Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Byzon

Dátum: 2009.08.29. 19:27:01
Idézet: PottomPanna - 2009.08.29. 19:26:27
Nincs olyan.Még.


És elméletileg nem is lesz.
Dátum: 2009.08.29. 19:18:07
Csak nyugodtan, hátha valamilyen formában megtetszik végre Miklósnak és mind örülhetünk
Dátum: 2009.08.29. 18:43:26
3 oldallal ezelőtt hasonlót írtam (236-os hsz)

Clark: semmilyen normális fejlesztésnek nem lehet célja, hogy azoknak adjon előnyt akik kevesebbet agyalnak az egészen azokkal szemben akik komolyabban veszik. Ők jobban játszanak és abszolút úgy a reális ha jobbak is!!!!
Másrészt nincs 8-15 ezer játékos.
Harmadrészt 30-as szinten ne nagyon akarj egyedül epicet ölni. Később használhatod (40-enen szerintem az első epicet simán le kell hogy tud verni epic speccel)
Végül: ez az ötlet mindenkinek hasznára válik. Azért nem a top látná elsősorban a hasznát (bár ők is) mert mondjuk a szakiolcsóbbító/tuliolcsóbbító cumó vagy megvan neki, vagy emiatt sokkal később kezdheti el kihasználni az előnyeit. Ez igaz minden más cumóra is.
Gondold kicsit át, hogy nem véletlenül nem ért veled egyet kb senki...
Dátum: 2009.08.29. 18:21:07
Idézet: Clark - 2009.08.29. 18:01:53
a hatás az, h nem azonos arányban tudnak a karakterek dukáthoz jutni. ezáltal nem ugyanazokkal a feltételekkel tudnak epikusozni. erre jön Mortimer, h mindenkinek ugyanannyiba kerül a dukát, csak amíg lent költenek rá 5 csp-t, fent nem (ami lehet h igaz, csak kétlem, h a top-on, meg a pókokon kívül annyira sokan optimalizálnának).


Na állj! Optimalizálás? Na jó. Szerintem minden szintnek meg vannak a kiemelkedő karakterei akik foglalkoznak a játékkal, gondolkodnak rajta, ergo optimalizálnak.
A csp lent is érték. VF ide vagy oda. De! Ha te peic ismétlésben gondolkodsz tuti szentség, hogy van térkaputok, amiből esik egy rakat cumó. Eladod és lesz 10 dukátod.
Aki ismételhető küldit csinál és onnan nyer dukátot az azért van mert ráállt és megcsinálta a küldiket, neked is ott a lehetőség.
A kicsik semmiben nem fognak labdába rúgni, ami a játék egészét érinti. Pont. Innentől azt a pár dukátot simán felhasználhatod epic ölésre.
Ez van bátyja, alkalmazkodj. Ne azon keseregj, hogy így a topok, úgy a nagyok! Saját szinteden kemény vagy? Akkor jól játszol. Nem? Akkor meg fejlesszél, esetleg figyelj a topok, meg a nagyok tanácsaira.
Ráadásul ennek pont nem érzem, hogy ők lennének a legnagyobb haszonélvezői. Mindegy.
Dátum: 2009.08.29. 16:24:41
Idézet: Clark - 2009.08.29. 16:19:13
az egyéni epikus buktatója talán pont maga a dukát (már ha 10 dukátba kerül). van aki (pl én) látta, h mennyi esélye van az aukción, így nem is foglalkozott a dukátokkal. ergo akinek már így is van 100-200 dukátja, az 10-20 epikus előnyben lesz ahhoz képest, akinek 5 napjába fog kerülni, h összekuporgassa azt a 10 dukátot. ergo aki eddig is temérdek dukátot tudott termelni, az tovább fog erősödni hozzám képest. ugyanez a helyzet azokkal, akik már az ismételhető küldetéseket nyomják, és ebből szerzik a dukátokat, azokkal szemben, akiknek ez a lehetőség még nem adott.
a másik dolog a random. könnyen lehet, h valaki lenyomja a világ összes epikusát, és nem esik neki tulajdonság, vagy szaki költség csökkentő cucc.


A kérdés első feléhez:
Ha a dukátok gond az folyamatosan szerezhető. A verseny toplistás jutalmazás nem jó ötlet, az ilyenek miatt.10 dukátot szerválni nem nehéz, kapsz érte egy epicet kész.
A második feléhez: az egyéni epicekcuccait randommentesíteni kéne, vagyis ne dobjon a világon semmit, a győzelemért kapsz valami valutát és megveszed amit akarsz ha eleget összekuporgattál. Szerintem.
Dátum: 2009.08.29. 12:37:02
Pedig Mortinak igaza van. A tuli és szaki fejlesztést olcsóbbító tárgyak simán és egyszerűen borítják az asztalt, akkora előnyhöz juttatják gazdájukat hosszú távon, ami sehogy sem behozható. A játékegyensúlyt egyszerűen nem lehet ellenük koorigálni, alapjaiban borítják fel a dolgot. Iszonyatosan sok LE-hez jut a gazdájuk és mérhető mértékben nagyon kevés esik. Ezen tárgyak amik a leginkább megkövetelik, hogy epic farm szövik jöjjenek létre.
Miklós akármit tehet, a játékosok körbe fogják röhögni és megkeresik a kiskaput ezekhez, mert ezekre a tárgyakra szükség van. És lényegében hiába mond bármit is, meg fogják vonni a vállukat (teljes joggal), te tetted be ezeket, te nem mérted fel mit jelent, te tehetsz róla.
Valóban biztosítani kéne valamilyen módon, hogy hozzáférhetőek legyenek ezek a cuccok.
Másrészt meg, az egyéni epic ölésben maximálisan igazatok van. Mindenkinek tetszene. Nézzétek meg a nagy szövetségekben hány kisebb tag van, aki hozzászólni sosem fog tudni a százakárhányszintű epicekhez. Egy játéktechnikai marhaság miatt ne legyen egy olyan csapatban amit szeret, vagy ha jól akarja magát érezni valahol mondjon le a játék egy részéről? Ugyan! Nekik komoly játékélmény növekedést jelentene a dolog.
Nem mellesleg! A régi cuccok lényegében így 10 dukátért, ha az én alapötletem vesszük X*10 dukátért lehetnének megszerezhetők. Akik régóta nyomják az ismételhetőeket, azokkal szemben másnak soha a büdös életben nem lesz esélye az aukción, csak ha nagyon komoly mennyiségű LE-t áldoz. Így legalább kapna egy lehetőséget, hogy felhasználja a dukátjait hasznos, de azért nem játékegyensúly borító cuccokért (privát véleményem szerint sokkal érdekesebben mint az aukción).
Dátum: 2009.08.29. 11:30:30
Mellesleg pont tegnap pár szerény ötletet elküldtem Baratynak (lévén Miklósnak nem lehet üzit küldeni) egyik ez volt:

"Temető
Építhető szintek: 1.
Előfeltétel: Epikus emlékmű, Kincseskamra 5, Akadémia 1
Hatás: be lehet ballagni és a kincseskamrától függő gyorsasággal lehet kikérni egy epicet. Lehetne vagy egy felsorolás az eddig legyőzött epicről, vagy szintbeírással, végülis mindegy.
Amiben más lenne:
1. Ha kikéred az epicet 12 órád van arra, hogy megöld! Ha nem sikerül visszatér a kriptába de ugyanúgy le kell várnod az idődet.
2. Ezek a lények zombik. 0 LE jön belőlük a kútba és nem adnak kincset sem.
3. A nekromanta nem ingyen dolgozik, egy lény feltámasztása 10 dukátba fáj (így nem lehet tápolni vele).
Ha a lényt legyőzik, kapnának egy bizonyos mennyiségű (ideillő név, pl fekete dukát?) a nekromantától és ebből lehetne nála vásárolni. Mondjuk egy győzelemért pl Kikért lény szintje - (karakter szintje+50) dukátot kapnának.
Szettenként be lehetne lőni az árat a cuccokra így a lényeges kicsi tárgyak mindenkinél meg lennének..."

Nagyjából ti is valami hasonlóról beszéltek ha jól nézem. Persze ezek csak nyers ötletek.
Dátum: 2009.08.29. 11:27:23
Idézet: Miklós - 2009.08.29. 11:21:51
Idézet: Endyr - 2009.08.29. 11:00:48

Egyeni epikus mar most is van, ugy hivjak kulon szovetseg alapitasa, ahol egymagad par nap alatt felepited az epuleteket es egymagad olod az epikust, csak ott ingyen kapsz minden targyat.

Ezt ismerem, csakhogy akkor nincs se magas szintű gyakorlótér, se védőfal, se nekrofun fókusz, se kinzókamra, se térkapu stb... Szóval ez annyira nem nagy biznisz.


Kilépek. Manakonstival felhúzom pillanatok alatt. Szétcsapom az első 20 epikust, visszalépek. Szerencseveszteséget meg ívben... amúgy sem látszik sok értelme. Az a pár nap amúgy sem a portyáról szólna. Akár adhatnánk is a kilincset egymásnak.
2-3 hétig mindenki agyonver, de kapok vagy 20 bizsut? Szerintem biznisz.
Dátum: 2009.08.28. 17:12:36
Dátum: 2009.08.28. 09:25:59
Idézet: Morroch - 2009.08.28. 09:23:26
A szétoptimalizált fejűek szerintem mind küzdöttek a fertőzés ellen, de sikítson aki tiltakozik ez ellen.
Mellesleg a 100%-al járhat az, hogy portyázhatsz saját hordára is, de nem biztos, hogy visszafelé is igaz: a 100%-ost üthető a hordája. Sőt! Szerintem nem lenne szabad így lennie, ne üthesse a 100%-ost a többi azonos hordájú, csak ha maga is 100%-os.

Persze téphetem a szám, ha ez már eldöntött tény.


Inkább fordítva kéne lennie.
Végülis nem kéne "tápnak" lennie... Ergo: mostantól ki vagy közösítve ember, ütünk mink is hordajelvénytől függetlenül, de te nem üthetsz, mert helyben fel is leszel koncolva.
Dátum: 2009.08.24. 14:43:59
Morroch! Winnie arra gondol, hogy velük háborúzott az IQB, amikor elmentem, általad ismert okok miatt.
Mivel egy szövetség elhagyását másképp éli meg a távozó és másképp a szövetség, így az igazság valószínűleg féluton van. Úgy gondolom kell legyek annyira korrekt minden féllel, hogy nem egy nyílt fórumon mondom el ennek körülményeit. Hajlandó vagyok a saját nézőpontom elmondani, amennyiben személyesen pm keresnek meg, de nem egy nyílt fórumon. Ennyivel mindenképpen tartozom a klánnak ahol remekül éreztem magam hónapokig. Ha valóban érdekel winnie, akkor pm megtalálsz, azt is oda fogom írni kitől érdeklődd meg az érem másik oldalát.
A Dawn of firehöz: nem tudom kényszer volt-e, bár nem hiszem. A szervezettségük és az áldozat amit egyenként minden tag meghozott a csapatáért, a többiekért, akiket joggal nevezhet bajtársaknak volt számomra (számunkra) csodálatra méltó. A jó taktika egy dolog. A játékostársaim, a csapatom érdekében komoly nehézség felvállalása megint más. Az előbbi jó csapatot, a második gerincet és jellemet mutat. Kívülről ezt látjuk és ez előtt tisztelgünk.
Ehh... Pm megbeszéltem az álláspontom Lannal. Nekem ez a kérdés egyrészt nagyon messze van a szeméttől, másrészt jelzett hibát a word még nem szűri ki. Ez meg egy játék, amit élvezni illene, a kvízezés egyszerűen egy görccsé vált semmi mássá, én ha (ma már csak borzasztó ritkán) elkap az indulat és felteszek egy kvízt az beírom wordbe, ha ennek ellenére visszajön helyesírási hibával akkor ballisztikus ívben nem érdekel tovább. Játszani vagyok itt, nem teszem oda a klaviatúra mellé a Magyar Helyesírás Szabályait és kész, ennyi görcsöt az egész kvíz együtt nem ér. De ez megint magánvélemény, maga részéről a témát lezártam, de örülök, hogy végül is bekerült a kérdés. Pont.
Idézet: Kocos - 2009.08.23. 17:41:10

Felesleges kotojelek a valaszok elott, felesleges idezojel a kerdesben.


Ebből kiesett a felesleges kötőjel, marad a felesleges idézőjel, meg a személyes véleményem szerint már határozottan is túlzó mértékű szigor. Nem igazán érdekel helyesírási szabályzat mit mond, ez egy játék, a vers címének kiemelésére ennyit akkor is el lehetne nézni, ha mást mond a szabályzat, de mindegy. Én sajnálom a kiesését Tilly. Felesleges, túlzó szigor.
Idézet: Kocos - 2009.08.23. 17:41:10
Idézet: Tilly - 2009.08.23. 17:13:53
Valaki megmagyarázná, hogy hol rontottam el a helyesírást???

Ki írta a "Szeget szeggel" című verset?

- Arany János
- Petőfi Sándor
- Szabó Lőrinc
- Juhász Gyula

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
A kérdés ill. válaszok helyesírási hibát tartalmaztak.


Felesleges kotojelek a valaszok elott, felesleges idezojel a kerdesben.


Azért néha határozottan túl szigorúak vagytok... Sem esztétikailag nem zavaró, se nem rossz kérdés, idézőjel a kérdésben nyelvtanilag szerintem simán elfér a cím mutatására, a kötőjelek sem éppen zavaróak, na mindegy... Ennyire talán nem kéne... De ez magánvélemény, bár nekem a káka és a csomó esete...
Dátum: 2009.08.23. 10:41:43
Ha még kibeleztem 39-et szólok
Dátum: 2009.08.23. 10:38:18
Idézet: KurahBereth - 2009.08.23. 10:20:09
Szerintem akkor minden leölt manó +1 % ad a dropp ra tehát neked a 68. leölt manónál 68% lessz hogy droppol egy relikviát.
Szerintem nincs olyan karakter akinek 100 lölt manónál ne lenne meg mind 2 relikvia.


Látondi Zan 21 db
Alzanni Mátka 8 db
Rabi Vastitán 19 db
Táncos Vozálk 10 db
Zanti Rumivác 12 db
Viskóti Dán 18 db
Moróki Thils 15 db
Összesen 103 db

Még csak az első van meg. Kérdés?
Dátum: 2009.08.22. 22:30:35
Winnie!
Kihívtuk a Dawn of fire szövetséget. Félelmetesen szervezett védekezést produkálva végigmentek kb minden lépésen, láthatatlanság, ha nem használt katakomba, aki nem tudott katázni, az kilépett a háború idejére. Maradt kb Rigel kinn, aki nagyon lassan, de biztosan gyűjtötte a győzelmeket.
Feltehető, ha az elszántságuk kitart (amit nem kétlek) a háború végéig, akkor győztek volna, a vezetés náluk volt.
Higgadt és korrekt döntést hoztak, mikor tárgyalásos békemegállapodást kötöttek.
Ezzel együtt szervezett védekezésük győzelemmel ér fel az én szememben és ahogy láttam az SÖ minden tagja szemében. Csak gratulálni tudok kiválóan védekező, szervezett, fegyelmezett, a csapatért mindent feláldozó taktikájuk előtt. Mélységesen tiszteletre méltó.

Incubus, Sötét Ösvény
Idézet: Danilaci - 2009.08.22. 16:23:42
Sziasztok ! Valami illetékes válaszolna erre ? :-

Melyik növény nem egyszíkű ?

muhar
cirok
lóhere
búza


A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésedre az értékelők szerint csak egy speciális érdeklődésű réteg tudhatja a választ.
Ha jól emlékszem az általános iskola 5. osztályában tanultuk ... És még másik kérdést sem tehetek fel helyette !


Láttad az "Okosabb vagy mint egy ötödikes?" című vetélkedőműsort?
Aki nem foglalkozik komolyabban biológiával/botanikával, annak ez nagyon speciális kérdés, hidd el...
Idézet: StripeZ - 2009.08.22. 00:19:54
Nagyon szomorú, hogy ismét anyázás miatt kell ide visszanéznem!!!

Mi is az a tofu?????????

Sütemény
Pékáru
Sajtféle
Világszerte ismert és fogyasztott szója termék

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésedet az értékelők szerint rosszul / nem értelmezhetően tetted fel.

Kérdezem, hogy ki az a fogyatékos értékelő, akinek ez nem értelmezhető ??? Eddíg 4 kérdést tettem fel, egyik sem tetszett nekik, volt amikor egy ékezet lemaradása miatt. Szerintem többet nem is fogok feltenni, bekaphatják az összes panaszkodó játékos faszát !!! Ez így full élvezhetetlen !!!


1. A stílusod undorító, minősít téged is elég egyértelműen, nincs mit hozzáfűzni, nem lehet útszélinek sem nevezni, lévén 2 általánost végzett örömlányokat megsérteném vele, ha egy ilyen módon megnyilvánuló emberhez hasonlítanám őket.
2. A kérdésben írásjelhalmozás van, egyértelmű a helyesírási hiba.
3. A helyes válasz hosszan kidolgozott, a rossz válaszok nyúlfarknyiak, egyértelmű ráutalás, ez is elfogadhatatlan szerintem.
4. Ha nem teszel fel több kérdést és ennek okán nem olvassuk többé a fórumon minősíthetetlen hangvételű megnyilvánulásaidat már örök hála az értékelőknek, egyértelműen nem fogsz hiányozni.