Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Khetty

Dátum: 2009.03.21. 11:54:50
A torony kupolája fölött kavargó vortex sötét színekkel örvénylett, miközben az üvegkupola tartószerkezetéül szolgáló négy fémkarom aranyos fénnyel felizzott. Az üvegtáblák egymás után robbantak szét, a torony egész szerkezetében remegett.
- Kifelé! – üvöltötte Gill.
A mozaiklapok táncolva mozogtak a talpa alatt. Danka hóna alá csapta a könyvet és a többiek után iramodott.
A folyosók és a szobák falain egyre-másra tűntek fel a mágikus jelek, amelyek vörös lüktetése mintha csak egy varázsigét kántált volna.
A fém karmok sárgás izzása lassan fehérre váltott. Ekkor a négy karom aljából apró fekete gömbök indultak el. Lassan kúsztak az őrült vortexé vált kút felé, majd egyszerre beleolvadtak az örvénybe.
A következő pillanatban földrengés rázta meg a torony épületét, a mágikus jelen szinte lángoltak, néhány helyről vakolatdarabok hullottak le, a legtöbb díszes ablak kitört. A toronylakók egymásba kapaszkodva igyekeztek biztonságba húzódni, ha már az épületben rekedtek. Bár mindannyian azt gondolták, hogy nincs biztonságos hely pillanatnyilag sehol sem.
Óráknak tűnő percekig vajúdott a torony, mígnem megszabadulva súlyos terhétől ismét ősi nyugalommal állt a szirten.
A törmelékektől poros mágusok köpenyüket rázogatva álltak fel és néztek végig:
- Mindenki jól van? – harsant Gill hangja végig, mire néhány darab lepergett az egyik leszakadt emeleti folyosóról.
- Hát ez rosszabb, mint az Azúr támadása után volt! – sóhajtott nagyot az építész, ahogy körülnézett.
- Mi a jó bánatot műveltek ti itt! – csattant fel egy zöld arcú végzetúr hangja, aki egy halom gerenda alól próbált kimászni. Málladozó zöld arca, máris egy halottat idézett, Camelus gyors mozdulattal parancsolta a háta mögé Bulcsút.
- Ki vagy te?
- Seligen vagyok! – porolta le bosszúsan ruházatát a gyémántváros főmágusa. – Dzsó? Élsz még? – nézett körül gyorsan, de a kérdezett nem válaszolt.
- Dzsó?? Mivan, itt az egész Tökéletes társaság? – horkant fel Kayrac. – Mikor máskor jönnének! – nézett végig a lich az egyik ajtó szilánkjai alól feltápászkodó kék óriáson. Hangjából sütött a gyűlölet.
- Hagyd Kayrac! – tette a csontos karokra a kezét Lia, majd felnézett a korábbi kupola helyére.
Az üvegkupola eltűnt, csakúgy, mint a plafon. A lélekkútnak nyoma sem volt. Az égen sötét, fekete felhők kavarogtak.
- Na, még csak eső kéne! – dörmögött Stubb és visszaindult fölfelé, ahonnan néhány perccel korábban még menekültek.
- Te vissza akarsz menni? – állt a törpe elé Diabolo.
- Hagyjá’ csak… Ennél rosszabb, mi lehet? Hónapok munkája veszett kárba, plusz a kutunk teljesen eltűnt!
- Nézzétek el, hogy nem vagyunk épp vendéglátói állapotban! – nézett Lia a két gyémántharcosra, majd csatlakozott Stubbhoz.
Nem csak azon a szinten volt rémes a pusztítás nyoma, ahol épp érte őket a csapás… minél feljebb haladtak annál kevésbé szerették volna látni a következő szintet. Csirguz kivált a csapatból, amikor a könyvtár elé értek. Szeretett könyvei és tekercsei halomban álltak, szétszakadtak. A törött ablaküvegen keresztül szél hordta a lapjaikat.
- Danka, segíts rendet rakni! – szólt rá a fiatalabb végzetúrra.
- Látnom kell az indukátort! – szorította maga elé az ősi könyvet a kérdezett, mire Csirguz leintette és egymaga fogott neki a pakolásnak.
A laboratórium teljes összetört felszerelését, berendezését látva elszorult Csilland szíve. Kedvenc helye volt ez, mégha nem is volt a legügyesebb alkímista, de élvezettel kotyvasztotta a különböző színű és állagú folyadékokat.
- A lépcsősor leomlott – nézett fel Kovi a barátságtalan felhőkre.
- Innen is látjuk az eget! – morrant Stubb.
A négy karom ismét szürke fémként fürdött a télvégi naplemente utolsó sugaraiban. Tisztán kivehető volt, hogy a fémszerkezetet beleépítették a toronyba, talán ezzel akarták csökkenteni a hatását. Mindenesetre úgy tűnt, hogy a négy mithril ív, végigfut egészen a torony tövig, talán a föld alá is.
A leszakadt tetőszerkezet csonka darabjai lógtak alá, miközben olyan erejű szél söpört végig a tájon, hogy még a torony belsejében is megérezték a széllökéseket.
- Tisztára olyan, mint egy sajt! – vigyorodott el Seligen mikor felért, mire a toronylakók rosszallóan meredtek a két idegenre. – Mindenhol tiszta lyuk ez a torony, miért nem hagyjátok itt a fenébe?
- Jó lenne, ha most távoznátok! – indult meg a lépcsőn lefelé Gill ingerülten.
- Ne segítsünk? – nézett a zöldarcú az elrohanó építész után.
- Fairlight mentsen meg a segítségetektől!
Miután szemrevételezték a károkat, Gill utasításokat osztott, igyekeztek szabaddá tenni legalább egy járatnyi helyet, amelyen keresztül az udvarra lehetett menni. Szomorúan nézte a faragott bejárati ajtó maradványait. Olyan sokat dolgozott vele és annyira büszke volt magára… és most ez is odalett…
- Biztos ne segítsünk? – emelt meg Dzsó néhány gerendát, hogy kivigye a torony elé.
- Menjetek haza! – morrant Kayrac. - Elújságolhatjátok, hogy nagy bajban vagyunk, és aztán felvonulhat az egész társaság a réten, ahogy régen!
Dzsó némán állt az ajtóban, két karjában egy-egy gerendamaradvánnyal és csak bámult kifelé.
- Megmozdulnál? – horkant a lich bosszúsan, mire Dzsó elengedte a fadarabokat, amelyek hangos csattanással értek földet és kilépett a boltív alatt az udvarra.
A lich mérges smaragdtekintete felizzott, majd saját törmelékhalmát cipelve követte az udvarra a kék óriást... Néhány lendületes lépés után azonban megdermedt.
- Uramisten! – suttogta megkövülten, majd visszanézett a kékbőrűre, aki még mindig a torony tövében állt.
- Stubb! Camelus! – kiálltotta a lich, hangjára természetesen a toronylakók mindegyike az udvarra tódult.
- Mi ez? – hörögte döbbenten a törpe, ahogy végignézett a tájon.
A feljövő fehér hold és a lenyugvó nap fényei még siralmsabbá tették a látványt.
- Ho-hová lett a gyakorlóterünk? – kerekedett ki Bulcsú szeme.
- És-és.. és a fák… - lehelte Lia az elszenesedett, fekete törzsekre meredve
- De legalább nincs hó! – jegyezte meg Seligen, bár nem nagyon értékelték a tréfáit.
- Minden tiszta korom! – húzta végig az ujját redjens a torony falán, ami vakító fehér helyett, most éjfeketén pompázott.
- Hát kész! Elegem van! Én ezt nem csinálom! – sóhajtott fel Kayrac mérgesen, majd nagyokat csapkodva, törmeléket rugdosva próbált eljutni a szobájáig.
- Mi az, hogy nem csinálod? – indult utána Lia. – Ne mondj ilyeneket Kayrac!
- Egyfolytában csak renoválunk! Mikor végre kicsit élvezhetnénk is a munka gyümölcsét, akkor mindig történik valami ilyen! – még sosem hallották a lichet kiabálni… Lia a hátán végigfutó borzongás miatt őszintén remélte, hogy soha többé nem is fogja hallani. – És még Khetty sincs itt! Mert neki mindig el kell mennie! Hősködni!
- Kayrac fejezd ezt be! – Gill ritkán szólalt meg. Különösen a lich-csel nem beszélt sokat. Valahogy nem jöttek ki jól kezdetektől fogva.
- Hol van Danka? – nézett körbe Camelus hirtelen.
- Az előbb még itt volt valahol – fordult meg Csirguz.
- Azt a kékköpenyes kis manót keresitek? – mutatott Seligen az öböl felé iszkoló alakra.
- De hát ez nem Danka… mégha a köpenyét viseli is… - hunyorított a szürkületben Redjens.
- Honnan tudod, hogy nem ő az? – fordult felé Dzsó.
- Csak megismerek egy majd két méter magas varázslót, akivel hónapok óta együtt töltöm az időmet!
- Hát igen… aki ott iszkol, az nincs fél méter magas se… - nyugtázta Seligen. – Visszahozzuk? – vigyorodott el a nekromanta.
- Mindegy! Csak ne legyetek most láb alatt!
Mikor a két gyémánthordás eltűnt az öböl irányába, Camelus nagyot sóhajtott.
- Mit szabadítottam el?
- Ugyan, Camelus! Te aztán igazán nem tehetsz semmiről! – állt meg a nagytermetű harcos mellett Stubb.
- Én emeltem fel a kutat a torony tetejére, hogy a kút színes táncát élvezhessük. Még szegény Maxiqukac-ot is feláldoztam, hogy ne legyen baj belőle… és most…
- Hagyd ezt! Nem tudhattad! Egyikünk sem tudta! – a törpe dús szakállából még most is pergett néhány törmelékdarabka.
- És vajon mit szabadítottunk Ghallára?
- Hóesést… leginkább! – nézett fel az égre a törpe.
A levegő lehűlésével a fekete felhőből hatalmas pelyhekben hullani kezdett a hó.
- Hol lehet ennyi ideig Khetty? – jelent meg a hidegtől kipirult arccal Heian.
- Nem tudom… - rázta meg a fejét Camelus és átlépett egy kisebb törmelékhalmon.
- És főleg, hol van most akkor Danka? – tette fel a kérdést Csirguz, de senki nem válaszolt, csak tanácstalanul a vállát vonogatta mindenki.
- Segítenétek? – jelent meg zihálva Kovi a korláton áthajolva, majd azzal a lendülettel, amellyel megjelent vissza is iramodott a tető irányába.
Dátum: 2009.03.20. 16:02:38
A természeti elemeket én uralom a toronylakók közül, de még nem tudok mindent csinálni... nagy szélvihart kellene feltámasztani, hogy elzavarjam a felhőket... bevállalod a szélvihart előbb?
Dátum: 2009.03.17. 14:46:49
Lan: Igazad van, és értem, hogy valamit ki kell találni az ilyen aljas "játékosok" ellen... (bár nekem az ősköves levélnél egyből feltűnt, hogy Miklósék más jellegű kódot használnak például).
A jelszavamat meg akkor se adnám ki senki ismeretlennek, ha egy vulkán fölött sütögetnék a talpam érte
De ahogy Sorseress is írta: klánvezetőként, egyszerűen muszáj kiterjedt levelezést folytatni! És nem a 7 lassú válasszal van gond, hanem ha valami még válaszol is és akkor elindul néhány levélváltás... ez már egyből 14 levél... mindegy... nem is ezekkel a klánon kívüli levelekkel van gond, hanem, hogy ezzel együtt nincs körüzenet opció, amit mondjuk lehetne szavazathoz kötni. Aki birtokol 5 szavazatot egy szövetségben az küldhet körüzenetet is... nem hiszem, hogy olyan nagy dolog lenne...
Dátum: 2009.03.16. 22:47:13
A dologban az a vicces, hogy annyit ír ki nagy mennyiségű üzenetet küldünk és utána tilt le. Node mi minősül ipari mennyiségnek? Ezt ki dönti el?
Ha válaszolok 7 levélre, vagy ne adj Isten még 4-re... akkor az már letiltás?
Azt se tudja senki, hogy mennyi a limit! És hogy ezt órára mérik vagy napra?
Dátum: 2009.03.16. 22:26:15
Idézet: Mortimer - 2009.03.16. 22:03:34
http://forum.vegzetur.hu/index.php?act=profil_posts&user=2

Bookmarkold be, hasznos.


Köszi. Szoktam olvasni, sőt a szövetségben nagyjából az én dolgom az ilyen fejlesztéseket prezentálni. Erre viszont még nem volt időm ma, gondoltam elolvasom a szövetségi fórumot, válaszolok a leveleimre, majd felnézek ide és végignyalom, a fontosabb topicokat!
Csak miután letiltottak egy órára és kidühöngtem magam, utána néztem meg az új hsz-t a topicban, hogy itt ez a nagyszerű fejlesztés...
Dátum: 2009.03.16. 21:56:17
A női Olimpián, mi a férfiak kedvenc sportága?
A 100 női mell (úszás)
Súlyemelés
Futás
Magasugrás

Ez meg milyen kérdés?
------------------------------------------

Folytasd:Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű....
...szép,de jobb lenne ha több lenne
...király,Egy Gyűrű szép,Egy Gyűrű Szauroné
...hatalmas,Két Gyűrű méghatalmasabb,Három pedig bitang jó!
...kegyetlen,Egy Gyűrű a sötétbezár, a bilincs az eggyettlen!

Szép kérdés, kár a helyesírási hibákért...
Dátum: 2009.03.16. 21:23:53
Mi ez az újdonság már megint??? Ma beléptem a játékba 7 levél várt, gondoltam válaszolok is mindegyikre, majd közölte a rendszer, hogy mivel kb. 5-10 percenként (!) küldtem egy üzenetet, ezért letilt egy órára!!!!
Mi ez a baromság már megint????? Más szövetségnek, más hordába tartozónak mégis hogy írjak? Vagy szerezzem be mindenkinek az msn-címét??? Ennyi erővel akár abba is hagynám a játékot, mert élvezetet már régóta nem ad akkorát, mint amekkorát a játékostársakkal való kapcsolat és beszélgetés!!!
És ha már nem hajlandóak a fejlesztők betenni a körüzenet funkciót, mondván ott a fórum, olvassák a szövetségi tagok azt! ... Dehát milyen meglepő, sokan nem olvassák azt sem! Úgyhogy minden szövetség vessen magára, akiknek ilyen tagjai vannak! A körüzenetet ugyan nem fejlesztik ki hozzá, de betesznek egy tiltást is!!!! Gratulálok! Óriási élmény volt szembesülni a dologgal!!
Dátum: 2009.03.15. 14:40:18
Milyen mobilszolgáltató nincs Ausztriában?
Setel
One
Orange
A1

ugye ez csak viccből került be? :o


Melyik nem szlovák focicsapat?
Artmedia Petržalka
FC Nitra
Slovan Bratislava
Legia Warszawa

Ezt is csak a humor oldaláról tudom megközelíteni, különben rém ideges lennék!
Dátum: 2009.03.15. 13:04:20
Ezt a részt utálom én is leginkább... amikor megírod valakinek 200-szor, hogy kicsit oda kellene figyelni, és egyáltalán nem változik semmi... Azt nem értem, hogy miért nem hagyja akkor abba az illető, ha semmi nem érdekli, semmire nem figyel oda? Én nagyon nehezen szánom el magam arra, hogy valakit tényleg kirúgjunk, de lassan megtanulom ezt is...
Dátum: 2009.03.15. 10:38:34
Gutten morgen!
Dátum: 2009.03.13. 23:26:47
http://ingyenesjatek.hu/arcticquest.html Nemtommineknevezzem, de jóóópofa
Dátum: 2009.03.13. 15:06:08
Idézet: Solina - 2009.03.13. 14:43:24
Idézet: Khetty - 2009.03.13. 14:18:48
Soli... itt is hadd mondjam már el... nem túl hiteles ez a szöveg olyan ember szájából, aki nap mint nap laposra veri ugyanazokat...


Stopp.... En speciel probalom szorni a portyaimat, lehetoleg egy valakit max. napi egyszer megutni, illetve van hogy bizonyos szovetsegeket kerulok is adott idoszakokban, stb.. Van hogy 10-15 perc folyamatos porgetes megy a portya listan 2 utes miatt, mert ezt ezert nem utom, azt azert nem... Viszont a jatek pvp jatek, nagyon sok minden fugg a portyatol, vagyis muszaj.. Sokaig szinte egyfolytaban 150 portyaponton voltam, egy csomo ment is a levesbe, mert nem portyaztam eleget... Most is 80-90 kozott van, ez is a dontetlenezes miatt jott le, azota csak tartom..


Én csak annyit látok ebből, hogy ki a rendszeres napi támadóm, és ki nem az... azt pedig, hogy ki mennyit keresget a portyaablakban vagy ki kit miért támad vagy nem támad... nos... ez nincs kiírva a homlokára egyik karakternek sem...

Az pedig, hogy muszáj lenne portyázni? Ahan, tényleg muszáj... a küldetések miatt, vagy hogy leveressem magam... ezek miatt valóban muszáj!
A többi az csak döntés kérdése! Értem én, hogy LE-szerző forrás a portya, persze... tőlem szoktak is vinni átlagban 5-10 LE között, mert odafigyelek erre és ritka, hogy valaki elkap 15% fölött sok Le-vel! Tudom vannak, olyanok, akik egyáltalán nem figyelnek ezekre, bíznak az Istenek jóságában és támogatásában... de az Istenek már rég elhagyták Ghallát!
Szóval ezt a "muszáj portyázni" szókapcsolatot ne használjuk már fel indoknak, mert semmi kényszerítő erőt nem látok senki feje fölött, hogy "Ha nem portyázom ma 30-szor, akkor lecsap rám Fairlight villámos haragja!"
Dátum: 2009.03.13. 14:18:48
Soli... itt is hadd mondjam már el... nem túl hiteles ez a szöveg olyan ember szájából, aki nap mint nap laposra veri ugyanazokat...
És azt hiszem, akik ezt szóvá tehetnék, azok meg nem nagyon osztják az észt itt fölöslegesen , hanem a megváltozott körülményeket felhasználva igyekeznek módosítani a játékon...
(bevallom, örömmel nézem, mikor végre a varázslatommal sebzek vagy 20-at egy állaton, ami eddig szinte lehetlen volt... csak éppen ebben kimerül a dolog, nem kürtölöm tele a fórumot, hogy mostantól én vagyok a vagány csajszi, rettegjetek!)

Én nem féltem azokat, akik az élen állnak. Nyilvánvaló, hogy a gyors reagálásuk és észjárásuk miatt tudnak azonnal módosítani a taktikán, amit kidolgoztak, ami eddig is az élen tartotta őket...
Lehet, hogy most egy kicsit tényleg szívnak, de biztosra veszem, hogy nem véletlenül van mindenki a toplistának azon a helyén, ahol megtalálható...
Dátum: 2009.03.13. 13:53:49
És ugye természetes, hogy hozzánk is jöhetsz!!!
Dátum: 2009.03.13. 13:28:55
Szerintem azért, amiért én sem
Dátum: 2009.03.13. 12:32:14
Idézet: Solina - 2009.03.12. 16:41:28
Engem nem erint, mivel gyak 3-6 kari mer megutni, oket meg kiheverem pihenesbol, es harcira koltok, az jobban megfogja a tamado szandekokat.. De latom 3 karakternel, miket utunk lefele, mert helyetesiteni szoktam baratoknal.. En sajnalom a kicsiket, mikor bekapjak az 1000-1500 kozotti sebzeseket, Ok meg visszautnek 100 korul....................


Ne haragudj, de hadd szólaljak fel, mint az egyik "kicsi", aki tőled benyeli az 1000-1500-as sebzést!

Mondjuk úgy, hogy marhára nem hiszem el, hogy sajnálsz minket, mert akkor nem jönnél olyan erővel, olyan rendszeresen... mi több az is megfordul a fejemben, hogy az is lehet, ha a hasonló szintűekkel kezdenél ekkora hévvel, akkor kicsi öntudatod se lenne akkora, mint most...
Dátum: 2009.03.12. 22:19:45
Majd továbbítom neki, hogy van egy rajongója
Dátum: 2009.03.12. 22:05:54
Idézet: Telk - 2009.03.12. 20:41:16
Napkapusok gratula nektek! Most olvastam Lanét is . Ketty ,Lan kérjük a folytatást!


Telk: tényleg nem cikizésből, de kire gondoltál, mikor ezt írtad? Napkapusra vagy valamelyik meghívott vendégművészre (Seligenre vagy a zakkant Dalenre)?
Dátum: 2009.03.12. 21:36:53
Melyik karó véd a hideg ellen(becsapós)?
takaró
karó
radiátor
kályha

Lehet, hogy ez egy fantasztikusan jó kérdés... de szerintem nem az...
Dátum: 2009.03.12. 21:36:11
Sziasztok! Örülök, ha tetszett... készül a folytatás, ne aggódjatok