Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Jeriko

Dátum: 2009.05.28. 12:02:14
Kristály Szövetség szövetség egy 20. szintű pusztító csapást küldött rátok!
Dátum: 2009.05.28. 11:56:34
Idézet: Draglov - 2009.05.28. 09:52:04

Tegnap pl rekordot kamraztam: 7 en voltak benne. A szakacs meg is lepodott, mert nem szamitott ekkora vendegseregre.


Te főzetsz a kamrásoknak? Nálam jó, ha száraz kenyeret és vizet kapnak
Dátum: 2009.05.28. 11:53:17
Idézet: CaveMaN - 2009.05.28. 10:47:02
Nyugalom, rövid idő és én is kivégezgetek ugyanúgy mint ő, nehogy a TOP kimaradjon a mókából


Hát ha ilyen sokat leszünk, a visszafogott fejlődést is kell fejlesztenem.
Dátum: 2009.05.28. 10:36:34
Idézet: Bolsevik - 2009.05.27. 20:57:16
Bajtársak, most mégis mit nem értetek?

LanMaffia beérte a TOP alját, és szorgalmasan ütlegeli őket. Ugye ti is belátjátok, a pókok eddigi ténykedése nem igényelt azonnali közbeavatkozást, most azonban eljött a kivégzés és a kreatív affinitás radikális reformjának ideje. Vannak akik felnőtt, a játékért fizető TOPjátékosokat kivégzik vagy ki fogják, ezt nem tűrhetjük ölbetett kézzel!


Jó kis szöveg, kár hogy nem igaz. LanMaffia jelenleg 48. szintű, maximum 54. szintűt tud támadni. Ez azt jelenti, hogy még a Winnie féle top-játékosokat sem éri el, miközben van ott még másik 60+ karakter (akik valójában a top-ot képviselik).

Maradjunk annyiban, hogy akiket LanMaffia támad, maximum a másodvonal.
Dátum: 2009.05.28. 10:20:48
Hogy legyen néhány konkrét ötlet is:

- Lehessen beállítani akár 100 vadászatot is egyszerre. VAGY, ha ebből gond lehet alacsonyabb szinten: 20+szint-nyit, vagy 20+spektrális-nyit.

- Ha turbó az ultraspecializáción van (vagy az maximális), és van elég LE, akkor növelje meg a kiválasztott tulajdonságot automatikusan (elég akkor ellenőrizni, maikor a karakter LE-hez jut). Így kimaxolom a spektrálist, be tudom állítani a vadászatot és akár el is mehetek gépközelből.

- Ugyanez transzplantációra, itt azonban valahogy meg kellene adni a kiválasztott szakértelmet. Az értelmes használat itt is megkívánja valamelyik szakértelem maximalizálását.

- Ha vadászok és betelik a szörnylistám, legalább álljon le a vadászat, de akár nyugodtan nekiállhat kisajtolni őket ha azon van a turbó, vagy maximális a szakértelem. (Akár át is rakhatná a turbót automatikusan.) Így megérné maximalizálni ezeket a szakértelmeket.

- Szerintem nyugodtan beleférne a vadászat idejének rövidítése. Alapból vonja le a karakter szintjét (vagy annak dupláját) másodpercben a vadászat alapidejéből.

- Továbbá egy védő ötlet: egy karakter 15% felett támadható, és onnan tud ő is támadni. Jelenleg résen kell lenni (figyelni a másodperceket), hogy ha a határhoz érsz, gyorsan üss egyet, vagy sietve átöltözni és úgy támadni.
Úgy gondolom, a játék nem klikkelő verseny, illetve a net-kapcsolat sebességének sem kellene befolyásolnia, milyen gyorsan tudom ezt megtenni. Javasolnám, hogy a 15% támadhatóság maradjon meg, de a karakter már 14%-tól tudjon ütni. Így maradna 1% ÉP-nyi rés (1-2 perc), hogy valaki átöltözzön és úgy üssön. Nem ezen fog múlni, meg lehet-e őt támadni.
Dátum: 2009.05.28. 10:09:27
Nálunk egyik tagot (nem túl erős) ha jól számolom eddig négyszer verték le, 15% alatt is. Teljesen esélytelen, hogy védekezzen, 2-300 TÖ hátránya van a kristályhordához képest.

A háborúnk egyébként 18:18-on áll.
Dátum: 2009.05.27. 17:14:43
Idézet: BaalCain - 2009.05.27. 16:38:30
Idézet: Jeriko - 2009.05.27. 15:23:50
Idézet: BaalCain - 2009.05.27. 14:58:24

Azért érdekes mekkora felháborodást kellt amikor több hónapos rákészüléssel eredményes kivégző karik jelennek meg.


Miért is több hónap?
Kell hozzá 100-as kivégzés. Nekem egy szakértelem 1-re kb 10k LE, a 100 kb. 1,5 millió. Napi 100k-t simán szerzek, akkor ez két hét.
Ha a kreatívot is nulláról viszed fel, az még 6 nap.

LanMaffia már bőven pozitívban van, már visszajött neki a befektetése.


Jerikó, nem csak a 60. szint körül van élet, vannak akik más szinteken fejlesztenek. 3ad annyi, fele annyi Léből...


Az eredményes kivégzőkari, aki miatt ez a lavina elindult, LanMaffia, aki 48. szintű és prémiumos. Nagyjából igyekeztem az ő adataival számolni, nem az enyémmel.
Dátum: 2009.05.27. 15:30:18
15-kor 3 támadást kaptunk. Össze kellene szedni, hány támadás volt 15-kor. Lehet nem mindegyik támad minden órában, esetleg csak minden másodikban. Az is kérdéses, amelyiknek kevés ÉP-je van, támad-e.
Dátum: 2009.05.27. 15:23:50
Idézet: BaalCain - 2009.05.27. 14:58:24

Azért érdekes mekkora felháborodást kellt amikor több hónapos rákészüléssel eredményes kivégző karik jelennek meg.


Miért is több hónap?
Kell hozzá 100-as kivégzés. Nekem egy szakértelem 1-re kb 10k LE, a 100 kb. 1,5 millió. Napi 100k-t simán szerzek, akkor ez két hét.
Ha a kreatívot is nulláról viszed fel, az még 6 nap.

LanMaffia már bőven pozitívban van, már visszajött neki a befektetése.
Dátum: 2009.05.27. 15:03:57
Idézet: Birka - 2009.05.27. 15:00:45
Csak én nem látom őket V3-on, vagy ez csak bizonyos szint feletti móka?


Birka-nyírást csak az itteni háborúk megvívása után rendeznek
Dátum: 2009.05.27. 14:55:02
Idézet: Hurvinyekk - 2009.05.27. 14:48:52
Hadd gratuláljak ehhez a Kristályhordás háborúskodáshoz: "a Kristály Szövetség szövetség hadat üzent nektek! A háború 2009.05.28. 02:00:04-kor kezdődik."
Legalacsonyabb szintű tagjuk (56 ugye) is bőven veri a nálunk legmagasabb szintűt (55.). Egyébként is summa 6-an vagyunk 50-55 közöttiek. Hadd ne mondjam, milyen frenetikus élményt fog nekünk nyújtani ez az új háborús fejlesztés! Háromszoros hurrá érte. Hip-hip-húrrááááááá..... Azért a végén ha nem bánjátok hányok is egyet.


Szerintem aludj rá egy napot, és majd akkor nézd meg, mennyi az állás.
Utána hányhatsz
Dátum: 2009.05.27. 14:09:16
Miután 15% alatt tudnak ütni, ezért éjjel kinéznek minden hordából egy-két tagot, aztán 5 percenként ütik. Ez alatt az illető regenerál max. 100 ÉP-t, szóval varázslattal lelövik. Tuti győzelem reggelre.
(Hiába ájul el, regenerál pár ÉP-t, és azzal már üthető is 15% alatt)
Dátum: 2009.05.27. 14:05:13
a Kristály Szövetség szövetség hadat üzent nektek! A háború 2009.05.28. 02:00:04-kor kezdődik.

Galmuszkot megtámadta egyikük.
Dátum: 2009.05.27. 13:46:00
Idézet: Miklós - 2009.05.27. 13:25:28

A kristályhorda elleni győzelmeket és vereségeket számoljuk, tehát a kívánság máris teljesült!


Ezt nem lehetne oda feltenni, ahol a többi horda ellen győzelmek és vereségek is látszanak a karakterlapon? (Jobb felső sarok)
Dátum: 2009.05.27. 09:58:44
Idézet: Ricardo - 2009.05.27. 00:06:45
Most komolyan azon agyalunk napok óta hogyan vegyük ki örökre az LE-t a portyákból? Miért nem lehet 15%-os ép határ alatt elkölteni a lét annak akinek fáj, ha néha kivégzik?


Zseniális meglátásaid vannak, bevallom, nem tudom követni.
Kérlek mutasd meg, hogy jutottál erre a következtetésre, miután azzal érvelek már jó ideje, hogy a portyáknak legyen egy MINIMUM és egy maximum LE hozadéka. Személy szerint biztos vagyok benne, hogy összességében lényegesen több LE lenne a portyákban (mert most a 95%-uk nulla LE-s).
Idézet: Bolsevik - 2009.05.26. 23:23:47
Huhh, milyen böszmeségeket lehet itt már megint olvasni. Hallottam hogy durva volt a mai termés is, na de ennyire?

Ha rajtam múlna, simán beraknám a programba, hogy a megszerzett LE mellé TP is járjon, sokezer LE mellé legalább 500-1000 TP. Aztán utána megnézném, milyen nagy mellénye van a pókoknak.


Na erre bevallom én is nagyon kiváncsi lennék, főleg azután hogy a durvább pókok egy maratoni portyázás után hirtelen 6 szinttel a mostani TOP fölé keverednének. Hijj, milyen "sírás" lenne itt...


Konkrétan melyik pókra gondolsz? Nephila sincs benne TÖ-je szerint a top20-ban, a többiek pedig...
Annyira nem lennék betojva
Dátum: 2009.05.26. 22:54:55
Idézet: CaveMaN - 2009.05.26. 22:01:33
... de egyben inkább stratégiaváltásra kényszerít: ultraspec és transzplant maxolására (gyakorlatilag mindenki számára)


Mielőtt még százával állnának neki ezeket a szakértelmeket kimaxolni: spektrális manipuláció maxolása ezerszer célszerűbb:
- Tudsz vadászattal párhuzamosan sajtolni
- Ugyanúgy tudod vadászat alatt (turbóval) fejleszteni a szakértelmeket
- Tudsz vadászat alatt építeni (turbóval)
- Tudsz vadászat alatt vásárolni (turbóval)

Azt érdemes maxolni, amit legtöbbet használsz. Spektrális naponta 50-szer - felteszem a többiből azért kevesebbet.
Dátum: 2009.05.26. 22:49:20
Idézet: Sun13 - 2009.05.26. 21:30:11
Könnyű mondani hogy miért nem vereti magát le az epikussal. Akarták, csak odáig már nem jutottak el, mert 2 mp alatt beütik őket. Ez mi? Ez játék?


No erre például lenne olyan ötletem, ami szerintem elég sokaknak elnyerheti a tetszését:

1) A legegyszerűbb: a karakterek csak 16%-tól legyenek támadhatóak, vagy már 14%-tól tudjanak ütni. Az a lényeg, legyen 1% ÉP-nyi rés az ütés lehetősége és az üthetőség között. Az azért elég nonszensz, hogy klikkelő versenyt csinálunk a játékból. Ha át akarok öltözni és ütni egyet, akkor az ne 2 másodpercen vagy a gyorsabb net hozzáférésen múljon.

2) Ez bonyolultabb (megvalósításban), de minden tekintetben többet ad:
Miért nem lehet némi automatizmust beépíteni a játékba? Kb. 10.000 vadászatot csináltam már meg, nem hoz különösebben izgalomba, hogy előtte turbózom a spektrális manipulációt, ha kell sajtolok, ha tulajdonságot növelek, akkor ultraspecializálok stb. Ezek semmilyen sikerélményt nem jelentenek, mert már rutin. Ellenben nagyon jól el lehet rontani (elnézés, fáradtság, gyerek, vagy LanMaffia közbeszól) - szóval bukni azért lehet rajta. Kb. olyan, mintha minden nap újból végig kellene mennünk autóval a tesztpályán, ahol csak azt nézik hibázunk-e, és elvegyék a jogosítványt.
Biztos kellene programozni, lehet, nem is keveset, de simán el tudnám viselni, hogy ha maximális állat van fogságomban, akkor leáll a vadászat, ha kell (nincs maximális sajtolásom) turbó átmegy sajtolásra és sajtol, vár sajtol - ha elfogytak, megy vissza vadászni.

Vagy ha összejön elég LE vadászatból, turbó átkerül ultraspecre és tulajdonságot növel. Ugyanígy transzplantációval.

Vagy ha 15% fölé kerülnék, elmegy a karakter térkapuzni, epikusozni. Megcsináltam többszázszor, ez már rutin. Az rendben van, hogy az inasnak a dolga felseperni a műhelyt, de azért teszi, mert reménykedik abban, hogy idővel odafér a szerszámokhoz, alkotni tud és más fog ő utána söprögetni.

Ezeket nyilván nem kellene alapban, de X szint, Z vadászat vagy küldetés után nagyban segítene abban, hogy a játék élvezetesebb részére (portya, küldetések) tudjak koncentrálni.

Esetleg beállíthassak előre nem csak 20, de akár száz (vagy 20+szint) vadászatot.
Dátum: 2009.05.26. 22:33:10
Idézet: Almási Viktor - 2009.05.26. 12:49:47
Én azt imádom hogy a TOP 15 mit össze agyal hogy lehetne lekorlátozni a pókokat, pedig szintjükből fakadóan nem is látják át a helyzetet, meg nem is érezhetik milyen játékélménnyel jár egy-egy jól, ügyesen elkapott zsíros zsákmány.

Meg amúgy is hozzá sem szagolnak a témához...


Szerintem van olyan V1-es top karakter, aki több LE-t szedett eddig össze pók karakterrel, mint pl. Mási Valkitor. Úgyhogy van tapasztalat és játékélmény, meg hozzászagolás is.
Nem csak V1 létezik.
Dátum: 2009.05.26. 17:34:45
Csak pár ötlet (bár valószínű, már késő):

- Lassan regenerálják a LE-t (mint mi az ÉP-t) Így mindig lesz náluk, akit sokáig nem ütnek, annál több.
- Lassan veszítsék a tulajdonságpontokat. Például óránként egyet véletlenszerűen. (mielőtt ordítani kezdesz, olvass tovább )
- Ha csatában veszítenek, minden tulajdonságuk (vagy az egyik véletlenszerűen) növekedjen meg eggyel (permanensen).

Tuti kihívás lesz, egészen jól kiegyensúlyozva