Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Jeriko

Dátum: 2008.10.08. 14:45:48
Idézet: Syck - 2008.10.08. 14:17:07
szerintem az ellenkezoje tortenik. mivel tomorodik a "mezony", es egyre inkabb utni fog mindenki mindenkit, egyre fontosabb lesz, h eros legyen a karaktered a portyaban.


Szerintem nem fog tömörödni a mezőny, sőt. Igazából a legtöbb korlát egy akadály, ami megnehezíti a továbbjutást. Tény, hogy emiatt a legerősebb karakterek nem fognak olyan sebességgel előrelépni. Ugyanakkor viszont minél hátrább van valaki, annál jobban hat rá a korlát, mert annál kevésbé lesz mivel kompenzálnia annak hatását. Ha az élboly fejlődése mondjuk 50%-ra esik vissza, a hátrébb levőké 60%-al. Ezeket a dolgokat már láttuk a TF-en.
Tehát abszolút értéket nézve a mezőny tömörödik, időt nézve (mikor érsz el arra a szintre, ahol az előtted levők) viszont széthúzódik.

Gyakorlatilag olyan ez, mint mondjuk gátfutásnál: minél több akadályt pakolnak be a pályára, az első annál lassabban, de a többiekhez képest annál nagyobb előnnyel fog beérni a célba.
Pár dolgot kapásból bevezetnék a játékba:
- Addig nem lépsz szintet, amíg le nem győzöd a "szint őre"-t, egy szintenként erősödő ellenfelet. Máris nem lehetne 6. szinten 140-es tulajdonságösszeggel egy szál bunkóval szaladgálni. Az LE áttoló rabszolgák elég komolyan akadályozva lennének.
- Egy szövetségben senki sem építhet többet, mint a szövetség tagjai átlagának a másfélszeres. Megnéztem több szövetséget, egyiket sem érintené a dolog. De ahol egy ember húz fel több épületet, az bizony megakadna.
- Kötelezővé tenném bejelenteni az egy gépről játszást. Ha nem jelentik be, akkor amint észreveszem, büntetés. Akik bejelentették, azokat rendszeresen figyelném - szerintem nem lesznek olyan sokan.
- Rendszeres statisztikát csinálnék azokról, akik sok LE-t veszítenek. Végignézném, szerepel-e többször a legyőzőjük között olyasvalaki, aki mondjuk több, mint 40 LE-t vitt el egyszerre. Ezt sem nehéz megcsinálni (ha adatbázisban vannak a csaták, 10 perc), és simán kijön az LE áttolás. (Természetesen ha valaki fennakad a szűrőn, nem automatikusan tiltanám le, hanem alaposan megviszgálnám, tényleg fennáll-e a multizás, és csak utána.)
Dátum: 2008.10.08. 08:19:33
Petur, még egy gondolat. Képzeld el, Miklós berakna egy nagyon tápos páncélt első szinten a boltba. Tényleg nagyon erős lenne (mondjuk minden tulajdonságra plusz 15). Az ára is ehhez lnne mérhető: 5000 őskő. Megtehetné? Persze hogy meg. Ez ugyanaz, mint ahogy most az őskövesek sokkal jobb páncélt vásárolhatnak azokhoz képest, akik nem játszanak őskővel.

- De jönnek a kérdések: TE megvennéd? Gondolj bele, ez kb. 70.000 Ft
- És ha valaki megveszi? Vajon hol lesz a toplistán? És ha többen is megveszik?
- Borul-e a játékegyensúly? Ha ezzel borul, akkor azzal a páncéllal, ami rajtad van, nem borul?
- Rosszabb lesz-e szerinted a játék? És ha az ilyen páncélosok 3 szinttel előtted vannak?

Válaszold meg ezeket legalább magadnak. Ilyen kérdésekkel a játékosok 90%-a már szembesült...
Dátum: 2008.10.08. 07:58:35
Idézet: Petur - 2008.10.06. 16:37:10
Jerikó!
Én azt gondolom, hogy nagyon nem érted a portyázás ellen felhozott érveket.
...
A probléma ott van, hogy 20K felett lehet portyázni, miközben ugyanezen idő alatt 20-30K között lehet 'csak' vadászni. Nem tudom, hogy ezt te miért nem érted meg. A játék egyensúlya borul fel. Azok mondják, hogy túl nagy a portyázás jelentősége, akik széttápolják magukat a portyázáson. Maguk ellen is beszélnek, és pont ettől hihető, de legalábbis elgondolkodtató, az amit mondanak. Én azt gondolom, ha marad az a trend, hogy folyamatosan nyomkodni kell a portyázásokat (napi 30-40-et), akkor úgy járunk, mint a Travianon. Fél év múlva megunjuk, hogy állandóan a gép mellett kell ülnünk.


Szia!

E felett az üzenet felett elsiklottam, így most válaszolnék rá.
Lehet, szentségtörésnek hangzik, de szerintem nics értelme egyensúlyról beszélni ezen a téren. Csak hoyg két durva dolgot hozzak fel: az őskő szerintem legalább annyira durván szétosztja a játékosokat, mint a portyázás. Sokan nem használnak őskövet - ők eleve óriási hátárnyban vannak. Azután nézd meg a toplistát. Most 154 oldalból áll. Induláskor azt hiszen úgy 80 körül volt. Tehát azt lehet mondani, a játékosok fele később indult (és biztos lesznek, akik még csak ezután neveznek). Szerinted ők milyen hátrányban lesznek azokhoz, akik a játék eleje óta játszanak? SOHA nem lesz esélyük behozni.

Ebben a játékban a karakterek valamilyen téren csoportokra vannak osztva, és meg van határozva, hogy melyik karakter kire lehet hatással, kivel harcolhat. Így pl. a mi karakterünk nem tud harcolni egy teljesen kezdővel - gyakorlatilag olyan, mintha teljesen külön játékban jászanánk. És ez így van jól. Tudom a csoportok között van átfedés - én éppen azt javasoltam, szeparáljuk jobban el ezeket a csoportokat: pl. csak azonos szintűt tudj támadni. Így aki sokat portyázik, az egy idő után (ne feledjük a játék mindössze 16 napja megy) azokkal kerül egy csoportba, csak azokat támadhatja, akik szintén sokat portyáznak és így erősebbek. Erre írtam azt, hogy ha lenne 100 db 10. szintű karakter, akkor vajon roszabb lenne-e a játék. Számomra egyáltalán nem, sőt - hiszen ők külön csoportot alkotnak, nem szólnak bele az én játékomba.

Egyáltalán nem tartom gondnak, hogy aki többet játszik, az erősebb lesz - idő kérdése, hogy külön csoportot alkossanak. Amennyiben vele egyforma egyforma erősekkel (nem szint, ERŐSSÉG) tud csak harcolni, szerintem teljesen mindegy, hogy az egyik ősköveket vásárolt, a másik pedig többet ült gép előtt, azrért tartanak nagyjából ugyanott. Az eddigi hozzászólásokból az is jól látszik, ez semmilyen szinten nem probléma, csak az első 20 karakter közül párnál (a többi karakternél mind-mind van erősebb csoport).

A Travian nagyon rossz példa volt, teljesen más stílusú játék. Van "vége" a játéknak (kb. egy év után), és ha ott szeretnél valamit felmutatni, akkor a játék negyede után már nincs is értelme regisztrálni (ezért van annyi szerver). És időre megy minden (építés, seregek mozgatása stb.), így ha nem lépsz be, lemaradsz a legfontosabb információkról (az ellenfél lép, amíg te nem).
Arról nem is beszélve, hogy a Travianban a legerősebb játékos BÁRMIKOR meg tudja támadni a leggyengébbet, és ki tudja ütni az egész játékból, porrá rombolni mindazt, amit a másik elért (olyan szinten, mintha itt valaki végérvényesen megölné a karakteredet), sőt akár hívhatja hozzá az egész szövetségét, elvehetik a gyengébb játékos MINDENÉT. Nem látom értelmét az összehasonlításnak, olyan mintha a sakkot hasonlítanánk a fogocskához - mégis mindkettő játék.
Dátum: 2008.10.06. 20:21:40
Pedig a 10-esnek igen jó esélye van, mert a 3500 játékosból legalább 3000 azt fogja nézni, hogy minél jobban le lesz korlátozva a portya, annál kevesebben fogják támadni.
Az egésznek meg tényleg annyi az értelme, hogy ha akarsz se lesz értelme több időt a végzetúrra szánni. No meg teljesen átmegy szerencsejátékba: ha megtámadnak, az egyből 10% bónusz a portyázásodra. Hogy mennyi LE-t szerzel, az is szerencsejáték: pénteken volt olyan sorozat, hogy 13 portyából 170 LE-t szereztem - volna, mert egy vesztes csatában elment ebből 120 LE, mégpedig egy 140-es (!) tulajdonságösszegű valaki ellen (mínuszok nélkül).
Dátum: 2008.10.06. 18:24:18
Syck: olvasd végig ezt a fórumot, írd ki, kik érveltek a portyapont mellett.
Biztos fatális véletlen, hogy az érvelők egy hordához, egy szövetséghez tartoznak.

De teljesen igazad van: elnézést és bocsánatot kérek mindazoktól, akik úgy érzik, megbántottam őket.

Leanthil: tőled külön is, mert tényleg emellett érveltél. Megjegyzem: nem azt kellene nézni, a dolog neked jó-e, hanem hogy a játéknak jó-e.
Dátum: 2008.10.06. 17:45:10
Itt ez az egész nem erről szól. Azt kell látni, akik be akarják vezetni a portyapontokat: Sharpa, Syck, Craslorg, Leanthil, Draglov - gyakorlatilag mindenki, aki a portyapontok mellett érvelt (kihagytam valakit?), a rubin hordával játszik, és az ELIT HORDA tagja (vissza lehet olvasni). Nem véletlenül...
Számukra ez a játék egy verseny. A portyapontokra azért van szükség, mert féltik az elsőségüket.
Dátum: 2008.10.06. 17:24:24
Most már egyébként biztos hogy lesznek portyapontok, miután minden játékos meg lesz szavaztatva.
Miután a karakterek 80%-át rendszeresen ütik, nyilván azt fogja válaszolni, hogy legyen korlát, méghozzá minél kevesebb lehetőséggel. Ez egyébként itt is látszik, előretörtek a 10 portyapontosak.
Dátum: 2008.10.06. 15:33:18
- Példának okáért azért, mert többünknek volt száz feletti VD lemaradása.
- Másrészt azért, mert a gyémánt-bónusz miatt teljen egyértelmű, hogy szerzett LE-ben gyémántosoknak kell elől lennie ebben a statban. Legalább annyira, mint a legtöbb sebzésben a smaragdoknak.
- Harmadrészt azért, mert nézd pl. a az építési mennyiséget: az elől lévő rubinoknál ott bújik meg a 4-7000 LE - nem tulajdonság növelésre fordították, hanem építkezésre.
- Negyedrész mert nagyon idióta érv, hogy azért tápos egy csoport, mert 7 tagja le tud dolgozni egy hátrányt.
Dátum: 2008.10.06. 14:58:47
Én biztos vagyok benne, hogy Miklós utána fog számolni a dolgoknak, és objektív eredmények birtokában lehet tisztázni ezt a kérdést. Addig viszont a feltételezéseknek nem sok helyen. Úgy meg pláne, hogy a gyémámtok azért táposak, mert utolérik a rubinokat.
Dátum: 2008.10.06. 14:34:20
Idézet: Craslorg - 2008.10.06. 14:27:14
Tehát hosszú távon van fórjuk a gyémántoknak és ez 1 hónap után már látható lesz.
... ha nem lesz igazam, elismerem és mindenki meghívhat BEHO talin egy italra.


Látom, biztosra mész
Dátum: 2008.10.06. 13:37:37
Idézet: Syck - 2008.10.06. 13:25:27

tenyek:
- "Nem igényel sok időt, és ha egy-két napig nem tudsz vele foglalkozni, a lemaradást behozhatod." tehat a jatek ugy lett meghirdetve, h nem kell vele hosszu orakat tolteni.
valaki mutassa meg, h lehet behozni a lemaradast a portya toplistan. szerintunk jelenleg sehogy. lehet vitatkozni, h ez lemaradas vagy nem lemaradas. de ha penteken elso vagyok majd harom het mulva 1000392., akkor szerintem az lemaradas. kivancsi varom azt a jatek strategiat, amivel az eltelt harom het portya ideje behozhato.

- a lemaradast maguk a jatek keszitoi hozzak be a jatekba, nem mi. mi megkerdeztuk, h ez az allitas miert nem igaz.


Ennek orvoslása nagyon egyszerű. Ki kell javítani a fenti szöveget: "Nem igényel sok időt, és ha egy-két napig nem tudsz vele foglalkozni, a lemaradást részben behozhatod."
Dátum: 2008.10.06. 13:08:42
Idézet: Syck - 2008.10.06. 13:04:20
Idézet: Jeriko - 2008.10.06. 12:57:08
Idézet: Syck - 2008.10.06. 12:55:09
Idézet: Jeriko - 2008.10.06. 12:46:59
Shiako: Az itt a gond, hogy akkor LEMARAD. Mert ha nem lesz ott az élbolyban, akkor szerinte a játék nem ér SEMMIT. Természetesen lehet aludni, nyaralni, hétvégi programokat csinálni, csak vannak akik azért nem tudnak kikapcsolódni, mert ilyenkor is ott zakatol az agyukban: most mehetnék portyázni, és akkor kapnénk LE-t...


es ezzel mi a baj?


Ezt én sem tudom, kérdezd meg Draglovtől és Sharpától.


pont az ellenkezojet mondjak.


Draglov: "Ha kihagysz egy hetveget, akkor veged!!!"
Lehet gond van a magyar tudásommal...
Dátum: 2008.10.06. 13:05:35
Idézet: Sharpa - 2008.10.06. 12:14:49
Ahhh, ez már felesleges túlbonyolítás. Ráadásul megint kiszámíthatlanná tenné a helyzetet. Ennél lényegesen egyszerűbb megoldásra van szükség. Akkor inkább legyen 15 portypont fixen, vagy akár 18. De hogy több féle verzió legyen... Nem tartom jó töletnek, már csak azért sem mert ahogy te is levezetted már, ki fog alakul egy TÁPOSABB verzió, és akkor mindenki azt használja majd...


Nehogy már az legyen a gond, hogy gondolkodni kell, választani, és esetleg stratégiázni!

Egyből kiderülne, hogy mit akar a többség, azt meg ugye, illik tiszteletben tartani!!! Legalábbis normál, demokratikus keretek között...


Te, ez itt egy játék, nem a parlament. Vagy ha mégse, akkor írjunk ki szavazást arról, hogy mindenki ingyen használhasson őskövet, mert az sokkal nagyobb aránytalanságot szül a játékban, mint a portyázás. És akkor meglátjuk, mit akar a többség. Fogadsz velem a végeredményre?
Dátum: 2008.10.06. 12:57:08
Idézet: Syck - 2008.10.06. 12:55:09
Idézet: Jeriko - 2008.10.06. 12:46:59
Shiako: Az itt a gond, hogy akkor LEMARAD. Mert ha nem lesz ott az élbolyban, akkor szerinte a játék nem ér SEMMIT. Természetesen lehet aludni, nyaralni, hétvégi programokat csinálni, csak vannak akik azért nem tudnak kikapcsolódni, mert ilyenkor is ott zakatol az agyukban: most mehetnék portyázni, és akkor kapnénk LE-t...


es ezzel mi a baj?


Ezt én sem tudom, kérdezd meg Draglovtől és Sharpától.
Dátum: 2008.10.06. 12:54:16
Idézet: Draglov - 2008.10.06. 11:48:16

mert a gyemant azzal a bonuszaval, amilye van, hamarosan kitermeli a tobbi horda bonuszat.


Ez, amit írtál, ugye egy feltevés, egy tőled származó vélemény.
Az viszont TÉNY, hogy a játék elején a karakterek EGYFORMÁN indultak, ahogy az is TÉNY, hogy most a rubin horda tagjai vezetik a legtöbb statisztikát (szint, összes tulajdonság, győzelmek). Ezekből a TÉNYEKBŐL, pedig levonhatjuk a következtetést, hogy akik eddig elhúztak (az egyforma esélyek ellenére), azok a RUBIN horda tagjai. Nem feltételes módban, hanem múlt időben: elhúzTAK.

Ha majd fel tudsz mutatni ilyen TÉNYEKET, nem csak sejtésekre és véleményekre alapozol, szerintem akkor térjünk vissza a dologra.

Érdekes véletlen az is, hogy akik itt ágálnak a gyémánt horda ellen, azoknak a karakterei mind a rubin hordába tartoznak.
Dátum: 2008.10.06. 12:46:59
Shiako: Az itt a gond, hogy akkor LEMARAD. Mert ha nem lesz ott az élbolyban, akkor szerinte a játék nem ér SEMMIT. Természetesen lehet aludni, nyaralni, hétvégi programokat csinálni, csak vannak akik azért nem tudnak kikapcsolódni, mert ilyenkor is ott zakatol az agyukban: most mehetnék portyázni, és akkor kapnénk LE-t... És abban látják a megoldást, hogy ilyenkor más se portyázhasson.
Dátum: 2008.10.06. 11:06:41
Mortimer, akkor nézz körül a TOP lista első 10 helyezetjénél...
Én most nem az átlag játékosokról beszéltem, hanem az élbolyról.
Folyamatosan húznak el...


Istenem, ennyi csúsztatást még a parlamentben sem hallani.
Először is: a toplista első tíz helyezettjéből jelenleg 6 rubin. Tulajdonságösszegnél az első 12-ből 7 rubin.
Azután: mi alapon nézzük a szerzett LE differencia statisztikát? Mert abban a gyémánt horda bónusza benne van, a rubiné meg nincs? Itt inkább az a furcsa, hogy nem gyémántok töltik ki az egész oldalt, mint pl. a legtöbb sebzésnél a smaragdok. Csináljunk akkor már egy olyan statisztikát is, hogy "közelharci sebzések", és akkor lehet ujjal mutogatni a rubinokra, hogy korlátot nekik, mert túl erősek. Vagy korlátozzuk le a smaragd hordát, mert a legtöbb sebzés statisztika szerint egyértelműen túl erősek. Vagy nézzük meg a "győzelem" statisztikát, ahol az első 25-ből 13 rubin (a "vereségek" statisztikában 25-ből 13 gyémánt, mindössze 1 rubin szerepel itt).
Ha pedig megnézed az általános statisztikát, akkor én pl. azt látom, hogy a 7. szintet elért karakterek közül (13) több mint a FELE(!) rubin hordába tartozik. Ezekből a tényekből azért elég érdekes leszűrni azt a következtetést, hogy a gyémánt horda húz el....

Miklós írta, hogy a szövetségek bónusza precízen összehasonlítható, kivéve a gyémántét. No, szerintem a gyémánt is összehasonlítható. Megkérnélek Miklós, mivel te ismered a pontos képleteket, tulajdonságbónuszokat, csinálj néhány ilyen összehasonlítást, és ha a pontos számításokat nem is, de a végeredményt légyszíves osszad meg velünk. A dolog menete a következő:

Fogunk egy karaktert (mindegy milyen horda) és elvesszük a hordabónuszát (gyémántnál a lélekenergiából visszaszámolható, mennyit kapott volna bónusz nélkül, a többieknél nem is kell csinálni semmit.
Számoljuk ki, mennyit LE-t kapott volna a karakter, ha gyémánt lenne - ehhez is megvan minden adat.
Most meg kell nézni, hogy ha a karakter mondjuk rubin hordás lenne, mennyi sebzésbónuszt (átlagsebzésnél) és támadásbónuszt kap. Ha nem rubinhordás lenne, mennyivel kellene megnövelni az aktuális tulajdonságait (gondolom erő, támadás), hogy ezt a bónuszt tulajdonságokból érje el - és az aktuális tulajdonságait figyelembe véve ez mennyi lélekenergiájába kerülne.
Most már csak annyi a teendő, hogy ezt a lélekenergia-mennyiséget össze kell hasonlítani azzal, ami gyémántként szerzett volna.
És ezt ugyanígy meg lehet csinálni a többi hordára is. - Teljesen objektív módon, UGYANAZT a karaktert véve alapul lehet megtenni az összehasonlítást.

Kérlek Miklós, csinálj pár ilyen számítást: vegyél az élbolyból egy ilyen karaktert (engem, vagy Dani karakterét), aztán mondjuk a 40. hely környékéről, 100. helyről (ez szerintem 3600 játékosnál még mindig élbolynak tekinthető), 200., 1000. helyről, stb. Nagyon kíváncsi lennék a végeredményre, és sikerülne precízen tisztázni ezt a kérdést.
Dátum: 2008.10.06. 10:39:15
"Ha kihagysz egy hetveget, akkor veged!!!"
Kihagytam egy hétvégét - minimális mennyiséget voltam gépközelben, csak este. Vissza is estem. ÉS?!?!
Nem tudom jelzőkkel illetni azt a hozzáállást, hogy "ha nekem csak X órám van a játékra naponta, akkor más se játszhasson többet", illetve "ha nem tudok gép előtt lenni, akkor korlátozzuk a többieket, hogy ne húzhassanak el előlem".

Tessék megnézni az élbolyt (LE diff. szerint rendezve)! Az elől álló több, mint kétszer annyi LE-t szerzett, mint a 25., aki még mindig az első oldalon van (összehasonlításképpen: Travianon az elsőknek több, mint kétszer annyi pontja van, mint a 20.-nak, olyan 20.000 játékosnál; Ikariamon - ahol szintén játszom - több, mint egymillió pontom van, a 20. helyen állónak 400.000 - mesze fele sem). ÉS SENKI NEM SÍR, hogy korlátozzuk le a játékot.

Ez a játék MAXIMUM az első 20 játékosnak verseny, akár lesz korlát, akár nem, a többieknek SOHA SEMMI esélyük nem lesz őket utolérni (arról nem is beszélve, aki most indul) - ezzel szerintem mindannyian tisztában vagyunk. A portyázás korlátozása semmi másról nem szól, minthogy van a 20 játékos között pár, aki úgy érzi, azért van hátrányban, mert nem tud eleget ülni a gép előtt.
Észre kellene venni végre, hogy a játékban nem 20-an, hanem 3600-an játszanak, és nem ehhez a 20 emberhez kell igazítani a játékot.

Miklós javaslata annyiban nagyon jó, hogy ALTERNATÍVÁT KÍNÁL. Az adminisztratív portyakorlátnak egyébként csak hátrányai vannak. Több hordát egyértelműen hátrányosan érint (zafír, gyémánt), feleslegessé teszi a taktikázást, és minden karakternek ugyanannyi TP-je lesz (vadászatszor * X + portyakorlát * Y).
Dátum: 2008.10.04. 13:50:27
Akinek van esze, a gyémántokat üti. Pont azért, mert harcban gyengébbek. Ez eddig is így volt, eddig is így lesz. Persze nem az élen járókra gondolok - mert erőseket senki nem támad szívesen - hanem az átlagra.

Az, hogy a gyémátok lesznek elől a stat-ban, az egyértelmű, hiszen az ő hordabónuszuk megjelenik a statisztikában, a többieké meg nem. Esetleg lehet kérni Miklóstól, hogy a tulajdonságösszegnél a rubinnál számolja bele, mennyivel nagyobbnak számít az ereje és a támadása a bónuszok miatt, a smaragdnál az IQ-ja és a mágiája, a zafírnál pedig az egészsége stb.

Aki pedig azt mondja, a gyémánt horda erősebb, javaslom olvassa végig azt a számolgatást, amit másik fórumon írtam erről. Lehet, hogy egy jó játékos kezében erősebb a gyémánt, de ez kb. a top10 játékosnál jön elő. Az átlaggyémánt gyengébb, mint a többi hasonló.

Ami pedig azt illeti, mi lesz egy év múlva, azzal jól lehet demagogizálni, de pl. egy rubinnak az 5% sebzésbónusza, meg a 10 támadásbónusza akkor 10-20 tulajdonságnyi előnyt fog jelenteni (erő és támadás). Lesznek kb. átlag 80-100-as tulajdonságok, tessék számolgatni! Annyi segítek, egy tulajdonság növelése X*X-100 lélekenergiába kerül, ahol X az aktuális szint. Egy 100-as tulajdonság eggyel való megnövelése közel 10000 LE lesz. Ha ebből valakinek 10 szint előnye van, az máris 100.000 LE. Ha több tulajdonságból van ennyi előnye az meg többszörösen ennyi.

De szerintem felesleges tipp-játékot játszani, hogy mi lesz egy év múlva. Tessék GYAKORLATBAN megmutatni, hogy meg lehet-e csinálni valamit, vagy sem. és ha bebizonyosodik, hogy igen, akkor kell tenni valamit.

Sharpa: te sem sorsoltad magadnak a rubin hordát, a tesztelés alapján egyértelműen messze az volt a legerősebb, ezt szerintem majdnem minden tesztelő meg fogja erősíteni. Rakd sorba a toplistát mondjuk győzelem-vereség szerint, és nézd meg, melyik hordából ki hol áll. Mint mondottam, minden horda jópár szint tulajdonságbónusszal rendelkezik, de csak a gyémántté látszik a statisztikában, úgyhogy tulajdonságösszeg statot, lélekenergia statot ne nézd, mert semmi alapja nincs. Ennyi erővel arra is hivatkozhatnál, milyen erős a smaragd horda, mert a legtöbb sebzést meg ők uralják. Ha lenne legtöbb sebzés közelharcban, ott meg a rubinok szerepelnének az első oldalakon végig.