Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Jeriko

Dátum: 2009.04.01. 17:15:34
Mágiát felesleges húzatni, bőven elég az egészséget - olyan panaszt még úgyse hallottam, hogy "elviszik a VP-met, nem tudok varázsolni..."
Idézet: Szly - 2009.03.31. 23:38:31
Azt hiszem a szabályok megszegésére íme egy jó kis példa. Becsületes játékkal zombi sereg nélkül nem lehet azt elérni amit az 1-es világon játszó 24-es szintű karakter Nephila elért.
Szám szerint:
Tulajdonságösszeg: 885
Szakértelemösszeg: 791
Teljesített küldetés: 28
Összes építés: 1.609.673
Zsákmányolt lélekenergia: 8.534.117
Elvesztett lélekenergia: 6.700
Helyes kvíz-válaszok: 467

Kérném kivizsgálni a dolgot, mert a 8,5 milla zsákmányolt LE kizárt, hogy ment volna becsületes játékkal.
Remélem az ilyen és ehhez hasonló figurákat egyszer és mindenkorra eltűntetiket a játékból, mert a végén csak ilyenek maradnak, mert aki becsülettel játszik az elveszti a játékkedvét az ilyeneket látva.


Én Nephilával együtt kezdtem a játékot:

Tulajdonságösszeg: 908
Szakértelemösszeg: 846
Teljesített küldetés: 88
Összes építés: 3.057.840
Helyes kvíz-válaszok: 7.187

Szerintem durvábbak a paramétereim. Akkor most én is csaló vagyok? Meg Sharpa, Galmuszk, Leinád stb is?
Dátum: 2009.04.01. 09:55:51
Én is úgy érzem, akik meg akarják reformálni az egészséget, azok nem hajlandóak azt fejleszteni. Nekem ugyan csak 70+11-es, de amíg alacsonyabb volt, én is az agyonverés problémájával küzdöttem, és a szövetségben nqagyon sokan járnak hasonló cipőben. Az egészség növelése nagyon sok problémát megold.
Dátum: 2009.03.31. 13:01:09
Idézet: Ricardo - 2009.03.31. 12:06:06
Ezzel az ingyen cserélgetéssel az a baj, hogy nagyon multifunkcionálissá teszi a karaktereket. Nem kell a szívósság 60, mikor portyázok lefejtem a spektrálist, aztán mikor vadászok visszarakom. Minden portya előtt átrakom a hordagyűlölet, mikor pihenni megyek lefejtem a csapdakészítést és átrakom a transzcendális projekcióra, hogy Lével alhassak, stb.

Ha ennyire egyszerűen lehet pakolgatni, mint ahogy Te kitaláltad, onnantól nem kell taktikázni semmit a játékban, csak legozni.


"Ha azt szeretnéd, hogy legyen valami büntetés is, akkor az új növelése kerüljön 1-2 lépett szinttel többe."
Dátum: 2009.03.31. 09:57:04
Idézet: Butchman - 2009.03.30. 17:30:48
Jerikó,
Nem lehet, hogy az a gond, hogy Téged, öten tudnak elverni, mást meg 100-an? Persze én sem panaszkodhatom nagyon, mert engem is csak kb 30-an, de gondolj azokra szerencsétlenekre ott LENN!


Szerinted én a toplista első oldalára születtem? 10. szint környékén nem voltam bent az első 200-ban. Hidd el, tudom milyen az, amikor 100-an tudnak leverni.
Dátum: 2009.03.31. 09:50:48
Idézet: Mortimer - 2009.03.31. 09:42:19
1. Mivel nem TP-re mennek, nem felfelé ütnek. Két szinttel feljebb támadva ők sem bírnának ennyit portyázni.


Erről szívesen olvasnám az érintettek nyilatkozatát, hogy hány pp-vel mennek
Azt tudom, TruBlood 30-al ment, és nemrég még Nephila is. Tehát ők felfelé ütnek/ütöttek.
Dátum: 2009.03.31. 09:47:53
Idézet: Ariel - 2009.03.31. 08:46:56
Jerikó, mire 35-öt tudsz majd támadni egy nap felfelé, addigra az emlegetett top10 elhúz még 4-5 szinttel előled. Hosszútávon nem tudsz több tp-t szerezni mint most, mert akkor megint elhúznál a többiektől, ezzel visszaesik a portyacélpontjaid száma, és megint visszaesel. Míg alap esetben a vadászat adja a tp gerincét, a VF-el nagyon megnő a portya szerepe, és nagyon rá leszel utalva a környezetedre, nem tudod már megelőzni őket. Erősebb leszel mindenkinél a saját szinteden, kicsit olyan leszel mint a pók karakterek, azzal a különbséggel, hogy a VF-et el kell majd felejtened, hogy ismét megpróbálj felzárkózni. Az már más kérdés, hogy mennyit kell rabolnod portyából, hogy kompenzálni tudd az alacsonyabb szintetből eredő LE kiesést és a VF+felejtés növelését.


Két példát említenék neked:
TrueBlood 19. szintű volt, amikor Sharpa kb. 40. Most egyforma a szintjük. Tudom, TrueBlood nem átlag karakter, de Sharpa sem az. És TrueBlood ezt a sokszintnyi TP hátrányt csak portyából tudta ledolgozni, ráadásul úgy, hogy amíg Sharpa egy vadászatból 28 TP-t kapott, addig ő csak 14-et.

Másik: Amikor 14. szintű voltam, Sharpa 20. szintű volt. Én 10-11 TP-t kaptam egy vadászatért, ő 16-17-et, 50%-al (!) többet. Ő már akkor portyázott a végtelenségig, nekem akkor a valóságformázásom nulla volt a szinguláris ismeretekkel együtt.
Ma Sharpa 52. szintű, én 48. Most sincs maximumon a valóságformázásom, és Sharpa szingulárisa legalább a duplája az enyémnek. Semennyivel nem tudott elhúzni hozzám képest, pedig szerintem megtett minden erőfeszítést.

Amiért nem sikerült neki, az az, hogy ő semmi mással nem tud menni, csak 15 pp-vel, és akkor is átlag 4 szinttel kell lefelé támadnia. A jelen helyzet az, hogy amennyi TP-t ő szerez, annyit én is tudok már most is, csak abból, hogy nem 4, hanem csak 1-2 szinttel támadok lejjebb. Ha két szinttel lennék alacsonyabb, és a szintemet támadnám (volt ilyen is, amikor a toplista 3-4 oldalán szerepeltem), akkor vígan ütném a saját szintemet, és dupla TP-t kapnék.
Dátum: 2009.03.31. 09:36:17
Idézet: Mortimer - 2009.03.31. 08:42:12
Én azt állítottam, hogy az nem igaz, amit Jerikó írt. Azt írja, hogy 2 szinttel lefelé támad, és ha azoknál 2 szinttel lejjebb van, akkor simán veri őket. Ez konkrétan azt jelenti, hogy ő 48. szintű, 46-ra támad, és 44-ről ugyanígy elverné őket. Namost eléggé röhejesen hangzik, hogy egy 44. szintű minden nap megverjen 20 darab 46. szintűt


Akokr csak egy kérdés: szerinted Nephila, Crimson, Éjvirág, Meszy, Csaby, Mordred, Hollaa - és még sorolhatnám a végtelenségig - mit csinál?
Dátum: 2009.03.31. 09:32:10
Idézet: Miklós - 2009.03.30. 18:11:57
Jah, rá is jöttem, hogy lehet a trükközésnek további számolgatás nélkül elejét venni: nem engedem a transzplantációt és a felejtést felejtetni, ennek úgyse lenne értelme mivel nem növelik a szaki összeget.


Ezzel ugye még nem küszöbölted ki a tárgyakat (pl. Zafír csillag): növeléskor felveszem, felejtéskor leveszem...
Dátum: 2009.03.31. 09:28:37
Idézet: Miklós - 2009.03.30. 18:11:57
Amit Jerikó írt, hogy ne LE-t adjon vissza, hanem szakértelem szintet: mondjuk lefelejtem a 10-es szakértelmemet, kapok 10 szakértelem pontot, és felnövelem belőle a spektrális manipulációmat 70-ről 80-ra? Ez azért elég komolytalan javaslat, lássuk be...


Miklós, kérlek, mielőtt komolytalannak nevezed, legalább egyszer olvasd el...
Amit én írtam, annak az volt a lényege, hogy ha lefelejtesz egy például 5-ös szakértelmet, akkor kapj 5 szakértelem alapszintet, és 1+2+3+4+5 = 15 szakértelem "lépett" szintet. Amikor pedig növelni szeretnél mondjuk egy 20-as szakértelmet 2-vel, az kerüljön 2 alapszintbe és 20+21=41 lépett szintbe.
Ezzel precízen, pontosan visszakapod azt, amit elfelejtettél, függetlenül tárgybónusztól, más szakértelmek által adott bónusztól, és mégse tudsz trükközni a LE-vel. Ha azt szeretnéd, hogy legyen valami büntetés is, akkor az új növelése kerüljön 1-2 lépett szinttel többe.

A lépett szint alapesetben ugye 100 LE-nek felel meg, az alapszint meg szakértelemösszeg*10-nek.

Az egyszerűség kedvéért, amikor növelsz egy szakértelmet, és van hozzá elég alapszint és lépett szint, akkor abból megy a növelés.

Egy bajom van ezzel a módszerrel: hogy lehetne úgy alkalmazni, hogy mindenki megértse.
Dátum: 2009.03.31. 07:43:46
Idézet: Mortimer - 2009.03.30. 13:06:13
"A visszafogott fejlődés az egyik legjobb szakértelem"

Na, kb. most elégeltem meg ezt a fórumon több helyen is hangoztatott baromságot Gondolkozzatok már, csak arra jó ez a szakértelem, hogy meg tudjátok verni azokat az alacsony szintűeket, akiket egyébként azért nem vernétek meg, mert nem is tudnátok ütni, mert nincsenek benne az üthetőségi határban!

Példa 1.
Vegyünk két tökéletesen azonos 35. szintű karaktert, az első fejleszti, a másik nem. Az első lemarad, a második a szintlépéssel együtt több LE-t kap a vadászatokért, magasabb szintű fegyvert vesz, aminek eredménye hogy gond nélkül bármikor elveri az elsőt.

Én inkább a "lassú öngyilkosság" nevet adtam volna neki.


Leírnám erről a gondolataimat, mert én is gondolkodom a visszafogott fejlődésen.

Jelenleg napi 50-et tudok vadászni, mindegyikért kapok 33 TP-t, naponta tehát 33*50=1650-et. Emellett portyázok, jelenleg napi kb. 20-at (15pp plusz 5 valóságformáásból), itt elég nagy a szórás TP ügyben, de pl. ma reggeli portyáimból 20-as átlag jön ki (1-2 szinttel lefelé szoktam portyázni). Ez naponta 20*20=400 TP. Emellett napi rendszerességgel átgázolnak rajtam kb. 10-en. Portyákból néha jön LE (valamikor többszáz), de inkább 0.

Mi történne, ha kifejleszteném a visszafogott fejlődést, mondjuk maximumra?
A vadászatokért kevesebb TP-t kapnék, 1650 helyett 825-öt, a felét (naponta tehát elvileg 825 TP-t bukok). Viszont, ha alacsonyabb lennék 4 szinttel a mostanihoz képest, akkor azokat, akiket most lefelé, 15 pp-vel ütök, alulról, 30 pp-vel tudnám ütni. Egyrészt, lenne napi +15 támadási lehetőségem (ezt mondjuk bírni kelle ÉP-vel is), másrészt az eddigi 20 portyára is dupla TP-t kapnék, hiszen felfelé ütök. Ez az eddigi 20*20 TP helyett (20+15)*(20*2)=1400 TP, azaz 1000-el több. Összességében tehát 150 TP-vel többet szerzek, mint eddig. Cserébe Sharpa, Leinád, Almira, Draglov (top10) nem tudnak ütni, így azért van rá remény, hogy nem veszik el annyi ÉP-m.
Ezenkívül, mivel felfelé ütök, nem 20-25% felett tudom ütni az embereket, hanem 15% felett. Valamint - szintén mivel felfelé ütök - ugyanattól az embertől több LE-t tudok elhozni, mert nincs rá büntetésem. Az állataim a több portya miatt gyorsabban fejlődnek, azzal pedig, hogy milyen szintre támadok, tudom szabályozni a fejlődésem sebességét.
Az egyetlen hátrány, vagy inkább kérdőjel a dologban, hogyan fogom bírni a plusz 15 portyát ÉP-vel.

Ez azért messze van a lassú öngyilkosságtól. Szerintem.
Dátum: 2009.03.30. 09:50:05
Tekintve hogy így hagyni a legegyszerűbb, valamint jópáran megcsinálták már a küldetést, igen jó eséllyel így fog maradni.
Dátum: 2009.03.29. 21:57:43
Idézet: winnie - 2009.03.29. 18:40:54

erről jut eszembe, kifordítva kéne egy öncsonkítás szakértelem, amivel a karakter le tudja sebezni magát minden kockázat nélkül 15% alá:) (olykor fáj elkölteni arra a portyapontot, hogy direkt kikapjak - most ütközik ki, hogy mekkora táp a magas szintű kincstár...)


Ezt nagyon egyszerű megoldani: felveszek egy bőrpáncélt, buzogányt és 5 percen belül garantált az eredmény
Dátum: 2009.03.29. 21:56:22
Mivel nagyon sok olyan játékos van, akik éppencsak kipróbálják a játékot, érdemes lenne ezt a statisztikát úgyis megcsinálni, hogy csak azokat a karaktereket nézed, akik elérték legalább az 5. szintet (aktív karakterek).
Dátum: 2009.03.29. 21:52:49
Hát lehet, tényleg kivételezett helyzetben vagyok. Pedig kapok a nyakamba én is rendesen. De 50-es sebzésekből (ami 10%-al számolva 500-a varászaltból tud kipattanni) kell az állatomnak 40 db, hogy elaléljen. Egy csatában kap 30 TP körül, most úgy 33 csatából szintet lép (kennelt nem is számolom). Mivel a csatáknak inkább kisebb részében sebződik, és a csaták nagyobbik részét nyerem, ezért nem igen fog az ájulás közelébe kerülni.

De akkor örülök neki!
Dátum: 2009.03.29. 10:09:37
Idézet: Ariel - 2009.03.28. 18:55:53
Jeriko : nyilván a mostati épületeikre már nem lehet 4 szintet rárakni 18 millióból, de amíg mi a horda gyűlöletet fejlesztettük, addig abból a LE-ből rá tudtatok rakni. Tehát amíg mi a gyűlöletet fejlesztettük, Ti építkeztetek. Lehet, hogy nem ér annyit mint a gyűlölet szaki, és minél drágábbak lesznek az épületek, annál kevésbé számít majd. Az egésszel csak az volt a szándékom, hogy felhívjam a figyelmeteket arra, hogy nem vagytok 15 támadás/ÍQ hátrányban. Lehet, hogy késöbb, ha már nagyon drágák lesznek az épületek, valóban lesz ennyi hátrányotok, de most nem annyi. A lényeg, hogy csak erre fogni a vereségeket nem jogos.


Ariel: fogadjuk el az érvelésedet. Ez esetben válaszolj nekem két kérdésre:
1) Az Azúr Légió tagjai miért gyémént gyűlöletet fejlesztettek ahelyett, hogy a gyakorlóteret, védőfalat, nekrofun fókuszt építették volna, ha szerinted a kettő ugyanaz?
2) Miért a nagy tiltakozás és érvelés a többfajta gyűlölet fejlesztési lehetősége ellen? Mert amíg mi fejlesztjük a második gyűlöletet, ti fel tudnátok húzni 4-el a gyakorlóteret, védőfalat, nekrofun fókuszt. Pont úgy, ahogy te tanácsolod azt nekünk.
Dátum: 2009.03.28. 15:46:55
Lenne egy észrevételem állatreform ügyben:

A reform harcászatilag jól sikerült, viszont az állatok ÉletPontja nagyon elszállt. Egy 30-as szintű állatomnak most van 2000 ÉP-je, egy másik - 10. szintűnek - 840. Mi lesz itt, ha még a bűvös kunyhót is elkezdi valaki építeni?

Gyakorlatilag a sebgyógyítás, vastag bőr, másodlagos támadás, másodlagos varázslat szakértelmek értelmüket vesztették, mert előbb lép szintet az állat (később pedig előbb cserélem le), minthogy hogy közelébe kerüljön annak, hogy elfogy az ÉP-je.
Ráadásul a másodlagos támadás és másodlagos varázslat szakértelmek folyamatosan veszítenek hatékonyságukból, ami az elején 1% szintenként, később ez feleződik - mégha valaki a régen igen soknak számító 150 sebzést is okoz egy állatnak, szinte semmit sem jelent.

A sebgyógyítás beleszámít a sebzéskompenzációba, szóval annak ott lehet értelme.

Szóval - lehet, ezért megköveznek játékostársaim - de mi lenne, ha az állatok szintlépéskor nem gyógyulnának, csak gyógyítani lehetne őket?
Dátum: 2009.03.28. 13:32:35
Idézet: Ariel - 2009.03.27. 11:03:57
Sokszor elhangzott, hogy a horda gyűlölet milyen olcsó tulajdonságfejlesztést jelent. 600-as szakiösszeg mellett transzplantáció mellett kb 170.000 LE 30-ra tolni a szakit ami ad 15 támadást és 15 IQ-t. Ez valóban jóval olcsóbb mint a hagyományos tulajdonságfejlesztés. De amit mondjuk én a gyémánt gyűlöletre költök, azt a TGY tagjai elköltik gyakorlótérre, védőfalra, nekrofunra. Ez a 35 tagjukkal számolva több mint 18 millió LE. Ennyiből fel tudnak húzni +4 szintet mindhárom épületből. Nem mondom, hogy kompenzálja a gyűlölet szakit, mert az IQ bónusz sokat számít, de azért az sem igaz, hogy a TGY mindenki ellen 15 támadás és 15 IQ hátrányból indulna.


Ariel: ez azért nagyon kifacsart logika. Ennyi erővel azt is lehetne mondani, hogy ha nem lenne védőfalunk és nekrofun fókuszunk, akkor sokkal erősebbek lennénk, hiszen akkor ennyi LE-ből még több védőfalat és nekrofun fókuszt tudnánk fejleszteni

Másik: 18millió LE-ből közel sem jön ki 4 szint védőfal, gyaktér és nekrofun, nem tudom hogy számoltál vele. A nekrofunnal más gond is van: maximum 1 szintet tudunk rá húzni. Mellesleg mivel ti sem álltok messze ettől, már semmit nem kompenzál.
Dátum: 2009.03.28. 13:06:35
Idézet: Varaszlo - 2009.03.27. 11:14:51
Bocsáss meg, de 1x az életben had süssem már el ezt a szlogent amit állandóan a fejünkhöz vágtok ti "nagyok".
Pedig igazán, fejlesszétek ti is ki a visszafogott fejlődést, egészséget, sebgyógyítást stb. Főleg az elsőt, az sok probémátokat megoldaná, és nem kellene rinyálni hogy nincs üthető célpont.


Varaszlo:
Ne aggódj, nálunk elég sokan megfogadták ezt, és fejlesztik ezt a szakit (megmondom őszintén, én is gondolkodom rajta). Nem adok egy hónapot, és akkora sírás lesz miatta...
El tudod képzelni, mit tud csinálni egy 50. szint erősségű karakter, aki a visszafogott fejlődés miatt csak 44. szintű, megtámogatva kétszer annyi szövetségi épülettel, mint a körülötte lévők?
És akkor nem beszéltem arról, hogy az ilyen karakter tud menni 30 pp-vel, nem működik ellene a láthatatlanság szintkülönbség-bónusza, ahogy az sem, hogy magasabb szintről kevesebb LE-t lehet zsákmányolni.
Dátum: 2009.03.28. 12:53:05
Idézet: Miklós - 2009.03.27. 12:45:25
Én igazándiból csak a játékos igényekre reagálva teszem fel a felvetéseinket. Azt látom, hogy a középmezőnyben számottevő egészséggel (kb. 20-szal kevesebb, mint a harci tulajdonságok), 12+12-es sebgyógyitással soha nem verik le az embert 15% alá. Lehet, hogy aki 30. szinten 30-as egészséggel szaladgál, annak továbbra is van problémája, de az növelje fel az egészségét.


Szerintem kellene pár küldetés (akár az eddigiek közé illesztve, hogy hamarabb találkozzanak velük a játékosok):

- Legyen legalább X életpontod (ezzel analóg lehet a "érd el az Y szintet" küldetés, de ez egészség növelésével előbb is megcsinálható.
- manaregenerációval gyógyulj legalább X-et (kell hozzá legalább X maxÉP, manaregeneráció (ez viszont magas szintű szakértelem)
- egészséged legyen magasabb, mint az erőd

Ezekből mehetne több is, más-más értékekkel.