Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Mortimer

Dátum: 2009.01.18. 20:24:22
A regenerációval az a baj, hogy ha egy 50. szintű üt egy 49-et, és a 49-es simán visszaregenerál, akkor mivel a 49-es is feltehetőleg brutál nagyokat sebez az 50-esbe, egy háborúban teljesen felborítaná a normális viszonyokat.
Dátum: 2009.01.18. 20:11:04
Szerintem úgy kell tekinteni ezt a küldetést is, mint drakint - egy adott szinten megoldható lesz. Lehet, hogy 45. szinten jön egy varázslat, ami +25 elnyelést ad, és mellette már hasonló szintű páncélok is lesznek, amiken a buzogány már képtelen átütni. Vagy egy olyan varázslat, ami ha bejön, az ellenfél állata nullát sebez - egy magasszintű állat elnyelését szintén nem tudja átütni a buzogány.
Dátum: 2009.01.18. 20:07:52
Ellehetetlenítené a szövetségi háborúkat.
Dátum: 2009.01.18. 18:12:39
Asszem megyek a tollamért, és a Serpentek strigulája mellé én is húzok egyet.
Dátum: 2009.01.18. 14:49:36
Miklós mondta a találkozón, hogy mindeképpen akart egy olyan épületet, ami "nem csinál semmit", de alapkövetelménye sok más épületnek, ezért muszáj felépíteni. Ez a semmi lett a Mágustorony. Szóval az, hogy egyáltalán ad óránként és szintenként egy VP-t, az álláspontja szerint már eleve nagy könyítés
Dátum: 2009.01.18. 12:59:11
Érezni lehet hogy így érzed, de nincs igazad: pont hogy lassul. Míg tizenx szinteken 170 vadászat volt egy szintlépés, 30 táján már 220 vadászat, ráadásul egyre több LE jön egy vadászat alatt.
Dátum: 2009.01.18. 12:08:45
Bocsi, de továbbra sem értem.

1. 25. szinten miért 10 CSP, hogy ezret összegyűjts? Jó az 4-nek is, max.
2. Amit a térkapura gyűjtesz (szintén 4 CSP), az miért veszne el? Miután belépsz (ha nyersz, ha nem), utána azt beépíted a karakteredbe.

Tehát az az általad számolt 20 inkább 3-4.
Dátum: 2009.01.18. 03:18:03
"10-10 csp alkalamanként, hogy egyáltalán csataképes állapotba hozzam magam"

Ezt nem teljesen értem, fejtsd már ki.

A képlet egyébként borzasztó egyszerű: megnézed, hogy egy szintlépés hány TP-be kerül, majd megnézed a vadászatért kapott TP mennyiségét. A kettőt elosztod egymással, kijön egy 180-220 közötti szám, kb. (szintlépésenként nő). Ez a szintlépésenként vadászható mennyiség. Ebből levonsz úgy 10-15%-ot, ez lesz a portyamennyiségért kapott TP, a maradékot pedig felszorzod a szinted *10 LE + spektrális + kvíz helyes válasz képlettel. Ez a szintlépés folyamán kapható össz LE. Az az optimális, ha ezt 2-3 szintre előre eldöntöd, hogy mire fogod költeni, kitűzől célokat magad elé, amiket megvalósítasz. Merj nagyot álmodni!
Dátum: 2009.01.17. 16:30:22
És miért támadna meg pont téged más rabszolgája? Engem miért nem támadnak meg több ezer LE-s rabszolgák egy szál buzogánnyal?
Dátum: 2009.01.17. 15:45:09
Leveretem magam, berakok 20 vadászatot - gondoltam ellesz itt a gép majd két órát magában, rá se kell nézni. Átmegyek anyámékhoz, közös ebéd, stb., gondoltam utána megnézem náluk a neten a karit és elköltöm - nincs net. valamilyen szolgáltatói hiba van. Hatalmas káromkodás, rohanás haza, ajtón be, fél cipő lerug, féllábon beugrálok a lakásba, gép bekapcs - huh, még éppen 15% alatt vagyok.

Ez a játék a sírba fog vinni, ha abbahagyom, emiatt lesz. Ilyen stressz nincsen ikariamban, hősemberben, vagy travianban...
Igaz. Én minden este kénytelen vagyok nagyon elverni a manómat, hogy alvás közben ne támadhasson meg.
Nézd meg az aláírásomban az állatoknál az állatok életpontja kiszámításának képletét.
Dátum: 2009.01.17. 06:31:22
Idézet: Mortimer - 2009.01.16. 16:24:29
Hogy az állat alapszintje miért nem számít bele a sebzésfelfogásba, erre még semmilyen magyarázatot nem hallhattunk. Valaki ötlet, hogy milyen racionális ok lehet erre?

Mint mindenre, erre is van ésszerű magyarázat: a béta tesztelés során nem láttuk előre, hogy lesznek pók karakterek, lesz 30 pp-s rendszer, és ennek köszönhetően kiugróan magas szintű állatokat is lehet fejleszteni. Mikor az éles játékban ez előjött, drasztikusnak éreztem volna egy ezzel kapcsolatos változást/korlátozást. Láthattátok, nem túl sok mindent korlátoztunk eddig, amihez kell, ahhoz is a lehető legóvatosabban nyúlunk hozzá, ld. első bekezdés. Valószínűleg a kennel még tovább fog erősödni, úgyhogy nem vagyok benne biztos, hogy egyáltalán piszkálni kell ezt, könnyen lehet, hogy a jelenlegi rendszer is megfelelően lekezeli.

A szövetségi küldetések tervben vannak, ld. 1. hozzászólás ebben a topicban.


Ellentmondanék: nekem nagyon magas szintű állatom van, 50. szintű, a játékban 13 embernek van ennél magasabb (nem, nem vagyok pók karakter...). Ha lecserélném az állatom, befoghatnék mondjuk egy 33. alapszintűt, aminek sebzésfelfogása a mostaninak töredéke lenne. Ha viszont az alapszintje, a 33 is beleszámítana, nem is gondolkoznék, hanem a morálcsökkenés elkerülése végett azonnal sajtolnám, és váltanék új állatra.

Szóval annak ellenére, hogy te "drasztikusnak éreznél" egy ilyen változtatást, szerintem a magasszintű állatok gazdái egyáltalán nem tiltakoznának annyira.
Dátum: 2009.01.17. 06:14:32
Olvass: http://forum.vegzetur.hu/index.php/topic,46.0
Dátum: 2009.01.16. 16:24:29
Szerintem szimplán lázadás lenne, ha büntetés lenne a 15% alatti vadászatra.

Hogy az állat alapszintje miért nem számít bele a sebzésfelfogásba, erre még semmilyen magyarázatot nem hallhattunk. Valaki ötlet, hogy milyen racionális ok lehet erre? (Ez a legsúlyosabb, és egyben döntő ok az állatka lecserélése ellen.)
Dátum: 2009.01.16. 09:22:45
Pontosan ezen topic induló hozzászólásában volt ez, és a 3-ban rá is kérdeztem, hogy lesz ez pontosan.
Dátum: 2009.01.16. 09:08:40
"ez így izgi, de így kellett volna már az elejétől"

Így van, ezért rugdostuk már hónapok óta a változtatásért Miklóst. Talán még nem voltál a nagy Ravenwood botránynál, amikor annak ellenére, hogy maga is elismerte, hogy tucatnyi farmkaraktere volt, mégsem törölték... Utána az építőrabszolgák miatt volt nagy felháborodás, de az aránytalanul nagy lélekkútakból származó előnyt szerencsére a játék háborús rendszere szabályozta le. A farmkarakterek korlátozásával remélhetőleg az utolsó fehér folt is eltűnt, így kvázi végetért a bétateszt, indulhat a valós játék

A hibák eltüntetése után végre lehet a valós fejlesztésekre koncentrálni, mint például az Akadémia bevezetésére, illetve Miklós ezen topic kezdő hozzászólásában, egy hónappal ezelőtt leírtak berakására.
Dátum: 2009.01.16. 08:49:23
Értem... tehát aki nem a játék indulásakor regisztrál, arra teljesen más szabályrendszer vonatkozik? Ő indíthat még 3 másik farmkaraktert? Én nem olvastam sehol ilyet.
Dátum: 2009.01.16. 08:44:45
Egy küldetést közösen megoldani, és a többi játékos kárára jogtalan előnyhöz jutni nem egy kategória.
Dátum: 2009.01.16. 08:42:50
Léteznek. De ha visszaolvasod például a felhasználói feltételek megsértése topikot, tucatnyi hozzászólásban jeleztük többen Miklósnak, hogy játéktorzító problémát jelentenek. A rabszolgázás sajnos az ilyen játékok sajátja, de ez még nem jelenti azt, hogy nem kellene minden eszközzel harcolni ellene.

Idővel rájössz te is, hogy más még több rabszolgát indít mint te, még több "haverja" van, és utána ott fogsz ülni a 5-6 rabszolgáddal tehetetlenül, és siránkozol azon, hogy mekkora csalók vannak a játékban, és miért nem tesznek ellene valamit. (Lásd Lélekszipolyozók vicces esete, amikor ők, a legnagyobb rablók akadtak ki azon, hogy valaki még náluk is többet rabolt, és ez biztosan nem lehet szabályos.)