Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Khetty

Dátum: 2008.11.17. 10:55:09
Mi az? Három betű és kék.
zöld
fehér
sárga
kék

Ez volt az a kérdés, amire válaszul nem csak a kérdés íróját, de a jóváhagyót is eltiltanám!
Dátum: 2008.11.16. 19:59:21
És akkor ma ismét vadászni mentem... de minek? Hydro és Szörny majd biztos megmondja
-----------------------
Az alábbi városok közül melyik van leg keletebbre?
Győr
Cegléd
Mezőtúr
Nagyatád

legkeletebbre
------------------------
A kérdés, mi a hobbit?
Porcoshal.
Cápaféle.
Csontos hal.
A "megye" lakója.

Mielőtt legutoljára elszaladtam volna a kozmetikushoz, hogy legyantázza a szőrt a lábomról, no azelőtt hobbitnak is beillettem volna... viszont a Megyében, ahol lakom nem tette ezt szóvá senki, mivel itt mindenki így néz ki...
Gondjaim: minek a kérdésbe vessző; a Megyét nem nagybetűvel írják; minek pont a válaszok végére?
-------------------------
Nagy nap a mai,.... Melyik a helyes válasz?
találtál egy kiégett őskövet!
bekerültél a top 500 ba!
5. szintre léptél!
teljesítettél egy küldetést!

Huhhhh... micsoda kérdés... bevallom ilyenkor kicsit irigykedem... nekem el kell gondolkoznom egy-egy újabb kérdés feltevésekor, hogy jó legyen a megfogalmazása, hogy próbáljak frappáns válaszokat adni, hogy érdekes is legyen és főleg megválaszolható, akár annak is, aki most kezdett játszani...
---------------------------
Honnan származik a Saab, és a Volvo?
Svédország
Németország
USA
Franciaország

és elé nem kell vessző
-----------------------
Ha egy versenyen veszel részt és lehagyod az utolsót, akkor hányadiknak végzel?
Ez lehetetlen eset
Ezekből az adatokból nemlehet meghatározni
Utolsó előttinek
Utolsónak

Namármost... én úgy gondoltam, hogy az utolsót csak egy esetben tudom lehagyni... ha olyan gyors vagyok, hogy az élen futva másodszor is megelőzöm az utolsót... ilyen válasz viszont nincs... ellenben a kérdező szerint ez a szituáció elő sem fordulhat... hümmmmm....
Dátum: 2008.11.16. 15:45:50
Az alábbiak közül, melyík a legmélyebb tengerárok a Földön?

Peru-árok
Japán-árok
Puerto Rico-árok
Filippinó-árok


melyik; nem kell vessző a kérdésbe
Dátum: 2008.11.15. 17:18:53
Idézet: Hydro Globus - 2008.11.15. 17:11:36
Esetleg: Melyik a valaha épített leggyorsabb utasszállító repülőgép?


Ez a megfogalmazás tökéletesen kielégítő számomra! Köszönöm!
Dátum: 2008.11.15. 17:18:11
Idézet: Byzon - 2008.11.15. 17:15:03
Idézet: Hydro Globus - 2008.11.15. 17:09:30
Igen, muszáj. Azért vagyok itt.

Nameg akkor többen látják az aláírásom, ami csak jó.


Ne bőszítsd Hydro, ne bőszítsd!
Lassan még privátban sem fog szóba állni az emberekkel.
Ne bőszítsd!


Ennyire azért nem vagyok agresszív...
Dátum: 2008.11.15. 17:17:23
Melyik városban játszódik a "Drót" című bűnügyi sorozat?
Chicago
Detroit
Baltimore
New Jersey

Ezt a sorozatot hol adják? Már megint én vagyok alulművelt?
--------------------

Concorde témával kapcsolatban már mindent elmondtam, amit akartam...
Dátum: 2008.11.15. 17:01:22
Szörny... a kérdés nem a gepárdra vonatkozott, hanem a Concorde -ra... ha pedig gepárdot csak ketrecben lehet majd fellelni egy állatkertben, akkor már nem,nem ő lesz a leggyorsabb... hanem akkor már csak volt!
Pont ugyanúgy, ahogy a dinoszaurusz is csak volt a legnagyobb élőlény a földön! De már nem az!
Dátum: 2008.11.15. 16:34:45
Idézet: Sir Ny - 2008.11.15. 16:26:02
Idézet: Byzon - 2008.11.15. 16:22:19
Szörny! Aranyapám! Hidd már el, hogy ez megint csak a szokott szőrszálhasogatás a részedről! Khettynek igaza van! Ha már kivontak valamit a forgalomból, akkor illene odatenni, hogy volt. Emellett a kérdés bármikor elavulhat, mert ha valami, akkor a technika rohamléptekkel fejlődik. Szóval lehetőleg ne köss már bele mindenbe!
Nem hinném, hogy elavulhat, pont azért vonták ki, mert túl gyors volt.
És ha gepárd már nem él szabadon, akkor már nem ő a leggyorsabb szárazfődi állat, vagy mi?
Te hasogatod a szőrszálakat. Hosszában.


Bocsi Szörny, de azt hiszem Byzon elmondta előttem a lényeget... a Concorde csak volt a leggyorsabb, mivel pillanatnyilag nem repül egy sem belőlük!
Mivel a többi repülő nekem nem mond semmit, ezért lehet, hogy nem pontos, amit most fogok írni, de mikor először elolvastam a kérdést, azon kezdtem gondolkozni, hogy biztos a többi között lesz a válasz és a Concorde a beugrató része a dolognak... mivel ami már nem repül, az már nem lehet a gyorsabb annál, amelyik igen...
Dátum: 2008.11.15. 16:03:32
Idézet: Hydro Globus - 2008.11.15. 15:09:20
Az egér input eszköz: utasításokat adunk vele a gépnek.

A Piszok Alfréd Kapitány Uras kérdés meg talán inkább túlspec...


Hydro! Őszintén... muszáj neked mindent kommentálnod?

Bármilyen meglepő alapvetően tudom, hogy mi az egér, inkább csak arra utaltam, hogy számomra a válaszok kissé nyakatekertek voltak...

Szerintem a Piszkos Fred épp annyira speckó kérdés, mint mondjuk a Gyűrűk Ura vagy a Star Wars bármelyik másik kérdése, amit 70-80%-os aránnyal válaszolnak meg az itt játszók....
Dátum: 2008.11.15. 16:00:40
Melyik sorozat egyik főszereplője Peter Petrelli?
Charmed - Bűbájos boszorkák
Heroes - Hősök
Prison break - A szökés
Supernatural - Odaát

Kínos kérdés, mivel egyik sorozatot sem nézem a felsoroltak közül....
Dátum: 2008.11.15. 14:24:44
Ismét egy hosszabb lista... úgy tűnik sose fogynak el a kifogásaim
----------------
mit vesztett el Fülig Jimmy a Piszkos Fred a kapitány c,regény elején?
meggyöződését
kockás felültőjét
hajóskönyvét
kését

Mit; c. vagy esetleg ki is lehet írni, hogy című
-------------------------------
Mi a septuaginta
Keleti gyógykészítmény
Egy 8. szörny neve a játékban
A tüdő megbetegedése
Bibliafordítás

Kérdőjel hiányzik a kérdés végéről...
----------------------------------
Melyik a világ leggyorsabb utasszállító repülőgépe?
A 320
B 747
Tu 154
Concorde

Mivel a Concorde-ot kivonták 3-4 éve a forgalomból így a kérdés megfogalmazása helytelen...
-----------------------------------
Hogy hívták az aztékok fővárosát?
Citlaltepetl
Tenochtitlán
Chicén Itza
Cuzco

Egészen pontosan nem emlékszem minden részletre, mikor előző életemben azték indián harcosként éltem... de határozottan az rémlik fel, hogy Cuzco volt a fő központi város...
-------------------------------------
Számítástechnikában milyen eszközbe soroljuk az egeret (mouse)
Irányító eszköz
Bemeneti input eszköz
Utasitásokat feldolgozó és továbbító eszköz
Be és kimeneti eszköz

Azon kívül, hogy hiányzik egy kérdőjel a kérdés végéről, a válaszokat sem értem egészen pontosan... Persze ez csak az én hiányos műveltségemből fakad
Dátum: 2008.11.15. 12:21:24
Létezik szerencse a Végzetúrban?

Nem
Mi az a szerencse?
Igen, de semmi haszna nincsen
Igen, sok befolyásoló hatása van

A válaszok kissé bosszantóak, ráadásul a helyes válasz mintha nem tükrözné a valóságot...
Dátum: 2008.11.13. 14:05:10
Ki nyerte az EB-t?

Anglia
Ausztria
Spanyolország
Magyarország

no comment... hjaaah és ezt a rejtélyes EB-t Spanyolország nyerte....
Dátum: 2008.11.13. 13:10:14
Fáradt vagyok, kialvatlan, ezért roppant türelmetlen...
------------------------------
Hány órától Hány óráig lehet élő segítséget kérni?

0-24
9-17
7-19
8-13

Az Isten szerelmére HOL?? A Marson vagy a különleges tudakozónál?
Csak a válaszból vált egyértelművé, hogy a kérdés írója a Végzetúrra gondol...
-----------------------------

Hol nézheted meg hogy kaptál-e üzentet?

Üzenetek
Információk
Karakterlap
Események

Ne tegyünk már fel ennyire értelmi színvonalat lebecsülő kérdéseket, légysziiiiii!
----------------------------

Mi szerbia országjelzése??

YU
UK
SRB
SCG

Szerbia! Még mindig nagybetűvel kell írni az országok nevét...

------------------------------
Ki lett az idei formula 1-es vilngbajnok?

Felipe Massa
David Coulthard
Nick Heifeld
Lewis Hamilton

Úgy rémlik valaki már felvetette korábban is ezt a kérdést...
Hatse légyszi javítsd 2008-ra az "ideit" és világbajnokra az utolsó szót! Köszi!
Dátum: 2008.11.13. 12:01:52
Melyik South Park szereplő hányik ha szerelmes?

Cartman
Kenny
Stan
Ike

hányik???? LOL! Dupla LOL! + hiányzik egy vessző a "ha" előtt...
Dátum: 2008.11.13. 11:49:50
Ghalla háborúkkal sújtott vidékére napfényes reggel köszöntött. Erre a napra felfüggesztettek minden viszályt, háborút és ellenségeskedést, hogy összegyűljenek Gurkash H’ai romjainál. A hajdanvolt aréna ellipszis alakú porondját embermagasságú gaz nőtte be az elhagyatottságban töltött évek alatt, a kőből faragott ülőhelyeket benőtte a moha. A legfelső szintek már rég leomlottak, bizarr csipkézetet adva a hajdani stadionnak.
Mire Napkapu lakói is odaértek, már jópár végzetúr tolongott, hogy feliratkozzon a küzdelemre, vagy csak megnézze harcos társait. Az első Bajnoki Viadal! Ahol összemérhették erejüket, tudásukat, felkészültségüket a felszínre lépett végzeturak! Izgalmas várakozás légköre vonta körbe a romokat, megtöltötte élettel a köveket, hajdanvolt dicsőséges csaták pengeváltásait idézte fel. Mígnem zsúfolásig megtelt az aréna, ekkor néhány piros köpenyt viselő alak indult a méteres gazon keresztül, hogy az aréna közepén kört alkotva halk imával kérjék Ghalla mindegyik istenének áldását.
Az ima mormogására lágy szellő járta át a romokat, majd mintha a föld megremegett volna, hogy aztán egy fényességes tűzcsillag ragyogja be az aréna fölötti eget, amelyet végül egy középről felbuzgó forrás követett.
A négy őselem végül egy vakító fényben egyesült, amelyet senki nem bírt nyitott szemmel elviselni. Mikor a végzeturak kipislogták szemükből a vakságot a piros köpenyes papokat látták meg először, akik még mindig körbeállva mormolták az ősi imát.
A romok kövezete tisztán fénylett, a buja növényzet helyén frissen vágott fű zöldellt. Az aréna közepén, ahol a papok kört alkottak egy faragott bálvány állt, amely magasan tört az ég felé. A bálvány színes faragványain Ghalla összes halottnak hitt istenének jelképével áldást sugárzott a küzdőkre, a küzdőtérre, az aréna területére, a bajnokságra, megteremtve ezzel az egyetlen helyet Ghallán, ahol mindegyik isten tiszteletben tartja a másikat, ezért követőiknek is tiszteletben kell tartaniuk egymást.
A nézők elhelyezkedtek a nézőtéren, a küzdelemre jelentkezők izgatottan álltak sorba.
A papok végül befejezték az imát, majd egyikük előlépve megszólalt. Hangja valami varázslat folytán betöltötte az egész arénát.
- Tisztelettel köszönök mindenkit, aki összegyűlt a Bajnoki Viadalon! Az istenek áldásukat adták ránk! Tiszta küzdelmet kívánok és sok sikert! A viadal szabályai egyszerűek: aki legyőzi a másikat, tovább jut. A vesztes azonnal kiesik!
A néhány mondat hatalmas ovációt, tapsot kapott. A nézők elé felsorakozott végzeturak díszes páncéljain, fegyverein csillogott a nap.
- Az első párok maradjanak a küzdőtéren! – rendelkezett a viadalért felelős pap, mire sokan levonultak a porondról, hogy helyet adjanak az első körben harcolóknak.
A pap intésére egymásnak estek a küzdők, a szurkolók hangos szóval biztatták egy-egy társukat. Néhány végzetúr egyetlen mozdulattal legyőzte ellenfelét, másoknak kicsit tovább tartott térdre kényszeríteni szemben állókat. Összességében azonban az első kör hamar véget ért. A jobb harcosoknak nem volt különösebben sem megerőltető, sem nagy kihívás.
- Hogy állunk? – jelent meg Khetty Lia mellett, aki néhány varázslótanonccal együtt csak nézőként vett részt a viadalon.
- Hát te? Máris kiestél? – lepődött meg Lia.
- Ki – vont vállat Khetty, és beszorította magát varázslótársa és egy rubint klánhoz tartozó harcos közé.
- Nem tűnsz szomorúnak.
- Sírnom kéne? – vonta fel a szemöldökét a nő. – Küzdöttünk, jobb volt, győzött, nem is kis különbséggel… ez van…
Beszélgetésüket a második fordulóra hívó harang hangja szakította félbe. Az aréna füvén ismét felsorakoztak a továbbjutott a harcosok.
- Ott van Mortazor!
- Camelus is bent van még!
- Tsar pont itt van előttünk!
- Pont egy másik varázslóval került össze! – lelkendezett az egyik tanonc.
A mindig halk szavú Tsar zömök alkata inkább harcost sejtetett, mint varázslót. A harang hangjára azonban olyan gyorsan hajította el a villámcsapást, hogy ellenfelének csak arra maradt ideje, hogy ujjai közül egy méregfelhő kezdeményeként egy kis zöld gömb villanjon fel, amely azonban Tsar szakállát éppen csak megpörkölte.
Úgy tűnt, a Dregons nevű mágus ezzel nagyobb haragot váltott ki, mint bárki is sejtette volna. Tsar megragadta Yssuf tőrét és gyorsan lendült előre, hogy kihasználva a villámcsapás okozta bénító hatást egy mély vágással sértse fel ellenfele vállát. A támadás tökéletes kivitelezése után azonnal kitért jobbra, így a lendülő mithril buzogány csak a levegőt hasította, a célba vett felsőtest helyett. Tsar kitérő mozdulatából egy fél fordulat lett, így Dregons hátát támadhatta meg. A varázsló lapockája közé fúródó tőr azonnal térdre kényszerítette Dregonst, így Tsar fölényes győzelemmel jutott tovább.
Mire a középkorú varázsló megsimogatta megpörkölődött szakállát, az arénában folyó többi küzdelem is véget ért. A győzteseknek hangos taps és ováció volt a díjuk! Minden szövetség biztatta továbbjutó saját emberét.
A harmadik körben Tsar ismét az aréna azon részén vívott, ahol társai élvezhettel nézhették csatáját a zafír hordából érkezett Macskanővel. A csinos alakú nő szinte teljes arcát eltakarta a fekete sisak, amit a fejére húzott. Felszerelése már komolyabb, volt, mint az előző küzdőnek. Tsar végigfuttatta tekintetét a csinos alakon, pont elég időre elvonva figyelmét a harangszóról ahhoz, hogy az elröppenő energialövedék elől félrevetődni már nem nagyon tudott. A kis fehér pontok Tsar combján robbantak szét, kissé meggyengítve állóképességét.
Eközben azért ő maga is útjára engedte a villámcsapást, amely hatására a zafir hordás harcos egész testén kéklő fénynyalábok futottak végig. Ez azonban nem akadályozta meg a nőt abban, hogy a lábra kecmergő Tsar vállát felsértse ében rövidkardjával. A férfi kezdte megelégelni ezt, a következő támadásnál félrehajolt a penge útjából, hogy tőrét a nő oldalába mélyessze. Macskanő könnyekkel küzdve hullott térde, megadva ezzel Tsarnak a harmadik győzelmet és továbbjutást.
A nap folyamán az aréna légkörét minden csata után megtisztította egy-egy szellő, magával ragadva a méregfelhők savas hatását és a villámok által okozott égett hús bűzét.
A végzeturak elszántan vetették bele magukat az újabb és újabb küzdelmekbe. Fáradtságukat és szerzett sérüléseiket egy-egy gyógyító hozta helyre minden egyes kör után.
Ahogy fogytak a harcosok az arénában, úgy nőtt a tömeg a nézőtéren. Egy-egy harcos ugyan bosszúsan és dühöngve hagyta el az arénát, hiszen jobbnak érezte magát legyőzőjénél, de a legtöbben egy-egy ingyen mézsör elfogyasztása után társaikhoz, barátaikhoz csatlakozva szurkoltak a még küzdőknek.
Kora délután volt már, mire a hatodik csatára is sor került. Tsar még mindig küzdelemben volt, bár Napkapuból egyre többen ültek át a lelátóra. A barna hajú férfi ismét egy smaragd hordárba tartozó nővel, Gelugpával került össze.
~ Ismét egy ilyen csinos nő! – gondolta Tsar. ~ Kár, hogy el fogom verni őt is…
A küzdelem kezdetét jelző haranggal egyidőben egy-egy villámcsapás repült ki Tsar és Gelugpa ujjai közül. A két villámcsapás fülsértő dönrrenéssel csapódott be mindkét harcos testébe, leterítve mindkettőt a lábáról.
Tsar meglepődve próbálta összeszedni magát a fűből. Ekkora erejű támadást még a harcmezőn se nagyon kapott, bár úgy tűnt a jól felkészült Gelugpa is hasonlóan élte meg az első harci kört.
Nagy nehezen mindketten lábra álltak, és díszes tőreiket marokra ragadva próbálták támadni egymást, de a villámcsapás következtében a támadások túl lassúak voltak, ezért könnyedén elkerülhetőek, mígnem ők maradtak utolsónak a küzdőtéren. Végül a csaták szabályosságát felügyelő egyik piros köpenyes pap vetett véget a levegőt átszelő értelmetlen csapkodásaiknak. Tsar karját emelve a magasba, mivel az ő varázslatát ítélte erősebbnek.
Tsarnak ezek után még arra volt ereje, hogy kitámolyogjon a rá várakozó gyógyítóhoz.
Mire beköszöntött az este eljutottak az utolsó csatákhoz. A lelátón egy szalmaszálnyi hely nem volt. Néhány végzetúr kénytelen volt a leomlott szintek fölött lebegni, ha látni akart valamit. A totemoszlop fölött fényes tűzgömb árasztotta fényét és melegét, míg az aréna hajdanvolt vastag falai mentén kisebb energiagömbök fénye kéklettek.
Az utolsó csatára várakozott mindenki. A legjobbak viadalára, akik az egész napos kimerítő küzdelem után egymásnak maradtak. Ahol már nem csak az erő és felkészültség számított, hanem az is, hogy ki bírja jobban elviselni a feszültséget.
Napkapu tagjai különös izgalommal nézték a küzdőtérre lépő férfit és nőt. A végzeturak hordától független éljenzéssel és tapssal köszöntötték a harcra készülőket.
A csinos nő hosszú haját összefogta hátul, hogy ne zavarja, páncélja szabadon hagyta bal vállát, így látható volt tetoválása is. Fricca is smaragd hordás volt, akárcsak a végső csatára készülő szakállas ellenfele, Tsar.
- Nocsak, nocsak… a halk szavú varázsló!? – nézett elképedve Mortazor a lelátóról.
Bár mindannyian épp annyira meglepettek voltak, mint a szikár mágus, mégis egy emberként szurkoltak társuknak.
A két csatára készülődő varázsló mellett ott áll idomított állatuk is, akik végig kísérték őket egész nap. Tsar mellett Trutyi, egy alaktalan morfinder lebegett, míg Fricca mellett egy mokku harcolt.
A küzdelmet jelző harangra Fricca azonnal kilőtte a villámot, amely elől Tsar igyekezett kitérni, bár a kéklő villanás így is elérte a bal karját és olyannyira megsebezte, hogy pajzsát kénytelen volt a földre dobni, mert nem tudta tovább megtartani.
Eközben Tsar szintén elmormolta a villámcsapás igéjét és minden koncentrációjával a nő felé hajította. Fricca nem tudott kitérni előle, hanyatt esett a mellkasának vetődött villámtól.
Amíg a nő igyekezett talpra állni mokkuja Tsarra vetette magát, éles fogaival néhány sebet okozva, mígnem Tsar egy jól irányzott ütéssel leterítette a kis lényt.
Fricca eközben talpra állt és megpróbált támadást intézni Tsar ellen, aki sajgó bal karja miatt annyira volt képes, hogy elhárította a nő támadásait.
Végül a nő utolsó támadásakor, az eddig csak lebegő morfinder Fricca támadó karjára csavarodott. A maró érzésre, amely Trutyiból áradt, a nő elejtette tőrét, amelyet Tsar azonnal arrébb rúgott, miközben saját fegyverét a nő nyakához szegezte.
Fricca tágra meredt szemmel nézett a férfira, néhány percig eltartott, mire felfogta, hogy mi történt. Lassan térdre ereszkedett.
Napkapu tagjai hangos ovációval és ünnepléssel fogadták ezt! A győztest, akikre büszkék voltak, aki az ő barátjuk volt, aki az ő oldalukon harcolt! Mikor a piros köpenyes pap átnyújtotta fémes-kékes fénybe vont bajnoki medált, amely az egész napos küzdelem fődíja volt, a nézőtéren tolongó végzeturak hangos tapssal fejezték ki elismerésüket, csak úgy, mint mindegyik győztesnek, miközben azon gondolkodta, hogy sosem szeretnének szembe kerülni a győztessel egy-egy portya alkalmával.
Tsar fáradtan elmosolyodott. Barna szemében büszkeség és némi hitetlenség tükröződött. Mikor elindult ő maga sem hitte igazán, hogy nyerhet is. Mikor azonban a nap folyamán azt látta, hogy társai csak gyűlnek a lelátón, azok is, akik nála sokkal erősebbek, kikaptak a saját szintjükön folyó viadalokon, erős elhatározás érlelődött benne, hogy nem hagyja magát és elhozza a medált!
A totemoszlopon felizzott Fairlight sárga jele, majd néhány másodperc után elhalványodott. Tsar elhagyta a porondot, hogy aztán örömködő és gratuláló társai gyűrűjében visszainduljon Napkapuba, ahol kialudhatta magát az egész napi csatározás után.
-------------------------------------------------------------------------------- ---------------------------------
//off: Bocsánat a megkésett és kicsit hosszúra sikerült írásért! Köszönöm, hogy megírhattam! Gratulálunk Tsar!!!!!!! //
Dátum: 2008.11.12. 14:16:12
Mai napi termés... pedig mostanában már olyan csendes nyugalommal nyugtáztam, hogy vége a kiábrándító kérdéseknek.... Node, akkor lássuk is, milyen gondjaim vannak!
-----------------

Melyik vár látható a mgyar ötszáz forintos hátoldalán?

Sárospataki vár
Ónod vára
Füzér vára
Egri vár

magyar; + van más ország is, ahol a törvényes fizetőeszköz a forint? Nem is tudtam... Mert, hogy a dollárból különbség van az amerikai, kanadai, ausztrál dollár között, olyat már láttam... de, hogy a forintot más országban is elfognák... vagy átaludtam néhány évtizedet (évszázadot) az éjjel? És az Euró helyett a forint lett a közös fizetőeszköz az Unióban?

--------------------------
Ki a félisten a görögöknél?(Zeusz fia)?

Poszeidon
Afrodité
Herkules
Héra

Talán a kérdés jobb lenne, hogy az "Alábbiak közül ki félisten?" vagy hogy "Az alábbiak közül ki Zeusz félisten fia?" .... dehogy ennyi kiegészítést ennyi kérdőjellel egy ilyen rövid mondatban... huhhh....

----------------------------
Hány hujra van egy akusztikus (klaszikus) gitárnak?

4
7
6
8

húrja akart az lenni


Egyenlőre ennyi ...
Dátum: 2008.11.11. 21:58:38
Idézet: cirip - 2008.11.11. 21:50:23
mivel a fővárosa tiltott maradt a fovárosa


Nem tudtam, hogy ez a tiltott szavak listáján van.... de miért? Én mondjuk egy ilyen kérdést nem tettem fel, de most, hogy mondod... nem is kaptam ilyet eddig Pedig azért van néhány általános műveltségnek örvendő főváros, ami (szerintem) pont belefér egy ilyen kvíz-játékba....
Node én csak egy játékos vagyok a sok közül...
Dátum: 2008.11.11. 21:46:30
Mi szlovákia fovárosa?
kassa
zsolna
besztercebánya
pozsony

Szeretnék elbeszélgetni a kérdésíró magyar tanárával, szüleivel, idősebb testvéreivel... esetleg magával a kérdés írójával is, ha képes összefüggő mondatban válaszolni arra a kérdésre, hogy hol a bánatban tengette az idejét, amikor a helységnevek, városok, országok, tulajdonnevek nagybetűvel történő írásmódjáról volt szó? (amennyiben azen kérdést még kiskorú játékostársunknak köszönhetjük, eltekintek a dorgálástól... bár jó lenne, ha idővel ő is megtanulná ezeket a dolgokat)
+ fővárosa

A kérdéssel egyébiránt nincs bajom, Hatse légyszi javítsd ki ezeket a hibákat benne! Köszönöm!
Dátum: 2008.11.10. 21:53:09
Melyik ország nem szomszédos Magyarországgal?
Szerbia montenegró
Szlovénia
Ausztria
Svájc

kötőjellel kellene a Montenegró, ráadásul ilyen állam már nem is létezik!
"Szerbia és Montenegró államszövetsége volt, amely 2003. február 4-én alakult, és 2006. május 21-én bomlott fel, amikor Montenegró (Crna Gora) lakossága népszavazás útján a függetlenség mellett döntött"
Ebben a formában két helyes válasz létezik, mert Szerbia sem határos Magyaroszággal...

-----------------------

Melyik megyében található Tatabánya ?
Hajdu-Bihar
Komárom-Esztergom
Nográd
Zala

ékezetek... nem kell szóköz a kérdőjel elé