Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Khetty

Dátum: 2008.10.31. 19:52:02
Idézet: Necronis - 2008.10.31. 19:47:10

Milyen fegyvert használtak vietnamban az amerikai haderő gyalogos egységei?
M1Thompson
M-16A2
M-16A1
M1Garand

Öööö...


Nem értem, hogy erre miért nem tudsz válaszolni???? Pláne, hogy Vietnámról van szó... és bizonyára szerepel a helyes megoldás az összes ilyen témájú háborús filmben...
(bár én talán, ha egyet láttam, ott se erre figyeltem... )
Dátum: 2008.10.31. 19:35:08
Az ostrom előtti héten történt… Khetty tisztán emlékezett rá… Belépett a negyedik szinten lévő kis szobába… amely a másik szobából nyílt… abból, amelyikben a piros betűk még mindig élettelien fel-felvillantak… Peps nyitotta meg az ajtót… Khetty belépett… A láda!
Az a különös, gyönyörűen faragott, csontberakással díszített, vaspántos láda… úgy vonzotta magához, mintha a hazatérés ígéretét nyújtaná… vagy egy még vágyottabbat… valamit, amit még Duparmában maradt barátai sem tudtak… a halál megváltó kegyelmét!
Azt a halálét, amely végre véget vethetne évezredes életének, a keserűségnek, a fájdalomnak, a csalódásnak… a keménységnek…
Amikor a láda tetejét felpattintotta a kiröppenő lárva undorral töltötte el. Hiába ennyi év, amelyet megélt, ezeket a csúszó-mászó állatokat nem tudta megkedvelni… A mellkasának vetődött… Khetty nagy sóhajjal törődött bele, hogy ismét iszonyatos fájdalmak elé néz. A halhatatlanság ára... a hallhatatlanságé, amelyet sosem kért… Bár kétségtelen, hogy öt-hatszáz évig kifejezetten élvezte…
Amikor a lárva megmozdult és a becsusszant a testébe Khettyt olyan heves undor fogta el, mint még sosem, majd egyszer csak…
Egyszerre vége lett… Nem úgy, mint korábban, nem úgy, mint mikor elverték… most VÉGE lett…
Khetty meglepetten állt saját teste felett…
~ Nem egy szép halál – húzta el a száját. ~ És mekkora hasam van!!! Illetve volt…
Felkapta a fejét, ahogy a szobába berontottak a toronylakók. Látta a félelmet az arcukon, az iszonyatot a szemükben. Lekísérte őket a könyvtárszobába és látta, ahogy a díszesen faragott asztalra fektetik… majd egyre sűrűsödő köd vette körbe. Tejfehér, megnyugtató köd… Távolról ritmusos kántálás hangja zengett, de Khetty már másra figyelt… a Kapura!
Amelyen keresztül Ghallára jött. Hirtelen ott állt a város közepén álló kis zöld dombon, a két robosztus, simára faragott márványoszlop között. A feje fölött egy ugyanolyan sima és fehér tömb volt keresztbe fektetve az oszlopokon.
Otthon volt! És már senki nem állhatja útját! És ott volt Trifferlin! A griff! Évszázadok óta az egyetlen, aki nem halt el mellőle, akit valami különös ok miatt mindenkinél jobban kedvelt. De a vörös griff tekintete szomorú volt.
- Nem örülsz, hogy megjöttem? – mosolygott Khetty és a griff nyakának puha tollába fúrta az arcát.
~ Meghaltál – gondolta a griff, mire Khetty az állat szemeibe nézett.
- Dehogy! Itthon vagyok végre!
~ Nem tudom, hogy mi történt veled odaát, de úgy tűnik, visszahívnak – intett a griff a fejével a tejszerű ködre, amely a Kapu oszlopai között kezdett kavarogni.
- Nem megyek vissza – mosolygott Khetty magabiztosan, mire az állat tekintetéből csak fájdalmat olvasott ki.
~ A szellemvilág fölött nem uralkodhatsz! Élve gyere vissza! – azzal Khettyt mintha valami kötéllel húznák, átrántották a ködön… vissza Ghallába…
A következő élménye a mellkasába nyilalló fájdalom és a különös érzés volt, amely szétáradt a tagjaiban.

*****
Khetty napokig nem volt magánál ezután. Csak a toronylakók a megmondhatói, hogy hogyan vészelték túl a nő szenvedéseit, amellyel gyógyulása járt.
Khetty az eső ütemes kopogására ébredt, amely az ólomüveg ablakokat verte. Egy pillanatig ismerős illatot érzett, azt hitte minden csak álom volt, és otthon van, Duparmában... majd megcsapta a torony kissé nyirkos, dohos illata… felnyögött…
- Magához tért! – Lia hangja egyszerre volt aggódó és lelkes. Szinte mindenki betódult a nő szobájába.
- Mi van itt? Kiállítás? – morogta halkan, de ekkor valami különös lüktető érzés száguldott végig a mellkasában.
- Azt hittük meghaltál! – nézett a fehérhajú lány Khettyre.
- Meghaltam – bólintott a nő fáradtan.
A különös kavargásból két erős érzelem maradt: aggodalom és megkönnyebbülés… Khetty körbenézett az ismerős arcokon és legnagyobb megdöbbenésére érezte, amit ők. Mintha érzete volna annak az érzelmeivel, akire épp ránézett…
- Jajj, ne! – nyögött nagyot Khetty és visszahanyatlott az ágyra, mire Lia mindenkit kitessékelt a szobából.
Lia egy ideig nézte barátja kínlódását. Nem szóltak egy szót se, hiszen Lia tudta, hogy mire gondol a másik; míg Khetty érezte, hogy mit érez a lány. Jónéhány percig állt a fehér hajú lány az ágy mellett, majd így szólt:
- Megoldod ezt is… Segítek, amiben tudok… Most aludj és pihenj!
Khetty, összeszorított tenyerében egy köteg vörös griff-tollal, álomba merült.
Dátum: 2008.10.31. 19:08:22
Idézet: Byzon - 2008.10.31. 18:50:02
Idézet: Khetty - 2008.10.31. 18:28:13
A Star Wars IV. (Az új remény) című filmben ki volt a Halálcsillag űrbázis parancsnoka?
Boba Fett
Tarkin nagymoff
Mace Windu
Obi-Wan Kenobi

Imádom a Csillagok Háborúját...gyerekkoromban szentül meg voltam győződve róla, hogy belőlem is Jedi-lovag lesz egyszer... De azért ez elég spec kérdés...


Hüpp, hüpp, ez az én szegény pici kérdésem... És eddig 65%-ban jól válaszoltak rá... Bocsánat!
És köszi a kiállást mellettem Hydro! Jövök eggyel!

Jó játékot!


Tudtam, hogy ezzel a spec-javaslattal belenyúlok valamibe!!
De ha jobban áll, mint én egy-két kérdésem akkor nehogy töröljétek!! Ez annak a jele, hogy mégsem igényel speciális tudást l!!! :D:D
Dátum: 2008.10.31. 18:28:13
A Star Wars IV. (Az új remény) című filmben ki volt a Halálcsillag űrbázis parancsnoka?
Boba Fett
Tarkin nagymoff
Mace Windu
Obi-Wan Kenobi

Imádom a Csillagok Háborúját...gyerekkoromban szentül meg voltam győződve róla, hogy belőlem is Jedi-lovag lesz egyszer... De azért ez elég spec kérdés...
-------------------------

mikor volt a " Thermopülai csata " ?
I.sz. 675
I.e. 365
I.e. 480
I.sz. 792

Mikor; nem kell idézőjelbe tenni
---------------------

Milyen értékelést érdemel a kvízkérdésed, ha valamilyen nem túl ismert esemény pontos dátumára kérdezel rá?
Rossz kérdés
Azonnal törölni
Végleges eltiltás a kérdésfeltevéstől
Jó kérdés

Skacok.... neeeemááááááár ilyen kérdéseket....
-------------------------

A régi papír 100-ason merre volt fésülve Ady haja?
naná, hogy balra
Ady kopasz volt
jobbra volt fésülve
semerre, Kossuth Lajos volt a 100-son

Nomármost boldogult Hofi szavait idézve: "...nekem már undorom van... én nem bírom nézni Adyt már az ötszázason se..." - ebből következik, hogy a régi százason tuti nem Ady volt... node, erre ki emlékezne közülünk fejből??? A fiatalabbak azt se tudják, hogy miről van szó...
Dátum: 2008.10.31. 13:50:48
Idézet: cirip - 2008.10.31. 13:16:04
Folyóparton élő hobbit népcsoport tagja volt


Jaaaaaaaaaaaaaaa... most már mindent értek! Köszi a türelmes kiokosítást!
Dátum: 2008.10.31. 13:11:47
Idézet: Byzon - 2008.10.31. 12:12:01
Eredetileg egy hobbit volt, aki gonosz útra tért az Egy Gyűrű miatt, ami kicsit megváltoztatta fizikailag is, így lett belőle Gollam. De eredetileg hobbit volt.


Azt tudom, hogy a Gyűrű miatt vált Gollamá, de nem valami folyóparton élő "népcsoport" tagja volt?
Igazából csak azért értetlenkedem, mert ez esetben ugye 2 helyes válasz is van a kérdésre
Dátum: 2008.10.31. 12:10:09
Idézet: Csirguz - 2008.10.31. 12:03:29
Ki nem volt hobbit az alábbiak közül?
Frodó
Szméagul
Arwen
Pippin

Szméagolnak írják.


Nem vagyok nagy spíler Gyűrűk Urából, de eddig azt hittem, hogy Szméagol csak a hobbitokhoz hasonló... tehát nem hobbit....
Dátum: 2008.10.31. 11:35:39
Négy lába van, szék, de nem asztal?


Szék
Asztal
Hintaló

Ez most beugratós kérdés, vagy elmés fejtörő, vagy csak szimplán hülyének néznek már megint? ... és a szék a helyes válasz....
Dátum: 2008.10.31. 11:00:21
Melyik karakter nem Vulkáni?

Data
Tuvok
T'pol
Mr. Spock

Értem én, hogy Startreck és nagyon nagy kultsorozat, de őszintén bevallom: mittomén...
Dátum: 2008.10.31. 10:57:30
Idézet: cirip - 2008.10.31. 10:21:22
Drizzt Do'Urden egy renegát sötét elf Forgotten Realms (egy D and D világ) világáról.
Két szablyával harcol, a barátja Guenhwyvar, egy mágikus szoborból előidézhető hatalmas párduc. Apja Zaknafein.
Azt hiszem ezek a kérdések szerepeltek eddig róla
Mindenesetre R. A. Salvatore könyveinek egyik főszereplője.


Óóóó, köszi!!! Róla egyszer olvastam!!
Bár a kérdésekre akkor se tudnék válaszolni Illetve mostmár igen!
Dátum: 2008.10.31. 10:01:59
Első körben ennyi...

Ki írta a szózatot?

Petőfi Sándor
Vörösmarty Mihály
Arany János
Kölcsey Ferenc

Szózat;
-----------------------------

Milyen fegyverekkel harcol Drizzt Do'Urden?

kétkezes kard
tőrök
két szablya
lándzsa

Ki???
Idézet: Miklós - 2008.10.28. 16:31:42
magyar sorozatok, szerintem a Stohl András féle Tűzvonalban, ami az M1-en ment, egész jó volt, láttam minden részét.


Az "alacsonyvagyokdenagyonjóképű" főszereplővel készült sorozatot én is néztem... nekem tetszett! Bár körülöttem mindenki fintorgott, hogy milyen nagy hülyeség és hogy magyar sorozat... Pedig hétről hétre nézni izgalmas volt, és mindig volt benne egy kis csavar, amire nem számítottam... mondjuk én nem nézem a 24-et, úgyhogy nincs is összehasonlítási alapom
Hozzáteszem a fintorgó emberek rendszeres nézői a Barátok közt vagy a Jóban-rosszban c. "nagyszerű" alkotásoknak...
Dátum: 2008.10.30. 13:46:09
Melyik az első alien film?

Nyolcadik utas a halál
Végső megoldás: halál
A bolygó neve: halál
Feltámad a halál

Az alient nem nagy A-val kell írni ez esetben?
-----------------------

Melyik NEM "mélységlakó"?

Gnoll
Duergar, azaz Sötét Törpe
Drow, azaz Sötét Elf
Illithid

Tényleg, melyik?

---------------------

Ki volt a gyáva lovag a Gyalog Galopp című filmben?

Sir Lancelot
Sir Galahad
Sir Bedevere
Sir Robin

Tudom ezzel sokat veszítek népszerűségemből (amely talán eddig sem hágott az egekbe), de én utálom ezt a filmet! Egyszer végigkínlódtam, az alap-poénokat ismerem (töketlen fecske és a boszorkány esete a kacsával)... de hogy melyik volt a gyáva lovag???? Mitttomééén...
Ettől függetlenül nem kell törölni! Csak leírtam...
Dátum: 2008.10.30. 12:18:00
Idézet: cirip - 2008.10.30. 11:47:12
Idézet: Khetty - 2008.10.30. 11:32:06

+ Ne nézze már olyan hülyének az itt játszókat, hogy megkérdezi, hogy milyen színű a fehér ló...

Maximum úgy lenne értelmes kérdés, hogy milyen színű a szürke ló->fehér
merthogy elvben nincs fehér színű ló, legalábbis lószakilag
Idézet: Khetty - 2008.10.30. 11:32:06
Hát ez a Kenny kabátja kérdés felcsigázott! Meg is nézem, ha hazaértem! Lehet, hogy változtatnom kell a tv-ém színbeállításán?
és a monitorodon is?
képek: http://images.google.hu/images?q=kenny&hl=hu&rlz=1C1CHMC_huHU291&um=1&ie=UTF- 8&sa=X&oi=images&ct=title


Bevallom se lószakilag se sehogy nem értek a lovak színéhez!

Kenny-t megnéztem! Tényleg narancssárga... Miért emlékeztem pirosra, nem tudom...
Dátum: 2008.10.30. 11:32:06
Idézet: Ermytage - 2008.10.30. 11:17:22
Hány helyes válasz után tehetsz fel kérdést?
Eddig úgy tudtam 30 helyes válasz után tehetek fel kvízkérdést... Jah! és a helyes válasz a kérdező szerint a 100!!
Igen tegnap ota ez a helyes valasz
-------------------------------------------------------
Milyen szinű volt 8.Henrik fehér lovának a szine?
Tudod azon leptet a versben


Tegnap nem nagyon voltam netközelben, de legalább innen megtudtam a változtatást

-----------------
Másik kérdés:
Tehát akkor a bővebben kifejtve a gondom-bajom:
Ha a Arany János nagyszerű versére gondolt az illető: akkor ott Edward király van, akinek ráadásul fakó a lova!
Ha meg VIII. Henrikre gondol a kérdező, akkor használjon már római számokat!
Gondolom nem az illető 8. osztályos Henrik nevű osztálytársára vonatkozik a kérdés...
+ Ne nézze már olyan hülyének az itt játszókat, hogy megkérdezi, hogy milyen színű a fehér ló...

------------------------

Hát ez a Kenny kabátja kérdés felcsigázott! Meg is nézem, ha hazaértem! Lehet, hogy változtatnom kell a tv-ém színbeállításán?
Dátum: 2008.10.30. 11:12:41
Hány helyes válasz után tehetsz fel kérdést?

50
20
10
100

Eddig úgy tudtam 30 helyes válasz után tehetek fel kvízkérdést... de sose számoltam... meg mintha már szerepelt volna pár változata ennek a kérdésnek...
Jah! és a helyes válasz a kérdező szerint a 100!!
------------------------------

A South Park nevű rajzfilmben hogy hívják azt a karaktert aki mindig narancssárga dzsekit hord és szinte minden rész végén meghal?

Stan
Kyle
Cartman
Kenny

Én tudom, mert többé-kevésbé nézem a sorozatot... de mi van, ha valaki nem nézi? + Kenny-nek nem piros a kabátja?
-----------------------------

Hány évad készült a Stargate - Csillagkapu (CSK1) sorozatból?

10
12
11
9

Ez még mindig bent van

-----------------------------

mi az aranymálinkó

ékszer
rovar
növény
madár

Nagy kezdőbetű, kérdőjel?

------------------------------

Milyen szinű volt 8.Henrik fehér lovának a szine?

Fehér
Fekete
Barna
Nem volt lova

Dátum: 2008.10.30. 11:07:05
Idézet: Necronis - 2008.10.30. 03:05:02
A lebonyolításból adódóan előfordulhat, hogy azonos hordába tartozó végzeturak kerülnek összesorsolásra, és így harcolnak egymás ellen. Igaz ez?


Szerintem nem csak egy hordába tartozók, hanem akár egy szövetségen belüliek is összekerülhetnek egymással szemben! És ezek a csaták végképp izgalmasak lennének...
Dátum: 2008.10.30. 10:07:27
Ki Magyarország köztársasági elnöke?

Mádl Ferenc
Göncz Árpád
Solyóm László
Szili Katalin

Mikor? Meddig?
--------------------------

Mikor ünneplik a keresztények Jézus születését?

karácsony
pünkösd
szilveszter
husvét

Az ünnepek nagybetűvel; Húsvét

----------------------------

Sebők Vili melyik csapatban játszik most?

Lúzer FC
ZTE
DVTK
Dinamo Kijev

Ki???
---------------------

Egyelőre ennyi...
Dátum: 2008.10.29. 11:19:07
Idézet: andrej - 2008.10.29. 10:32:01

Mi a "The Rock" néven ismert egykori pankrátor, ma filmszínés valódi neve?
John Matthews
Aaron Spillner
Steven Hopkins
Dwayne Johnson


Szerintem ez nem nehéz kérdés! Ha láttad a Múmia 2 vagy a Skorpiókirály c. filmeket tudod is kiről van szó... plusz valamelyik nap volt egy filmje valamelyik kereskedelmi csatornán... nagyon szép, csillogó és vakítóan fehér 44 fogú mosolya van
Dátum: 2008.10.29. 11:14:34
Mikor volt a Schwechati csata?

1818 Március 15-én
1848. Október 30-án
1867. Február 3-án
1849. Január 12-én

Dátumok: évszám után pont, szóköz, kisbetűvel hónapok (hacsak nem angol az illető )
----------------------------

Hány éves most jázus krisztus?

1200
2000
2008
10001

Hörrrrr!!! Ez volt az a kérdés, aminek elolvasása erős ingereket keltett bennem arra vonatkozóan, hogy felpofozzam a kérdés feltevőjét!!!!!!!!!!!!!!
A problémáim (ha valakiben kérdés lenne háborgásom oka): Jézus; Krisztus; és egyébként is "Hány éves lenne...?" mert bár a Mennyben tovább él, de itt a földön meghalt már!!!!!

---------------------------

A Gothic II-ben milyen képesség kell ahhoz hogy egy jobb fegyvert használhass?

Erő
Mágia
Nem kell semmi
Ügyesség

Érdektelen tudás; ahhoz, hogy
---------------------------

Hány darab viselt tárgyad lehet maximum?

2
6
4
8

"Hány tárgyat viselhetsz maximum?"; + ját már valaki a 243. szinten (a fejlesztőkön kívül)? Mert ha nem, akkor honnan tudja az illető, hogy nem lesz több lehetőség... mondjuk csizma, vagy lábszárvédő, csuklóvédő, sisak a későbbiekben????