Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Akhilleusz

Oldal: 12345
O.K.
Elfogadom, ha azt mondjátok.
Nekem vajon miért nem jön ez össze? Főleg ennyiszer?
Téma részemről rendezve.
Lehet én vagyok a béna, (no meg nagyon irigy) de ennek a statisztisztikának a láttán a szavam elakadt.

Matematikailag lehetséges, de nem tartom valószínűnek, hogy egy 17-es karakter V2-n ezt tudja produkálni tisztességes játékkal.

Ha tévedek elnézést, ezért sem írom most le a nevét:

Győzelem: Vereség:
639 46
487 19
1702 59
Összesen: 2828 124
Legtöbb okozott sebzés: 142
Tulajdonságösszeg: 409
Szakértelemösszeg: 264
Teljesített küldetés: 43
Összes építés: 144.761
Zsákmányolt lélekenergia: 857.295
Elvesztett lélekenergia: 10.544
Helyes kvíz-válaszok: 400

Ha a kezdetektől minden támadásban rettentő szerencsével mindíg jó LE zsákmányt szerzett, akkor is 300 LE/portya felett van az átlaga.
17-es szinten ez szerintem kizárt. 6-7 szintig örülhet, ha egyáltalán kap valamit.

Vagy tévedek és csak az aktivitásával képes erre valaki??
Dátum: 2009.02.02. 21:21:37
Idézet: cirip - 2009.02.02. 00:40:23
biztos nagyszerű festmények lehetnek
visszatérve erre a témára, a világ egyetlen trilógiaként ismert 6 kötetes sorozatáról van szó, véleményem szerint megérdemli hogy kérdésben szerepeljen


Nagyszerűek voltak De a szobafestő sem mélázott sokat

Utána jártam kicsit, már hiszek. Minden fellelt fórumon trilógiaként szerepel a 6 és fél kötetes alkotás.

Mea culpa. Mea maxima culpa. Azért a válaszom jó volt, mert "Wiki jó barát", csak hát ez a makacs értetlenség...
Dátum: 2009.02.02. 00:36:35
Nos igen...

A lányom is firkálta már tele a szoba falát. Aztán azt mondta, ez festmény. Ezen az alapon a hold meg sajt

Igaz a lányom nem kereste magát agyon a művével, de még csak meg sem ismerhette senki a családon és a szobafestőm kívül
Köszönöm!

Van a mindennapi szóhasználatomban még néhány, a kereső motor szerint még tiltottnak számító szó erre
A foszfor szót megfosztva a "fos" szófoszlány miatt a használat jogától, szertefoszlik minden bizodalma a szereplésre.


No. Nem baj, nem dőlt össze a világ, írtam mást.

Nem régen használom a rendszert, így nem tudom megítélni, ezért inkább csak kérdezem: Ha úgyis van értékelés, ami hivatott szűrni a kérdéseket, miért kell ennyire leszabályozni? Ennyire durván komolytalankodnak ezzel? (Naív vagyok mi?) Én élvezem a kvízt, bár fentmarad a rostán néhány nagyon gagyi, és esnek ki valóban jó kérdések. Véleményem szerint inkább szankcionálni kellene a szándékosan szabálytalankodókat. Nekem is van már 4 rossz kérdésem, de azok a válaszadók %-os kiértékelése miatt estek ki. Ez egy kalap alá esik az egyből rossznak értékelt kérdéssel? Mert akkor érdemes alapvetéseket kérdezni, nem szabad gondolkodásra, vagy keresésre szorítani a válaszadókat. Így viszont elvész az élvezet, nem lesz játék a játékban, csak egy kötelező feladat, ha valaki jót akar magának. Bár az is igaz, hogy ez egy játék, nem népnevelő intézmény
Köszi!

Akkor legalább tudni fogom, hogy miért esett ki Túl speciális.
Igen! Köszönöm!

Erre gondoltam mikor átírtam. Most már leírom, mert úgy sem teszem fel, nem szórakozok vele. Azért érdekel, hogy mi vele a bibi:

Ha veszel egy doboz biztonsági gyufát (normál gyufa), hol találod a vörösfoszfor alkotóelemet?

A gyufa fejének külső rétegében.
A gyufa fejének belsejében, a festék alatt.
A doboz oldalán, a "dörzsi" rész egyik alkotóeleme.
Nem használnak ma már vörösfoszfort a gyufához.

A túl speciális jöhet, mert lehet annak minősíteni.
Eleinte "gyufaszál" szerepelt benne, azt írtam át először. Abban nyílvánvaló, hogy hol lelhető fel a tiltott szó.
Aztán nézegettem a többit is, de nem jövök rá. A vörösfoszfor lehet még ludas (ha nagyon akarom a ...fos... megtalálható benne), de azt nem tudom másként írni, mert ez a lényeg.
Sziasztok!

Szerettem volna egy kérdést feltenni, amire azt kapom, hogy a kérdésben tiktott szó szerepel.
Már átírtam mindenhogyan, de nem tudom mi a tiltott szó.

Nem vagyok nagy fórumozó, lehet erre már van megoldás, csak én nem vagyok elég figyelmes.

Hol található a tiltott szavak felsorolása?

A kérdés egyébként teljesen hétköznapi. Tárgyra vonatkozik és annak alkotóelemére. Megválaszoltam eddig kb. 1500 kérdést, de még nem találkoztam vele, vagy hasonlóval, gondolom nem azért tiltott, mert már ezerszer szerepelt. Nem obszcén, nem pia, nem dohány, nem kábszer, mindennapi, használati tárgy.

Kéreklek világosítsatok fel. mármint ebben a témában

Köszönet!
Dátum: 2009.01.13. 10:54:27
Idézet: dorong - 2009.01.13. 06:05:44

Mit jelent a staples?

magasság
darab*
hosszúság
liter

felvilágosítana valaki?


Utána jártam kicsit, mert ismerős volt a szó, de nem tudtam honnan
Amit találtam, annak köze nincs a darabhoz.
Staples, mint irodai kellékanyag: tűzőkapocs. Néhány gyártónál. 1 db u szög szerű acél tűzőkapocs. Mivel ezek ugye rúdban vannak, ezért a csomagolásra rá van írva, hogy pl.: 50 rúd 16/24 majd az is, hogy 15.000 staples
Nos ez valóban azt jelenti, hogy 15.000 db tűzőkapocs van a dobozban, de a darabhoz csak átvit...
Nem ragozom, lükeség.
Vagy én vagyok tudatlan, és még keresni sem tudok.
Dátum: 2009.01.13. 10:33:15
Sziasztok!

Csak néhány oldalt olvastam át, lehet már szerepelt.

A toplisták menüben akár a saját karakteremet keresem, akár begépelek a keresőbe egy idegen Végzeturat, hogy mutassa meg, 99%-ban nem azon az oldalon kötök ki, ahol Ő megtalálható.
Ez a szövetségekre is igaz.

Magamat 2-3 oldallal előrébb találom meg minden esetben, az idegen végzeturakat 1-2 oldal eltéréssel.

Ez csak nálam bibi, vagy rendszerben a szellem?

Köszi!
Idézet: Kocos - 2009.01.13. 07:39:39
Idézet: Akhilleusz - 2009.01.12. 21:44:46
No ezt jól kiveséztük, immár 4. alkalommal írom le, hogy a kérdés gagyi. Tudatlanságom okán.
Bocsi!


Annyival kene korrigalni, hogy "egy most indult karakter", es akkor rendben is lenne.


Hmm...
Szinpatikus ötlet, építő jellegű!
Ki tudja átírni?
Gondolom nekem nincs erre lehetőségem, a kérdés pedig nem esik ki egyenlőre, mert egyre jobb az aránya, így újra feltenni sincs sok értelme.

Bár nálam az értelem nem igen számít
Idézet: Kocos - 2009.01.12. 14:29:23
Idézet: Akhilleusz - 2009.01.12. 12:43:09
Olvass! 353. hozzászólásban a választ megadtam.
Nem csak medállal lehet csökkenteni, szakértelemmel is.
Tehát a kérdésem hibás.



Azt mar olvastam...
A szakertelem korlatos, tehat van maximuma (3:30), a medal nem korlatos.


O.K. Bocs! Nem zaklatni akartalak.
Szakértelem igen. És amíg azt el nem éred, folyamatosan változik. Tehát nem adható rá értelmes, helyes válasz.
Medálból mennyit lehet szerezni mundjuk 1 év alatt? Ideális esetben. Viszont elvben valóban korlátlan.

No ezt jól kiveséztük, immár 4. alkalommal írom le, hogy a kérdés gagyi. Tudatlanságom okán.
Bocsi!
Dátum: 2009.01.12. 21:36:25
Kinek a nevéhez köthető az első magyar helikopter az AH-1?
Petróczy István
Asbóth Oszkár*
Bánki Donát
Kármán Tódor

Az AH-1 amerikai helikopter, kiegészítő neve Cobra, gúnyneve Snake, a vietnámi háborúban legtöbbet használt masina, 17 ország rendszeresítette azóta légierejében, vagy rendelt belőle rendőrsége számára. (Magyarország nem)

Az Asbóth Oszkár nevéhez köthető helikopter A.H.1, ami az Osztrák-Magyar Monarchia korában készült, így ez sem közvetlenül magyar, de ez csak szőrszál hasogatás.
Olvass! 353. hozzászólásban a választ megadtam.
Nem csak medállal lehet csökkenteni, szakértelemmel is.
Tehát a kérdésem hibás.
Bocsi! Igazad van. A vita ettől még értelmetlen.

A felületes olvasás rád is igaz. Én nem írtam, hogy tanulok a hibáimból. Sőt, éppen Newtonos kérdést hoztam fel ellenérvként

Még nem kellet 4. alkalommal megkérdezni, mert van 30% aki tudja, egyenlőre.

Én már így maradok. De ez engem nem zavar.
Téged?
Idézet: winnie - 2009.01.12. 00:25:51
Idézet: AxelG - 2009.01.11. 21:57:05
Szerintem Te is tettél már fel olyan kérdést amire keresni kell a választ , de ha azt mondod hogy nem akkor azt nem hiszem el ugyanúgy ahogy azt sem hogy te eddig csak általános tudást igénylő kérdésekkel találkoztál...


ez jó. "nem tudom, hogy milyen kérdést tettél fel, de ha azt mondod, hogy x, akkor sem hiszek neked, hazugnak tartalak." (ez gáz...)

nem az a lényeg, hogy ki milyen kérdést tett fel. a legtöbben tettek fel "rossz" kérdést, de tanulnak belőle.


Értelmetlen a vitátok, mert most már nem vita, hanem konfliktus. Az meg mint tudjuk, érzelmi reakciókat vált ki, ergó a verbalitás még azt a 10-15%-ot sem képviseli, mint normál esetben.

AxelG-nek igaza van, hogy a szabályok vagy mindenkire legyenek érvényesek, vagy senkire (Közép érték, hogy legyen tűréshatár a hibákra, no de ezt ki dönti el? Sosem lesz objektív, egzakt)
winnie jogosan háborog, ha lehazugozzák. De ez történt? Persze, hogy lehet erre kihegyezni a hozzászólást. No de vezet valahová?

Nagyon igaz, hogy mindenki tett fel rossz kérdést. De tanult belőle? Én kicsit lentebb éppen azt írtam, hogy úgy néz ki 4. alkalommal teszem majd fel a súly mértékegységére vonatkozó kérdésemet, mert megint ki fog esni

No ez most egy jó hozzászólás ahhoz, hogy figyelmetek elterelődjön egymásról és engem üssetek
Idézet: Kocos - 2009.01.11. 17:28:23
Idézet: Akhilleusz - 2009.01.11. 15:38:20
1 órán belül max. hány vadászatot indíthatsz a Végzetúr játékban? 54.6%


Erre nagyon erdekelne a valasz. Van egyatalan helyes egyontetu valasz?


Amikor feltettem, még azt hittem, hogy igen. Azóta szakértelmeim között megjelent egy lehetőség, ami értelmetlenné teszi a kérdést, mert változhat a szakértelem szintjétől függően.

Tehát akát törölni is kéne a kérdést.

Azonban azt is hozzáteszem (ez nem menti a hibát, csak érdekes), hogy az elején mindenki 1óra 40percben gondolkodott és majdnem a kiesésig jutott a kérdés. Most, hogy már nagyon sokan eljutottak eddig a szakértelemig, majd mindenki "jó" választ ad, 5 perces terminussal számol

PS: Látom mindenki felfogja, hogy ez egy játék Azt is, hogy nem arról szól a kvíz, hogy ki a "frankóbb gyerek" Zsörtökődjetek, mert az pezsdíti a vérkeringést! Igaz káros a stressz, de mitől kapjon az ember agyvérzést, ha nem egy játéktól?
Dátum: 2009.01.11. 23:57:42
Midian!

Köszönöm a segítséget, működik!

Bár ez akkor is hiba
Dátum: 2009.01.11. 15:46:45
Sziasztok!

Kérdésem szerintem hibára utal.

Szeretnénk egy társunkat kiszavazni a szövetségből, de nem hozza fel a nevét a jelölhető tagok között a rendszer.
Már ki volt írva szavazásra, két másik szavazással egy időben. Amint az egyik szavazás lezárult, a másik kettő eltűnt, közte ez is és nem tudjuk újra indítani.

Rákerestem itt a fórumon a témára, csak kérdésekkel, probléma felvetéssel találkoztam, megoldással nem.

A segítséget előre is köszönöm!
Jómagam nagyon szeretem a kvízt, és bevallom nagyon sok esetben bosszankodom magamon, ha belehibázok alap dolgokba. Ez azonban nem arra késztet, hogy elküldjem a sunyiba a kérdezőt, hanem arra, hogy utánnanézzek, miért is rontottam el, mi is a valőság. Feltett kérdésre azonnal még nem kaptam rossz értékelést, így azzal kapcsolatban nem tudok érzelmekről beszélni. Van azonban nem egy kérdés, amit rossznak jelöltem. Néha elgondolkodtat, hogy a kérdezőt mi sarkalja (ill. mi nem), hogy ennyire "elbénázza". Alapvetően mindenki érdeke a jó kérdés, hiszen LE-t kap érte, akár kérdez, akár válaszol. Viszont nem mindenki igyekszik "alap" kérdések feltételére.

Azt azért megjegyzem, hogy nekem alap. Mert az ugye igen erősen személyre szabott. Nagyon nem mindegy, hogy 1. szintű, 1 hete játszó kisiskolásról beszélünk, vagy 20. szintű, a kezdetkor regisztráló karakterről.(világ2) Az sem elhanyagolható, hogy bölcsész szakos egyetemistáról, vagy egy programozó matematikusról, vagy tanárról, vagy újságíróról, vagy autószerelőről, sportrajongóról, irodalom búvárról, egészségügyi dolgozóról, természetbúvárról stb... van szó. Mindenkinek más az alap. Nem hiszem, hogy a két véglet felé kellene haladni a kérdésekkel. Csak azért lükeséget kérdezni, hogy biztosan jó legyen, vagy csak azért "durvát", hogy megmutassam, micsoda kafa gyerek vagyok.

Én eddig 10 kérdést tettem fel, (amiből 7 jó és 4 rossz a rendszer szerint nem egy matekot tanultunk) amiből igen alap dolgok is kiestek. Nekem alap.

Ami kiesett, azt másként megfogalmazva feltettem újra. Megint kiesett Nem keseredtem el, megint feltettem. Ahogy nézem megint ki fog esni, de nem adom fel, mert szerintem ez másnak is alapnak kell legyen Ha másként nem megy, a 4. alkalommal már jelzem valahogyan, hogy mi a helyes válasz

Néhány a kérdéseim közül, hogy legyen karakter csatolva, ha valakit szídni akartok, ha nem tudjátok:
(A % a jó válaszok aránya)
Mi a SÚLY mértékegysége SI szerint? 30.3%
Ki finanszírozta a Széchenyi lánchíd építését? 9.62%
Ég a napmelegtől a kopár szík sarja, Tikkadt ................ legelésznek rajta 72.5%
Mi a súly - SI rendszer szerinti - mértékegysége? 19.05%
Mennyi 1 liter 4 Celziusz-fokos víz súlya SI mértékegységben? 19.35%
Turizmus: Budapest után melyik magyar városban a legtöbb az eltöltött vendégéjszakák száma? 41.49%
Hány Oscar-díjjal büszkélkedhet Tom Cruise? 33.1%
1 órán belül max. hány vadászatot indíthatsz a Végzetúr játékban? 54.6%

Nekem ezek "fejből menős" alap kérdések. Mint látszik másnak nem.

És? Akkor mi van?

Szóval lehet sokakat szídni, magunkat sztárolni. De hát emberek! Ez egy játék. Azért foglalkozunk vele, mert érdekes. Sokszínű. Ebben benne van mindenféle. Akár idióta kérdés is.
Benne van az, aki még életében nem nézte meg a fórumot és az is, aki itt tölti fél életét. Aki csak olvas, aki csak tőszavakban ír és aki grafomán. (mint én)

Szóval a játékot tekintsétek szerintem játéknak és a szabályokat betartva élvezzétek! Ha valami nem kafa, szóljatok az illetékesnek. Ha nem változik, akkor újra. Ki ki habitusa szerint, de mindíg szem előtt tartva, hogy mind azért vagyunk itt, hogy egy jót játszunk.

UFF és bocs a szószátyárságért.
Oldal: 12345