Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Khetty

Dátum: 2008.10.15. 00:09:13
Hanyas mezszáma volt Michael Jordan-nek?
00
78
23
2


Csakhogy kötekedjek nem hanyas, hanem hányas... és a wiki szerint volt neki még 45-ös, az olimpián pedig 9-es
De wiki megmondta a jó megoldást is, úgyhogy ez tényleg csak kötözködés
Dátum: 2008.10.14. 23:12:11
Ki a káosz istene a HKK-ban?
Tharr
Dornodon
Leah
Chara-din

Bár teljesen azért nem kell kitiltani az ilyen típusú kérdéseket....
Dátum: 2008.10.14. 23:08:12
Milyen képessége van a Hősök című sorozatban szereplő rendőrnek, Matt Parkmannek?
Gondolatolvasás
Teleportáció
Regeneráció
Repülés


Ismét egy gyöngyszem... Még jó, hogy az egyetlen rész, amit láttam a sorozatból pont ezzel foglalkozott!
Dátum: 2008.10.14. 22:29:26
Hát, szerintem azt azért szokták tudni, hogy nincs X, ezzel jelölni szokták azokat, ami többféle is lehet. Ennek ellenére, szerintem J sincs... Ráadásul, mivel a D a deutériumra szokott utalni, ami nincs benne a periódusos rendszerben, ezért az se jó... Melyiket fogadta el?
-----------------------
Én csak az általános műveltséghez tartozókat ismerem, az pedig általában kimerül a szénben, a klórban, a hidrogénban...stb.
De a D-re tippeltem, a kérdésfeltevő szerint J nincs.... (nekem igazából teljesen mindegy )
Dátum: 2008.10.14. 22:14:45
A sok szidalmazott kérdés után egy kis dicséret! Fogalmam se volt a válaszról, de wiki segített! Ha magamtól kellett volna tippelni sose tippeltem volna a helyes válaszra, úgyhogy örülök, hogy feltették, mert tudatlanságom homályos foltjait oszlatta el!

Ki játszotta a 1938-as VB döntőtt Franciaországban?
Uruguay-Brazilia
Olaszország-Magyarország
Olaszország-Csehszlovákia
Uruguay-Argentína
Dátum: 2008.10.14. 22:08:57
Mikor halt meg Benny Hill?
1992. április 20.
1992. december 10.
1993. február 5.
1991. május 17.

Ez tényleg általános műveltség?
Dátum: 2008.10.14. 22:06:41
Az angol ABC betűi közül melyik nem szerepel egyáltalán a periódusos rendszerben?
D
X
V
J


Tényleg fejből kellene tudni a teljes periódusos táblázatot?? Ha igen, akkor semmi gond a kérdéssel, akkor csak én vagyok ostoba...
Dátum: 2008.10.14. 21:52:28
Nekem is lenne egy kérdésem ezzel az egész portyázással kapcsolatban:
Miért úgy van kitalálva, hogy mindenképpen portyázni KELL?

A vadászatok során olyan minimális a LE, amit ki lehet nyerni az állatokból (21-es szerencsével is a mai legnagyobb fogásom eddig 67LE -azóta jött 1 db 115LE-s állat!- volt, ami azért több, mint megmosolyogtató). Értem én, hogy izgalmasabb és veszélyesebb portyázni... én is csinálom, bár nem tudom kimeríteni a pontyaimat sosem, de úgy látom minél magasabb szintre lépek, annál elérhetetlenebb lesz egy-egy fegyver/páncél, ha csak vadászatból akarom ezeket megvenni...
És én egyáltalán nem kezdek bele portyába 2500LE-vel a nyakamon, mert még hiányzik 500 és hátha szerencsém lesz, mert sosincs!... mellesleg eddig a legtöbb, amit egy portyában nyertem 70LE volt... szóval nem hiszem, hogy én ebből tudnám fejleszteni magam (szerintem más sem)...
És megint előjön a kérdés, hogy akinek van LE jó felszerelésre, az gyakorlatilag 85%-os eséllyel nyeri a csatákat, node akkor nem gond újabb és újabb felszerelést venni, míg a kevésbé szerencséseknek marad a tápoltatás??

Mi határozza meg, hogy egy vadászatnál mekkora állatokat lehet elejteni? Mert a szerencsepontok vajmi keveset számítanak, így viszont csak a portyázás marad, amiben pedig az a szerencsés, akinek kezdetektől meg van a jó felszerelése...

Ezzel nem kötekedni akarok, csak muszáj volt leírnom
Dátum: 2008.10.14. 21:35:17
NAPKAPU ajtaja nyitva áll még egy játékos előtt!
Dátum: 2008.10.14. 21:21:44
Biztos, hogy nem támadott meg senki? Néha nekem is előfordul olyan, hogy mikor nem vagyok a játék közelében megtámadnak és nyerek, de a csatáim között nem kiemelt fekete betűkkel jelenik meg ez a támadás, hanem mintha már korábban megnéztem volna...
Ha nem erről van szó, örülj, hogy szintet léptél
Dátum: 2008.10.14. 21:11:04
Az alábbi kérdés még mindig benne van a kvízben. Hatsepsut légyszi válj meg tőle!
(Ha a családom nem nézné és nem lenne ez a téma kb. minden héten a vasárnapi asztalnál én se tudnám... igen, tudom, hogy vasárnap esténként lehet nézni, de kis családom így készül rá a folytatásra már vasárnap délben... )

Lost: Melyikük nem utazott a repülőgépen?
Kate Austen
Benjamin Linus
John Locke
John Shepard
Dátum: 2008.10.14. 20:16:20
*A madarat szürke füst vonta körbe, ahogy vergődéssel teli szenvedése fokozódott. A nagy üresség, amely teste korábbi korvonalai nyomán maradt csendes döbbenettel töltötte el a toronylakókat. Míg végül nem maradt más csak a szürke, átláthatatlan füst.
A falról időközben lekerült Acabo, kissé bicegve közelített a még mindig zölden ragyogó pajzshoz és amögül figyelte a madár átváltozását.
Az éjszaka sötétsége úgy hullott a térre, mintha egy kendővel terítették volna le a tájat, amely eltakarja a napot. A halványzöld izzás némi fényt adott, de a gomolygó füstöt már nem tudta megvilágítani. Mivel Khetty állt a legközelebb a füsthöz, tüzet varázsolt. Ezúttal nem gömböt, hanem lobogó lángoszlopot, amely elég fényt adott.
Ahogy rájuk köszöntött az éjszaka hűvöse, a gomolygó füst is nyomtalanul feloszlott. A lángoszlop közelébe húzódtak a torony lakói, már nem volt szükségük a védőburokra, a tűzmadár eltűnt. Helyette egy eszméletlen férfi meztelen teste feküdt a füvön.
- Ez valami vicc? – nézett társaira Doer Tin.
Redjens szó nélkül lekanyarította válláról köpenyét és a földön fekvőre terítette, miközben igyekezett megállapítani, hogy él-e az illető:
- Még lélegzik – nézett fel társaira a férfi tanácstalanul.
- Bevisszük a toronyba? – nézett körbe a társaságon Mortazor.
- Mi?? – hördült Camelus. – Amit most tett tönkre?? Naneeeem!! – legyintett egyet és hátat fordítva a torony felé viharzott.
- Nem hagyhatjuk itt – rázta meg a fejét Khetty nagy sóhajjal és elparancsolta az útból a lángoszlopot, hogy társai hozzáférjenek a különös alakhoz.
- Lia készíts elő egy szobát, légy szíves! – kérte barátját, mire egy kis láng kivált a tűzoszlopból, hogy mutassa az utat és Liával együtt a toronyba siessen.
- Biztosan jó ötlet ez? – kérdezte Gill, mikor megemelték a testet.
- Csirguz segíthet, ha túl nehéz! Tud lebegtetni! – vigyorgott Khetty.
- Csak nehogy téged lebegtesselek meg! – felelte a varászló, miközben megemelte az átváltozott csupasz lábát.
Ahogy a fura, temetési menetre emlékeztető társaság elvonult Acabo előtt. A kis manó kezét tördelve nézett a köpennyel leterített testre.
- Gyere! Nem lesz semmi baja! – nyújtotta a manó felé kezét Khetty, mire az némi vonakodás után megfogta és a menet után besétáltak a toronyba.
A tűzoszlop a bejárat mellett lobogva várta Khetty intését, amelyre lassan összezsugorodott, majd eltűnt. Lia és Bulcsu épp az utolsó simításokat végezték az ágyneműn, mikor megérkeztek a többiek. Az ágyra helyezték az illetőt, és tanácstalanul ácsorogtak a kicsiny szobában.
- Menjetek aludni – nézett végig Khetty a fáradt társaságon. – Itt maradok mellette.
- Nagy ötlet – vonta össze a szemöldökét Csirguz. – Azok után, hogy kétszer is megpróbáltad megölni… biztos téged akar majd látni elsőként, ha felébred…
- Majd én maradok! – emelte fel a kezét Gill azonnal.
- Jól van! – bólintott Khetty. – Akkor aludjunk! – lépett ki a szobából.
Acabo szorosan a nyomában téblábolt:
- Mindenhová nem követhetsz – nézett a manóra Khetty értetlenül.
- Mit csinálni? – nézett nagy szemekkel és széttárt kézzel a manó.
- Vigyázz a barátodra! – sóhajtotta fáradtan a nő és a szoba felé mutatott, ahol Gill őrködött.
Acabo vidám arccal, lelkesen ugrándozva indult a szobába. Alig néhány perc múlva erőteljes kopogás hallatszott az ajtón. Khetty magára terítette köpenyét és kinyitotta az ajtót:
- Ugye nem gondoltad komolyan, hogy ott marad éjszakára? – Gill láthatóan rühellte a manót.
- A barátja…vagy mi... gondoltam jó helyen lesz mellette…
- Engem nem zavar, ha körülugrálja, de nem akarom a közelemben látni! – fordult meg Gill.
Khetty meglepődve nézett a férfi után. Korábbi viselkedése alapján, nem feltételezett róla ilyen erélyességet, majd fáradtan szélesre tárta az ajtót.
- De csak ma este!
Acabo szélesen elvigyorodott, ha lehet ettől még csúnyábban nézett ki, majd boldogan bemasírozott a szobába.
Dátum: 2008.10.14. 17:26:25
Nem bonyolult ebben semmi.... Így van a játék kitalálva... Vagy költesz a tanulásra és akkor megnyílik egy lehetőség, amivel élhetsz, vagy nem költesz tanulásra és fejleszted a karaktered...
Szerintem nincs abban semmi rossz, hogy költeni kell a tanulásra... mivel a játékot nem két hónapra tervezték!!!!!! Hogy hipp-hopp végezz egy-egy feladattal és akkor keress mást, amivel szórakoztathatod magad, mivel ezt már meguntad, mert olyan könnyű teljeseíteni ezt vagy azt...
Ahogy fejlődik a karaktered úgy nyílnak meg előtted új lehetőségek (!)

Egyébként ezt az egész dolgot kicsit viccesnek találom, mivel a kérésed kb. olyan, mintha azt kérné egy 1. szintű kezdő, hogy kaphasson egy listát arról, hogy a következő 10 szinten milyen fegyverek/páncélok/kristályok/varázslatok jönnek... csak azért, hogy abból kiválaszthassa a legelején, ami neki kell és arra spórolja a LE-t... picit élvezhetetlenné tenné a játékot, mert maga a játék veszne el...
Dátum: 2008.10.14. 15:36:09
Idézet: Aisling - 2008.10.14. 15:29:35
Melyik válogatott kizárása után került 1992-ben Dánia a labdarúgó EB-re, mellyet később megnyert?

Albánia
Románia
Jugoszlávia
Bulgária

Kissé speckónak tűnik számomra, és kezdek cseppet ideges lenni ezekre.



Tippelni kell...
Azt hiszem, bár már nem emlékszem egészen tisztán, úgy rémlik 1992 körül kezdődött a háború déli szomszédainknál, amiért simán kizárhatták a csapatukat, így én Jugoszláviára tippeltem és nyerő válasz.
Dátum: 2008.10.14. 15:33:11
Idézet: Sandorx - 2008.10.14. 15:28:00
Nem tudom a szerver központ ba ki dönti el mi a hejes válasz minem kicsit csiszolni kellene a lexikális tudását mert ha valami hejes és valaki nemtud róla meg győződni hogy adhat rosz válasz minősítést.


HeLYesírás könyörgöm!!!

És nemcsak a szerverközpontban döntenek róla! Jákékosok is minősítik egymás kérdéseit!

Egy kérdés akkor rossz, ha helyesírási hiba van benne, vagy a válaszlehetőségek bugyuták...
Egyébként van gugli és wiki, hogy segítsen az alatt az 5 perc alatt, amíg válaszolni lehet rá... ráadásul ezt pont a KVÍZ topicban vitatja meg nap, mint nap több tucat ember!
Dátum: 2008.10.14. 15:18:58
Ha én kaptam volna azonnali törlésre javasoltam volna... minden szívfájdalom nélkül
Dátum: 2008.10.14. 14:27:25
Idézet: Duxi78 - 2008.10.14. 14:05:58
Hi!
Ezt kaptam kvíz kérdésre:
Anyátok p.icsája?
yes
igen
persze
ja
hát ez mi akar lenni??? kicsit érdekes a dolog nem??? És akkor döntsd el mi a helyes válasz, azért talán kicsit át kellene nézni, hogy mi kerülhet be a kvízkérdések közé...


Bocsi, de még mindig elkap a harci láz, mikor ilyen kérdéseket látok, miközben az én kérdéseimet rossznak minősítette valami tudatlan levesagyú... kb. olyan, mint aki ezt a kérdést írta....

Egyébiránt azzal nincs bajom, ha olyat kérdeznek, amit nem tudok (mert rengetek ilyen dolog van), és a guglin utánanézve szélesedik a látóköröm és a tudásom... A speciális játékkérdéseknél is csak a Mirg kártyalap szörnykomponensének nagysága (vagymi) típusú kérdésénél néztem csúnyán...
Dátum: 2008.10.14. 12:56:26
7. Szinten mennyi menüpont látható a bal oldalon?
21
23
24
22


Nekem speciel 8. szinten is csak 23 menüpontom van.... de a jó válasz a 24. volt... Pontosítani kellene a kérdést, mert ha valaki állatot fog be, akkor annak már egyből módosul a gombkészlete...
Dátum: 2008.10.13. 20:35:13
*Khetty sokszor várta már a halált. Duparmában egyszer meg is kapta ezt a kegyet, ám ekkor keserűen tapasztalta, hogy ez a kegy csak halandó embertársainak jutott. Soha nem érzett még ahhoz fogható fájdalmat, mint a tövises bokrok mélyén. Azóta eszelősen rohant bele minden olyan helyzetbe, amelyből mások menekültek. Nem volt veszíteni valója, legfeljebb a fájdalom, ami egy-egy csata után maradt. Mikor a szirt szélére állt, otthonára gondolt, Duparmára és Trifferlinre, aki jóbarátként várta haza, mert abban biztos volt, hogy a tűzmadár csőrével és karmaival történő találkozásból még ő sem épülne fel.
Mikor megfordult és látta a gyakorlótér közepén kényelmesen heverésző állatot, nem ujjongott fel megkönnyebbülésében. Az igazság az volt, hogy a mélység még mindig hívogatóbbnak tűnt, mint a megkerülhetetlen lény.
- Nem megölni!!! – hallotta a manó hangját valahonnan a lény mögül Khetty.
Elképzelte, ahogy a kis manó legyőzve minden félelmét, toprongyosan, hadonászva rohan varázslótársai felé, erre mosolyognia kellett. Halványsárga fény villant a tűzmadár mögött…
~ Már megint kővé dermesztették – sóhajtott fel Khetty.
A mágiát megérezve a tűzmadár felkapta a fejét. Áttetsző bőre, ismét fémes kékre váltott, kiterjesztette szárnyait és felemelkedett.
Khetty ekkor látta egy csoportba tömörült, még mindig a zöld pajzs védelmében álló társait.
- Várjatok! – kiáltotta, látva, hogy kinyújtott kézzel mire készülnek, de úgy tűnt a pajzson semmiféle hang nem jut át.
A madár kényelmesen, magasan körözött fölöttük. Ha valakinek lett volna alkalma rá, hogy közelebbről megszemlélje a lényt láthatta volna, hogy korábbi vérmes támadókedve elszállt, inkább szórakoztatja a látvány.
Khetty futás közben csettintett az ujjával, a tűzgömb vöröslő lánggal csapott fel, majd vakító fénnyel csapódott neki a védőburkolatnak, majd eltűnt, ahogy a zöld varázs magába nyelte.
A vakító fény hatására végre ránéztek társai. Hadonászva igyekezett tudtukra adni, hogy hagyják abba a megkezdett varázslatot. Mire a közelükbe ért, alig kapott levegőt. Kifulladva igyekezett elmondani, amit megsejtett, de csak a térdére támaszkodva lihegni tudott.
- Megvesztél? – nyitotta szét a védőburkot Mortazor, hogy a nő is belülre kerüljön. – Azt hittük széttépett.
- Ne …. bántsátok … - nyögte ki végül Khetty.
- Hogyhogy ne?! Másodszor akarta ledönteni a tornyot! – nézett rá Gill értetlenül.
- Rossz toronyba…. költöztünk…
- Mi van? – nézett rá Csirguz is.
- Feketemágusok….lakták….korábban…
- Ezt biztos, hogy itt és most kell megbeszélni? – nézett az égre Lia rémülten.
A lény megunva a keringést célbavette a zöld pajzsot, zuhanórepülésben vetette rá magát a célpontra, majd az utolsó pillanatban módosította a röppályát.
- Nem akar bántani minket! – nézett a madárra áhítattal Bulcsu.
- Ki kell derítenünk, hogy miért zárták a falak közé – nézett a gyakorlótéren ismét landoló madárra Khetty.
A tűzmadár a mozdulatlanná dermedt manóra meredt, majd csőrével óvatosan megkocogtatta a kővé dermedtet, aztán szomorúan felmorrant.
Khetty ismét kilépett a pajzsból, Camelus későn nyúlt a csuklója után, hogy visszahúzza. Lassan közelített a tűzmadárhoz. Egészen biztos volt benne, hogy nem ő erre a legalkalmasabb, azok után, hogy kétszer is végezni akart vele, pláne nem.
Mikor elérte a manót, a fejére tette a kezét, mire a manó megmozdult.
- …ölni! – nyögte ki megkezdett mondatát.
- Senki nem bántja! Nézd! – fordította a manó fejét a tűzmadár felé, mire a rézszínű jószág örömteli ugrándozásokkal sietett a lény felé.
Dátum: 2008.10.13. 17:18:47
*************** TOBORZÁS!!!!!!!!***************

Nem találod a helyed a mostani szervezetben, esteleg szövetség nélkül vagy? Jól jönne, ha számíthatnál a társaidra? Kreatív fantáziával áldott meg a sors? Szeretnél részese lenni a topicban olvasható történetnek?

NAPKAPU-ban felépült egy újabb szint, így 3 szabad hely áll mindenki rendelkezésére, akinek fontos, az összetartás és szeretné, ha a karaktere is életre kelne!

Nézzétek meg a szövetség lapját és jelentkezzetek, ha úgy érzitek, be tudjátok tartani az ott leírtakat!

Ha többet akartok tudni, a Story/Napkapu topic alatt olvashattok rólunk!

(Kérünk írjatok pár sort magatokról a jelentkezésben!)
Khetty