Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Khetty

Dátum: 2008.12.01. 16:08:51
Idézet: Atreus - 2008.12.01. 15:24:17

Szia Khetty
Nagyon megtisztelő, hogy megemlítettél a Napkapuban ..még soha senki nem irt rólam


Először nem akartalak titeket belekeverni, a megkérdezésetek nélkül, nem tudtam, hogyan veszitek majd ezt... de kedves, közös harcos ismerősünk megnyugtatott, hogy nyugodtan!
Így elképzelhető, hogy a jövőben is fel-felbukkan ennek-annak a neve ... ha már olvassátok, izguljatok is...
Dátum: 2008.12.01. 16:06:12
Ki volt egykor Nicole Kidman amerikai szinésznő,ugyancsak szinész férje?
Tom Cruise
Bruce Willis
Adam Sandler
Brad Pitt

Kidman asszonyság ausztrál...; vessző után szóköz... színész
Dátum: 2008.12.01. 15:21:47
Halihó western-hősök!
Dátum: 2008.12.01. 15:20:12
Bár úgy rémlik volt ezeknek magyar címe is...

Megelőztél cirip!
Dátum: 2008.12.01. 15:19:15
Ugye senki nem fog megharagudni, ha azt mondom: törlést, szikét!

Hol ehetsz BigMac szendvicset?
Subwayben
Mekiben
Burger Kingben
KFCben

no comment
-----------------------------------------------------------
A démonvilág könyvsorozatnak ki az írója?
Tolkin
J.K. Rowling
Laurell K. Hamilton
Darren Shan

Ez esetben külön kiemelném amiktől szálanként kihullott a hajam:
- Tolkin: keresztneve még rövidítve sincs + a vezetéknevét is hibásan írták le!
- nemtom mi az a démonvilág... lehet, hogy kisbetűvel írják...
Ez esetben nem gondolnám spec-nek a kérdést, elvégre mégiscsak fantasy-rajongókkal játszunk együtt (bár személy szerint csak tippelni tudtam ), itt inkább az igénytelen és hibás válaszadás bosszantott fel!
Dátum: 2008.12.01. 12:31:13
Ki szinkronizálta általában Bud Spencert?
Bujtor istván
Újréti László
Szőke András
Kern andrás

helyesírást nem tanítanak mostanában?
Dátum: 2008.12.01. 11:44:45
Mekyik meüpontban lehet feltenni kérdéseket?
Kvíz
Eddigi csatáid
Játékleírás
Karakterlap

És mellik menüpontben lehet törlést kérni?
Dátum: 2008.11.30. 21:21:43
Én határozottam emlékszem egy kissé anyukás anyukára, aki egy (de lehet, hogy kettő) kisgyerekkel bajlódott baloldalon egész végig!
Dátum: 2008.11.30. 21:11:50
Nagyon jó kérdéseid vannak! :D
Dátum: 2008.11.30. 20:26:20
Én még nem küzdök ilyen problémákkal! Magam se tudom a tűzhely mellé állítani, úgyhogy nem várom el ezt egyetlen férfitól sem... bár ha önként és lelkesen veti bele magát a konyhai teendőkbe, bizonyosan nem fogom útját állni
Dátum: 2008.11.30. 20:12:21
És ez az időlopás összefügg valahogy a víz kihűlésének sebességével is...
Dátum: 2008.11.30. 20:03:41
Kádban történő pancsolás alatt kissé átszerkesztettem a találkozós hsz-t... nem nagyon, de ha valami újabb gondolat eszembe jut, akkor azt hiszem, ez meg fog történni még néhányszor
Dátum: 2008.11.30. 19:08:47
Csatlakozom Telkhez!
Mi lenne a világgal, ha mindenki írna? Gondolj bele... sok intellektuális ember éhen halna, mert nem lenne, aki kenyeret süssön, vagy villanyt csiholjon az égőbe!
Dátum: 2008.11.30. 18:51:18
Esti mese?
Zavarba hoztok ezekkel a hsz-ekkel... tényleg... de nagyon örülök, ha tetszik, amit írok

Ezentúl igyekszem gyakrabban megjelenni itt is, ha már olyan jól elbeszélgettünk a büféasztal mellett

Szia Telk! Már én is sokat hallottam rólad! Örülök, hogy találkoztunk!
Dátum: 2008.11.30. 18:38:31
Sziasztok!
Nagyon köszönöm a körbedícsérést... nézzétek el szegény Byzonnak, hogy túl becsül engem... a rubintokkal vívott háború során túl sok ütést kapott, azóta néha nem tudja, miket beszél!

Igyekszem gyakrabban megjelenni itt, mert más fórumokra már inkább csak olvasni járok!
Dátum: 2008.11.30. 17:33:54
Ismét nagy sürgés-forgás támadt Gurkash H’ai romjainál. A viadalon tapasztaltnál is nagyobb tömeg verődött össze. A romos aréna közepén ismét körbeálltak a zöldköpenyes varázslók és kántálásba fogtak. Imájukra a korábban emelt totemoszlopot átláthatatlan sűrűségű ködfelhő vonta körbe. Az összesűrűsödő köd két egymással ellentétes oldalán egy-egy vékony csíkban szétnyílt, mint egy függöny. A különös átjáró mélyén nem lehetett kivenni a totemoszlopot, ellenben kavargó narancsos-pirosas színben játszott az átjáró, amelyen keresztül Ghalla egyetlen békés helyére emberek, elfek, törpék, trollok, kobuderák, árnymanók, gnómok érkeztek.
Megjelentek alakváltók a Túlélők Földjéről, galetkik az Ősök Városából és Végzeturak Ghalla frissen visszahódított felszínéről.
Sok-sok ismeretlen egy-egy kupányi sörrel a kezében borult egymás nyakába. Mintha évtizedek óta nem találkoztak volna… Legalábbis Khettynek ez volt az első gondolata, ahogy meglátta a résztvevők forgatagát.
Azok, akik korábban kegyetlenül egymásnak estek egy-egy erdő szélén, folyóparton vagy a kietlen sivatagban, most kedélyesen elbeszélgettek egymással hosszú órákon át.
Khetty út közben találkozott Incubusszal, akivel még a köztük folyó háború során ismerkedett meg, így miután kifizették a 28 őskőnyi áthaladási díjat, együtt léptek be a romos aréna kapuján. A rendezvényre természetesen eljöttek a kereskedők, lélekkufárok is, bízva abban, hogy portékájukat itt is el tudják adni a különböző fajok képviselőinek.
- Te voltál már ilyen összejövetelen? – kérdezte Khetty Incubust, miközben szabad ülőhelyre telepedtek.
- Régebben – bólintott a harcos, ahogy ismerős arcokat keresve körbenézett. – A toronylakók közül csak te jöttél?
- Elvileg jön még Lia és Mortazor is, csak dolguk akadt…Talán befut még Kovi Zee és Danka is – nézett végig a színes tömegen Khetty is.
- Elég sokan eljöttök! – hökkent meg a nagydarab harcos, majd mosolyogva hozzátette: - Még jó, hogy itt nem érvényesek a háború szabályai.
Jó ideig csak a színesen kavargó tömeget nézték, ahogy különböző nyelvek hangzavarától zengve, mégis önfeledt örömmel vitatták meg a világaik gondjait, saját tapasztalataikat. Incubus hirtelen széles mosollyal integetni kezdett, mire néhány végzetúr és végzetúrnő elindult a tömegen át a megtermett harcos felé.
Fanthagiro, Skorm, Tierga és Atreus... mind-mind más hordából jöttek, mégis szívélyesen lapogatták meg a harcos hátát, mintha ősidőktől fogva ismernék egymást. Mikor a rubin harcos bemutatta a mellette ácsorgó varázslót Skorm tágra meredt szemmel húzódott hátrébb. Régi élményei elevenedtek fel Napkapu nevének hallatán, amely kellemetlen bosszú-ütlegelésekben mutatkozott meg, bár Khetty ha meg feszült sem emlékezett az esetre.
Mintha erre a napra a megjelentek elfelejtettek volna mindent a háborúról és az egymás elleni harcról… a sör pedig számolatlanul folyt a hordókból, amely hatására még inkább oldódott a hangulat.
Miután Napkapu lakói közül befutottak a hiányzó személyek, úgy tűnt Lia és Skorm közös nevezőre találnak és együtt körbenéztek az arénában felállított kis bódékban, sátraknál, asztaloknál, minden érdekeset megnéztek, majd a kis társaság ellátogatott az egyik lélekkufárhoz, hátha kedvezményt tudnak kicsikarni szegény hegyesfülű manótól néhány felszerelés árából. A lélekkufárnál azonban hihetetlen sor tolongott, közel fél órai ácsorgás után jutottak csak a közelébe, eközben újdonsült ismerősökkel beszélgettek…
- …le kellett veretnem magam! – mondta Fanthagiro, aki a Sárkányok Ősi Rendjének a jelvényét hordta magán.
- És ez megoldás? – kérdezte egy másik.
- Ezek tuti végzeturak! – szólt erre egy kissé köpcös, szakállas alak és magasba emelte a kupáját. – Ha leveretik magukat, tuti végzeturak! – vigyorgott széles mosollyal az arcán.
A kis társaság meglepetten nézett a barátjával kedélyesen iszogatóra, aki ismét megemelte kupáját és jókorát húzott belőle.
Miután a lélekkufárnál mindenki hozzájutott ahhoz, amire a legnagyobb szüksége volt, meglátogatták Kovi Zee-t, aki nagy lelkesen játszott a Hatalom Kártyái bajnokságon. Nap végére az is kiderült, hogy Kovinak a harmadik helyre sikerült magát felverekednie, ami az indulók számát nézve, valóban szép teljesítmény volt.
Voltak szövetségek, akik szinte teljes létszámmal képviselték magukat, és bárki messziről láthatta, hogy ők együtt jöttek, együtt vannak.
Az egésznapi jókedélyű mulatozás és szórakozás végeztével hazafelé indultak az alakváltók, galetkik és végzeturak. A megnyitott időkaput a zöld köpenyes varázslók zárták be, miután az utolsó galetki és alakváltó is elhagyta az arénát.
Khetty is elbúcsúzott Incubustól és az általa megismert szimpatikus kis társaságtól (ami azért is volt meglepő, mert különböző hordába tartoztak), majd vadászni indult. Bármennyire kimerült volt, neki még hátra volt az aznapra rendelt lélekenergia megszerzése. A toronylakók visszatértek Napkapuba, míg ő a rohamosan ereszkedő sötétségben nekiindult a poros országútnak.
A hideg napok beköszöntével lehullottak a főutat szegélyező fák lombjai, az állandósult eső hatására a korábban poros úton most bokáig lehetett süppedni egy-egy helyen. A kissé kietlen domboldalon még a fűcsomókon is métereket lehetett lefelé csúszni, ha figyelmetlen volt az utazó.
Az eső ismét rákezdett. Khetty fázósan húzta össze magán köpenyét, amely most kék színben játszott, hiszen a hideg és az eső ellenére, a többiekkel való találkozás felvidította. Jó darabig haladt a sötétben, mire megunva a folytonos csúszkálást csettintett az ujjával, jobb tenyerén megjelent egy tűzgömb, amelyet két tenyere közt formázva egy kisebb tűzoszloppá formált, amely ezentúl mellette lebegett, megvilágítva az utat. Az eső cseppjei sisteregve párologtak el, ahogy a tűzoszlop közelébe kerültek.
A barna hasított bőr csizma már rég átázott, a hideg ellen viselt földigérő posztónadágon is kúszott felfelé az esővíz, a varázslóköpeny szegélyét egyre lejjebb húzta a rárakodó sár.
De Khetty most nem sokat törődött ezzel. Meg kellett találnia valakit! Valakit, aki talán segíthet hazajutni, aki tudja, hogy mit keres ezen a vidéken. Aki elmondhatja, hogy megkaphatta-e a rettegett fertőzést ő is, holott itt sem volt még, amikor az Ellenséggel viaskodtak a galetkik. Életében most látott először galetkit! Hazájában, Duparmában, mindenki tisztelte, felnéztek rá, egyike volt a sokak által rettegett duparmai királyoknak… de itt Ghallán csak egy volt a sok közül, aki megpróbált túlélni, és be kellett látnia, hogy ez az állapot cseppet sem tetszik neki! Duparmában természetessé vált, hogy akármerre is megy, mindenki megismeri, mindenki tisztelettel tekint rá, és bár szívesen gondolt úgy magára, mint egy kedves és jóságos uralkodóra, be kellett látnia, micsoda önámításba ringatta magát az évszázadok alatt.
Ahogy a hazatérés gondolata ismét befészkelte magát a lelkébe, a tetovált griffek kényelmesen nyújtóztak egyet, ezt Khetty a lábfejétől induló, sejtjein felkúszó melegségből érezte. A Trifferlintől szerzett tollakat mindig magánál hordta, felfűzve, nyakba akasztva, most ezek is mintha halvány melegséggel simogatták volna átfagyott bőrét, megerősítve abban, hogy vissza kell térnie! Bármennyire megkedvelte toronylakó társait, ő nem ebbe a világba való!
Dátum: 2008.11.30. 14:40:41
És akkor még néhányat hadd tegyek hozzá:
-------------------------------------------------------
Hányas szinten vásárolhatsz vakító fény-t?
12
15
10
9

Ezt mindenki tudja már első szinten is... igen...
---------------------------------------------------------
Ki az alábbiak közül a kapus?
Henry
Casillas
Clicy
Messi

Nincs szerencsétlen focistáknak keresztnevük?
--------------------------------------------------------
Mi (lesz) a címe a harmadik Csillagkapu sorozatnak?
Atlantis
Worlds
The Alliance
Universe

Épp kezdtem hozzászokni a CSK-1-es kérdésekhez... még az Atlantis-t is valahogy befogadtam... node ez már nekem kicsit sok(k)!
Dátum: 2008.11.30. 14:18:54
Hideg van, eső van... az ember fázósan húzza össze köpenyét, miközben a csuklya már inkább kiengedi magából a vizet, mintsem, védelmet nyújtana... Egy varázsló a kietlen utcákat rója, fejében csak az kering, hogy "nem tudtam... nem tudtam... és ezért kell földönfutóként menekülnöm.... nem tudtam...."
------------------------------------------------------
Hova megy aki nem megy sehova?
nézi a TV-t
bárhova
akárhova
Otthon marad

Ha viccnek szánták ezt a kérdést, én nem kacagtam rajta... és miért is kell kiemelni az egyik választ nagybetűvel?
----------------------------------------------------
Mi volt Csere László munkaköre?
APEH.Regionális Vezetője
Vegyipari Szövetség Elnöke
Egy sima kétkezű munkát végzö ember
Büntetésvégrehajtás Országos Parancsnoka

APEH után nem kell pont... és miért is kell ezt nekem tudni?
---------------------------------------------------
Ki az új szerplő a Harry Potter 5. részében?
Giny Wisly
Cho Change
Jacki Chan
Luna Logevud

A 4. részig képben vagyok... inkább kevésbé, mint többé, de még képben vagyok.... node ki az a Luna Logevud?
--------------------------------------------------
Ki született legkésőbb a saját történetük szerint?
James T. Kirk
Harry Potter
Luke Skywalker
Toldi Miklós

A kérdés megértése elég komoly fejtörést okott... még a válaszok többszöri átolvasásakor se nagyon esett le, hogy mi a kérdés és miért van itt ez a sok név egymás alatt? (ha másnak tök egyértelmű, akkor előre is elnézést, elismerem, hogy én vagyok a lüke!) Ennek ellenére elmés kérdés és tetszett is!!!
--------------------------------------------------
Milyen lapokat szoktak osztani a fociban?
fekete,kék
zöld,narancs
lila,fehér
Sárga,Piros

Ne emeljük már ki a jó válaszokat nagybetűvel!!!! Ennyit talán még minden anti-focista tud!
--------------------------------------------------

Hány fülle van összesen 1 macskának 1 kutyának és 1 kigyónak?
6
3
4
1 sem

fülle?? az mi?; macskának,; kígyónak
Dátum: 2008.11.28. 19:46:30
Idézet: Qwyxy - 2008.11.28. 17:13:38
Idézet: Csonti_himihumi - 2008.11.28. 15:55:41
egy újjab gyöngyszem:

Milyen manó nincs?
sunyi manó
gonosz manó
dili manó
izmos manó

most komolyan, ez szerintetek jó kérdés?
(ha vkit érdekel, akkor a dili manó a jó válasz, de nem tom miért)


En arra tippelek, hogy ezek HKK lapok lennenek...


A játékban elejthető, vadászható manókról van szó... eddig dili manóval még nem találkoztam...

/így akartam, bocsi/
Dátum: 2008.11.28. 19:44:50
Ki az USA hivatalban levő elnöke?
Clinton
W. Bush
Barack Obama
McCain

Keresztnevek? És februárban majd javítjuk, mert már nem aktuális?