Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Jeriko

Idézet: Miklós - 2010.10.13. 13:51:57
A tárolót üzemeltető cég felelősségéhez nem férhet kétség, a kérdés inkább az, hogy ezt a felelősséget számon tudják-e kérni, lesz-e fedezet a károk helyreállításának költségeire, vagy ezt az államnak, az adófizetőknek kell állnia. A kormány hihetetlenül gyorsan reagált, le a kalappal, az állami felügyelet alá vétel és a vagyonzár jó megoldás volt akkor is


Egyetértek Kocossal.
A tároló több évtizede épült, nem a mostani tulajdonosai építették, hanem ha úgy tetszik a magyar állam (a szocializmusban). Akkor készült is róla szakvélemény, hogy nem jó helyen van. Ennek ellenére úgy ahogy van, a privatizáció során az állam eladta a céget tározóstul, a szakvéleményt meg bedugták egyik fiók mélyére.
Az, hogy az ilyen tározóknak milyen követelményeket kell teljesítenie, szintén az állam szabályozza, előírásokkal. Lehetett volna előírás arról, hogy dupla gátat kell építeni köréje, nem lehet magasabban a környező településeknél, monitorozó rendszert kell hozzá építeni stb. Ilyen előírások nem voltak - illetve amik voltak, azoknak a cég megfelelt - legalábbis az első vizsgálatok ezt igazolták. (Nem csak egy ilyen gátat, hanem minden építményt úgy építenek, hogy többszörösen kibírja a rendeltetésszerű használat során fellépő hatásokat, ami itt azt jelenti, hogy jó sok iszapot és lúgos vizet raknak bele.)

Ami engem felháborít, az az, hogy Orbán Viktor pár órával a tragédia után tényként kijelentette, hogy emberi mulasztás történt, és felelősségre vonás lesz. Ezek után egyértelmű, hogy kellett történnie egy látványos letartóztatásnak, amit ki lehet tenni a médiába, még ha jogilag semmi alapja sem volt (szabadon is engedték az illetőt).


Ami az atomerőműveket illeti, nemrég volt erről egy jó kis cikk a HVG-ben. Csernobil után gyakorlatilag leállt a német atomprogram, de a franciáknál se terveztek újabb erőművet. Paksnak is megvolt, mikor kell bezárni. Azóta persze többszörösére drágult a gáz, olaj, és kezdenek rájönni az EU-ban is, hogy nem is olyan rossz dolog az atomerőmű.
(Ha az országnak lenne még két olyan erőműve, mint a paksi, nem hogy nem kellene villamosenergiát vásárolni külföldről, de a gázfüggőség is radikálisan csökkenthető lenne (árammal is lehet fűteni), a korszerűtlen szenes erőművek bezárásával együtt. Amit ma Magyarországon kifizetünk energiára (áram, gáz, benzin), az a pénz gyakorlatilag majdnem egy az egyben elhagyja az országot.)
Dátum: 2010.10.14. 10:40:15
Idézet: Kocos - 2010.10.14. 07:59:18
Azert tetszik a jatek fejlodese.

Elso lepcso: vadassz fele TP-ert, jobban megeri.
Masodik lepcso: vadassz fele TP-ert es fele LE-ert, jobban megeri.
Harmadik lepcso: ne vadassz, jobban megeri.


Azért valljuk be, a harmadik lépcső volt először, ez ugyanis a pók taktika.
Dátum: 2010.10.14. 10:37:59
Idézet: Offsboy - 2010.10.14. 08:10:43
Idézet: Wuher - 2010.10.13. 18:28:08
NEM LEFELE KENE NOJON hanem AZONOS SZINTEN VAGY FELFELE utve.
14 szinttel felfele utve 32LE/TP jon ki es abban azert kockazat is van, nonszensz, hogy lefele akar 10x hatekonyabb is tudsz lenni raadasul teljesen kockazat mentesen.


Tökéletes meglátás. Semmi szükség nem lenne erre a topicra sem, ha egyszerűen a felfelé ütést annyira jutalmazná a játék mint most a lefelé ütést. Azt kellene elfogadni, hogy a TP tényleg "káros" a játékosok 99%-ának. Ha arányosan több TP-ért több LE-t is adna az EH, illetve a szimpla portya (minél magasabb szintre, annál jobb LE/TP arány), akkor rengeteg játékbeli probléma megoldódna.


Elég régen javasoltam, hogy a portya TP-je legyen fix a mostani összevissza kalkulálás helyett. Emellett megmaradhatna a mostani LE (lefelé ütve csökken), annyi kiegészítéssel, hogy felfelé ütve ugyanígy nőne. Máris nem lefelé ütni érné meg. A lefelé ütés jelenleg azért ilyen táp, mert lefelé ütve a TP gyorsabban csökken, mint a LE (plusz küldetések).
Fix portyaTP azt jelentené, TP miatt teljesen mindegy, kit támadsz (jelenleg pedig a TP szabja meg).
Dátum: 2010.10.13. 19:44:15
Idézet: Wuher - 2010.10.13. 18:28:08
Az 1411LE 4TP-er szerintem nem Eh csata csak sima rablas.


Pedig EH.
Dátum: 2010.10.13. 17:42:04
Ezért kell kettőt szerezni
Dátum: 2010.10.13. 16:44:26
Idézet: Jeriko - 2010.10.13. 11:28:06
Úgy egy éve rengeteg tesztcsatát vívtam annak érdekében, hogy ezt kiderítsem. Így mondhatom azt, hogy tapasztalatból szereztem. Neked mások a tapasztalataid? Ha igen, esetleg megoszthatnád.


Na erre a hozzászólásomra (de szinte az összes többire is) kaptam jó pár adag 1-est. Esetleg némi indoklást is fűzhetne hozzá, aki lepontozta, úgy talán lenne értelme.
Dátum: 2010.10.13. 16:23:13
Idézet: Kocos - 2010.10.13. 14:55:41
Idézet: Jeriko - 2010.10.13. 14:39:07
Ide is leírom, mert érdekes lehet:
EH-nál más a lefelé ütés büntetése, mint normál portyánál. Nagyon brutális szakértelem, többszörös LE/TP arányt lehet elérni már most, mint láthatatlan vadászattal (350 feletti LE/TP is elérhető megfelelő mértékben lefelé ütve, ugyanis a TP szokott módon csökken, a LE pedig több szinttel lefelé ütve sem!)


A TP nem a szokott modon csokken, ugyanis a 80-20%-ra leutes modositojat abbol is kivettek. Amig ez nem volt, brutalis LE/TP-t el lehetett erni vele, hiszen siman redukalhattad a portyaert kapott TP-t akar 1-re, ma mar nem lehet vele ezt megtenni. Nem tudom milyen LE/TP aranyt lehet igy kihozni vele, lehet, hogy jobbat, mint VF-fel de ugye ha vadaszol is melle az biztosan lejebb rontja az atlagot, mintha VF-eznel.
A 350 LE/TP arany egeszen biztosan nem igaz, mintahogy az sem igaz, hogy a LE tobb szinttel lefele utve sem csokken.

En ertem, hogy te VF-ezel, ezert elemi erdeked az EH-t ultrataposnak beallitani, de ezen ugy erdekeben azert nem kene valotlan adatok kozlesehez folyamodni. Meg akkor is, ha eseteben valoszinuleg inkabb csak hianyos informaciokrol semmit szandekos ferditesrol van szo.


Nem érted.
MOST valóban VF-ezek, de ez kb. addig fog tartani, amíg be nem kerülnek az AF képességek, és váltok EH-ra. Nem a saját érdekemet védem, nem fűződik hozzá érdekem.
Azt sem hinném, hogy hiányos információim lennének, mert többtucat csata alapján írtam le, amit leírtam, amit pl. te biztos nem gyűjtöttél be. Hogy egy konkrétumot is írjak:
1411 LE, 4 TP. Ez TÉNY, gondolom azon felesleges vitatkozni, hogy 350-es LE/TP arányt eléri-e, (avagy szándékos ferdítés) - de ha ezen akarsz rágódni, hát tedd.

Olyat sose állítottam, hogy a lefelé ütve a LE Soha nem csökken, ellenben arról is vannak adataim, hogy 3 szinttel lefelé ütve a LE nem csökken (a TP viszont igen). És azért azt engedjük meg, hogy 3 szintet "több szint"-nek merjek nevezni.

Egyébként ha már ilyeneket állítasz, hogy "biztosan nem igaz", tegyél meg annyit, hogy nyilvánossá teszed egyik TLO elleni csatádat (de ide is írhatod a fórumra), mert szerintem abban is igen derék LE/TP arány szerepel - és azt talán neked sem kell valótlan adatok közlésének nevezned.
Dátum: 2010.10.13. 16:11:32
Igen, ebből a feltételrendszerből kapcsolja ki az EH azt, hogy "aktív játékosok, lehetőleg 20%-on vannak, minél nagyobb szintkülönbséggel. Ha van náluk LE, azt el lehet szívni LE szívással, de ha nincs, az sem baj, a kapott minimális TP mellé a kínzókamra elég LE-t fog hozni."
Dátum: 2010.10.13. 14:39:07
Ide is leírom, mert érdekes lehet:
EH-nál más a lefelé ütés büntetése, mint normál portyánál. Nagyon brutális szakértelem, többszörös LE/TP arányt lehet elérni már most, mint láthatatlan vadászattal (350 feletti LE/TP is elérhető megfelelő mértékben lefelé ütve, ugyanis a TP szokott módon csökken, a LE pedig több szinttel lefelé ütve sem!)

Azt hiszem, nem hogy sikerült átesni a ló túloldalára, de olyan mértékben sikerült felborítani a portyát, mint még soha. A leggyengébbek agyonverésével lehet legtöbbet szakítani. ÉS, nem számít a portyaszázalék!

Erre még majd jönnek a AF képességek...
Dátum: 2010.10.13. 14:37:25
Jól sejtettem, EH-nál más a lefelé ütés büntetése. Nagyon brutális szakértelem, többszörös LE/TP arányt lehet elérni már most, mint láthatatlan vadászattal (350 feletti LE/TP is elérhető megfelelő mértékben lefelé ütve, ugyanis a TP szokott módon csökken, a LE pedig több szinttel lefelé ütve sem!)

Azt hiszem, nem hogy sikerült átesni a ló túloldalára, de olyan mértékben sikerült felborítani a portyát, mint még soha. A leggyengébbek agyonverésével lehet legtöbbet szakítani. ÉS, nem számít a portyaszázalék!

Erre még majd jönnek a AF képességek...
Dátum: 2010.10.13. 13:50:54
Idézet: Kocos - 2010.10.13. 13:38:47
Amugy erdekes az is, hogy a hirekben meghirdetve nalad fu alattot jelent.


Természetesen nem jelenti azt. De továbbra sem látok a hírekben semmi olyan változást EH-ra nézve, ami arra utalna, hogy EH-val kisebb a lefelé ütés büntetése, mint EH nélkül. Holott egyre inkább azt látom, hogy ez így van.
Bár Miklós kijelentése, hogy "egyik szorzó megszűnt, csak a másik maradt" tulajdonképpen nem jelenti azt, hogy ami maradt, az nem változott.
Dátum: 2010.10.13. 13:06:44
Szia!
Köszi az adatokat!
Ez alapján egyértelmű, hogy hibásan működik az EH - amit javítani kell, hiszen mindig 1430 LE-t kellett volna kapj.
Tudnál esetleg közzétenni pár olyan adatot is, amikor te támadtál?
Dátum: 2010.10.13. 12:36:39
Nem így értem.

Ami teszteket elvégeztem, az nem EH-s portyákra, hanem "normál" portyákra vonatkozott. Gyakorlatilag azt a tapasztalatot sikerült leszűrnöm belőle, ami a wiki-ben is szerepel. Tehát lefelé ütve 1 szinttel még 100% a portyaLE, utána minden egyes szint 100/7 százalékkal csökkenti a LE mennyiséget.

Miklós idén május 14-én írta ezt a hírekben (azóta EH-t érintő változásról bejegyzés nincs):
"Re: Végzetúr friss hírek
191. hozzászólás - 2010.05.14. 15:14:58
A mai patchel bekerült néhány javítás és egy módosítás:
- Az energiahasznosítás szakértelmen erősítettünk, mivel magasabb szinten, a kevesebb portyacélpont miatt az EH hatékonysága elmaradt a kívánatostól. Az EH-val szerzett LE-t eddig csökkentette a portyalista 20-100% közötti szorzója, és a az alacsonyabb szintűek támadásából adódó szorzó. Az előbbit megszüntettük, csak egy szorzó maradt, ami a jelentősen alacsonyabb szintűek támadásakor kerül alkalmazásra."

Ez alapján az EH működésében szerepelnie kell az alacsonyabb szintűek támadásából származó módosítónak.
Téged is több alkalommal kérdeztelek arról, hogy pl. KH támadásakor lefelé ütve csökken-e a portyazsákmány, akkor azt válaszoltad, csökken. Most meg azt mondod, lefelé ütve is elhozod 90%-át legalább.

Ha változott az EH (vagy pl. KH ütése), akkor az teljesen fű alatt történt. Jó lenne biztosat tudni a működéséről, mert ezek szerint nagyon meg lett erősítve.
Dátum: 2010.10.13. 11:28:06
Idézet: Kocos - 2010.10.11. 15:00:50
Idézet: Jeriko - 2010.10.11. 13:38:29
Ez 8 - vagy akkor még 9 - szintkülönbség. Nem is fogsz többet kapni érte lényegesen. Engem is rendszeresen szoktál támadni, nézd meg, ott 6 a szintkülönbség, kb. 29%-át kapod annak, amit az EH alapban adna (egy szinttel lefelé még nincs levonás, utána szintenként 100/7%, 8 szinttel lefelé már gyakorlatilag semmi (minimális a kerekítés miatt).


Jeriko: ezeket a szamokat nem tudom honnan veszed, de nagyon nem felelnek meg a valosagnak.


Úgy egy éve rengeteg tesztcsatát vívtam annak érdekében, hogy ezt kiderítsem. Így mondhatom azt, hogy tapasztalatból szereztem. Neked mások a tapasztalataid? Ha igen, esetleg megoszthatnád.
Dátum: 2010.10.13. 11:22:01
Idézet: Kocos - 2010.10.13. 09:54:33
Amugy ez egy epitesi buffernek lett berakva sztem...
Ugyanakkor mivel az epites egy tulajdonsag fejlesztesenek kizarolagos modja a jatekban, nem fejezodhet be.


Szerinted? Szerintem direkt ti kértétek
A szerencse fejlődést egyáltalán nem érintette volna a dolog, hiszen ott a Hatalom Tornya, amibe aztán tényleg végtelen LE-t lehet építeni.
Igaz, a tornyot egyedül építeni, és azzal egy ideig elhúzni, majd a halmozódó büntetések miatt leállni nem optimális. Tényleg nem az.
Ez az épület azért került be, hogy az AL optimális módon tudja kezelni a Hatalom Tornyát. Más funkciója nincs.
Dátum: 2010.10.11. 13:38:29
Ez 8 - vagy akkor még 9 - szintkülönbség. Nem is fogsz többet kapni érte lényegesen. Engem is rendszeresen szoktál támadni, nézd meg, ott 6 a szintkülönbség, kb. 29%-át kapod annak, amit az EH alapban adna (egy szinttel lefelé még nincs levonás, utána szintenként 100/7%, 8 szinttel lefelé már gyakorlatilag semmi (minimális a kerekítés miatt).
Dátum: 2010.10.10. 12:50:51
Idézet: Ywgarrd - 2010.10.10. 10:00:47
Lassú idő:
Az első sebződésig tartó megoldás semmiképpen sem jó. Teszem azt, reggel belépek reggel, leveretem magam, elindítok egy 50-es vadászatot, délután belépek, ismét indítok egy 50-es sorozatot, este ismét belépek, indítok egy 50-est. Másnap reggel felkelek, békésen elköltöm az összes LE-t.


Ez idáig is csak abban a kontexusban merült fel, hogy tovább semmiképp se...
Dátum: 2010.10.09. 23:58:18
Idézet: Optimus - 2010.10.09. 01:30:35
Alig várom, hogy megtudjam a "történet" végét, hogy sikerül e harmonizálni a két szakit.


Ne legyenek illúzióid: sehogy.
Nem arról van szó, hogy az egyik 50 erős, a másik meg 55, így előzőn 10%-ot kell erősíteni. Jelenleg is van, akinek az EH dupla olyan erős, mint a VF, és van akinek a VF dupla olyan erős, mint az EH.
Dátum: 2010.10.08. 16:50:19
Nyilván csökkenti, legalábbis Miklós ezt írta - bár én is félreértettem elsőre és megerősítés nem tudom érkezett-e azóta.
A közhidelemmel ellentétben szerintem a VF "ellentétes tevékenysége" nem a EH, nem is a szingu, hanem a spektrális (duplázza a vadászat LE-t, a VF meg felezi a vadászat TP-t). Az EH teljesen más szempontok miatt került be, nem is tartom jónak, hogy kizárja egymást a VF-el (spektrálisnak kellene kizárólagosnak lennie).

Ami miatt bekerült ez a fajta negatív módosító, az az, amiatt a VF kapcsán már számtalan vita zajlott itt a fórumon. Nagyon nem sikerült jól ez a szaki, Miklós megpróbálja kivezetni a játékból oly módon, hogy más utakat erősít és bízik abban, hogy áttérnek oda az emberek. Egyébként nagyon vigyázni kell az ilyen "negatív fejlődést" hozó lehetőségekkel, eddig még soha egyetlen játékban nem láttam normális megvalósítását ilyen dolognak (itt ilyen a VF, a láthatatlan vadászat, a felejtés; más játékokban tipikusan a szintszívás stb.)
Mindemellett még most is azon a véleményen vagyok, egyszerűbb lett volna eltörölni a VF-et, aki használta X ideig, örüljön neki, kap helyette EH-t, vagy valami mást.
Azt érzem, hogy az EH már "túlnyerte magát" a VF-el szemben, túlságosan meg lett erősítve azért, hogy kellően "csábító" legyen (térkifordítás itala, térképes medál, AF-es szakértelmek stb).
Dátum: 2010.10.08. 15:31:01
Idáig úgy néz ki, csak a VF kapott "külön" AF módosítót.
Ezenkívül a TP módosító hatások kihatnak az AF termelésre (szinguláris, TP adó tárgyak stb.)
Illetve van két AF szakértelem, ami növeli az AF pontok számát:
Alapos tanulás - 4*5%-al több AF pontot ad ugyanarra a TP-re
Energiamester - 5*7%-al növeli portyaTP-t (LE-vel együtt)

Ezeket csak EH mellé lehet kifejleszteni, szóval EH elég komoly löketet kap így.
Energiamesternél a kapott TP ügyét (a LE mellett) érdemes lenne átgondolni. Középmezőnyben megtartja a LE/TP arányt, holott épp ott lenne fontos, hogy inkább EH-ra váltsanak az emberek VF-ről. Top-on meg eleve eddig is érdemes volt EH-val menni, ez ott duplán fog kombózni (ott eddig is jól jött a TP).