Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Byzon

Dátum: 2010.05.28. 18:35:31
Mi pl nem kaptunk tőletek felkérést, de személy szerint nem is vettem volna benne részt, egyszerű okokból:
A PC lényegében szólva nevetségesen kevés, ezzel lehetetlen lefolytani egy szövetség erejét. Képtelenség.Másrészt ha meg sikerül valahogy, akkor minden épületet akadályoz nem csak a HT-t az meg színtiszta szivatás, amit szerintem a Légio semmikor sem érdemelt ki. Ez viszont kicsit más tészta. Ha meglesz az épület én szívesen elkezdem végigátkozni a topokat, ha elkezd kialakulni valamiféle együttműködés.
Dátum: 2010.05.28. 18:08:43
Természetesen ez is egy lehetőség. Akkor kellenek az olyan tökös szövik, mint anno a Citadellarács kapcsán a Békeidők Hírmondói, akik simán szét tudják zilálni a top összefogását, ha az már nem optimális.
De szerintem alapvetően a leglényegtelenebb épületen megy a vita. Ha a toppoknál marad a HT az lényegében senkinek nem hátrány, lévén a topok ha az egész mezőnyhöz nézzük százalékos arányban akkor nem is képezik részét a játéknak, gyakorlatilag a top 5-8 szövetség lényegében a világon semmit nem számít. (Lényegében tök jól el vannak magukban, építgetnek, ütögetik az epikusokat meg a kristályt, semmi vizet nem zavarnak).
Ha el tudja vinni egy másodvonalas szövi, akkor meg harc alakul ki ott is, az ennek a rétegnek is jót tesz.
Bármelyik eset is alakul ki, lényegében semmi különösebben fontos nem fog történni.

Ebből volt ugyan már vitám, de most is vallom: akár innen a középmezőny elejéből sem érdemes a top szövikkel foglalkozni, ha van olyan táp amit csak ők visznek el, akkor gyakszi nem történt semmi, mert ők jól hozzáférnek, más környezetben nem borítja az erőviszonyokat. Könyörgöm! Én a törlése után tudtam meg hogy volt olyan karakter egyáltalán valaha hogy Dark Moongose! (Nem tudom jól írtam-e, valami Légios volt, egy ideig állítólag top1 is) Innentől mit érdekeljen hány % LE-t szerzett a HT-ból?
Dátum: 2010.05.28. 17:52:31
De igen, bár ebben sem vagyok biztos. Ha a (nevezzük őket top2-nek, a top utáni második vonal) összefog még időben és efelé indul el, akkor a kennelen nyüglődő topokat beelőzheti. De nem is ez a lényeg.
Elébb vagy utóbb nekik is meglesz. Onnantól előáll az a helyzet, hogy ők szimplán sokan vannak. Ergo képesek folyamatosan lefogni a topot, míg fordítva ez nem áll jó eséllyel.
Dátum: 2010.05.28. 17:42:42
Pityu, logikailag számomra a legvalószínűbb eset: sz@rrá lövik ezekkel a Tyrant, TGy, ELIT, AL, Ösvény stb tagjait. Feltehetően nem nagyon fognak a közelébe férni a HT-nek egy ideig, ez 100%-ig jól is vagyon így. De ez akkor és csak akkor lehetséges, ha a 2. vonal szépen összefog, és megosztja egymás között a HT-t, meg a kamrázódásokat. Ez esetben a top szövik egy időre elköszönhetnek valószínűleg a HT-tól, de ők egyrészt kaptak már ebből előnyt eleget, másrészt vakolják csak szépen az új épületeket. Amennyiben nem jön létre összefogás, akkor káosz és anarchia következik, aminél borítékolhatóan a toppok nyújtanak kezet egymásnak, és akkor feltehetően az ő korszakuk folytatódik. Illetve az is lehet, hogy hidegháborús egyensúly jön létre. Majd meglátjuk. De elsőre nekem ez ebben a formában tetszik.
Dátum: 2010.05.28. 16:41:07
Azt tudom elképzelni, hogy ezt tendenciaként szeretné is elérni Miklós. Hogy a 70-80-as karakterek már verődjenek a top 2. vonalát képező szövikbe, ne mindenfelé kolbászoljanak, jelentősen felborítva minden építési, háborús, stb erőviszonyt (nem beszélve az epicekről).
Dátum: 2010.05.28. 16:02:59
Én ugyan speciális eset vagyok, de nekem a v3-on kelleni fog a piramis Jeriko, mert ott energiahasznosítok. És vannak olyan rendesek a szövi társaim, hogy húznak is nekem is majd rajta egy picinykét... És vannak olyan gonoszok, hogy utána majd csak bírják szedni a jóemberek az átokeltávolítókat
Dátum: 2010.05.28. 15:57:04
Beastmaster
Dátum: 2010.05.28. 15:42:04
Ne haragudj Miklós én nem elmélettel számoltam, ahogy gyanítom Kocos sem a vonatkozó érvelésében. Jelen helyzetben jelenleg ez minden táp nélküli, kényelmi funkció, így nem látom még mindig hogy miért kéne ezt csak a szinthez kötni, mikor ha egy topper megunja a kvízt 1 év alatt, akkor szerintem a vf-es is megunja egy 1 év alatt 40 szinttel lejjebb. Ha tápot nem ad, csak játékélményt, akkor miért kéne ezt szinthez (csak szinthez kötni). Nem érteni....
Dátum: 2010.05.28. 15:33:07
Térkapuhoz szeretném kérni továbbra is, hogy a játékban kevésbé erős karakterek szórakozásának megóvása érdekében legyen választható a kihívott lény normál avagy hard változatúként érkezik. Köszönöm.
Dátum: 2010.05.27. 19:53:40
Az nem lehet probléma, hogy lepofoznak, az a játék velejárója.
Visszajárni a pókica csak akkor fog ha nagyot tudott húzni. Ha odafigyel az áldozat, akkor a pók leveszi hogy egyszeri véletlen volt és lekopik. Ha a farm normális levelet küld, akkor túlnyomó többségével a pókoknak lehet dumálni.
Végül ha a farm elkezd anyázni, akkor meg viselje következményeit, ha ennyire futja tőle meg is érdemli a pofonokat.
Dátum: 2010.05.27. 19:19:45
Blazek én mondjuk nem valami nagy portyás, egyedül v1-en van asszem pozitív LE arányom, 70-es szinten valami 200k plusz körül, ami szerintem minden csak kiemelkedő nem. Vagyis nem szoktam nagyokat szakítani (kivéve szerencsétlen Paskovichot, de rajta lényegében mindenki nagyokat szakít, meg egyszer-egyszer becsúszott nagyobb portyákat). Ergo engem ritkán érintene ez a Tp tömős móka.
Viszont most légy olyan drága és fejtsd ki nekem (név nélkül, de lehetőleg itt a fórumon, ha úgy nem, akkor pm) hogy pontosan ismerősödnek miért a Tp tömés az egyetlen lehetősége? Miért nem tudja elkölteni a LE-t 15% alatt? Mert megmondom őszintén nagyon kíváncsi lettem.
Dátum: 2010.05.27. 18:58:08
A szintlimit eddig nekem úgy jött le, hogy a cuccot 50 vagy 60 szinten lehet megvenni és a hatása x szintlépésenként nő. De javítsatok ki ha tévedek.
Dátum: 2010.05.27. 18:49:17
Ezzel most népszerű nem leszek, de: lehetőségük lesz megtanulni, hogy vigyázzanak az erőforrásaikra, pár perccel azelőtt hogy kibukkannának 15% alól elkölteni a LE-t, stb. Nem azért szivatni másokat mert ő jól játszik, én meg nem. Tetszik vagy sem: aki farm, az saját maga tehet erről. De ellene is tehet. Akin nincs mit hozni, arról le fognak szokni a pókok is. Mert nem jó célpont.
Dátum: 2010.05.27. 18:11:12
Talán hogy egy picikét erősítsen az amúgy is nagyon gyengécske energiahasznosításon. Akik hajlandóak rá LE-t és energiát szánni és kőkemény mohikánként viszik a szakit a vf ellen, azoktól én egy ilyen aprócska kis pluszt nem sajnálok. Nyugodtan menjen.
Dátum: 2010.05.27. 17:58:32
Idézet: Miklós - 2010.05.27. 14:27:59
A VFet már régen túltárgyaltuk, a konszenzus az volt, hogy a VF-et nem fogjuk gyengíteni, de erősiteni sem: a VF egyetlen hátránya, hogy később jutsz hozzá bizonyos, szinthez tápokhoz és lehetőségekhez - így ehhez a relikviához is. A nyitó topicban felvetett "unom a kvízt" probléma nem a 10. szintű karaktereket érinti, hanem inkább a 60+ szintűeket, számukra ott lesz a megoldás.


Amennyiben valamilyen tápról lenne szó, megérteném ezt az észrevételt. De ha a rossz és jó válaszok is normálisan, felszorzott módon számítanak, akkor ez számomra most érthetetlen.
Valaki javítson ki ha tévedek, de a kényelmi funkciók lényege nem az lenne, hogy azt ha megveszed, akkor növeli a komfortérzetedet? Akkor ha valaki más stratégián van a játékban, miért kell ezt jó másfélszer később megkapnia a többieknél? Ne haragudj Miklós, de ez ostobaság... A kényelmi funkciók lényege a szórakozás és a játékkedv növelése. Ez mindenkinek szól! Nem értem én ezt...
Dátum: 2010.05.27. 17:16:52
Szerintem ennél valami klasszikusabb neve lesz (mittomén "Az Ősi Istenek Oltalmazó Karja") vagy valami hasonló
Dátum: 2010.05.27. 16:41:25
Ez az ötlet nagyszerű! Már régóta hiányolt! Köszönjük szépen!
V3-on egy időre jegelve volt a karim, ezt nem vitatom. De hetek óta játszom Tulok barátom, amint eléri a csp-m a 150-et levadászom, napi szinten fel van töltve a kamra, fórumra sokszor felnézek, állatokat istápolok, stb. Még arra is rávettem magam, hogy fejlesztési tervet készítsek. Más szóval: kuss!

(De ez már nagyon OFF )
De játszom, v3-on és v5-ön is aktívan jelenleg Ha visszakapom Incut, akkor v1-en is folytatom
Dátum: 2010.05.27. 08:10:50
Ez is egy érdekes ötlet, gyakorlatban ez kb hogy nézne ki szerinted Birka? (Bocsi, de éjszakás műszak után, lefekvés előtt vagyok éppen, nem igazán fog most az agyam )