Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Jeriko

Dátum: 2010.01.14. 17:53:25
Idézet: Eliteninja - 2010.01.14. 17:25:05
Ez oké. Én kifizettem a bérletem. Az én zsebemből húznak pénzt azzal, hogy sztrájkolnak. Erre mit mondasz?


Oké mondj egy olyan lehetőséget sztrájkra, ami senkinek nem okoz gondot. Pont az a sztrájk lényege, hogy felfigyeljenek a problémára, és sürgessék a megoldást. Ilyen alapon szüntessük meg a sztrájkot, mint lehetőséget, akinek valami nem tetszik, keressen magának másik állást. Erre gondolsz?
Dátum: 2010.01.14. 13:26:01
Elnézést, ez másik fórumba akart menni (sztrájk), csak eltévedt.
Köszi a figyelmeztetést!
Idézet: Kocos - 2010.01.14. 12:31:24

Modosult! Miutan a top jol kitapolta belole magat, mostmar jar TP a 10 szintre valo leutesert.


Ezt is a top sírta ki magának, mert ők TP-re hajtanak! Pfúúújjjjjjj!!!!
Dátum: 2010.01.14. 11:57:57
Idézet: winnie - 2010.01.14. 10:40:29
Idézet: Jeriko - 2010.01.14. 10:21:22
Részemről az ÉP, VP, LE vesztős próbákat, valamint a gyógyitalokat nem is tekintem próbának, hiszen semmi nehézség nincs a megcsinálásukban (minimális odafigyelés), csak erőforrás elvonásról szól a dolog.


??? a legnagyobb szívatások. már, ha nem maxba megyek oda elég kellemetlen, ha épp azért kell ismételni, mert nullába kerül az ember egy ÉP vagy Vp-vesztés miatt.


Bocs, de aki 20%-ban megy neki egy kalandnak, gyógyital LE és VP nélkül, az meg is érdemli. Kb. annyi értelme van, mint buzogánnyal és 50k LE-vel menni portyázni. Igaz, az is tekinthető szivatásnak - bár én más jelzőt használnék rá
Dátum: 2010.01.14. 10:21:22
Részemről az ÉP, VP, LE vesztős próbákat, valamint a gyógyitalokat nem is tekintem próbának, hiszen semmi nehézség nincs a megcsinálásukban (minimális odafigyelés), csak erőforrás elvonásról szól a dolog.

A kalandrendszerrel az a gondom, hogy alig van olyan próba, amire lehet direkt készülni. Kimaxolt szakiknál semmit nem tudsz tenni, egyébként legfeljebb turbózod a megfelelő szakértelmet, aztán bízol a szerencsében. Nekem nagyon hiányzik, hogy a próbákban pl. választhassak, hogy a 160-as erőpróba felé megyek (betöröm az ajtót), vagy a 40-es zárnyitás felé (megpróbálom kinyitni) - egész kis történeteket lehetne így csinálni, amiket akár többféleképpen is meg lehet oldani.
Dátum: 2010.01.13. 16:21:39
Idézet: Ariel - 2010.01.13. 16:15:50

Ha a lehető legtöbb LE-t akarod kihozni a portyákból, akkor egyáltalán nem éri meg nagyon lefelé ütni, hiába van LE szívás. Hiába szívok belőled 2500 LE-t 0 rablás mellett, ha 1500-at még a saját klónomból is szívok, és tőle rabolni is tudok több ezret. Nem véletlen, hogy ritkán ütlek


Azért írtam hogy LESZ majd gond, mert ott fog előállni, ahol nincs KH, csak a többi karakter. Meg lesznek olyanok is, akik a saját klónjukat sem győznék le X szinttel lefelé ütve viszont van esélyük.

Idézet: Ariel - 2010.01.13. 16:15:50

Komoly gondokat pedig egyáltalán nem fog okozni. Ha valaki nagyon lefelé üt, akkor a rablás büntetés miatt alapból nem fog rabolni, és ha szerencséje van, és az ellenfelénél van LE, akkor szív tőle 1-2k LE-t. Ha azonos szintre támad, akkor az EH miatt alapból kap 1-2k LE-t, és LE szívással is nyerhet ugyan annyit mint 8 szinttel lefelé ütve, ha jól választja meg az ellenfeleket. Miért támadna valakit a bizonytalan LE szívás miatt, ha többet kaphat az EH-ból, és megkaphatja mellé a LE szívást is?


Amiért a VF-et is kifejlesztik: sokkal jobb a LE/TP arány lefelé ütve (TP drasztikusan csökkenthető, LE-szívásból a LE pedig nem csökken).
Ráadásul lefelé ütve sokkal nagyobb sebzést tud bevinni -> nagyobb a LE szívás, kevesebbet sebződik és küldetést is könnyebben tud csinálni. Az is előnyére dolgozik, hogy csak azokat látja, akik 30-40-55% felett vannak: tud beléjük sebezni közelharcban, tutira működik a LE szívás, nem úgy mint a szinteden, ahol lehet, épp most ért 15% fölé és kifekszik a varázslattól. Ráadásul LE-szívásnál nem kell figyelni kinek mennyi a portyaszázaléka, egyformán működik 20-100% esetén.
Dátum: 2010.01.13. 14:48:59
Idézet: Ariel - 2010.01.13. 13:59:54

Jerikó, azt a pár ezer LE-t, már simán meg lehet védeni a projekcióval. Tőled azért tudtam szívni, mert többet tartasz magadnál a KH miatt, és azért, hogy te is tudj szívni. Simán elkerülhetted volna. A játékosok 99%-ánál nem lesz ennyi LE mire LE szívó tárgyaik lesznek, ugyanis nem lesz miért ennyit tartani maguknál. A projekcióval a változtatás óta több ezer LE-t lehet megvédeni könnyedén, ami ugye a LE szívás ellen is véd. Sőt tovább megyek és azt mondom, hogy a LE szívó tárgyakat a KH alatti rétegekben a kukába lehet majd dobni, mert mindenki védeni fogja a LE-t a projekcióval.


A projekció nem lesz megoldás amikor egy nullás szakit is 10k felett lehet csak fejleszteni - vagy elmegy rengeteg LE projekcióra (bár lehet, sokan fogják ezt választani). De majd kiderül. Egyelőre nagyon megéri LE-szívással alacsonyra ütni - ha ez így marad, hosszú távon komoly gondokat fog okozni. Abban igazat adok, hogy az ismételhető küldetések is fokozzák ezt.
Dátum: 2010.01.13. 13:12:11
Idézet: Ariel - 2010.01.13. 10:52:37
Ha megnézed a 883-as hozzászólást, látni fogod, hogy milyen drasztikusan romlik a szaki hatékonysága lefelé ütve. 7 szintet lefelé ütve már csak 12%-ot ad, tehát egy 91-es kariért kapnék kb 240 LE-t a szakiból. Lejjebb ütve még ennyit sem. Nincs értelme a szakértelemnek, máshol jobb helyen van az a 700k amibe a szaki kifejlesztése kerülne.

Ja, és a 0 tp nálam nem pálya, inkább Leviathant ütöm ha lehet


Tömeges probléma (és gondolom utána a portyarendszer megpiszkálása) akkor lesz ebből, amikor az entitás miatt széles körben elterjed a vámpírfókusz/szürke lélekrabló kombó. Mert azzal - mint tapasztaltam - 8 szinttel lefelé ütve is több ezer TP-t lehet zsákmányolni (nem csata végén, hanem közben). Tuti nagyon sokan fognak ráállni erre, és az teljesen fel fogja borítani a játékot.
Idézet: Kocos - 2010.01.12. 23:36:44
Idézet: CaveMaN - 2010.01.12. 13:42:04
Érdekelne, hogy mennyi LE-t szereztél belőle


A jutalmad 153 lélekenergia és 0 TP.
A jutalmad 185 lélekenergia és 0 TP.
A jutalmad 213 lélekenergia és 0 TP.

A harmadik az vedocsata, szoval azon nincs kreativ.
Ennel azert johet tobb is, igaz nem sokkal. Olyan 1000 korul lehet a maximuma.


Hát ha erre még rászámoljuk a lélekszívást, akkor messze ez lesz a legdurvább taktika, mert ennyi LE alapján a lélekszívás maximális hatásfokkal működik.
Dátum: 2010.01.12. 16:55:42
Idézet: Awenhai - 2010.01.12. 16:30:52
Szervusztok!

Mortimer: Az összes LE-rabló szakértelmed figyelembe van véve, csak éppen a rabolt 0 LE-nek aszázszorosa is nulla marad. Ekkor kattan be az új szakértelem, és ad valamennyi LE-t neked, amire még hat a kreaff is (bár logikusabb lenne, ha nem hatna, mert már amúgy is ajándékba kapod). De az egy érdekes kérdés, hogy az általad kapott LE-t a páciens elveszíti-e... Ha igen, akkor valami nagyon el van szabva, ha nem, akkor meg örülj, hogy kapsz ajándék LE-t.


Awenhai: annyira ez nem ajándék LE, elég sokan mondjuk a játék indulása óta (lassan másfél éve), hogy portyában kellene lenni minimális LE-nek, pont azért, hogy ezek a hatások működjenek, ha már az ember beruházott rá. Gyakorlatilag az a helyzet, hogy normál játékosnak nem éri meg a kreatív affinitás, mert nem hozza vissza a beletett LE-t, mások viszont agyon tápolják magukat vele. Ugyanez a helyzet a gyémánt bónusszal, ami a gyémántok 97%-ának semmit nem ad, a többieknél meg határtalanul durva.

A mostani patchel bekerült például a transzcendális projekció módosítása, ami az esetemben gyakorlatilag háromszorozza a szakértelem hatását. Ott tartunk, hogy aki felviszi ezt a szakértelmet 20-ra, attól nagyon nehéz lesz LE-t rabolni. A LE-szerző hatásuk NORMÁL esetben elvesztik hatásukat, csak olyan esetekben tudják kifejteni hatásukat, amikor nagy mennyiségű LE-ről van szó (szerintem meg pont akkor nem kellene). Úgyhogy egyre inkább affelé haladunk, hogy a portyák nagy részében az energihasznosításnak megfeleő mennyiségű LE-t lehet szerezni - hatások nélkül.

Ami nekem ebben nem tetszik, hogy ezzel pont azok a kisebb hatások lettek ignorálva, amelyek a játék nagyobbik részét teszik ki, és azok a speciális helyzetek lettek támogatva, amelyek eddig is feszegették a játékegyensúly határát.
Dátum: 2010.01.12. 14:28:16
Idézet: CaveMaN - 2010.01.12. 12:22:07
Mert túl táp lenne.


Aham.
Tehát ha 10.000 LE-t szerzel, arra hatnak tárgyak, hatások stb. és kapsz rá 20-50% bónuszt az nem túl táp.
Ha elköltesz a szakira többszázezer LE-t, és emiatt 1.000 LE-t szerzel egy portyában, és erre kapnál a 20-50% bónuszt, az meg nagy táp...
Dátum: 2010.01.12. 11:08:45
Felvetettem Miklósnak egy olyan változást, hogy az új szakértelem a mostani szaki*szint*0,2 helyett szaki*(TÖ+SZÖ)/200 LE-t adjon.
A 200 csak durva becslés, talán 150 jobb lenne.
A véleményekre lennék kíváncsi. Az biztos, nem a gyengébbet érné meg ütni.
Ja, és tetszett neki, és mivel nem is nagy meló a képletet módosítani, lehet belőle valami, ha elég sokan felsorakoznak mögéje.

----------------------------------------------------------------------------

A szerzett LE és TP tekintetében is lenne javaslatom. Sajnos ebben a játékban a többi szerepjáték jellegű játékhoz képest a TP pont fordítva működik, a játékosok nagyobbik részének az lenne előnyös, ha minél kevesebbet szerez belőle. Ezt nagyon sokan nem veszik észre, ezért lehet ennyire hatékony a VF, és ezért borulhat fel a játék egyensúlya több helyen. Elhangzott egy javaslat, miszerint lefelé ütve kellene több TP-t adni, és felfelé kevesebbet. Ez matematikailag megoldaná a problémát, pszichológiailag viszont nem: sokan lennének akik a gyors fejlődés reményében minél lejjebb próbálnának ütni, mert az adja a sok TP-t.
Amit javasolnék, az az, hogy lefelé ütve gyengüljön a LE/TP arány, felfelé ütve pedig javuljon. Ezért lefelé ütve a TP minimális (szintenként 1 TP) mértékben csökkenjen, míg a LE drasztikusan (maradjon a mostani szintenkénti -15%). Felfelé ütve a LE-t nem szoroznám be, az állandó maradna, viszont szintén csökkenteném a TP-t: akár itt is maradhat a szintenkénti -1, de lehet akár százalékos is (az eredeti képletben +5% szerepel, ez lehetne -5%).
Idézet: Ariel - 2010.01.11. 23:14:15
Aki LE/Tp-re hajt annak ajánlom a szingulárist, és a rohanást egészen 97-ik szintig. 97-ik szinten már produkálható a 0 Tp-t érő portya, ami végteleníti a LE/Tp arányt


Ezt egyébként kipróbáltad, vagy csak feltételezed az eddigiek alapján?
Dátum: 2010.01.12. 08:35:03
Idézet: Papp András - 2010.01.12. 07:34:34


58as szintű 823Le 14Tp
59es szintű 1015Le 16Tp
60as szintű 1200Le 18Tp
61es szintű 1220Le 31Tp


Tuti jók ezek az adatok, nem csúsztak el? Mert a TP 60-61 szint között ugrik egy nagyot, a LE pedig csak 59 és 60 szint között. Az ember azt várná, együtt változik a kettő.
Egyébként a VF-el egyetlen nagy gond van "csak": sokan nem ismerik fel a jelentőségét. Az nyilván minden játékban jó, ha valamilyen pontból, amit lehet kapni, többet szerzel - itt pont fordítva van. Ráadásul a TP az összes szerepjátékban a fejlődés mértéke - ki szeretne TP-t veszíteni egy ilyen játékban?
Ezt a visszásságot kellene megszüntetni, aztán felőlem fejlessze ki mindenki.

Az Sajnos elég sokat mondó, hogy Miklós régebbi statisztikája szerint a karakterek 40%-ának van csak meg.
Idézet: Kocos - 2010.01.11. 14:42:47
...
VF-eseknek fordulojon meg a TP osztas. Alacsony szintu kari sok TP, magas szintu: keves TP. Keves TP kell neki, ezert megprobalja az erosebbet utni.
...


Nekem tetszik, de VF-esek kézzel lábbal fognak tiltakozni ellene, mert nem fognak tudni hatékonyan gyengébbeket ütni.
Dátum: 2010.01.11. 15:45:07
Idézet: Aurri - 2010.01.11. 15:08:38

Ettől függetlenül az új szakit egy rétegnek érdemes egyértelműen, dilemma nélkül kifejleszteni: a TOP-nak. Hiánypótló...


KH mellett? Minek? Ennyi LE-ből inkább fejlesztek belőle 10 IQ-t, az a többi szakértelem fejlesztését sem fogja 500 LE-vel drágítani.
Dátum: 2010.01.11. 14:23:29
Idézet: Wendingo - 2010.01.11. 14:19:05
Sajnos nem fog mülködni ez a taktika, mert a kicsik rongyá lesznek ütve, és hiába a nagy sebzés a lélekszívás sem fog mülködni.


Fog működni.
A pók taktika is működik, pedig ott sokkal kevesebb áldozatra érdemes utazni, meg figyelni kell kire és mikor támadsz - és jópáran sikeresen használják.
Itt MINDEN karakter áldozatnak számít valaki részéről: a 4x szintűek az 5X szintűeknek, ők a 6X szintűeknek stb. Egyedül LE szívó tárgyat nehéz találni, de az entitás áthidalja ezt a nehézséget is.
Dátum: 2010.01.11. 14:16:45
Idézet: Wendingo - 2010.01.11. 14:07:34
Ez komoly? Mindenkinek csak most esik le élő példából? már előre ki lehetett számolni mindent... Miért nem akkor vettük elő ezt amikor még nem volt bevezetve?


Gondoltam rá, írtam is Miklósnak erről. De annyira alap, hogy ezt nem így kellett volna megcsinálni, hogy szerintem mindenkinek természetes volt.
Jelenleg a legnyerőbb stratégia az, hogy LE szívó tárgyakkal felszerelkezve annyi szinttel ütsz lefelé, amennyivel csak tudsz. A győzelemhez kétség sem fér, baromi nagy sebzésekből jön a jó kis LE-szívás, amivel lehetőleg nullázod az áldozat LE-jét, utána bekattan az új szaki... minimális TP, és dől a LE. Ha meg véletlenül több LE van nála, hát az se olyan borzasztó. Se a LE szívás se az új szaki nem veszi figyelembe a szintkülönbséget.
Még gondolkodni sem kell, csak kattintani minden alacsonyabb szintűre - ez a legnyerőbb stratégia.
Dátum: 2010.01.11. 14:00:32
Idézet: Agatity - 2010.01.11. 13:33:57

----------------------------
61es szintű Te nyerted a csatát, jutalmad 1220 lélekenergia és 31 TP!
----------------------------
55ös szintű Te nyerted a csatát, jutalmad 1100 lélekenergia és 8 TP!
----------------------------
56os szintű Te nyerted a csatát, jutalmad 1120 lélekenergia és 10 TP!

A következtetést levontam gyakorlatilag csak akkor éri meg a szaki ha a lehető legalacsonyabbakat támadja az ember így viszont még lassabb fejlődése lesz mint a VF+láthatatlanságnak.Na meg szerintem elég undorító taktika........ami még több törléshez vezethet pedig ilyet még sose írtam semmire.


Na, ettől féltem.
Direkt írtam Miklósnak, hogy NE így csinálja meg. Eddig ha több szinttel lefelé ütöttél, leosztotta a szerzett TP-t és LE-t a szintkülönbséggel arányosan. Ez itt kimaradt, tehát aki LE/TP arányra gyúr (Prisma szerint mindenki ) annak az az érdéke, hogy minél több szintet üssön lefelé, mert a TP leosztódik, a szaki által adott pedig nem. A szaki bevezetése kapcsán azért nem erről volt szó.