Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Byzon

Dátum: 2008.11.15. 11:31:59
Nem hinném... Egy valamit ne felejtsünk el, a háború legősibb elve: "Vae victis!" ("Jaj a legyőzötteknek!"), avagy Hermann Göring szavaival élve: "A történelmet a győztesek írják." Felelősségre vonásról csak és kizárólag a vesztes felé lehet szó. A győztest megbüntetni nem lehet. (Gondolj nürnbergre, a német katonatiszteket elítélték "terrorbombázásért" azok az angolok, akiknek a RAF-ja (Royal Air Force) szőnyegbombázással pusztította el az összes fontosabb német iparvárost, tömeggyilkosságért azok az amerikaiak, akik ledobtak 2 atombombát, meg a lagerekért azok a szovjetek, akiknél félszáz Gulag üzemelt...)
Tehát, ha a hadbíróságnak nem volt visszatartó ereje, ennek sem lesz...
Dátum: 2008.11.15. 11:23:46
Nem a HKK-ban, hanem az ŐV-n. Az alakváltók. A HKK-ban talán a kalandozók...
Dátum: 2008.11.15. 11:22:19
De. Elvileg a családtagoknak fizetik ki, itt jelen esetben gondolom az apuka kapja a 60 ruppót. Tehát áttételesen a gyerekek.
Dátum: 2008.11.15. 11:15:51
Én ezt értem Körtevirág, és egy pillanatra sem sajnálom a hozzátartozóktól ezt a pénzt. Ez rendben van.
De a katonák személyi anyagára ez akkor kerülne fel, ha eljárás indult volna ellenük, ami nem történt meg. Engem ez zavar. Mert ennek ott a hátulütője, hogy példát mutat. Innentől a harctéri parancsnok simán úgy érezheti, ha kedve van néhány civilt agyonlőni, akkor nyugodtan, max állambácsi fizet. Ez a baj.
Mindig lesznek a háborúkban ártatlan áldozatok. Van amikor a civilek meggyilkolását nem lehet elkerülni, vagy amiatt a katonákat felelősségre vonni, de ha azt egy bíróság már egyszer jogtalannak minősíti, akkor mind a genfi konvenciók, mind a "nürnbergi precedens" alapján hadbírósági következményekkel kellene, hogy járjon...
Én látom rosszul?
Dátum: 2008.11.15. 11:07:11
Idézet: LupusXIII - 2008.11.15. 10:37:43

A háború rendszere szerintem szar, mi is elkezdtük a kisebb klánokat támadni, mert rá kényszerít a játék, és ez nincs jól , nagyon nincs


A többivel egyet értenék, de ezt valahogy... Kicsit visszásnak érzem. Minket is "lefarmolt" már pár nagy klán. Na és? Mi olyanokat támadunk, akik tőlünk max 2-3 helyre vannak a toplistán. Nekünk az az érdekes hadjárat. Úgy érzem én is és társaim is, hogy ott tudja megmutatni az ember mit tud. Tehát nem érzem úgy, hogy rá lennénk kényszerítve a kicsik támadására. (Már csak azért sem, mert gyengébb karaktereket legtöbbünk a portyapont beállítások miatt nem tud csapkodni, ez elvi kérdés).

Jó játékot!

ui. Tudom, hogy megint megkapom majd, hogy nem egy játékot játszunk, így előre szólok, de igen, csak másképp!
Dátum: 2008.11.15. 11:01:11
Igen.

http://forum.vegzetur.hu/index.php/topic,69.0

Olvasd és szörnyülködj.
Dátum: 2008.11.15. 08:33:17
A főszereplő egy írónő (Jessica Fletcher). De valóban félreérthető és speciális.
Dátum: 2008.11.15. 08:31:30
Jó reggelt mindenkinek!

Bocsánat, hogy megint eltérek a tárgytól, csak kicsit filozófikus gondolataim támadtak...
Ma reggel hallgatom a Kossuth rádiót, és rájöttem, az emberiség rohamléptekkel fejlődik!
"A Strassburgi Emberjogi Bíróság 120000 Euró kártérítésre ítélte az orosz államot, mert a katonái néhány éve Csecsenföldön megöltek két civil személyt (egy kisfiút és egy három gyermekes várandós anyukát)."
Na mondom én, hogy fejlődünk! A nürnbergi kutyakomédiához képest tényleg. Ott ugye még hadbíróság elé idézték a civil lakossággal vagy a hadifoglyokkal szemben brutálisan eljáró katonatiszteket, aztán bebörtönözték/felakasztották őket.
De fejlődünk! A legjobb filozófusok évszázadokig nem tudták meghatározni az emberi élet értékét, de ez most a strassburgi bíráknak sikerült! 60000 Euró/koponya.
Ellene vagyok a halálbüntetésnek, tiszta szívből, de nem kéne átesni a ló túloldalára sem... Csak én gondolom úgy, hogy az erre parancsot adó vezénylő tiszt megérdemelne esetleg néhány évet a rácsok mögött?
Mégegyszer bocs, hogy eltértem a témától.
Dátum: 2008.11.15. 00:14:52
1. Gyorskereső ott fenn jobbra, na az sokat segít.
2. Ennek nem ebben a topicban a helye.
3. 4. szint - 4-es tanulás - min. 1-es csapdakészítés szakértelem, sok vadászat, reménykedés...
4. Ékszerek? Milyen ékszerek? Amivel erősítheted őket, annál mindig ott lesz, hogy felszerelés állatoknak (pl. bronzagyarak, stb.)
Dátum: 2008.11.15. 00:04:00
Ugyan már Csati! A piciknek semmi más esélyük arra, hogy valamelyest tartsák magukat, mint hogy a rájuk támadó nagyobb szövetségekből a nekik verhető tagokat csapkodják... Már ezt is el akarod venni tőlünk? Könnyen elkerülhető amúgy is (gyengébb tagok láthatatlanság/katakomba), de valami kis sanszot azért nekünk is lehetne hagyni... A mi szövinkben is ez megy háború idején. A főnökünk csapkod keményeket és sokat, mi középmezőny meg meghúzzuk magunkat, és amikor van lehetőség elkapkodunk párat a kisebb tagokból. Aztán erősen veretjük magunkat 15% alá. De őszintén! Te mégis mit tennél a helyünkben?

Hauer! Nehogy azt hidd, hogy mi tovább bírtuk (másfél hetet talán). De mégegyszer gratulálok!
Dátum: 2008.11.14. 23:49:50
Nem mondod, hogy Matildás vagy???
De mondod... Mert ott virítasz a lapjukon... Ez nagyon jó...

Bocsi, csak amikor először háborúban gondolkodott még picike szövezségem, akkor ti a Napkapuval küszködtetek. Nálunk felvetődött, hogy beszállunk mellettetek (két kicsi ha összehangolja a támadásait, akkor talán több esélye van alapon), mert nem tetszett, hogy egy pici szövetséget ütnek. Mire bármi érdemi döntésre jutottunk volna, ti már sajnos elbuktatok (úgy kb 3-4 órával a kapitulációtok előtt vetődött fel nálunk a gondolat). Így nem lett belőle végül semmi. De ez akkor is aranyos!

ui. Megnyugtatásul, azóta a Napkapus jógyerekek minket is megcsapkodtak.
Dátum: 2008.11.14. 23:38:46
A Végzet Szövetségét? Na az szép. Gratulálok Hauer! Az nem semmi! (Persze ha te nem az ELIT HORDÁban vagy... ) Szívből gratulálok!

6. hadüzenet? Az gyönyörű... Sok szerencsét!
Dátum: 2008.11.14. 23:25:37
Nem tudom. Mi megjátszottuk, hogy kihívtunk közbe egy velünk nagyjából egyforma erejű szövetséget, főleg velük harcoltunk. Mivel nagyjából folyamatosan le voltunk verve 15% alá a harcokban, a nagy nem tudott ütni minket igazán. Azért arra persze figyeltünk, hogy elkapjuk a picit gyengébb embereiket, amikor csak lehet. A velünk egyforma erejű szövetséggel szemben végül gyors győzelmet arattunk, a naggyal (Moroflex) meg 157/162-re állunk. És megint várniuk kel majd ránk, mert megyünk a toplistán eggyel felettünk lévő szövetség ellen, ha igaz... Persze nem fogjuk tudni legyőzni a Moroflexet, nem is ez a lényeg. A kis szövetségek szerintem annyit tehetnek, hogy a lehető legnehezebbé teszik a nagyok dolgát, nem hajtanak rögtön fejet. Így legközelebb gyors győzelemért talán nem hozzájuk mennek majd... Sajna jobb ötletünk nincs. De ebbe a sorba, hogy a nagy elvert engem, ezért az LE-t visszaszerzendő ütök egy nálam is kisebbet, ebbe nem vagyok hajlandó beszállni, mert sose lesz vége.
Dátum: 2008.11.14. 23:14:13
Melyik híres csatában veszítettek a magyarok?

Kőszeg
Mohács
Eger
Nándorfehérvár

Kiábrándító leszek, mindegyikben... Kőszeg a hadijog értelmében elesett, mert Jurisics várkapitány kitűzi a török lobogót.
Egert is kénytelen volt feladni Bornemissza kapitány.
És a híres csata után később Nándorfehérvár is elesett.
De azért értettem, hogy Mohácsra gondol...
Dátum: 2008.11.14. 22:56:36
Azt ne kérdezd meg, hogy mi a játékélmény az esélytelen lepofozásában, még sohasem próbáltam, nem is szeretném. Azt hiszem az igazán top karakterekből álló szövetségek előbb-utóbb elhúznak annyira tőlünk, hogy a szintjük miatt nem tudnak majd a picik ellen háborúzni. Addig meg szorítsuk össze a fogunk.
Dátum: 2008.11.14. 22:32:24
Ne fesd az ördögöt, ugye! Erre már én is gondoltam, de nem tudsz vele mit csinálni. Szívni fogunk és kész. Aki megunja elmegy, aki kibírja marad. Ennyi. Felesleges szócséplés az összes többi. (Mi eddig 5 embert vesztettünk a háborúk miatt, meg egy van aki gyakorlatilag már csak világ2-n játszik, az 1-re már csak építkezni/fórumozni jár fel. Én is sajnálom azokat a társaimat, akiket a folyamatos kudarcélmények elüldöztek a játéktól. Megpróbáltam lebeszélni őket erről. Nem lehetett. Azt mondták nekik ez így már semmilyen élvezetet nem nyújt. Akik így gondolkodnak azok sajnos elmennek. A második nagy lemorzsolódást jelenthetik majd valóban a "szivatós" épületek. Akik utána megmaradnak, azok talán már majd nem mennek el később sem).
Dátum: 2008.11.14. 22:19:31
Szép álmokat!
Neked is Cirmos!
Dátum: 2008.11.14. 22:06:44
2%. De elég lett volna elolvasnod a szakértelem leírását...
Dátum: 2008.11.14. 22:05:31
Majd holnap Mortinak. (12 órára kiütötted, és nekem sincs morfinder gyáram... ) Ma még egy srácnak kéne 500 LE-t nyerni. Úgyhogy rohadtul lejárhatnának már a vadászataim! Aludni szeretnék...
Dátum: 2008.11.14. 22:02:47
Még egy játékostársnak kell segítenem valamiben amit most már nem halaszthatunk el. De reményeim szerint fél órán belül megcélozhatom az ágyikót....
Orvossal meg nem konzultáltam...