Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Jeriko

Dátum: 2009.03.12. 09:06:21
Nem tudom sírjak vagy nevessek, mikor azt olvasom, milyen indokokkal próbálja valaki megmagyarázni, hogy ha mindenki EGYFORMÁN kifejlesztheti a szakértelmeket, az igazságtalan, ellenben ha csak egyet fejleszthet - az egyébként szinte mindenki által elismert különböző használhatóságú hordagyűlöletek közül -, az igazságos.
Dátum: 2009.03.12. 09:03:28
Idézet: Ajgatsz - 2009.03.12. 08:36:20
Számomra nem is ez a nagy baj, hanem az az ominózus 88. küldetés. Bár lehet hogy ezt a küldetések topicba kellene írnom. Velem az a "baj" hogy nincsen szakértelmem amit el akarok felejtni, pláne nem 10-es. Nekem kb van most 500-as szaki összegem, és ez jóval magasabb lesz mire odaérek. Két szakit csak azért felnyomni 10-re hogy utánna töröljem, ennek csak az overhead-je több mint 100K LE, ami ha nem ad vissza semmit a felejtés akkor megy a levesbe.


Ezzel is tökéltesen egyetértek. Ilyen alapon lehetne csinálni tulajdonságcsökkentő szakértelmet, amivel le elhet vinni egy tulajdonságot 20-ig, vagy tárgydibáló szakértelmet, ami eldobálja a tárgyaidat, nem kell eladni a lélekkufárnál. Utána meg lehetne küldetés, hogy legyen 1, (később 2, 3 stb) tulajdonságod 20-as.

Úgy gondolom, hogy ebben a játékban ami izgalmas, az a karakter fejlesztése. Amikor egy küldetés direkt arra szólít fel, hogy rongáld meg a karakteredet, azt nem érzem a játék szellemiségéhez méltónak.

Betehetnénk azt a küldetést is: töröld a karakteredet...
Dátum: 2009.03.11. 21:14:12
Idézet: Miklós - 2009.03.11. 12:19:54
Hogy mire jó a felejtés? Azért került be, mert nagyon sok játékos kérte, hogy megszabadulhasson olyan szakértelemtől, amiről később rájött, hogy nincs rá szüksége, és csak a többi szk fejlesztésének költségét növeli.


Abban azt hiszem egyetértünk, hogy ezek nem a "top" karakterekre jellemzők. A többiektől pedig nem sajnálom, ha van lehetőségük korrigálni. De jelen formájában a felejtés inkább szivatja őket, mert még kevesebb LE jut a többi szakértelmük fejlesztésére, és így még jobban lemaradnak a többiektől.

Szerintem azokkal a feltételekkel, amiket írtam, lehetőséget adna a korrekcióra, visszaélések nélkül:

- Heti (vagy több naponta) egy használat
- Nem LE-t ad vissza, hanem szakértelem szinteket, amit később csak szakértelemre lehet költeni.
(Esetleg megadok egy másik, alacsonyabb szakértelmet, amivel az elfelejtendő szakértelem helyet cserél [csökkenhet is egyet]).

Szerintem valami ilyesmiben érdemes gondolkodni.
Dátum: 2009.03.11. 21:03:04
Idézet: Miklós - 2009.03.11. 12:19:54
Hogy mire jó a felejtés? Azért került be, mert nagyon sok játékos kérte, hogy megszabadulhasson olyan szakértelemtől, amiről később rájött, hogy nincs rá szüksége, és csak a többi szk fejlesztésének költségét növeli. Lehet, hogy pont te épp optimálisan, hiba nélkül fejlesztetted a karakteredet, de ezzel nincs mindenki így.

Arról, hogy esetleg visszaadjon LE-t is: természetesen az lenne az alap, hogy jóval kevesebbet adjon vissza, mint amennyibe a szakértelem fejlesztése került.


Ezzel a dologgal két probléma van:
1) A felejtés több LE-be kerül, mint amivel a "felesleges" szakértelem növeli a többi fejlesztésének költségeit.
2) Az eddigiek között van jópár olyan "elborult" küldetés, hogy semmiképp nem tervezem egyetlen szakértelmem elfelejtését sem, mert 10 küldetéssel később kiderül, hogy úgyis használni kell, akkor meg duplán megszivatom magam.

Jelen formájában tökéletesen értelmetlen - de persze ettől maradhat így, akik nem jönnek rá, hogy használhatatlan, legfeljebb beleölnek némi LE-t.
Dátum: 2009.03.11. 09:44:31
Idézet: Birka - 2009.03.10. 23:00:11
Jerikó, pont Miklós agájait nem érted...

Annó a hőskorban kifejlesztettél mondjuk egy 3-as lopást 2-esről 1600 lé-ért, a te javaslatod alapján a 3-as szaki visszabontása meg adjon: (szakiszint-1)*100+(szakiösszeg-1)*10 (mondjuk csak 500-as szakiösszeget nézve) laza 5190-at.
Azaz míg anno befektettél 1600-at addig most 5190-et nyernél ami 224%-os le növekmény azért, mert elfelejtettél egy szakértelmet ami amúgy 10 lével növeli az értelmes szakértelmek kifejlesztését?

Ha már mindenképpen reformot akartok, akkor minden egyes elfelejtett szakértelem szint adjon -konstans értéket az új szakértelem fejlesztésére, de ez természetesen sose eshet be (szakértelem+1)*100 Lé alá!

Innentől lehet vitatkozni a konstanson, meg hogy megéri-e... (Természetesen az exploit elkerülése végett NEM érheti el ez a konstans a 100-at!)


Birka, kimásolnék ide egy mondatomat, amit éppen te tettél be vitaindítónak ebbe a topicba: Ne LE-t adjon vissza, hanem szakértelemszinteket...
Dátum: 2009.03.10. 22:28:10
Enchanter ötlete tetszik: annyi szintet lehessen egyszerre felejteni, amekkora a felejtésed. Továbbá egy 9. szintű szakértelem 8-ra fejeltésével csak annyit kapj vissza, amiből gy másikat 7-ről 8-ra lehet felejteni. Továbbá a felejtést naponta max 1-szer lehessen használni. (esetleg még ritkábban).
Ezzel szerintem nem lehet trükközni, mégis talán használható.
Dátum: 2009.03.10. 22:10:19
Idézet: Morth - 2009.03.10. 22:05:38

Aha... Mind a három horda ellen kifejleszteni tiszta "hátrány ledolgozásnak" hangzik. Remélem nem gondolod komolyan, hogy el kell hinni azt, hogy a gyémántok egyetlen szaki miatt "hátrányba" kerültek amit ők is úgyanúgy kifejleszthetnek?


Ugye ez az egész topic arról szól, hogy a zfír, rubin, smaragd horda kapott olyan szakértelem fejlesztésére lehetőséget, amit az ellenfelei 60% ellen tud használni, a gyémánt viszont csak olyat, amit az ellenfelei 35% ellen tud használni.

Szerintem ha mindenki mindegyiket kifejleszthetné, akkor pont ugyanannyi erőfeszítés lenne mindegyiknek a fejlesztés - vagy te máshogy látod?
Dátum: 2009.03.10. 21:32:01
Idézet: Gau84 - 2009.03.10. 21:26:26
Komolyan mondom ez már a sokadik eset, hogy a gyémánt szív dolgot olvashatjuk, és ebben éppen ugyanúgy nincs realitás, mint ahogy az eddigiek nagyrészében sem volt. Ha nem tetszik a hordabónusz, vagy hogy valószínűsíthetően a számok törvényszerűségével magyarázható több gyémánt gyűlölet lelhető majd fel, akkor válts hordát, és pont. Megvan a gyémánt hordának a maga előnye, ami talán az összes hordabónuszt überelheti megfelelő játéktechnikával, úgyhogy nem is értem miről szól itt is a fáma.


Gau84: A hordaváltás ugye nagyon nevetséges érv, mert akkor el kell hagynod a szövetségedet, ahova akár többmillió LE-t építettél. Ez óriási hátrány minden karakter számára, nem beszélve arról, hogy eddigi barátaitól kell megválljon. Számodra ez tényleg alternatíva?

Vagy lehessen hordát váltani, de úgy, hogy tagja maradsz a szövetségnek. Akkor aláírom, rendben. Bármibe fogadok, akkor lenne csak igazán felháborodás.
Dátum: 2009.03.10. 21:22:34
Idézet: Solina - 2009.03.10. 19:54:21
Nezd.. Sirhatnank amiatt, hogy a gyemant bonuszt Miklos alaposan elmeretezte, nezd meg milyen LE mennyisegeket haracsoltak osssze a gyemantok, es ebbol mennyivel tobb tulajdonsagot, kepesseget lehet megszerezni, mint a mi bonuszainkbol..


Solina, ne legyél nevetséges.
Nézd meg a karakteremet, 155k LE diff.je van, ebből a gyémánt bónusz kb. a negyede - a játék fél éve alatt. Ebből jelenleg 3-4 tulajdonságot tudnék növelni.
Bármelyik másik hordával sokkal jobban jártam volna.

Tény, hogy vannak olyan karakterek, akik óriási LE.diffel rendelkeznek. Tartalak annyira értelmesnek, hogy feltételezzem, te is tudod, nem azért, mert gyémántok, hanem azért, mert szintvisszamaradt karakterek. (Zárójelben jegyzem meg, az LE.diff toplista 2., 3., 4. helyén álló karakter NEM gyémánt, mégis bődületes LE.diff.el rendelkeznek, tehát ehhez nem kell gyémántnak lenni.)
Dátum: 2009.03.10. 21:15:42
Idézet: Kocos - 2009.03.10. 19:39:25
Idézet: Jeriko - 2009.03.10. 18:59:15
Van egy nagyon egyszerű megoldás, ami tökéletesen igazságos, és nem teszi értelmetlenné a gyűlölet szakértelmeket sem: Mindenki fejleszthesse ki mindegyiket.
(Saját horda kimaradhat.)


Nagyszeru, ezzel ket dolgot erhetnenk el:

1/ mindenkinek lenne 3 30-as de egyebkent haszontalan kepessege
2/ mindenki (egysegesen) kap +15 tamadast ami egyreszt eltolja a harc-varazslat "egyensulyt" a harc fele, masreszt mindenki tobet sebzodik

Nalunk az merult fel, hogy mi lenne, ha csak 3 szintenkent adna bonuszt a gyulolet?


Kocos: ezzel a logikaval szuntessuk be a szívósságot, mert ha midenkinek megvan, úgy már nincs értelme. Valamint szüntessük be a kritikus ütést, kritikus varázslatot, kereskedelmet - mert ha mindnekinek ugyanakkora, ezeknek sincs értelme. Ezután a tulajdonságokat stb.
Gondolom érzed, hogy itt valami sántít.
Szerintem annál igazságosabbat senki nem tud mondani, ha mindenki ugyanúgy kifjleszthet mindent, mint az összes többi szakértelem esetén. A gyémántok így is hátrányban lesznek, mert nekik mind a hármat ki kell fejleszteniük, de legalább van rá lehetőség, hogy ledolgozzák a hátrányukat.

Valamint a bajnoki sem azon múlik, hogy akivel összesorsolnak, annak ellened van-e gyűlölete vagy neked van őellene.
Dátum: 2009.03.10. 21:06:05
Idézet: winnie - 2009.03.10. 20:31:22
aha. szóval van jó és rossz szakértelem:) erre mit mondjak?

de mintha csak én írtam volna. éppen erre utalok. most nincs uniformizáció, hisz az optimalizátoroknál is akadnak kisebb-nagyobb eltérések


Jó és rossz szakértelem? Például mondhatnád, hogy így igaz. Mert sajnos ez tény.

Ami meg az uniformizációt illeti, gondolom neked, mint nagy uniformizáció ellenesnek a lopásod magasabb a spektrális manipulációnál, a kontinuum szűkítésed magasabb a kritikus ütésnél, a szubtéri érzékelésed pedig a csapdakészítésnél. Ugye?
Ha esetleg mégsem így lenne, akkor magyarázd meg kérlek, mi is a gondod az unformizációval.

A felejtés ahogy van, SEMMIRE nem jó. Ennyi erővel az is lehetne küldetés, hogy "töröld a karakteredet!". Ez a topic azért született, hogy legyen valami értelme.
Kicsit gondolj bele: nem elég, hogy régen sok-sok LE-t öltél egy olyan szakértelembe, aminek nem sok haszna van, de most ölj még egyszer annyit egy másikba, hogy még az a minimális haszon is elvesszem.
Dátum: 2009.03.10. 18:59:15
Van egy nagyon egyszerű megoldás, ami tökéletesen igazságos, és nem teszi értelmetlenné a gyűlölet szakértelmeket sem: Mindenki fejleszthesse ki mindegyiket.
(Saját horda kimaradhat.)
Dátum: 2009.03.10. 18:56:15
Idézet: Kocos - 2009.03.10. 16:34:43
Szerintem a felejtes csak ne adjon vissza semmit. A szakertelmek nem eldobhatoak, nem arra vannak, hogy amig optimalis hasznaljuk, aztan atpakoljuk mashova. Az a tudatturbo.
Mindannyian tudjuk, hogy vannak szakertelmek, amik idovel elavulnak, ertekuket vesztik, nem hiszem, hogy azok akik kinyertek ezekbol a szakikbol a kraftot, azoknak meg a szaki koltseget is vissza kene utalni.


Kocos: tudsz mondani egyetlen értelmes dolgot, amire van értelme használni a felejtést? Mármint a kötelezően előírt küldetésen kívül persze.
Dátum: 2009.03.10. 18:54:36
Idézet: Varaszlo - 2009.03.10. 16:29:26
Várjatok, van egy VÍZIÓM: ezt a pakolászást beteszik, hisz ugye J betűs barátunk javasolta. DE legyen ŐSKŐHÖZ KÖTVE a reset gombja de ne is egyhez, hanem inkább 10 őskőbe kerüljön 1 reset

*****
Bocsássatok meg a szakasztikus hangnemért, de ez kibukott belőlem. Egy ilyen csiki csuki dologgal szinte verhetetlen malomjáték kezdődne: mikor harcolni akarok átpakolok MINDEN szakértelmet kritikusra stbre, harc után meg mindent vissza vagy védekezésre

A felejtés adjon vissza töredék LEt, és nem lesz gond. (cirka 30% és még extrém körülmények között se lehet visszaélni vele)


Esetleg javasolnám, hogy gondolkozz kicsit, ne adj isten nézz utána, minek kapcsán is merült fel a felejtés módosítása, és akkor nem csak megspórolsz magadnak egy kibukást, de még értelmes embernek is foglak tartani. De megspórolom neked a visszakeresést:

Idézet: Jeriko - 2009.03.10. 14:00:22
Idézet: Miklós - 2009.03.10. 12:49:59
... ezen én is gondolkodom, hogy a felejtés visszaadjon valamennyi LE-t. Amin még morfondírozok, hogyan lehet megoldani, hogy semmiképp se adjon vissza TÖBB LE-t, mint amennyit belefektettél (és ily módon végtelen LE-t lehet generálni).


Egy ötlet: Ne LE-t adjon vissza, hanem szakértelemszinteket. Pl. Egy 9-es szakértelem 4-re felejtése (ha ilyen "részleges" felejtés egyáltalán lesz), adjon vissza 5 szakértelem alapszintet, és 9+8+7+6+5=35 szakértelemnövekedést. Egy 9-es szakértelem teljesen elfelejtve adjon vissza 9 alapszintet, és 9+8+7+..+1=45 szakértelemnövekedést. Ha valaki növelni szeretne egy szakértelmén, és van elég szakértelem alapszintje és szakértelemnövekedése (egy szakértelem 13-ról 14-re való fejlesztése 1 szakértelem alapszint és 14 szakértelemnövekedés), akkor abból kell levonni, nem LE-ből.
Ezzel abszolút nem lehet trükközni.


Ha esetleg nem lett volna eléggé érthető, kiemelm a lényeget: olyan megoldást igyekeztem felvetni Miklósnak, amivel nem lehet visszaélni. Érdekes hogy ebből neked sikerült az ellenkezőjét levonni következtetésként, anélkül, hogy konstruktívan álltál volna a dologhoz. Példának okáért - éppen a felejtés nagyon ritka használata révén - simán be lehet rakni, hogy hetente maximum egyszer lehet használni.
Tudod a fórum azért van, hogy az emberek az ilyeneket megbeszéljék.
Dátum: 2009.03.10. 14:00:22
Idézet: Miklós - 2009.03.10. 12:49:59
Idézet: Jeriko - 2009.03.09. 21:56:04
Egyébként nagyon jó lenne, ha a felejtés visszaadná a felejtett szakértelembe fektetet LE jelentős részét (75% minimum), mert egyrészt így semmi értelme, másrészt ilyen esetekben legalább lenne némi korrigálási lehetősége azoknak, akik máshogy fejlesztenék a karakterüket.

Ez nem ebbe a topicba illik, de mellesleg ezen én is gondolkodom, hogy a felejtés visszaadjon valamennyi LE-t. Amin még morfondírozok, hogyan lehet megoldani, hogy semmiképp se adjon vissza TÖBB LE-t, mint amennyit belefektettél (és ily módon végtelen LE-t lehet generálni). Mert ugye azt nem tároljuk, egy szakértelem fejlesztésére mennyit költöttél, és közben a körülmények változhattak: a fejlesztés költségét befolyásolja az új szakértelem, a többi szakértelem összege, de bizonyos relikviák is.


Szia!

Egy ötlet: Ne LE-t adjon vissza, hanem szakértelemszinteket. Pl. Egy 9-es szakértelem 4-re felejtése (ha ilyen "részleges" felejtés egyáltalán lesz), adjon vissza 5 szakértelem alapszintet, és 9+8+7+6+5=35 szakértelemnövekedést. Egy 9-es szakértelem teljesen elfelejtve adjon vissza 9 alapszintet, és 9+8+7+..+1=45 szakértelemnövekedést.

Ha valaki növelni szeretne egy szakértelmén, és van elég szakértelem alapszintje és szakértelemnövekedése (egy szakértelem 13-ról 14-re való fejlesztése 1 szakértelem alapszint és 14 szakértelemnövekedés), akkor abból kell levonni, nem LE-ből.

Ezzel abszolút nem lehet trükközni.
Dátum: 2009.03.10. 12:51:08
Idézet: Miklós - 2009.03.09. 14:50:50

Igen, gyakorlatilag az valósul meg, amit írtál, az alapszint egyébként eddig is mindenbe beleszámitott, kivéve az elnyelést, de most ez is megtörténik.
A növekedésre Simon is javasolta, hogy legyen lineáris az átmenet, matematikai szempontból már rég igazat adtam nektek, de pszichológiailag az a fontos, hogy egy változás a lehető legkevesebb embert érintsen. Ha a játékosok túlnyomó többségének megváltozik az állat szintje, abból sok probléma lenne, biztos vagyok benne hogy sokan még a fórumot sem olvassák, nem értenék, mi történt.


Van olyan megoldás, ami mindkét követelménynek eleget tesz, mivel a két modell szerintem 5-10%-nál jobban nem távolodik el egymástól: 20. (tetszés szerint módosítható) szint alatti állatoknál nem konvertálsz, megmarad az állat szintje és TP-je - VAGY - csak akkor konvertálsz, ha az állat szintje nő.

Ezek olyan minimális eltérések, amelyek szerintem mindenki által elfogadhatóak, és pszichológiailag sincsenek gondok.
Dátum: 2009.03.09. 22:34:13
Idézet: Butchman - 2009.03.09. 21:59:22
Jerikó,
Nagyon jó az a manaregeneráció dolog, de akik még a közelében sincsenek (és most nem magamra gondolok), azoknak volna a legnagyobb szüksége rá.


Ebben tökéletesen igazat ado neked.
Naygon jó lenne valami olyan dolog, hogy például letárolódik hogy az adott napon mekkora volt a legnagyobb addigi sebesülésed, és tetszés szerint ennyit gyógyulhatnál bármikor, mint egy gyógyitallal.

mágikus regeneráció: 0
Dátum: 2009.03.09. 21:56:04
Draglov: szerintem ebben a játékban nem hogy két hónapra, de két hétre sem lehet nagyon előre tervezni. Az intelligens kedvenc szerintem nagyon megéri (igazából eddig senkit nem hallottam, hogy máshogy vélekedne), és a valóságformázás is (bár a 40-es már combos érték - de nekem is terveim között szerepel, mégpedig a reform után - tehát én még annyira sem tudom összességében használni).
Viszont most jött be a manaregeneráció szakértelem, amiből viszonylag könnyen lehet gyógyulni, ez némileg ellensúlyozza a több ÉP vesztést.

Egyébként nagyon jó lenne, ha a felejtés visszaadná a felejtett szakértelembe fektetet LE jelentős részét (75% minimum), mert egyrészt így semmi értelme, másrészt ilyen esetekben legalább lenne némi korrigálási lehetősége azoknak, akik máshogy fejlesztenék a karakterüket.
Kitaláltam új dolgot: bajnoki nevezés előtt kilépsz, hordát váltasz, belépsz másik szövetségbe és úgy nevezel. Nevezés után meg vissza.

Nagy előnye, hogy a horda gyűlölet szakértelmet ki tudod vele cselezni (ami miatt a bajnoki sorhúzás jellegű tombolának néz ki).
Dátum: 2009.03.08. 11:25:02
Idézet: Redy - 2009.03.08. 08:33:35
Ha meg nem akarod eladni a régi fegyvert, akkor vegyél bele egy olcsó kristályt, és cseréld le. Mondjuk jogos lenne, hogy ilyen célokra legyen egy kvázi ingyenes, mondjuk 50 LE-be kerülő fókuszkristály, ami nem csinál semmit, csak le lehet rá cserélni a régit, hogy újra meg lehessen venni.


Az még logikusabb lenne, ha ki lehetne venni a régi kristályt, és átrakni új tárgyba.
Gondolom azért nincs így, mert ezzel rengeteg őskő elköltésére lehet rábírni a karaktereket, a meg forintban mérhető komoly bevétel a Beholder részére.