Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Kölök

Dátum: 2012.03.28. 20:52:52
Ki Herkules a görögök szerint?
Zeusz apja
Zeusz fia*
Zeusz bátyja
Zeusz öccse


Nemnemnem!
Hányféle megoldásban van az az ökörség fenn?

Mégegyszer:
Herkules-Jupiter
Héraklész-Zeusz

Javítsátok már ki, romboljátok porig és szórjátok be sóval!

Ki nem a Snooker legendás alakja?
Steve Davis
Tiger Woods*
Stephen Hendry
John Higgins


Ez annak ellenére enyhén szólva spec, hogy Tiger Woodsot sokan ismerik.
De fogalmazhatok úgy is, hogy ki nem szarja le
Dátum: 2012.03.23. 17:46:27
Ki a Kiberiáda szerzője?

helyes válasz Stanislaw Lem, csakhogy a kérdező szimpla v-vel írta. Ha már kérdez valaki, miért nem néz utána...?
Dátum: 2012.03.19. 21:27:09
Újabb gyöngyszem:

Kinek a nevéhez fűződik a ratio education?

Mária Terézia az rendben is lenne, csak hát nem angolul fogalmaztak anno, hanem latinul. Tehát educationis.
Ráadásul nagybetűvel mindkettőt, mert egy törvény saját becses neve. Ratio Educationis.
Kettes alá. leülhet.
Dátum: 2012.03.17. 20:45:43
Nem és nem, mindig csak elfelejtek másolni. De akkor fejből:

Kicsoda Zeusz fia?

néhány görög név, majd a megfejtés: Herkules... Mibe verjem a (nem másoló) fejem?
Ha mondjuk Jupiter fiára lenne kíváncsi, akkor rendben. De felsorol három görög istent, akkor mit keres ott Herkules??
ígyengébbek kedvéért Héraklész. Kérem javítani a közkultúra nevében. Van élet a tv sorozatokon túl is

Illetve a másik:

Hol van a Rialtó híd?

Olasz személynév, semennyire sem honosult, mint teszem azt a "garázs" szó, sikerüljön már rövid o-val írni!
Dátum: 2012.03.16. 17:17:59
"Mennyit ér az értéktelen árú"

Áru. Rövid u.
Dátum: 2012.03.15. 23:17:51
Kalandban volt, már elkattintottam, mire észbe kaptam, hogy ez így nem jó:

Kvízkérdés: Mit jelent a brinza?
A kérdésre jól válaszoltál (Juhsajt)

Pedig sajna nem sajt, hanem túró. Ráadásul dz-vel írandó, sőt ha az eredeti szlovákot vesszük alapul, akkor y-nal is.
Más gond nincs. Teljesen hibás kérdés újfent
Dátum: 2012.03.15. 11:07:42
Mégis elkezdem újra küldözgetni a hibákat, mert úgy látszik vak vezet világtalant...

Melyik együttes lemeze a ,,THE DARK SIDE OF THE MOON"?
Pink Floyd
Deep Purple
Nazareth
Van Hallen


Van Halen. Egy l.
Dátum: 2012.03.01. 10:24:22
Tisztelt szerkesztők, a kvíz olyan szinten kezd tele lenni elfogadott ÉS tűrhetetlenül hibás kérdésekkel ami komolyan kérdésessé teszi az egész értelmét. Meguntam a rossz kérdések és válaszok másolgatását, mert rendszerint nem történik semmi. Nem tudom, ki ellenőrzi és milyen módon a beérkezett kérdéseket, de ez szemlátomást nem működik.

Csupán csemegének idézem kb. az egyik legutóbbi remeket:

Mennyivel megy a fény? (valahogy így fogalmazva )

nagyon pontos számadat következik, pár tizedes jegyig, majd: m/s (sic). Ugyan kérem
Dátum: 2011.10.06. 10:23:41
Melyik kifejezés helyesírása helytelen az alábbiak közül?
egészség
egyesség*
barátság
merészség


Amennyire utánanéztem hirtelen, a szónak mindkét írásmódja (egyezség-egyesség) használatos ÉS elfogadott.
Javítani kéne, ha igazam van.
Dátum: 2011.08.06. 14:17:15
Hova igazolt Huszti Szabolcs?

Watford
Zenit*
FC Barcelona
Hannover

Egyrészt mikor igazolt, másrészt speciális kicsit-nagyon.
Dátum: 2011.08.06. 11:25:55
Idézet: Tenuki - 2011.08.06. 00:55:44
Mi okozta a halálát a híres énekesnő Emy Winehousenak?
Autóbaleset
Alkoholmérgezés
Drog túladagolás
Gyilkosság
Szórend!!!
Emy Winehousenak, a híres énekesnőnek, mi okozta a halálát?



Épp most szerettem volna postolni ezt a kérdést. A szórend ízlés dolga, nagyobb baj, hogy a hölgyet Amy-nek hívták, valamint ha a ragozott idegen eredetű szó utolsó hangzóját nem ejtjük, akkor a ragot kötőjellel kell írni, így: Winehouse-nak.
Ezenkívül magas labda, nekem ízléstelen is egy ilyen kérdés. De ez nem hiba...
Dátum: 2011.07.29. 11:40:50
Szaporodnak megint a filmsorozatok rejtelmeit taglaló kérdések. Nem kéne...

A Dexter c. sorozatban A főszereplő Michael C.Hall (Dexter) felesége, Jennifer Carpenter kit alakít?
Dexter testvérét (Debra Morgan)
Dexter fönökét (Maria Laguerta hadnagy)*
Dexter szeretőjét, későbbi áldozatát (Lila Tourney)
Dexter feleségét (Rita Bennett)


Hány gyermeke volt a Familia Kft-ből jól ismert Szép házaspárnak?
3
2
5
4*


Melyik városban nem játszódik CSI sorozat?
Las Vegas
Miami
Detroit*
New York

Ezzel a hárommal más baj nincs mint, hogy semmi érdemi agysejtmozgósító információt nem tartalmaznak, ellenben simán speciális érdeklődésűnek bélyegezhetem őket. Miért kellene tudnia bárkinek ezeket a dolgokat...?

Kinek a nevéhez köthető az Aranybullát ?
IV. Béla
II. András*
V. Béla
I. András

ááááááááá!
Ilyet hogy lehet átengedni??
Dátum: 2011.05.29. 22:26:24
Odaát című sorozatba ki Sam testvére?

Mark
Catty
Zakarias
Dean *

Hermészre; elmész te...
Akkor még a helyes ragozás alapelveit nem is érintettük. Simán eltiltanék most már mindenkit, aki képtelen legalább nyelvtanilag helyesen feltenni egy kérdést, hamár ilyen debil kérdéskört sikerül választania
Dátum: 2011.05.29. 20:45:42
Mit jelent a humbukk szó?

Átverés.*
Tisztelet.
Barátság.
Szerelem.

Persze humbukk... Meg a bukksi fejed az...

Hogy nevezzük a 3 hindu főistent?

Sándor, József, Benedek
Zeus, Apollo, Hera
Romulus, Remusz, Penates
Siwa, Brahma, Wisnu *

Borzasztó, ahogy van. Mindenesetre a helyes válaszban NEM w-vel írandók a nevek, ezenkívül hamár angol (szerű) átírás, akkor Vishnu, "h"-val.


Melyik növényből Nem sajtolható olaj?

Repce
Napraforgó
Szőlő *
Olivabogyó

Hogyne. Akkor húzás az első valamirevaló közért, olajpolc kukkant és sűrű bocsánatkérés a szőlőtől...

Annyi hülyeséget fogadnak el megint mostanában, meg kell zavarodni tőle
Dátum: 2011.03.29. 09:39:38
Idézet: SuperEgo23 - 2011.03.28. 21:34:15


Melyik nem volt Brit-gyarmat?

Algéria*
Malajzia
Belize
Ghána

nem kell ezt ennyire tudni, a főbb hódításaik még rendben vannak


Azért szerintem eléggé köztudott, hogy Algériában francia a hivatalos nyelv (lásd az európai feketék jelentős százaléka egymás között így beszél),
most már Te is tudod
Dátum: 2011.03.29. 09:36:30
Melyik megyénkbe található Keszthely?

Vas megye
Tolna megye
Győr-Moson-Sopron megye
Zala megye*


Meg kell bolondulni a helyesírás alapvető szabályainak tökéletes figyemen kívül hagyásától....
-ban -ben

Persze számtalan ilyen van, azt sem értem, hogy mehet át a szűrőkön.
Dátum: 2011.03.27. 13:22:07
Idézet: Poostmaster - 2011.03.27. 13:04:39

Tipikus speciális kérdés. Egyedül a helyes válasz takar egy ismert színészt, a többi huszadrangú senki.


Gondolom Ben Stiller nem szerepel a filmben. Azonban pl. Karl Urbant huszadrangú senkinek nevezni csak Téged minősít, aki nyilván nem látta a Gyűrűk Urát, vagy pl a (asszem) középső Jason Bourne filmet, hogy csak az ismertebbeket említsem, melyben jelentős szerepe van ÉS jól játszik.
Dátum: 2011.03.27. 13:17:15
Hal, volt 1 kérdés, sajna nem jegyeztem fel, mert biztos voltam a válaszban; de neem...

Lényege, hogy melyik növény NEM tartozik a káposztafélék rendjébe (családjába, nem tudom), vagy hasonló. Helyes válasz a kérdező szerint az endívia, felsorolásból egyértelműen a cukkini, s amennyire utána tudtam nézni, ez így is van.

Javítani kellene, mielőtt bekerül pl kvíz olimpiába...
Dátum: 2011.03.02. 20:58:20
Bocsi, ha nyílt ajtókat döngetek; nincs időm, s kedvem végignyálazni a topicokat:

A játék szerverei elviselhetetlenül ócskák. A nap bármely pillanatában képesek lefagyni, akár félórákra. Ezen semmiképp nem lehet változtatni?
A pocsékan gazdaságtalanul működő dizájnt már nem is emlegetem túlzottan, hiszen letiltottam minden villogó flashelő bannert, hátteret és társaikat, ezzel lehet kivárható tempót elérni egyedül (firefox, nagyítva).

ui. Jelen pillanatban sem megy V3 és V2. Persze a t-mobilos net nem az igazi hasító sebesség, de más oldal fut, tehát most nem ő a hibás.
Dátum: 2011.02.02. 13:58:54
Rohadj el büdös multihuszár
Tudok egy jó ínsebészt a mutatóujjadra

még egy adalék:

bizonyosan gyengítettek szintfügggőn az ellenfeleken:
V1 Chytarael gyenge közepes 79. szintű kari stabil 2000 feletti sebzést kap be ugyanattól a 115. szintű dögtöl, melytől V3-on Izidor a maga 70. szintjével 700-1500 között. Kettejük statjai nagyjából egyformák.
Viszont az állatok sebzését egyszerűen kivették hálistennek; a dimenziókifordítás semmit sem sebez rajtuk gyakorlatilag. Van remény (a 100 csatára )