Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Khetty

Dátum: 2008.10.19. 13:05:21
Honnan származik a pizza?
Amerika
Svédország
Olaszország
Szicília

Nomármost én úgy tudom, hogy a pizza világhódító útjára Amerikából indult, ahol is a nagy szegénység miatt a bevándorló olaszok ezt tudták csak maguknak elkészíteni. Szóval szerintem két helyes válasz is van, mert az tény, hogy az olaszok nemzeti étele...de világhódító útjára Amerikából indult... és ismét csak kötekszem, de pontosítani kellene a kérdést...
Dátum: 2008.10.19. 13:01:45
Mi a Nyugat (Ady Endréhez is köze van)?
egy újság
egy égtáj
egy város
egy falu

Értem én a kérdést, csak így feltéve mégiscsak mosolyt csalt az orcámra
Dátum: 2008.10.19. 11:54:35
Milyen gyarmat volt 1960-ig csád?
portugál
angol
spanyol
francia

Szegény ország nem érdemli meg a nagy betűt???
Dátum: 2008.10.19. 11:46:40
Szia Daniel,

Első jó tanács, sose portyázz sok LE-vel a nyakadon!!! Max. 150-200 legyen nálad, ha támadni indulsz.
Második... van ez a random dolog (amit én pontosan nem értek, de vannak itt matekzseni fiúk biztos elmagyarázzák a képletet és a számítási módokat), szóval kell egy adag szerencse hozzá. Aztán nem elhanyagolható tényező, hogy neked, illetve a másiknak milyen tulajdonságai vannak fejlesztve, az sem mindegy továbbá, hogy pihenten portyázol, vagy mondjuk -10%/-20%/-30%-on...

Különben is, hol maradna a revans és a bosszú édes érzése, ha mindig minden portyát megnyernél
Dátum: 2008.10.19. 11:25:03
Khetty nem tudott mit kezdeni ezzel a hirtelen jött vallomással. Bizalmatlansága nem személyes eredetű volt, ha a többiek viselkedtek volna furcsán, velük szemben is ugyan így érzett volna. Végül lassan, megfontoltan így szólt:
- Sokat tettél értünk, ezt nem vitatom Mortazor! Kijelenthetem, hogy legerősebb tagjaink egyike vagy és ezért mindenki hálás! Bizalmatlanságom oka, hogy nem látom át a szándékaidat! Mert sok jót lehet tenni bárkivel azért is, hogy aztán kamatostul visszakérjék! Camelus, Lia vagy Gill esetében nincs kétely bennem, ők tényleg minden erejükkel azon dolgoznak, hogy mindenkinek jobb legyen! De te… - itt nagy levegőt vett, végül felszegett fejjel a férfi szemébe nézve befejezte a mondatot: - Te sem döntötted el igazán, hogy mit választasz! Miért várod hát el tőlem, hogy megbízzam benned?
Mortazon néhány percig szóhoz sem jutott, Khetty nem akarta ezt a beszélgetést tovább folytatni Peps előtt, így kurtán biccentett egyet és ismét útnak indult. Ezúttal a folyosón állította meg Mortazor, ujjai vasmarokként kulcsolódtak Khetty karjára, hangjában remegett a visszafolytott indulat:
- Ne beszélj nekem ilyen fellengzősen! Te magad is azonnal visszatérnél, ahonnan jöttél, ha módod lenne rá! Tudom jól! Itt hagynál mindenkit! Úgyhogy a köz érdekéről és a tisztességről ne te oktass ki! – azzal elengedte a Khettyt, aki csak nézte a férfi smaragd szemeinek színes játékát.
- Reggel, a könyvtárban – zárta le végképp ezt a beszélgetést a nő, majd becsukta maga mögött szobája ajtaját.
Bosszúsan vette tudomásul, hogy Acabo az ágya végébe vackolta magát ismét és hangosan hortyogva édesdeden aludt.
Dátum: 2008.10.19. 10:58:01
Mennyi kérdés-t kell kitalálnod ahoz hogy te is kérdést irhass?
10
30
11
20


Helyesírási és mondatösszeállítási hibás...
Dátum: 2008.10.19. 00:28:44
Idézet: Vincu - 2008.10.19. 00:25:53
Ezt muszáj megosztanom veletek, most kaptam:

"hányban születet Beethowen Ludwig van ?"

Huuhh erre hirtelen mit lehet mondani? A kérdésre erre lenni jó válasz van megöldás ok között dátum helyes (bazz, nem értem, nekem egy ilyen mondathoz gondolkodnom kell, neki meg zsigerből megy!)
hányban. Azt.


Bocs az offért, de hangosan és sírva röhögök!!!

Az én jó kis kérdésem, meg reggel óta várja, hogy valaki értékelje és végre válaszolhassatok rá!
Dátum: 2008.10.19. 00:24:57
hányban születet Beethowen Ludwig van ?
1770
1756
1759
1685


Erre a kérdésre pedig csak ennyit tudok írni: LOL
Féleértés ne essék, a kérdés jó, csak az a fránya magyar helyesírás és mondatszerkesztés! Angolból biztos jó az illető!
Dátum: 2008.10.19. 00:11:57
Erre az utolsó mondatra lépett be Khetty a szobába. A két férfi zavartan nézett rá, mintha megzavart volna valami titkos tanácskozást. Bár Mortazort kezdte megkedvelni, ismét feléledt benne a bizalmatlanság iránta.
- Mit csináltok itt?
- Peps el tudja olvasni a könyvet – vágta rá azonnal Mortazor egyik zsebébe süllyesztve a szemüveget.
Khetty a legkevésbé sem örült ennek a hírnek. Legalább annyira nem, mint ahogy tisztán látta, hogy Mortazor rejteget előle valamit.
- Te is feketemágus vagy? – kérdezte azonnal összehúzott szemmel Ico’lára meredve.
- Miért még ki? – feleselt azonnal Mortazor. Csípőre tett kézzel, kihívóan nézett a nőre.
- Ne kötekedj, Mortazor! Tudod te jó, hogy miről beszélek! – felelt Khetty vészjóslóan nyugodt hangon. – Egyébként is téged kerestelek! – lépett beljebb a szobába a nő, egyenesen a széttört varázsgömb darabjaihoz.
A férfiak kissé feszülten figyelték, nem tudták, mennyit hallott meg a beszélgetésükből.
- Most, hogy kitört a háború, mindenképpen szükségünk van egy kristálygömbre! – emelt fel két-három darabot Khetty és megpróbálta összeilleszteni a darabokat.
Mozdulata nyílt derültséget váltott ki a két varázslóból.
- Azt csak közösen hozhatunk létre – vont vállat Mortazor. – Eltört gömböt nem tudsz újra eggyé olvasztani! – tette hozzá ez utóbbi megjegyzést, mintha egy bolondnak magyaráznak.
Khetty mérgesen összevonta szemöldökét, majd nagyot sóhajtott. Nem tudhatták, hogy ő nem született varázsló. Hogy képességeit azután kapta, amikor átjött a Kapun, mint ahogy azt sem tudhatták, hogy ezek a képességek feltehetően el is vesznek, amint visszamegy Duparmába.
- Te tudod, hogy hogyan kell?
- Ugyan már! Mind tudjuk! Ez az első lecke a varázslóiskolában – nevetett fel Mortazor és Ico’la vele együtt mosolygott.
- És mivel tudatlan bunkó vagyok, nem jártam ilyen iskolába! – vágta rá azonnal Khetty szikrázó szemmel, de nem kiabált. Csak a hangja vált keményebbé.
- Ho-hogyhogy nem?
- Ha úgy gondolod, mindenki kell hozzá, reggel összeülünk a könyvtárban és összehozzuk – vont vállat Khetty és kifelé indult a szobából.
- Neked tényleg fogalmad sincs róla? – suttogta döbbenten Mortazor inkább kijelentve, mint kérdezve.
- Mint mondtam, tudatlan és bunkó is vagyok – feszült meg Khetty arcán minden izom.
Mielőtt elhagyhatta volna a szobát Mortazor utána lépett és megragadta a karját:
- Napfelkelte kell hozzá! Később már nem lehet… vagy csak a következő nap hajnalán!
- Napfelkelte... jó! – bólintott Khetty és kihúzta a karját a férfi szorításából. – Mindenki ott lesz napfelkelte előtt a könyvtárban! – azzal szobájába vonult.
Dátum: 2008.10.19. 00:04:17
Ki NEM a Jó Barátok szereplője?
Ross
Joey
Dean
Monika


Jóbarátok, így egybeírva.... nem olyan bonyolult...
Idézet: Hydro Globus - 2008.10.18. 22:43:02
Sajnos az intervallum ]0;INF[



A mai napot alapul véve nekem is a végtelenbe nyúlónak tűnik ez a dolog... Pedig eddig nagyon ügyes kérdéseket tettem fel!
Dátum: 2008.10.18. 23:27:06
Ne leskelődj! Nem illik egy nő után!

Túlélem a dolgot, csak mondom, hogy az ÉP-t szerintem túl könnyen kiütik és nagyon lassan regenerálódik vissza! Bár így 9. szinten azért már nem olyan katasztrófális a helyzet, mint mikor kicsi voltam...
Dátum: 2008.10.18. 23:11:13
Akkor ebben a kérdésben nem én vagyok a "segítő kéz"
Dátum: 2008.10.18. 23:08:57
Idézet: Syck - 2008.10.18. 22:59:39

a dobbenet "teljesen relativ", mar ha az a dobbenet targya, h mennyivel gyorsabban lepnek szintet karakterek. a jatekban ket fo "tapolasi vonal" strategia van szerintem. errol volt is par vita, eszmecsere, asszem a szovetsegi haboru topicban.


Miután diszkréten felhívták a figyelmem, hogy a "szövetségi háború" magántopic-ká vált, nem nagyon olvasom, mert nem találok benne olyan infót, amit hasznosnak értékelnék... mivel a karakterek jól elvannak egymással és lekövetni sem tudom, hogy ki kivel van...

Fejlődés tárgyában pedig nekem elsősorban az számít, hogy a karaktert ne csapja agyon boldog-boldogtalan nap, nap után rabszolgának nézve..... illetve érdekes kérdést vet fel a portyázás, miután a nap elején leütnek 0 ÉP-re és egész nap nem regenerálódok annyit, hogy portyázni mehessek, mert ugye ez esetben mire is jó a portyázás, ha nem tudom kihasználni? Az egészségem köszönöm teljesen rendben van a karakter szintjéhez mérve...
Dátum: 2008.10.18. 22:58:49
Ez csak egy tipp volt, mert mi még sosem csináltunk belső szavazást, így nem tudom, hogy az hogyan működik
Dátum: 2008.10.18. 22:44:53
Idézet: Syck - 2008.10.18. 22:40:12
Idézet: Simon - 2008.10.18. 22:30:33
Syck: huh? Neked ugyanannyi portyapontod van, ha haboruzol, ha nem. Nem mindegy, hogy kit utsz? Ugyanugy jon a TP (mert gondolom olyat utsz, aki ellen nyerni tudsz nagy esellyel). Az, hogy esetleg teged jobban utnek (es ez valoban hoz TP-t) szerintem meg mindig rovidtavu... amint minden szovetseg haboruzik, nagyjabol ugyanugy fog eloszlani a teged ero tamadasok szama, mint a haboruk elott. Most egy atmeneti allapot van.

Vegul... miert is jo a TP?


nem egeszen. mivel haboruzol rakenyszerited az ellenfeled, h teged tamadjon rad koltse a portyapontjat, ne masra. jo esellyel total masra koltene a PP-t, esze agaban se lenne olyan karaktert utni, aki nem legyengebb legalabb 20-30 tulajdonsagosszeggel.

haboruban 11-20 karakter kozul kell valasztani, igy nem a leheto legoptimalisabban dontesz (nem az 500 leggyengebb karakter kozul valasztasz).

a kis szovetsegeknek a legoptimalisabb ha azonnal kapitulalnak es nem fogja oket vissza a haboru fejlodesben. sokkal gyengebb szovetseget pedig azert nem erdemes tamadni, joval kevesebb tp jar a sokkal gyengebb karakterek legyozeseert, igy a PP pontokat sokkal gyengebb ellenfelre kolteni pazarlas.

lathatatlanna valni a leheto legrosszabb taktika, gyakorlatilag nulla fejlodes amig lathatatlan vagy.

a tprol nem nyilatkozok, igy is sokat spoilereztem



Azt hiszem spoiler nélkül is mindenki látja, hogy ki(k) azok a karakterek, akik mindenkinél előbb szintet lépnek... és biztosra vehető, hogy nem a vadászat 6-7TP-jéből tudják ezt megtenni... nekem ez kb. 4 nappal ezelőtt feltűnt, bár az igazi döbbenetet 2 napja éltem át...jóval a jótanácsod előtt... de azért köszi...
Dátum: 2008.10.18. 22:29:32
Nagyon lágyszívű vagy!! Mert nálam "azonnal törölni" lett volna a sorsa
Dátum: 2008.10.18. 22:28:09
"Amit a "kihívásról" írsz a háborúban, az meg pont a legnagyobb gáz az egészben. "Ha veszítünk? Istenem, van ilyen." Én is pontosan ezt gondolnám. De éppen az a baj, hogy SENKI nem győz és senki nem veszít, hanem beragadsz akárhány darab 50%-os háborúba. Ez az, aminek semmi értelme nincs.

A reménytelenül döntetlen háborút nem tudom élvezni. A farmolás sem nagy élvezet, de még mindig inkább az."


Ebben a százalékos dologban, amiről Jaanával beszéltetek én is látok rációt és számomra is szimpatikus ötletnek tűnik...csak mivel ez egy lehetséges megoldás a jövőre nézve, mi pedig a múlt tapasztalatairól beszélgettünk, nem akartam összevonni a kettőt...
Dátum: 2008.10.18. 22:22:54
Nem adtátok át neki véletlenül a szavazatotokat (mondjuk a Lélekkútból történő építkezéshez)?
Dátum: 2008.10.18. 22:15:51
Mi is olyat támadtunk be elsőnek, akinél biztosak voltunk a győzelemben...
Ez volt a próba... de a második hadba vonulásunk már keményebb diónak bizonyul...