi Jerikó, hogy kiraktad a kínzókamrádat. Néha tényleg elhittem, hogy a KH csak kompenzáció az üres kamrák miatt a top-nak, de természetesen nem.


Nincs mit.
A KH nagyon aránytalan, de mivel csak pár ember fér hozzá, nem sok információ lát róluk napvilágot. Vedd még figyelembe, hogy amikor megjelentek májusban, nekem 1,5M körül volt az LE.diffem (most 3M). Van pár karakter akik 2-400k-ról mentek 5M fölé. Szóval én csak kispályás vagyok

Idézet: Miklós - 2009.11.16. 22:55:07
A KH kiterjesztéséről szívesen beszélek, de már elég sokszor leírtam, miért nem tartom ezt jó ötletnek: igazándiból ez semmi pluszt nem ad, csak talán valami kis szerepjátékos élményt

Idézet: Kocos - 2009.11.30. 10:02:02

Masodik: en is igy gondolnam, de irtak a kozepmezonyben (SOlaris, Ricardo) buntetozo kollegak, hogy bizony van ott is visszatarto ereje.


Ez azért érdekes, hogy egyik topicban azzal érvel valaki, hogy középmezőnyben nem számít a csp, csak az LE/TP arány, másik topicban meg azzal, hogy számít.
Idézet: Kocos - 2009.11.30. 09:58:09
Lasd fent. Nem csak a top letezik, es a kinzokamra (alahuznam a kovetkezo szot) siman hoz annyit, mint amennyit kiversz egy KH-sbol.


Légyszíves, legalább ezt a kijelentésedet támasszad alá némileg. Tájékoztatásul az én eredményeim (válogatás nélkül):

2009.11.28. A kínzókamrából 16289 LE áramlott beléd.
2009.11.27. A kínzókamrából 12858 LE áramlott beléd.
2009.11.26. A kínzókamrából 14795 LE áramlott beléd.
2009.11.25. A kínzókamrából 19796 LE áramlott beléd.
2009.11.24. A kínzókamrából 13526 LE áramlott beléd.
2009.11.23. A kínzókamrából 10270 LE áramlott beléd.
2009.11.22. A kínzókamrából 20742 LE áramlott beléd.
2009.11.21. A kínzókamrából 13118 LE áramlott beléd.
2009.11.20. A kínzókamrából 14576 LE áramlott beléd.
2009.11.19. A kínzókamrából 18398 LE áramlott beléd.
2009.11.18. A kínzókamrából 21323 LE áramlott beléd.

Ha feltesszük, hogy 20k esetén 15 főt sikerült bevinnem a kamrába, akkor azt mondhatom, hogy egy portyából szereztem a kamrán keresztül 1300 LE-t.

KH-s csatáim:

Ma, 09:42 Jerikó *Dracoluos* Te nyerted a csatát.
A jutalmad 6136 lélekenergia és 42 TP.
Törlés Ma, 09:42 Jerikó *Yommm* Te nyerted a csatát.
A jutalmad 3661 lélekenergia és 15 TP.
Törlés Ma, 09:42 Jerikó *Trexaus* Te nyerted a csatát.
A jutalmad 1646 lélekenergia és 20 TP.
Törlés Ma, 09:27 Jerikó *Orpheus* Te nyerted a csatát.
A jutalmad 3671 lélekenergia és 34 TP.
Törlés Ma, 09:15 Jerikó *Sauronus* Te nyerted a csatát.
A jutalmad 1986 lélekenergia és 48 TP.
Törlés Ma, 09:15 Jerikó *Azeroth* Te nyerted a csatát.
A jutalmad 4110 lélekenergia és 42 TP.

Ehhez csatánként adj hozzá kb. 1-1700 LE-t lélekszívás miatt (és nekem kicsi a lélekszívásom)
Jól látszik, KH-ből kb. 3-szor annyi LE jön ki, mint kínzókamrából + portyából (mivel portya LE minimális, 2-300 LE körül van).

A KH-s adatokat gondold végig úgy, hogy 80-100% lélekszívásom lenne, valamint 50-60% a csata végi LE-re - mert vannak iylen tárgyak és karakterek.
Idézet: Almási Viktor - 2009.11.30. 09:37:44
Nem röhej, multis manipulációs technika, az egyszeri ember neki megfelelő válsz híján a lehetségesekből próbál válsztani, ezzel a gondolkodásába is belenyúlnak, ráadásul felsőbb körökbe valósnak tűnő, de csakis a kívánt végeredménnyel szolgáló adatokat nyújthatnak be.
Mindenkinek a figyelmébe ajánlom még Jerikónak a pont neki megfelelő tarományban kiragadott szövegidézetemet, amivel azt sugallja mintha én is egyetértenék vele, pedig lófaszt, csak a vége nélkül az a mondat már teljesen mást sugall.

Ebbe a "portyaközvéleménykutatásba" még ha belevesszük, hogy eddig a portyát csak tamagocsi irányba nerfelték, nem lehet kérdéses egy ilyen "portyareform" végeredménye.


Semmit nem akartam semerre sem terelni, sem manipulálni, csupán arra próbáltam rámutatni, hogy az általad hiányolt "nekem megfelelő" opciók ott van az opciók között, igaz kapott egy "Nem tökéletes" jelzőt (szerintem a játékosok 99,9%-a szerint jogosan, mert nem hogy nem tökéletes, de tele van bődületes hibákkal).
Abban tökéletesen egyetértek, hogy a "portyareform" végeredménye nem lehet kérdéses: ugyanúgy nem fog történni semmi, ahogy az már soktucat esetben történt.
Idézet: Almási Viktor - 2009.11.30. 08:42:52
"Nem tökéletes, de nekem megfelel!"
Aki kicsit is tanult kommunikációt az erre azt mondja hogy ezzel beleadom az ember szájába azt hogy nem tökéletes


Mondj a világon egy tökéletes dolgot amit ember alkotott (a VU portyarendszerén kívül )
Dátum: 2009.11.30. 08:47:06
Most közellenség leszek, de szerintem olyan mértékben "elszálltak" az epikus kincsek, hogy alapjaiban határozzák meg a karakter erősségét. Ugye a legalapvetőbb tulajdonság és szakértelem fejlesztő cuccok miatt lett többek között bevezetve az entitás. Most már vannak 30-40% LE-szívást adó cuccok, +30 tulajdonságot adó cuccok (legerősebb tulajdonságokra).
Valahol kellene húzni egy határt erősség tekintetében, vagy szélesíteni a kategóriákat (ne 10, hanem 20-30 tárgy legyen azonos szinten), mert már ott tartunk, hogy akinek nincs megfelelő erősségű cucca, az esélytelen lesz portyában.
Idézet: Almási Viktor - 2009.11.30. 08:32:09
Most nézema szavazást, ezmi?
Nincs olyan opció benne, hogy igen, nekem megfelelő ... és mellette négy, azaz 4 nem jó a portya válasz van...


Öööö....
Az egyik pont így szól "Nem tökéletes, de nekem megfelel!". Ez mintha pont azt jelentené amit leírátl, hogy "nekem megfelel" nem?
Vagy szerinted valami ilyen szavazás lenne a jó:

1) Igen, tökéletes, maradjon!
2) Szuper, ne változzon semmi!
3) Jobban nem is lehetnék megelégedve.
4) Egyszerűen imádom, a matematikai zsenialitás csúcsa!
5) Einstein sem alkothatott volna jobbat.
6) Nagyon tetszik, de azért lenne egy észrevételem...

Idézet: Kocos - 2009.11.29. 19:28:05
Idézet: Jeriko - 2009.11.29. 14:29:21

Akkor ugyanígy töröljük a szkarabeuszt is, mert az is kvázi támadhatatlanságot ad.

Jujj Arpi most nagyon a "deezazenyem" szemlelet szol beloled. A skarabeusz semmilyen tamadhatatlansagot nem ad, 0 LE-vel, amit a 0 CSP-vel szemben nagyon konnyu barmikor eloallitani barmikor hatrany nelkul tamadhatsz skarabeuszost. Ha tele a kamra szinten. Az a targy szerintem meglehetosen haszontalan, valodi elonyet csupan abban latom, hogy delelott nem fognak toled LE-t elvinni, barmennyi lehet nalad. Delutan/este mar zizisebb a dolog.
Folytasd kerlek.


Bőven elég ha délelőtt zavartalanul tudok vadászni, semmi másra nem is kell egy ilyen tárgy (szkarabeusz).
De ahogy nézem, nagyon nem gondoltad végig az érveidet. Én legalábbis bármikor elcserélném a büntetőmet egy szkarabeuszra.

- Egyrészt, ugye senki nem annyira hülye, hogy 0 LE-vel menjen portyázni a top-ban - ez tökéletesen értelmetlen. Amikor egy KH tagot támadva minimum 2-3000 LE-t lehet szerezni, mondj egyetlen olyan érvet, hogy inkább 0 LE-vel menjek neki valakinek, akinek szkarabeusza van (tutira nem működik a LE szívás és a portya végén sem kapok LE-t, tehát győzelem esetén buktam minimum 2-3000 LE-t ahhoz képest, ha KH tagot támadok).
Ha már 0 LE-t csinálok, akkor jön a macera is, hogy ha nem 0 LE-vel akarok utána támadni, akkor meg LE-t kell szerezzek (vadászat).

- A "tele a kamra" érv is meglehetősen félresikerült. Szerintem te hónapok óta nem töltötted meg a kamrádat, de bevallom, nekem is ritkán sikerül és ezzel mindenki hasonlóan lehet a top-on (alul meg, ahol több száz portyaellenfelet találsz, nem hiszem gond lenne kihagyni a pár büntetőset.

- A büntető nem biztosít támadhatatlanságot, jelenleg HA nyersz, akkor veszítesz fél csp-t (ez nekem kb. 1000 LE). Ha elköltöd előtte az összes csp-det (ehhez nem kell nagy stratégiai érzék), akkor meg semmit, tehát annuláltad a büntető hatását. Én egyébként rendszeresen támadok büntetős karaktereket (természetesen 0 csp-vel), mert ha látom, hogy az van rajta a táposabb cucca helyett, akkor ugye felmerül az emberben, hogy nem ok nélkül.

- Az már csak hab a tortán, hogy a büntető elfoglal egy slot-ot, amire manapság már felvehetsz +25 IQ-t adó cuccot. Aki tehát büntetőt vesz fel, nagyon komoly hátrányt vállal be.


"Anti-büntető" egyébként létezik, minden ami csp-t ad, annak minősül. Az inspirátor például több plusz csp-t ad, mint amennyivel az összes büntetős karaktert végig tudom támadni a top-on. Támogatom is, hogy szerepeljen a kártyakóddal megvehető cuccok között, hiszen már megállapítást nyert, hogy semmi tápot nem ad, csupán szerepjátékos, pici gyorsítás funkcióval felruházott cucc
Idézet: Birka - 2009.11.30. 07:32:52
Najah, csak hogy ha senki nem tart magánál lét, akkor idővel nem éri meg egyáltalán portyázni, és átmegy tamagocsiba a dolog...

Szóval vagy védelem kéne a "tömés" ellen, vagy minimális lé a portyába...


Birka: nagyjából több, mint egy éves felvetés, hogy a portyában a győztes nagyjából fix LE-t kapjon, ami
1) Nem tud "elszállni" (lásd 100k feletti LE-szívások)
2) Kiegyensúlyozottabbá teszi a játékot
3) Nem nulláza a gyémánt horda bónuszát
4) Szintfüggő, tehát magasabb szintűt támadva emelkedik (és így nem lefelé érdemes ütni) (Ezt lehet, módosítani kellene TÖ+SZÖ függésre.

Minimális változtatásokkal megvalósítható lenne. Sajnos a játékvezetés abszolút nem nyitott rá, így úgy érzem, okafogyott ez a topic is (pedig ha megnézed, az összes nagy vita-topic a portyarendszer hibáira vezethető vissza).
Dátum: 2009.11.30. 08:04:58
Ez a topic kezd nevetségessé válni, vihar egy pohár vízben.
Most komolyan a kémgömb a legdurvább relikvia a játékban, ennyire félni kell tőle? Hadd kérdezzek pár dolgot:
1) Vajon miért nincs Ricardo az LE.diff toplista élén, ha ennyire durva tárgya van?
2) Ha ez a tárgy ennyire durva, vajon miért nem ezt választják az aukción Joker helyett? Inspirátor, Aukciós bérlet kb. 10-szer ennyire borítja a bilit.

Amennyiben a gömb változtatva lesz, javaslom, hogy a tulajdonosok választhassanak helyette egy másik relikviát.
Dátum: 2009.11.29. 15:51:03
Azt nem értem, miért kell megint a bonyolultabb megoldást választani, fórumon vitatkozni, ahelyett, hogy globálisan kezelve a problémát bekerülne, hogy a karakterek már 14%-tól tudnak támadni. 14 és 15% között van pár perc, aki gép előtt van, tud támadni ha akar, és akkor nem klikkelőverseny lesz a portyából. A kémgömb meg maradjon változatlan. EGY azaz 1 karaktert kell átírni a programban (15%-ot 14%-ra).
Dátum: 2009.11.29. 15:29:16
Kapjon cserébe aukciós bérletet, aztán majd azt vesz helyette amit akar.