Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Khetty

Dátum: 2008.11.27. 11:09:58
Idézet: Edef - 2008.11.27. 11:05:53
off:
Ha valaki(k) ennyi regényt, novellát elolvasnak (akár fantazy), hogy a fenében nem tudnak helyesen írni? És nem rakodik le a tudatukba, hogy mikor 'j' vagy 'ly' mikor '-ba' és mikor '-ban'.
Legalább mikor leírja és elolvassa akkor vegye észre, hogy nem úgy néz ki mint a könyvben.
Vagy a fantazy-könyvek tele vannak nyelvtani hibákkal, nyomdahibákal? (Egyet sem olvastam.)


Ha már helyesírás... akkor fantasy...
Dátum: 2008.11.27. 11:09:22
Melyik gyorsétteremlánc jelmondata: "I'm lovin' it!" ?

McDonalds
KFC
Nordsee
Burger King


Picit reklámszagú a kérdés... de majd eldöntitek
Dátum: 2008.11.26. 22:23:26
Ahogy Peps teste egyre halványodva egy vortextölcsérré vált, úgy meredt a nem mindennapi látványra mindenki. Khetty tehetetlenül nézte az átalakulást, amit sehogy sem tudott megakadályozni. Ha minden tudását latba is veti, akkor sem tehetett semmit.
A férfi teste, miután társaira hagyta a tornyot, végleg semmivé foszlott. Most már csak egy kis vortextölcsér kavargott vöröslő fénnyel azon a helyen, ahol néhány pillanattal korábban még Peps görnyedt.
Vortex, amely elől minden élőlény fejvesztve menekül, de amely most békésen kavargott a félkör közepén, majd lassan megindult az ajtón át abba a helyiségbe, amelyből az kiáradó sötét mágia minden jó érzésű végzeturat taszított.
Mintha valami sötét massza burkolta volna a szoba falait, mennyezetét, padlóját, a legerősebb mágiával elrejtve a szoba valódi kinézetét, alakját, méretét, rendeltetését, berendezését.
Semmi más, csak mélybe húzó feketeség.
A szintén feketébe burkolt márványasztalt körülvevő energiaburokban egyre gyakrabban cikáztak a villámok, de kitörtni mégsem tudtak, hiszen ilyenfajta élőlénnyel még nem volt dolguk. A kis agyagemberke hamvait a vortex szele szórta szerteszét a burok elől.
A széltölcsér jó ideig csak egy helyben lebegett, majd vöröslő fénnyel felizzott, amely az egyre gyorsuló övénnyel vált fényesebbé, vakítóbbá, mígnem egy orkán erejével tombolt a négy fal közt. A szoba falairól ekkor leváltak az első darabok, amelyek újabbakat vonzottak magukhoz. Így dagad, hízott a tölcsér körül lebegő fekete örvény, hogy aztán a villámburkolat csúcsán megtelepedjen. A pajzs csúcsáról lassan folyt lefelé a fekete massza.
A varázsanyag hatására a burok mintha szétnyílt volna a csúcsnál. Először csak egy apró ponton adta meg magát az ősi védőburok, majd az egyre táguló nyíláson keresztül a pajzsban elzárt körből is gyűlni kezdett a fekete anyag, mígnem a villámpajzs teljesen eltűnt, megszűnt. Csupán egy vékony kör maradt az immáron fehér márványasztal körül, azon a helyen, ahol a pajzs széle volt.
A kis vortextölcsér ismét nyugodtan kavargott az asztal mellett. A folyosón ácsorgók nem láthatták tőle, hogy azáltal, hogy megnyitotta a pajzsot, az addig bezárt mágia kiszabadult, hatása elillant és a csodaszép női test percről percre hamvadt porrá.
Ők csak annyit láttak, hogy a vortex megáll az asztal mellett, jónéhány hosszú percet időzik mellette, majd végigkavarog az asztalon, amely néhány pillanattal korábban még a felesége testét tartotta, és magába gyűjti a szürke porszemeket.
- Most legalább boldogok együtt! – sóhajtotta Lia meghatottan.
Óráknak tűnő hosszú percek teltek el így. Senki nem lépett be a szobába, amíg a vortextölcsér lassan kilibegett onnan, hogy végigsuhanjon a varázslók között anélkül, hogy bármelyiküknek is ártott volna, le a lépcsőn egészen a földszintre, hogy aztán a szabad levegőn keringve eltűnjön a kopasz fák között.
A toronylakók továbbra sem mozdultak, nem szóltak. Csak álltak némán és meredtek maguk elé. Peps halála és új élete nem hagyta nyugodni a lelküket.
Khettyt végül égető fájdalom térítette magához.
~ A griffek! – gondolta nagyot sóhajva és éber tekintettel körülnézett, de nem érzett veszélyt, nem látott ellenséget.
Ekkor mintha hirtelen felébredt volna, a kristályszív, amit korábban Pepstől kapott, magába szívta társai érzelmeit. Akármelyikükre is nézett, meg tudta mondani, hogy mit érez a másik és ez a tengernyi kavargó érzelem akkora erővel zúdult rá, amelyre nem volt felkészülve.
Ez már több volt, mint terhes adomány! És erről sem tudott beszélni Peps-szel!
~ Az önző fajtáját! – lobbant fel a düh Khetty lelkében. ~ Elment egy szó nélkül!
A fellobbanó harag elnyomta a többiek érzelmeit, amelyeket a saját lelkében érzett eddig.
Mérgesen megindult és mielőtt bárki megállíthatta volna, belépett a szobába, amelyben ekkor már nyoma sem volt a fekete masszának vagy a gonosz, ártó varázslatnak.
A helyiség sokkal kisebb volt, mint amilyennek a folyosóról tűnt és valójában egy raktár volt. A fekete varázslattal nem mást védtek, mint a torony laboratóriumát és elképzelhetetlen mennyiségű varázsitalt!
~ És hogyan találjuk meg, hogy melyik az ellenszer Stubb bajára? Óh, Peps, hogy miért kellett pont most elmenned! – gondolta Khetty, ahogy végignézett a színes folyadékokat rejtő üvegeken, amelyek a padlótól plafonig épített polcokon sorakoztak végig a szoba mindkét falának teljes hosszán.
Dátum: 2008.11.25. 22:52:47
Hány serveren működött a Végzetúr nevű játék 1998-ban?
3
2
nem is volt még akkor
1

Najó!!!! ezt már se humorral, se türelemmel, se imádságos lélekkel nem bírom! Milyen kérdés ez?
Dátum: 2008.11.25. 22:00:23
Uram! Bocsáss meg, hogy ismét megzavarlak! Úgy tűnik, ma elaludt a Szent Kerítésnek Őre, ezért elszabadultak Paradicsomodból többen is!

-------------------------------
mennyi napbol áll egy hét?
5
7
365
1

Ezen kérdést nem is kell kommentálnom...
-------------------------------

Ki énekli A Gyűrűk Ura című film végefőcím dalát?
Cher
Dido
Enya
Shakira

Nomármost ugye... melyik filmről beszélünk? Mert A gyűrű szövetségéét Enya, a Két toronyét Emilia Torrini (vagy valami nagyon hasonló nevű csajszi), A király visszatérét pedig Annie Lennox... értem én, hogy mit akar a kérdező, mert a válaszokból egyértelmű... legalábbis nekem... de pontosítsuk a kérdést, ha lehet... mert Enya nem a Gyűrűk Ura film végefőcímdalt énekli... hanem a triológia egyik részéét...
---------------------------------------------------------
Köszönöm Uram! Ma már nem zaklatlak többet! Ámen
Dátum: 2008.11.25. 20:53:24
melyik NEM hordás karakter(world of warcraft)?
tauren
bloodelf
gnóm
élőholt

Kérlek kedves játékostársaim, álljatok meg egy pillanatra... Kulcsoljuk össze kezeinket, mert oly régen mondtunk imát!
Uram! Kérlek add áldásod és végtelen bölcsességed most nekünk... szegény halandóknak... mert midőn megteremtetted a WOW világát, bizonyára nem az volt a szándékod, hogy hű gyermekeidet a pusztulásba és az őrületbe kergesd! Hiszek igazságosságodban, kérlek ne feledkezz meg az utoló ítélet napján a kérdés írójáról sem! Kinek kinek az érdemei szerint... Ámen!
Dátum: 2008.11.24. 15:30:22
Idézet: Sir Ny - 2008.11.24. 15:16:13

Ki nem (volt) "Sir"?
Francis Drake
Alex Ferguson
Paul McCartney
Robert Dyas

sajnos egyikükről sem tudom, hogy ki volt...


Azért ennyit illene tudni... a felsorolásban megtalálhatod az egyik leghíresebb kalózkapitányt, egy focicsapat-tulajdonost (nemtom melyik csapaté), egy Beatles-zenészt... a negyedikről én sem tudok semmit, de nincs is a neve előtt, hogy "Sir"....
Dátum: 2008.11.24. 14:21:28
100 forintod van.Abból elveszel 10-et,és még 87-etaszt megszorzod 6-al,és adsz hozzá 1000 forintot mennyi forintod van?
1018
1000
2412
5000

Leszámítva a töményleten helyesírási hibát, nem rossz ez kérdés....
-----------------------
Melyik horda tagja szereznek alapból több lélekenergiát portyázáskor?
Zafír
Gyémánt
Smaragd
Rubin

tagjai
----------------------------
Hol játszik Pirlo??
Barcelona
Real madrid
Inter
Milan

Tényleg kezdem szívből megutálni a focit! De az a kérdés még az igénytelennél is igénytelenebb!
Dátum: 2008.11.24. 13:32:04
Melyik csapat nem New York-i
Yankees
Rangers
Devils
Knicks

Kérdőjel nem kell a kérdés végére?
----------------------

Magyarországon jelenleg (2008) milyen tipusúak a rendőr (járőr) autók (általában)?
Opel Omega
Toyota Yaris
Lada 1500
Skoda Octavia

Nekem tényleg nincs bajom a rendőrökkel! Node ez a kérdés... tele zárójeles megjegyzéssel... olyan fura...
Bár a Lada 1500, mint válaszlehetőség kárpótol vidámsággal!
Dátum: 2008.11.24. 12:26:09
Mi a krán a valós világba?
a vörös egy árnyalata
Hadijelentés
kameradaru
nincs ilyen szó

világban; ha minden válasz kisbetűvel van, akkor a Hadijelentést is lehetne azzal írni...
------------------------
Hány karaktert tartalmazhat a Karakter bemutatkozás?
2000
3000
4000
1000

Először azt hittem ez valami vicc... de nem, tényleg ez a kérdés... no - gondoltam - valaki leszámolta vagy mi?? És akkor jött a felismerés, hogy nem! Le van írva naggggyon apró betűkkel a beállításoknál... hát nem is tudom mi mást mondhatnék erre...
Dátum: 2008.11.24. 12:03:02
Peps minden erejét elhasználta már. A földön vonaglott, miközben a társai számára áthatolhatatlan ködfüggönnyel vették őt körül. Semmi esélye nem maradt arra, hogy rég nem látott feleségét erre a világra hozza. Hirtelen hasított belé a felismerés: aki eltávozott, az már nem jön vissza. Elővette a mindíg nála lévő amulettet. A percek óráknak tűntek, míg mozdulatlanul figyelte.
- A világ törvénye, hogy végzetúr nem ölhet meg másik végzeturat. - Hangja nyugodtan csengett, és lassan, halkan mondta ki a szavakat. - Lehetetlen, hogy engem ti, vagy bárki más megfosszon életemtől. Szeretteimmel pedig ezen a világon nem lehetek együtt. Megtaláltam a megoldást. Halálomat nem okozhatja senki, csak én magam. A tornyot tekintsétek sajátotoknak. Örökül hagyom nektek. Minden a tiétek, amit benne találtok. Én ugyan távozom, de elmém erejének ernyőjét borítom fölétek elkövetkező csatáitokban. Ez külön ajándékom. Aurám pajzsként von majd ernyőt fölétek. Segítségével nem csak az esetleges elvesztett lélekenergiát tudjátok csökkenteni, de nagy segítségetekre lesz majd a térkapu felépítésénél is.
Egy pillanatra elhallgatott. Végignézett a körülötte állókon. Látszott, hogy mindegyiküknek lenne mit mondania, de a vágy, hogy feleségével újra együtt lehessen, sietésre késztette.
- Rövid időt tölthettünk együtt, de mindnyájatokat szívembe zártam.
Peps bonyolult mozdulatsorba kezdett. A falak megremegtek, ahogy az udvaron egy új épület formálódott. Peps a varázslat előrehaladtával egyre halványodott. Az aurapajzs elkészülte utolsó csepp lélekenergiáját is felemésztette. Teste áttetszővé vált, majd egy halk durranással teljesen eltűnt.
A zöld ködpajzson belül, ahol az előbb még egy szenvedő mágus gyötrődött, most egy kicsiny vortextölcsér forgott. A körben álló mágusok mozdulni sem tudtak a döbbenettől. A Pepset védelmező ködpajzs mágiája magától szertefoszlott, ahogy megszűnt a végzeturakból áramló mágiafolyam. A tölcsér magányos bolyongásra indult a toronyban. Először a márványasztalon fekvő asszony fölé lebegett, ott elidőzött kicsit, majd továbblebegett. Senki nem állta útját. Tudták, hogy ez a kis vortextölcsér immár örökre a toronyhoz tartozik, és ezt talán együk sem bánta.
----------------------------------------
//off: A búcsút csupán bemásoltam, miután Peps a Világ1-en elhalálozott... //
Dátum: 2008.11.22. 17:19:30
A negyedik szint fénylő varázsbetűkkel védett falain semmiféle károsodást nem találtak, mintha az egész toronynál masszívabban állna az a szint, így tovább haladtak a törmelék eltakarításával, mígnem éjszakába nyúló hosszas és kimerítő munkával feljutottak az ötödik szintre. A körfolyosót itt már muszáj volt valamelyest átjárhatóvá tenni, mivel a lépcsősor előtt szakadt le egy jókora darab, így nem fértek hozzá az ajtóhoz. A lépcsősor tetején tizenöt méteres mélység tátongott a varázslók lába alatt, amelyet pallókkal hidaltak át.
Építés közben fedezték fel, hogy a negyedik és az ötödik szint közötti lépcsősor jobb oldala kissé megroggyant, néhány tartógerenda ott is eltört, így csak a bal oldalon tudtak biztonsággal közlekedni, ráadásul eközben folyton attól tartottak, hogy fejükre esik egy-egy darabnyi vakolat.
A cél közelsége új erőt adott a renováláshoz, hiszen Peps biztos volt benne, hogy a megoldást Stubb bajára itt találják meg, bár a korábbi tapasztalatok miatt szinte egyként torpantak meg a kilincstelen ajtó előtt.
Mortazor hátán végigfutott a hideg, ha negyedik szint ajtónyitására gondolt, Khetty szemei előtt a ládából kiröppenő féreg képe jelent meg újra és újra, Peps pedig valamiféle különös révülettel vette tudomásul, hogy eljött az ő ideje. Bár régen volt, mikor a torony varázslatokkal történő lezárása megtörtént és valójában a legszörnyűbb élményt itt élte át, amikor a felesége életéért küzdött, mégis úgy érezte az elzárt ajtó előtt állva, mintha valaki bentről hívná, szólítaná…
Peps mély lélegzetet vett, tenyerét a masszív ajtóra tette és lehunyta a szemét. A toronylakók egy méteres szélességű teret hagyva körbeállták az alakváltót.
A férfi kizárt a tudatából mindent csak arra koncentrált, ami az ajtó mögött várhatja. Jó fél óra múltán a masszív ajtó felülete felvonaglott a tenyere alatt. Mintha csak egy illúzió képe oszlana szét, szép lassan úgy vált köddé a törhetetlen ajtó képe.
Peps homlokán gyöngyözött az izzadság, arcán megfeszültek az izmok, ahogy minden erejét latba vetve igyekezett megtörni a varázst… lassan felsejlett a szoba belseje… a látványra Camelus azonnal leparancsolta fiát egy szinttel lejjebb.
Khetty örült, hogy Peps szeme csukva van, így nem láthatja, hogy amiért oly nagyon küzd, valójában nagyobb szenvedés számára, mint amit most átél…
Peps nehezen lélegzett, úgy tűnt, ereje végére ért. Khetty ekkor kinyújtota kezét, a körben állók követték mozdulatát, mire a levegőben halványzöldes ködszerűség kígyózott elő, körbevéve, beburkolva Peps testét, új erővel töltve meg fáradó elméjét és izmait.
Az ajtó képe végül teljesen szertefoszlott, mintha csak egy illúzió lett volna. Khetty megborzongott a gondolattól, hogy micsoda varázslat képes arra, hogy tapinthatóvá, érezhetővé tegye azt, ami nem is létezik. A mágia világa eddig is sok homályos folttal bírt előtte, többek között azt sem értette még mindig, hogy hogyan is lehet hatalma az elemek fölött ezen a világon, miközben egy másikon csak egy egyszerű nagykövet, akiben annyi az összes különösség, hogy nem tud meghalni.
Peps nagyot sóhajtott, mintha elengedte volna az eddig benne kavargó feszültséget, a toronylakók azonban nem engedték le a kezüket. Az alakváltót még mindig körbelengte a zöldes energia. A férfi lassan kinyitotta a szemét és felemelte a fejét, majd tágra meredt szemmel meredt maga elé… arcán a visszafolytott üvöltéstől szinte megpattantak az izmok… Be akart rontani a szobába, de a zöld energia valahogy visszafogta, mintha társai valamiféle pajzsot vontak volna köré…
Mortazor ekkor megmozdult, elővett egy kis gyurmából készített alakot, mintha készült volna. Gill felé nyújtotta, aki egy kevés energiával életet varázsolt a bábuba, akit ezután letettek a földre, hogy darabos léptekkel elmasírozzon a fogvatartott Peps mellett. Ahogy a bábu átlépte a küszöböt, milliónyi mérgező tüske fúródott gyurma testébe, de a bábu nem törődött vele, masírozott tovább, egészen a terem közepére állított fekete márványasztalig, ahol egy villámokkal feltöltött pajzsba ütközött. A villámcsapás erejétől az anyagtest után fekete kis porhalom maradt csak…
Peps őrjöngve szabadulni akart. Nem érdekelte, hogy mérgező tüskékkel vagy isteni erejű villámcsapással találja szembe magát… nem látott semmit, csak a fekete márványon több száz éve érintetlenül fekvő gyönyörű nő áldozathoz használt véres testét…
Dátum: 2008.11.22. 17:19:02
mi a xenon jelentese gorogul?
feny
parhuzamos
korlatlan
furcsa,idegen


Mi; görögül; fény; korlátlan; furcs, idegen;

Ezeket leszámítva jó kérdés...
Dátum: 2008.11.22. 14:34:06
Mi gyermekláncfű latin neve?
Camellia sinensis
Taraxacum officinale
Mentha piperita
Achillea millefolium

A kvízolimpián kaptam ezt a kérdést... kicsit azért furcsállottam...
Dátum: 2008.11.21. 10:05:28
Hogy hívják azt a japán verstípust?
szonett
vers
ballada
haiku

"azt" a verstípust nem ismerem... bár nem nehéz kisakkozni a választ... mégis valahogy átfogalmaznám a kérdést... nem tudom, hogy pontosan hogy, mert nem értek a japán versekhez...
Dátum: 2008.11.21. 08:28:01
Korán reggel, mindenféle reggeli és kávé előtt...

hány horda van a Végzetúrban?
5
egy sincs
4
3

Nem tudom, hogy hánynak-e a hordák vagy sem... de legalább nagy betűvel kezdjük a kérdést!
--------------------

Mi volt az RTL Klubbon a főzős műsor címe?
Hal vacsora
Vacsoracsata
Halcsata
Hal a tortán

Tulajdonképpen még mindig utálok főzni, utálom a "celeb" műsorokat és reggel van... javasolnám a kérdés törlését, ha nem tartanék attól, hogy egyszerre legalább hárman mondják azt, hogy hisztis vagyok ... de nem bánom, mondják csak! Szerintem törölni kellene a kérdést!
Idézet: Ravenwood - 2008.11.20. 14:35:33
1 napot. Bár nem értem miért


Raven: és mi történt már megint? Feltörted a Végzetúr szerverét?
Idézet: Gort - 2008.11.20. 15:26:25
Tessék mondani, nem lesz abból valami bajom, hogy az én karakterem még nem zárolták?


Vigyázz Gort, néhogy háború legyen abbul a békéből!
Dátum: 2008.11.20. 13:49:54
Idézet: Tier - 2008.11.20. 13:26:53
Melyik nem Rejtő Jenő könyve ?

Bejelölöm a Monte Cristo-t nem is néztem mik vannak utána írva erre kiírja nem jó hanem a Conan



Ha tudnád, hogy mennyire kacagok itt magamban!
Idézet: Mazlee - 2008.11.20. 11:38:43
igen... napról napra hétről hétre folyamatosan... ugyan.


Te komolyan azt feltételezed mindenkiről, aki jobban játszik, mint te, hogy csaló?

Régen volt már, ezért elmesélem mégegyszer! Néhány hete megtámadott egy gyémántos játékos... addig nem volt hasonló élményem... épp gyűjtöttem, gondoltam a kutyának se tűnök fel... tévedtem! Fél órán belül veszítettem el több, mint 1000 LE-t, pedig éjjel-nappal a gép előtt ülök... egyszerűen béna voltam... meg sem fordult a fejemben, hogy multijátékról van szó... egyszerűen körbement a szövetségben, hogy itt egy lüke, üssétek!
DE! tanultam belőle! utána hetekig nem volt nálam 10-nél több LE, nagyon odafigyeltem, hogy ha gyűjtök le legyek ütve és főleg elkezdtem fejleszteni a karakterem az építkezés helyett!
Ehhez képest tegnap előtt hagytam egy sokkal gyengébb játékosnál több, mint 1000LE-t... csak azért mert nem jól mértem fel az ÉP-met... van ilyen!
Szóval alapvetően én béna játékos vagyok (igen, tudom, hogy ezzel most magamra húztam jónéhány játékost! ), mégis van büszkeségem és kitartásom, hogy mégse én legyek a szint rabszolgája!
Viszont van, aki semmiből sem tanul... esetleg az is lehet, hogy az illető, aki minden nap ennyi LE-t képes veszíteni, valaki másnak a multi-karaktere?? Miért baj az, ha felírom az illető nevét és próbálkozom másnap, harmadnap is... akkor lennél hülye, ha nem ezt tenném!
Az említett eset után hetekig rámjártak ugyanazok a játékosok... aztán abbahagyták, mert rájöttek, hogy nincs LE, nem éri meg! De ha valaki ilyen lökött, hogy nem figyel és ezt mások kihasználják... az miért is baj?

És miért kell egyből "csaló"-t kiálltani? Kényelmesebb másokat vádolni, mint magunkba szállni?

A mi szövetségünkben is vannak olyanok, akik félelmetes nyert/vesztett LE aránnyal vannak, mégsem vádaskodnak! Egyikük sem! Azt mondják elbénázták az elején és most már nehéz megfordítani az arányt!