Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Khetty

Dátum: 2008.10.24. 13:13:04
Idézet: Insane - 2008.10.24. 12:56:12
Lehet hogy volt már kérdés, de nem találtam rá választ a fórumok és helpek átböngészése során. Arról van szó, hogy pár napja amikor kezdtem nagyjából 30 VD során 3 kiégett őskő esett, azóta kb 150 alatt egy sem. Mi lehet a probléma?

a.) Szerencsés voltam az elején.
b.) Peches vagyok azóta.
c.) 3 a max ami nálam lehet (esetleg minél több van annál kisebb az esélye a találásnak)
d.) Valamit rosszul csinálok.
e.) Egyéb


Alap esetben 2% esélyed van arra, hogy kiégett őskövet találj! Ha 4-es szintre érsz, akkor a szakértelmek fejlesztésével elérhetővé válik a szubtéri érzékelés, ha ezt fejleszted, nő az esélye, hogy gyakrabban találj kiégett őskövet.
Dátum: 2008.10.24. 13:10:37
Idézet: Treveller - 2008.10.24. 12:22:39
Üdv!
kérlek írjátok meg, milyen sebességgel gyógyul a karakter!
Azt tudom, hogy fontos benne az max ÉP-d, meg hogy pihensz, vagy nem, de pontos infót sajna nem tudok..., a vadászatok során nagyon fontos lenne tudni! köszi


Én pontos számítást nem tudok mondani, azt a matekosoktól kell kérned, viszont az is fontos, hogy prémiumos vagy-e vagy sem... az is belejátszik az ÉP-regenerálódásába...
Ha ez segít valamennyit, akkor az én esetem az alábbi: prémiumos vagyok, nekem kb két óra kell ahhoz, hogy az ÉP-m a felére töltődjön pihenés közben.
Dátum: 2008.10.24. 13:07:31
Idézet: sunai - 2008.10.24. 12:48:20
Lehetne-e par gondolatot szentelni a 'Szerencse'-erteknek (esetleg egy kulon topikot?), mert en pl. nem vagyok senkivel szovetsegben, es ha jol ertem, akkor igy nem is kaphatok semmifele Szerencse-erteket, noha ez kulonfele helyzetekben igen jol johet. Mar lattam olyat, hogy valaki egymagaban epit egy szovetseget, csakazert, hogy a Szerencse-pontokat megszerezze. Ez lenne az egyetlen megoldas??? Pls help, eloszor is megerteni, hogy miert jo ez a Szerencse pontok, mibe kerul, mit er, es hogy van-e barmilyen mod, ami modon egy szolo jatekos ilyet szerezhet...


A szerencse-pontok az építkezésért járnak. Az alábbiakban a leírás:

"A szerencse az a tulajdonságod, amelyet tudatosan, lélekenergiából nem tudsz úgy fejleszteni, mint a többi tulajdonságodat. A szerencséd automatikusan növekszik, fejlődik, ha egy szövetségi épületet építesz. A szerencse számos dologban számít, mint például:
- A harcban a véletlen dönti el, ki üt elsőnek, ezt azonban befolyásolja a szerencse tulajdonságod!
- A harcban mindig van egy minimális és egy maximális találati esély: a legnagyobb harcos ütése is mellémehet néha, és a legügyetlenebb harcos is bevihet egy találatot. Ha a szerencsésebb vagy az ellenfelednél, a te maximális találati esélyed nő, az ellenfél minimális találati esélye pedig csökken.
- Az igazán szerencsés végzeturak gyakrabban találnak az átlagosnál nagyobb méretű, és így több lélekenergiát adó szörnyeket.
- A térkapun átlépő borzalmas szörnyektől néha különleges relikviákat zsákmányolhatsz. A szerencsésebbek gyakrabban..."
Dátum: 2008.10.24. 12:55:10
Idézet: Rammstein - 2008.10.24. 12:23:15

Egy olyan kérdésem lenne,hogy mire jó a kiégett őskő? Mivel már találtam egy olyat


Ha speciálisan a játékra vonatkozó kérdésed van, azt légyszi a megfelelő topicban tedd fel!
Dátum: 2008.10.24. 12:51:10
Az erdei madárfütty ébresztette Csirguzt, aki ijedten rántotta elő tőrét, keresve, hogy hol az ellenség, majd elgémberedett tagjait igyekezett mozgásra bírni. Az éjszakai kuporgás nem tett jót sem a hangulatának, sem a sejtjeinek. A szemben lévő fa tövében Khetty aludt békésen. Arcán nyoma sem volt a pár órával korábbi szenvedésnek, csupán karikás szeme alatt látszott a kimerültség.
- Ébresztő! – rázta meg finom a nőt, aki azonnal tőrt tartott a nyakához, majd miután felismerte Csirguzt, leengedte azt.
- Ne haragudj – rázta meg a fejét. Hangja még rekedt volt. – Azt hittem csak álmodtam az egészet. – majd kis szünet után hozzátette: - Köszönöm.
Csirguz elmosolyodott, majd felsegítette a nőt és visszaindultak a toronyba. A pirkadat fényei már eltakarták a Feket Hold ragyogását és a Vörös Hold is már csak halványan fénylett, de Fehér Hold fénye még kellett a tájékozódáshoz. Khetty vizet forralt a konyhában, hogy aztán mindketten kezüket egy-egy forró bögrére szorítva felsétáljanak a könyvtárszobába, ahol már Mortazor, Camelus és Lia ücsörgött, szintén gyűrött arccal.
- Jó reggelt! – vigyorgott Csirguz, mikor beléptek az ajtón.
Khetty csak bólintott, kínos csendben megállt az ablak előtt és a korábbi fogadó romjait szemlélte a pirkadó fényben. Nem volt kedve sem megszólalni, sem beszélgetni. A külső sérülések ugyan hamar begyógyultak, de válla és oldala még sajgott némileg. No és persze a büszkesége, évszázadok óta nem volt rá példa, hogy valaki ilyen módon elverje. Duparma egyik legjobbja volt, nem is értette, hogy lehet, hogy ebben a világban nem képes minden körülmény között megvédeni magát. A többiek ráhagyták némaságát, a gömb elkészítésének leghatékonyabb módjának megvitatásába merültek bele inkább. Khetty élesen figyelt minden szóra. Tudnia kellett, hogy mi is a teendő, ha neki kezdenek végre a gömbnek!
Nem tudni, hogy a madarak trillázásának vagy Acabo kitartó ébresztő-hadjáratának eredménye volt-e, de mire a hajnal első fényei megjelentek az égbolton, mindenki a könyvtárszobában ásítozott, Khettytől várta a szónoklatot, de a nő el sem mozdult az ablak mellől, így Mortazor emelkedett szólásra:
- Mindenki tudja, hogy miért gyűltünk ma reggel össze, nem húzom az időt ékes szónoklattal. Kezdjünk neki a dolognak mielőbb!
Mortazor kinyújtotta a kezét az asztal fölé, mire a többiek sorra követték. Mikor Pepsre került a sor, az alakváltó vonakodva megszólalt:
- Nem lenne jobb a negyedik szinten?
- Mi? – hökkent meg Mortazor.
- Erős mágia védi azt a szobát, így nem érhet minket váratlan támadás… ráadásul a mágia miatt erősebb lehet a varázsgömbünk…
- Miért gondolod, hogy ezt elfogadjuk? Mi van, ha csak ellenünk akarod fordítani a tudásod? – kérdezte Gill némi fenntartással.
- Nem akar ártani nekünk – szólalt meg halkan Lia. Az eddigiekben nem sokszor szólt bele a tanácskozásba, így a hangja kissé bizonytalanul csengett, ráadásul mindenki rámeredt.
- Pont most kell ezt megbeszélni? Mindjárt felkel a Nap! – Camelus hangja türelmetlenül csattant, de igaza volt, így mindenki fészkelődni kezdett.
- Menjünk föl! – fordult el az ablaktól Khetty és végignézett a társaságon, tekintete megállapodott a fehér hajú lányon: - Ha Lia azt mondja, Peps nem akar ártani, akkor az úgy is van! Induljunk, mielőtt elvesztegetünk még egy napot!
- Honnan veszed ezt? – csattant fel hirtelen Mortazor, miután a torony lakói szorgos széknyikorgással felálltak és nekiindultak.
- Tudom, mert ismerem Liát! – hiába a korábbi megbánás, a bosszankodás, amellyel Mortazor megkérdőjelezte a szavát, azonnal elsöpörte azt.
A társaság felvonult az emeletre. A még mindig poros és törmelékkel teli szobába. Khetty és Peps zárták a sort. Amíg a lépcsőn felfelé haladtak, Peps így szólt a nőhöz:
- Csinálj mindent utánam, és nem lesz gond! – majd leelőzve őt, az elsők között lépett a szobába.
Dátum: 2008.10.24. 12:45:14
Köszi a kimerítő információt! Most legalább értem a múltunkat, amit sose lenne szabad elfelejteni!
Dátum: 2008.10.24. 12:44:21
Idézet: cirip - 2008.10.24. 12:33:10
Idézet: Khetty - 2008.10.24. 12:21:12

Hány páros prímszám van?
2
1
végtelen
egy sem

Az 1 volt a jó válasz... én tényleg hülye vagyok a matematikai összefüggésekhez, úgyhogy előre is bocsi, ha ez tényleg így van, de az 1 mióta páros szám???

Nem az volt a kérdés hogy melyik páros prímszám, hanem hogy mennyi van, 1 db van mégpedig a kettő.


Ezek szerint pláne nem értettem a kérdést, mivel a válaszodat is 3-szor olvastam el mire felfogtam... Ezek a prímszámos kérdések amúgy is a sírba visznek... De legalább visszajön az elfeledett matek! Mindig mondta a tanárunk, hogy higyjük el, ezek a dolgok kelleni fognak az életben!
Dátum: 2008.10.24. 12:21:12
Hanyadik villanyfényes versenye volt a 2008.09 28-as verseny a Forma-1nek?
3
4
1
2

Szerintem ez "Hányadik...", ráadásul úgy sejtem, hogy ezt a kérdést már többen feltették....


Hány páros prímszám van?
2
1
végtelen
egy sem

Az 1 volt a jó válasz... én tényleg hülye vagyok a matematikai összefüggésekhez, úgyhogy előre is bocsi, ha ez tényleg így van, de az 1 mióta páros szám???

Hogy hívják az Ősök Városában az 1. lakószintet?
Féregszint
Szolgaszint
Lárvaszint
Kutyaszint

Megint csak nem tudom, miről van szó!!


Hányas szintüen foghatsz be állatot??
2
4
3
1

Elég egy kérdőjel is, és szerintem "szinten" ... ráadásul mintha már olvastam volna hasonló kérdést...
Dátum: 2008.10.24. 11:36:25
Idézet: Byzon - 2008.10.24. 11:03:40
Hány év békét harcolt ki a Komsztár a Belső Szféra számára, a tukayydi győzelemmel?
5
10
15
20

Ki???? Hol????

Ehh... BattleTech már megint... Én is szeretem srácok, de ez már tényleg nagyon de nagyon spec... Még én sem tudnám kapásból, csak ha felforgatom a könyves polcot, pedig én szeretem ezt a világot... Gondolkodjunk kérdés feltevése előtt!



Mondjuk én nem forgattam fel a könyvespolcot, mert felesleges is lett volna , úgy gondolkodtam, hogy ha már feltették a kérdést, akkor bizonyára jelentős eseményről van szó...tehát... az 5 év csak ott van, a 10 év béke kevés egy jelentős eseményhez egy galaktikus háborúban, de a 20 meg túl sok... maradt a középút... bejött
Dátum: 2008.10.24. 10:57:22
Kiről/miről nevezték el Vác Városát?

a remete Vác nevű állatáról
egy Vác nevű remetéről
nincs róla írásos feljegyzés
találomra kapta a nevét

helyesen: a város kis v-vel

Mejik NEM telefonmárka az alábbiak közül?
Nokia
Adidas
Motorola
LG

sokadszorra: melyik nem mejik


Egy versenyen ha megelőzöd a másodikat akkor hanyadik leszel(A felkiáltó jeletet nézzétek)?
Második
Utolsó
Első!!!
Felrobban a világegyetem

Mi az a jeletet??? + szándékosan félrevezeti a kérdés olvasóját!!! törölni (és eltiltani az ilyet!!)


A végzetúrban mennyi őslőbe kerü hal két hét prémium tagságot vásárolsz?
6
7
12
5

..... kerül, ha ....


Hány év békét harcolt ki a Komsztár a Belső Szféra számára, a tukayydi győzelemmel?
5
10
15
20

Ki???? Hol????


Ki volt az első magyar Nobel-díjas?
Zsigmondy Richárd
Bárány Róbert
Lénárd Fülöp
Szent-Györgyi Albert

Ezt csak azért írom be, mert nagyon tetszett! Nem tudtam, de wiki segített és mindenképpen gratula a kérdésért!!!! Több ilyen típusú kérdést akarok!
Dátum: 2008.10.22. 20:43:49
Idézet: Galamblelku - 2008.10.22. 20:22:57
kérdezem, hogy tényleg speciális rétegnek számít a 8dik osztályos vagy gimi első vagy ki hogy számolja?
kérdésem a következő volt:
melyik összefüggéssel NEM lehet a teljesítményt meghatározni:
U*I
I^2/R ( a helyes válasz)
F*v
U^2/R
a hugom most végezte el az említett évfolyamot és már tanulta tehát vagy a hugi egy géniusz vagy a kérdés nem túl speciális
várom a reakciókat


Én nem kaptam még meg ezt a kérdést se kvízbe, se értékelésre, de őszintén megmondom, kicsit több, mint 10 éve érettségiztem és még ahhoz se kellett tudnom semmit fizikából...azóta meg soha nem éreztem késztetést, hogy kiszámoljam valami teljesítményét.... tudom, hogy vén vagyok és tudatlan is, de ha gugli nincs én erre nem tudnék válaszolni...
Dátum: 2008.10.22. 20:38:09
Gill óvatosan közelítette meg a varázslótornyot. Bármennyire is izgalmasnak találta a helyet, nem mert nyíltan bekopogni. Amíg a galetkik között élt megtanulta, hogy jobb először körbenézni, kipuhatolni, hogy kik is a többiek és csak utána társalogni velük. Mivel a madár estefelé tűnt fel, Gill úgy döntött, hogy éjszakára még az erdőben húzza meg magát.
Hű társa, Gunyac röfögő hanggal jelezte elégedetlenségét, miszerint erősen nehezményezi, hogy hegynek fölfelé és ilyen sokat kell haladni. Mire a toronyhoz értek már feljött a Három Hold az égre. A kéklően fénylő világosságban fürdő fehér márványépületet láthatóan itt-ott megviselte az idő vasfoga, vagy csak a néhány órával korábban távozó tűzmadár. Ezt Gill nem tudta eldönteni.
Az első szinten sorban álló félköríves ablakok némelyikében még pislákolt a gyertya fénye, majd lassan mind kialudt. Gill a holdfényben szemügyre vehette a rendben tartott udvart, az elkészült és felszereléssel ellátott gyakorlóteret. Egészen a szirt széléig sétált, hogy láthassa a végtelen látóhatárig hullámzó vízen színjátszóan csillogó holdak fényét. Minden békésnek tűnt, nyugalmasnak. Gunyac megelégelte a sétát és egy bokor tövébe húzódva pihenni vonult.
Gill elégedetten nyugtázta, hogy a varázslótorony és környezete szimpatikus számára.
~ Már csak az a kérdés, kik lakják? – gondolta.
- Miért nem kopogsz be és kérdezed meg? – a hang szinte suttogó halkan szólt, Gill mégis úgy érezte, valaki a háta mögött áll közvetlenül.
Ijedten megfordult, ujjai közt kékes fény villant, ahogy az energialövedéket máris készenlétbe helyezte, de nem volt rá szüksége.
A gyakorlótér közepén egy fehérhajú lány állt. Csomókba font haján még a Sötét Hold fénye is megtört. Egyszerű köpenye fehéren fürdött a csillagok fényében.
- Ki vagy te? – kiáltotta Gill. Az ujjai közt még mindig ott futkosott a kékes fény.
- Nem kell ellenem varázslatot használnod – a nyugodt hang természetellenesen közelről hallatszott.
- Miféle varázslat ez? – lépett néhány lépéssel közelebb Gill. Szabad kezében buzogányát szorította.
- Van egy hely nálunk, ha gondolod… - vont vállat a fehér hajú lány, majd meglebbentetve köpenyét, megfordult és a torony felé indult.
~ Dehogy gondolom! Hogy jut ilyen eszébe! Azt se tudom, hogy kik ezek? Itt rémisztget össze-vissza ez a fehér kísértet! – futott át Gill agyán, miközben egy csettintéssel eltűntette a kéklő varázslatot az ujjai közül.
Buzogányát se szorította már olyan erővel, de nem mozdult a helyéről. Megvárta, míg a kísértet belibeg a toronyba, aztán Gunyac alvóhelye felé indult.
- Gyere kukac! – szólt a zöld csúszómászóra. – Kissé távolabb verünk tábort ma éjjelre!
Melyik apostol nem látható a magyar Szent Korona keresztpántjain?

Ha valakit érdekel egy nem túl terjedelmes, de kedvcsináló az alábbiakban található róla leírás:
http://hu.wikipedia.org/wiki/Szent_Korona

Lehet, hogy több, mint 5 perc kell arra, hogy végigolvassa valaki....
Dátum: 2008.10.22. 11:41:03
Amennyire én kivettem az eddigiekből, pont ezért indul majd a VILÁG2 valamikor október végén... hogy semmiféle gond ne legyen abból, hogy ha kipróbálsz egy másik hordát
Dátum: 2008.10.22. 10:07:19
Ha pontosan Olaszország és Franciaország határára lezuhan egy repülőgép akkora hova temetik a túlélőket?

Mindenkit odal ahol él
Franciaországba
Olaszországba
Nem temetik el őket

Kicsit helyesírási gondokkal küzd a kérdés...
Dátum: 2008.10.21. 23:58:18
Vadászat közben telik az idő, és ezzel egyenesen arányosan regenerálódsz... a védelem csak az ÉP*15% alatti értékre vonatkozik... ha a vadászat alatti regenerálódás akár csak 1-el is ezen érték fölé megy, már támadhatóvá válsz!
Dátum: 2008.10.21. 23:36:30
Az Események közt kapsz üzenetet róla, a vadászat során látod, hogy az adott lényt nem leölted, hanem befogtad és ahogy az előttem szóló írta...lesz egy plusz gombod is
Dátum: 2008.10.21. 23:34:03
Úgy tűnik te is egyike vagy azon áldozatoknak, akikkel szórakoznak a "szellemek"... Pontosan sajnos mi sem tudjuk, hogy ez ki(k)nek a műve, de az értékelő gomb használatával valaki nagyon csúnyán visszaél mostanság...
Elviekben az lenne a célja, hogy az adott hozzászólást értékelje, viszont ez lett a modern idők játéka! Ha a karaktered nem szimpatikus gyakorlatilag válogatás nélkül lepontoznak... Te nem tudsz rajta változtatni, csak a többiek tudnak "visszahúzni"... viszont az illető jót röhög eközben, hogy valakit közellenségnek titulálhatott egyetlen hsz alapján...
Dátum: 2008.10.21. 22:52:45
Idézet: Kocos - 2008.10.21. 22:36:46
Konyogom, ki az aki konzekvensen lepontozza a hozzaszolasaimat, es miert teszi? Mondja mar az arcomba, hogy mi a baja.


Együttérzek veled, mert ez valakinek az idióta és gyerekes játéka!! Teljesen mindegy, hogy amit mondtál az jó vagy rossz... ő osztja az 1-est, mert megteheti.... Visszapontozlak! ..... azért lehet, hogy nem keresem ki az összes 164 hozzászólásod, ha nem baj
Feltűnt az is, hogy valaki egyetlen hozzászólással "közellenséggé" válik...ezt se értem, miért jó...

Idézet: Craslorg - 2008.10.21. 22:38:28

Biztos az a genya craslorg. Amúgy nem én vagyok, mert alig pontozok. Mellesleg jó lenne, ha erre kitalálnának valamit, ha a fórumon valaki rendszeresen bunkózik. Ha pontozok, akkor 1 vagy 10 az érték, amit adok, de csak kifejezetten jó vagy kifejezetten nem jó hozzászólásokra.


Craslog nem genya!!! Kiállok bárkivel, aki mást állít!
Dátum: 2008.10.21. 22:10:53
Sok sikert és főleg kitartást a dologhoz!
Egy jótanáccsal hadd lássalak el: Ne az vezéreljen írás közben, hogy a lelki szemeid előtt már a boltok polcain látod a könyved.... mert írtó nagy csalódás is érhet!!!
Azért írj, mert neked tetszik... aztán kérd ki néhány jóbarát véleményét a művedről! Ha tényleg jó barátaid őszintén véleményezni fogják és akkor látod igazán, hogy mennyire jó, amit írtál... hogy másoknak mennyire tetszik... vagy nem tetszik...

És kezdő, névtelen íróként nem sok esélyed van arra, hogy kiadják a könyvet, mert a név a garancia, hogy eladható...

Ezt kb 15 év írás és 8 év sikertelen házalás mondatja velem, de őszintén remélem, hogy ha tényleg jó a történeted, akkor te nagyobb szerencsével jársz!

Akkoriban, mikor először "visszautasítottak" nagyon csalódott voltam, hiszen biztos voltam benne, hogy nálam jobbat senki nem tud írni!
De mostanra rájöttem, hogy nem az a lényeg, hogy ott díszeleg-e a nevem valamelyik plakát hirdetésén, hogy "megjelent XY új könyve" (ráadásul nem is tudnék évente új történetet kitermelni ), hanem az, hogy akik elolvassák (vannak azért néhányan), amit írok, ők legalább annyira élvezzék és értsék a világot, amit megteremtettem, mint én magam... mert erről szól az írás! Bevonni másokat abba a világba, amit valójában csak te ismersz!

(ezt nem reklámozás céljából írtam.....)