Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Khetty

Dátum: 2008.11.02. 23:23:35
Kérem, Uram türelmed és bölcsességed az alábbiakhoz!

-----------------
Ki jelenleg (2008.10.28.) a szövetségek közül az éllovas?
Elit Horda
Azúr Légió
Világépítők
Lidérc portyázók

Mivel én vagyok a kis manó, aki a lista tetején lógatja a lábát naphosszat, hogy figyelje, hogy a végzeturak, hogy s mint harcolnak, ezért pontosan tudom, hogy 5 nappal ezelőtt ki állt a lista élén! Bárki akarja tudni, kérdezzen engem! Memorizáltam a Végzetúr összes csatáját, kapitulációját!

------------------

Nagyatád melyik megyében található?
Csongrád
Somogy
Jász-Nagykun-Szolnok
Pest

És ismét csak műveletlen vagyok, mert gugli nélkül csak tippelni tudok! Affene! Jól tippeltem!!

----------------

Az Élet, a Mindenség, meg Minden?
48
Pí négyzet
Nincs igazi válasz
Milyen kérdés ez?

Alapműveletlen vagyok! Mindig az utikalauz nélkül indultam stoppolni! Azóta persze tudom, hogy a legfontosabb dolog a törölköző, és hogy a mindenség lényege a 48! Tudom, keserű élettapasztalat árán jutottam e tudás birtokába, pedig ha nálam lett volna a kalauz, csak fellapozom és kész! Így sajnos kétszer le is csuktak, mert nem tudtam 234. alkalommal is válaszolni ezekre a kérdésekre...

--------------------

Mikor volt a Waterlooi csata ?
1815. június 18
1815. június 11
1815. június 12
1815. június 17

Tisztán emlékszem, ahogy a köd felszállt a harcmezőről... ott álltunk mindannyian szuronypuskákkal rohamra készen! A barátomat mellőlem lőtte ki egy ágyúgolyó, én is megsérültem. 4 napig kómában feküdtem, így már nem emlékszem pontosan, hogy 11-e, 12-e, 17-e vagy 18-a volt ez azon a napon! De szerda volt! Az biztos, hogy szerdai napra esett a csata!!
Dátum: 2008.11.02. 23:01:01
A Lélek Fogadója körül fáklyák lobogtak. Harci fáklyák, amelyek elnyomták a lilás homályt, amely eddig a Fogadó sajátja volt…
Khetty szomorúan nézte az ablakból a gyülekezést… Tudta, mint ahogy Napkapu mindegyik lakója tudta, hogy nem nyerhetnek velük szemben. Nem csak azért, mert gyengébbek voltak a támadóknál, hiszen jónéhány erős varázsló élt köztük, hanem azért is, mert nem volt indok a háborúra.
Mióta Mordraneth szomorú tekintettel átadta a hadüzenetet, Khetty csak azon gondolkozott, hogyan is lehetne ezt visszacsinálni, de nyilvánvaló volt, hogy a gyémántok jelvényét viselő büszke harcosok nem fogják feladni.
Camelus még próbált stratégiát gyártani a védelemre, ám végül Khetty szava döntött:
- Nem akarok több háborút! Velük pedig különösen nem akarok háborúzni! Ezidő alatt is tucatnyi sebet szereztünk, mert nem ütöttünk vissza…
- Indulnak! – kiálltotta hirtelen Csirguz.
- Legyen hát! – bólintott megadóan Camelus, bár a legerősebb harcos volt, aki egymaga kiállt a legtöbb harcos ellen, mégis elfogadta a többiek döntését.
Szomorúan néztek Khettyre és Csirguzra, a nő végül nagyot sóhajtott; amint látta a fáklyák kígyózó sorát az ösvényen a torony felé közeledni, büszkén kihúzta magát és elhagyta a könyvtárszobát.
Mire az első támadók a toronyhoz értek Khetty a díszes kapu előtt lebegett mélylila köpenyében:
- Te lennél a védelem? – kérdezte gúnyosan egy fekete csuklyát viselő alak. Teste körül folyton kisebb ciklon örvénylett.
- Nem – rázta meg a fejét a varászlónő. – Napkapu nem harcol veletek! – hangja tisztán zengett végig a lehullatott lombú fák között.
- Megadjátok magatokat? – kérdezte hitetlenkedve az előbbi alak.
- Sztavroginnal vagy Mordraneth-tel tárgyalok erről! – a nő hangja kemény volt és ellentmondást nem tűrő.
A fáklyák kissé imbolyogni kezdtek erre-arra, mintha keresnék a két említett társukat.
- Mindjárt jönnek! – felelte a fekete csuklyás pökkhendien.
A sötétben nem láthatták a varázslónő mosolyát.
A két vezető fáradtan lépett elő a tömegből. Úgy tűnt, szinte a Fogadóból rángatták fel őket a toronyig.
- Gyertek be! – tárta ki Khetty a karját invitálóan, mire kinyílt a kapu.
- Azt már nem! – hörrent a feket köpenyes, de senki sem törődött vele.
Khetty a könyvtárszobába vezette a két vendéget, akik láthatóan nagy kínban vergődtek.
- Sajnáljuk, hogy így történt! – tárta szét a kezét Mordraneth.
- A törékeny béke hamar helyreállt közöttünk. Ezentúl óvni fogjuk ezt, akár saját állatainkat. Ha felbontani kívánja valamely végzeturunk, nem engedjük. Ha mégis sikerül végigszavaztatni, a béke felbontása után azonnal beindítjuk a békekötési ajánlatot! – hajtott fejet Sztavrogin is.
- Köszönjük, hogy a köztünk fennálló barátságot, ti is épp annyira tisztelitek, mint mi! – fogadta el a béke jeleként átadott díszes gyöngysort Csirguz.
- És most vigyétek el, ami titeket illet! – Khetty kilépett a szobából és lefelé indult a lépcsőn.
Meg sem állt a Lélekkút alacsony kávájáig. Összeszorított állkapoccsal nézte, ahogy a két végzetúr magához veszi a győztes jussát, majd kivezette őket a toronyból.
Mikor kinyílt a kapu és megjelentek a vezetők, körülölelve a zöldes légkörrel örömujjongásban törtek ki a fáklyákkal érkező támadók. Néhány régebbi Fogadó-építő azonban félrehúzódott az árnyékos bokrok és fák közé és ugyanazzal a kínnal, mint ünnepelt társaik, elhagyták a torony környékét.
Dátum: 2008.11.02. 22:26:49
Idézet: Byzon - 2008.11.02. 22:17:38
Mennyi 5+5+5+5+5 osztva 5-tel ?
5
10
1
2

Óh Uram! Köszönöm neked, hogy megáldottál jó látással, így alig 2 perce ugráltak szemem előtt helyes lidércfények, mire megszámláltam minden számjegyet. Köszönöm, hogy lehetővé tetted, hogy járjak óvodába, és így tudjam a helyes választ. Köszönöm Uram neked, hogy eme kérdés feltevője, kit fényed vezéreljen útján, tök hülyének néz. És köszönöm, hogy megáldottál önuralommal, hogy üvöltésemmel ne verjem fel az itthon alvókat. Kérlek uram add át eme kérdés megfogalmazójának jókívánságaimat, lehetőleg minden alkalommal ha aludni szeretne. Ámen.


A ministráns imájára egyszerre zengett feleletet a templomi kórus: "Úgy legyen, Amen!"
Dátum: 2008.11.02. 21:40:19
Mi a neve pest 13. kerületének?
ferencváros
újpest
buda
angyalföld

Óhhh, Uram! Esti imáimba foglalom a kérdés íróját! Kérlek áldd meg bölcsességgel, éleslátással és helyesírással! Kérlek légy vele nehéz és rögös útján, míg eljut a megvilágosodás forrásáig! Amen

És az Úr angyala halkan megsúgá mindenkinek, ki nem éli napjait a legfőbb városban, hogy Újpest a helyes válasz...
Dátum: 2008.11.02. 20:06:18
Amerikai fociban nincs (pedig az európai rögbiben van):
Csere
Kapu
Időkérés
Oldalbedobás

Nő lévén szinte minden nap játszom amerikai focit... ha pedig nincs időm rá, akkor elrepülök Londonba, hogy a pubok hangulatában nézzem az európai rögbi meccseit!
Dátum: 2008.11.02. 18:46:40
Köszönöm az esti szórakozást!! Könnyesre röhögtem magam!!
Dátum: 2008.11.02. 15:37:15
Idézet: Byzon - 2008.11.02. 14:23:03
Oké, Khetty, mások vagyunk, más az izlésünk. Én is csak viccelődve írtam, bár én őszintén felvállalom, hogy szeretem azt a humort amit Hajós és társai képviselnek, de abszolút nem az alapműveltség része, ez tény. A kérdés pedig, ahogy írtam is, túl speciális, igazad van. (Kéz feltart, nem vitázni akartam, nyertél).


Távol álljon tőlem, hogy megadásra késztesselek! Az mégtávolabb, hogy támadjalak!
Csak leírtam, hogy mit gondolok a témáról...
Dátum: 2008.11.02. 14:17:26
Idézet: Byzon - 2008.11.02. 14:09:04
Idézet: Khetty - 2008.11.02. 14:07:03

Ki ragasztotta rá Bajor Imrére,a "kicsi huszár" elnevezést?
Jáksó László
Hernádi Judit
Gálvölgyi János
Havas Henrik

öööööööö, tényleg ki is??? azt se tudtam, hogy így hívják... persze már tudom a választ, csak hát mégis...


Ez azért van mert nem nézel (néztél) Heti Hetest! Öreg hiba. Amúgy Havas tanár úr emlékeim szerint... De hogy túl speciális, az igen valószínűnek tűnik...


Hát igen... műveletlenségi szintem bizonyára ennek tudható be... bár mielőtt bárkinek is az érzelmeibe beletaposnék: miért is baj, hogy nem nézem? kb. a 3. mondatnál idegesítenek fel a hülyeségeikkel... :S így inkább megkímélem magam ettől az élménytől
Dátum: 2008.11.02. 14:07:03
Milyen fajtájú kutya Cujo Stephen King regényében?
orosz agár
kaukázusi juhász
bernáthegyi
bitbull terrier

szerintem túl spec... bár bizonyára kiguglizható és végiggondolva kisakkozható...

----------------

Ki ragasztotta rá Bajor Imrére,a "kicsi huszár" elnevezést?
Jáksó László
Hernádi Judit
Gálvölgyi János
Havas Henrik

öööööööö, tényleg ki is??? azt se tudtam, hogy így hívják... persze már tudom a választ, csak hát mégis...

---------------
Dátum: 2008.11.02. 13:55:01
Milyen állat frak?
Macska
Pocok
Kutya
Egér

ehhh... Frakk, az a kutya!
Dátum: 2008.11.02. 12:26:26
Hányszor veri vissza Luda Matyi kendnek?
1
Egyszer sem mert nem bosszúálló típus
3
2

A kérdés nagggyon jóóó! Csak helyesírási hibás...
Dátum: 2008.11.02. 11:25:48
Ki nyerte a 2008-ban megrendezett Európa Bajnokságot?
Anglia
Spanyolország
Németország
Oroszország

Nem tudom, hogy ez újra feltett kérdés, vagy még mindig benne van?
törlést... szikét javaslok...
Dátum: 2008.11.02. 11:09:54
Khetty fázósan ült ki konyha előtti kis padra… hideg őszi reggel volt… éppcsak napfelkelte után… az erdő milliónyi színnel hálálta meg a gondoskodást… azt, ahogy sokak összefogása megpróbálta újjáéleszteni az Ellenség kiűzése utáni sivár világot.
Khetty maga köré csavata a pokrócát és teájával együtt nézte a szomszédos sziren álló romot, amely így, hogy az őszi lombok lehullottak még kísértetiesebb ellenpólusa volt Napkapu fehéren magasba törő márványtornyának.
~ Oda is el kell mennem! – nyugtázta magában a nő.
Az elmúlt napok eseményei olyan mértékben követték egymást, hogy szinte felfogni is alig lehetett.
Lia rátalált az erdőben egy szerencsétlen mágusra, Dankára, aki valahogy túlélt egy vortex-szel való találkozást és behozta az ifjút a toronyba. Lassan megteltek az első szint hálófülkéi, amiket még az első napokban tettek lakhatóvá, neki kellett látni a második szint takarításának és rendbehozatalának.
Aztán ott volt a dicstelen háború a rubintokkal. Az ostrom emlékére még most is összeszorult a gyomra. Mennyi hiábavaló áldozat egy ostoba félreértés miatt!
Az ostrom megkezdésére éppcsak lábra tudott állni… Érezte a halál boldog megváltását, de Trifferlin tekintete… a griff fájdalma ráébresztette, hogy ennek ideje még nem jött el… Még dolga van az életben, nem adhatja fel ilyen könnyen, mert belefáradt már az öröklétbe… A tetoválása felizzott, úgy ahogy már régen nem… Nem közelgett veszély vagy támadás… a lábán lévő griffek inkább nyújtóztak egyet, mintha mély álomból ébredtek volna… Szeretettel simított végig az összefűzött vörös tollakból készített nyakláncon.
És itt volt Mortazor előző esti jelentése. A Lélek Barlangjába néhány nappal korábban tértek vissza régi szomszédaik. Örömmel üdvözölték egymást a rég nem látottak, mintha barátok tértek volna vissza egy hosszú útról… A helyrehozatalban sok új tag is részt vett, akikkel korábban a toronylakók nem találkoztak, de ez nem számított, egységes szimpátiával segítettek, ahol tudtak.
Mortazor jelentése azonban sehogy nem illett bele ebbe a viszonyba… bizonyára valamit félrehallott! rázta meg a fejét Khetty és belekortyolt az italba.
Hirtelen égtelen robaj rázta meg a tornyot! Mintha villám csapott volna le…
Khetty felugrott, bögréje a kövekre esett, ahol darabokra tört. A sárga ital gyorsan eltűnt a kövek között. Futva megkerülte a tornyot, hogy a díszes bejárat elé érjen… ahol egy ifjú varázsló nyöszörgő teste vonaglott a porban…
Khetty azonnal a fiúhoz rohant, akinek fájdalmas vonaglásában is csak egy dolog lobogott a tekintetében: a gyűlöletet. A nő kissé hátrahőkölt ettől… megtanulta már régen… nem segíthet annak, aki nem engedi… Mégis a mellkasát szinte égette a gyűlölet, amelyet érzett, amelyet új szívén keresztül pontosan látott… Mindenképpen beszélnie kell Peps-szel, hogy ezt a különös képességét szüntesse meg!
A fiú kínkeservvel az erőd széle felé mászott, hogy mielőbb eltűnjön, mikor díszes nagykapu kivágódott, harcias lángban lobogó tekintetű mágusok tömörültek a bejáratnál.
- Mi történt? – kérdezte Camelus.
Khetty azonban nem tudott válaszolni. Csak most vette észre a torony falára pingált feliratot, amelyben ékes szavakkal ócsárolták a torony lakóit. A nő összeráncolt szemöldökkel nézett a bokrok felé kúszó alak után, majd vissza a torony falára… végül kissé félve, felnézett az égre.
Lia azonnal indult volna a fiú után, de Khetty megállította:
- Hagyd! Megérdemelte, amit kapott!
Szavaira a toronylakók kisereglettek a díszes kapu elé és elolvasták a feliratot.
- Mit csináltál vele? – kérdezte Peps kissé aggodalmas hangon.
- Én? Semmit – vont vállat Khetty.
- De honnan jött a villám? – nézett körbe ekkor Danka is.
- Az égből? – Khetty arcán bizonytalan kérdés ült. Ő maga nem ismerte jól Ghalla világát, isteneit, hitét… személy szerint nem is hitt, ezekben az istenekben.
- Fairlight! – ragyogott fel Gill arca az örömtől.
- Ha te mondod… - vont vállat a nő.
- Tüntessük el ezt a mázolmányt! – dörmögte Mortazor, majd a toronyba indult, hogy megfelelő eszközt keressen ehhez.
- Várj! – szólt utána Danka. – Nézd!
A fehér torony faláról apró homokszemek peregtek le, amellyel együtt lassan a földre hullott a mázolmány festéke is, hogy aztán ismét fehér fényességgel nézzenek egy új nap elé.
- Akkor készüljünk a háborúra! – sóhajtotta nagyot Mortazor és fájdalmas tekintettel nézett a Fogadó irányába, majd belépett a kapun.
Dátum: 2008.11.02. 10:15:20
Idézet: Byzon - 2008.11.02. 10:08:56
Salem Fantasylia!

Elsőre nem igazán értem miért. A Barcelona még oké, mert az már akár a következő szezonban változhat, de a megyék számával mi a gond?


Szerintem a gond Ki; Barcelona és Magyarország... csupán a nagybetűk hiánya lehet a hiba...
Dátum: 2008.11.02. 10:13:55
Kitől származik az idézete " Félek a görögöktől még ha ajándékothoznak is.! " ?
Marcus Tullius Cicero római politikus, írótól.
Quintus Horatius Flaccus római költőtől.
Publius Ovidius Naso,római költőtől.
a Vergiliusként ismert római költőtől.

Helyesírási hibák tömkelege a kérdésben....
--------------------

mennyi 10 a 0 dik hatványon
1
10
-10
100

Mennyi; kérdőjel...

---------------

Melyik együttes dolgozza fel magyar együttesek dalait külfüldi számok zenei alapjára?
Zorall
Boogie Mamma
Junkies
Rózsaszín Pitbull

először is zenéi; másodszor... mivaaan? Tudatlanságomban az utolsóra tippeltem, mert a már a zenekar neve (ha tényleg létezik ilyen), megérdemli a kérdést... de kb. 4-szer olvastam el, hogy mit is akar az illető, mire rájöttem...
-------------------

Kitől származik a gondolat: "Carpe Diem" ("Élj a mának")
Jannus Pannonius
Caesar
Descartes
Horatius

kérdőjel?

-------------
Dátum: 2008.11.01. 22:54:35
Melyik faj nem volt játszható a Túlélők Földjén?
Troll
Mutáns
Árnymanó
Ork

törölni
--------------

Melyik állitás igaz a pokerre?
full veri a színsort
szett gyengébb a fullnál
sor üti a színt
poker a legerösebb

törölni

-----------------
Dátum: 2008.11.01. 21:00:47
Ma fáradt vagyok és kegyetlen:

Hogy hívják a barbárt akit Drizzt do'Urden taníott harcolni?
Bruenor
Catti-Brie
Regis
Wulfgar

Törölni
Dátum: 2008.10.31. 22:40:29
Idézet: Csirguz - 2008.10.31. 22:09:11
Idézet: Khetty - 2008.10.31. 20:09:27


Melyik szövetség kapitulált a játékban legelőször?
Hope in Dark
Kubla Kánság
Káosz és Vér
Rubin Klán

Honnan a bús bánatból tudjam?????


A világ-eseményekben meg lehet nézni. Hope in Dark. Először nekem is sántított, de nem tudtam belekötni...


Értem én... de haddnemáááár...
Dátum: 2008.10.31. 20:09:27
Hol gyártják a Mozart golyókat?
Klagenfurt
Bécs
Salzburg
Wien

Legalább talált volna ki még egy várost negyediknek!!!
------------

Melyik szövetség kapitulált a játékban legelőször?
Hope in Dark
Kubla Kánság
Káosz és Vér
Rubin Klán

Honnan a bús bánatból tudjam?????
Dátum: 2008.10.31. 19:54:33
Idézet: Old death - 2008.10.31. 18:21:57
Hogy lehet a beteg harcos állatot meggyógyítani?


Erre sajnos csak egy bonyolult eljárással van módod:
1.) Jobb felső sarok, kis sötétlila mező... neve: Gyorskereső...
2.) Begépelni: gyógyítás...
3.) olvasni