Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Byzon

Dátum: 2010.06.20. 12:58:56
Ha már Ronon kérdését megkerested, közvetlenül felette a válasz:

Idézet: PottomPanna - 2010.05.28. 23:29:37
40. szinttől a kalandok próbáit egészítheted ki vele, vagy írhatsz érte te is kalandot.


Mint fertőzésmentes és szintúgy a talin a "megbeszélők" egyike, támogatom a javaslatot. Viszonylag egyszerűen leprogramozható lenne, relikviákkal. Példa:

Vadásztotem
Típus: relikvia
Szint: 90
Ár: 10.000 LGY, 30 őskő
Hatás: a spektrális manipuláció szakértelmedet 5-tel max fölé is növelheted, a fertőzésmentességgel nem adódik össze, minden mással (pl relikvia könyv ami 1-gyel növel minden szaki maxot) igen.

Baghar áldozókése
Típus: relikvia
Szint: 100
Ár: 15.000 LGY, 30 őskő
Hatás: a lélekenergiasajtolás szakértelmedet 5-tel max fölé viheted, fertőzésmentességgel nem adódik össze, bármi mással igen.

Szteroid koktél
Típus: relikvia
Szint: 110
Ár: 20.000 LGY, 30 őskő
Hatás: az ultraspecializáció szakértelmedet 5-tel max fölé viheted, fertőzésmentességgel nem adódik össze, bármi mással igen.

Moggok kesztyűje
Típus: relikvia
Szint: 120
Ár: 25.000 LGY, 30 őskő
Hatás: ugyanaz mint fentebb, csak a transzplantációra.

Mint láthatő ezen formában nem csak a fertőzöttek szerezhetnék meg, hanem a fertőzésmentesek is ezeket, de ők már addig is ki tudják használni felturbózással az előnyeit, valamint ha nem akarnak, nem költenek rá több tízezer LGy-t és egy rakat őskövet. Sőt a kronokompenzáció, elementáris fúzió, stb, kényelmi funkciói, az intelligens kedvenc előnye, stb, mind-mind megmarad nekik, de az a LE mennyiség amit ráköltöttek, az azért ne jelentsen végleges tápot, még így is sokkal erősebb maradna a sterilizáció, de legalább visszajönnének a partiba a Ninjához hasonló borult elméjűek is.
Idézet: Owellar - 2010.06.20. 11:53:53

pl. legutóbb ezt: Melyik szó nem illik ide nyelvtani szempontból?

néni
zokni
Panni
nézni

Ha úgy írom, hogy nézni, látni, szólni, néni akkor érthetőbb?? Gondolom megjelölnöm sem kell a választ, de ezek szerint, ha rosszul tettem fel, akkor sokan nem tudják, hogy melyik a jó.


Nem lesz jó, ez sima kakukktojás keresés, az pedig mindenféleképpen rossz kérdés, tökmindegy hogyan teszed fel, nem szabad elfogadni. Abban amit felírtál alapban, honnan tudjam melyik?
A Panni az egyedüli tulajdonnév, a nézni az egyetlen ige... Mindkettő nyelvtanilag különbség...
Egyszóval ez így nem lesz jó. Kakukktojást nem fognak elfogadni.
Dátum: 2010.06.20. 12:03:35
Ráállni és hülyére tömni Barriquet, hogy még a kristályokból is csak a saját hasonmását érje el? Vagy mi a jó francnak ez?
Dátum: 2010.06.18. 20:02:21
Izé... Küldünk pm-et, ha felfedezik a rosszindulatcsillapítót...
Dátum: 2010.06.18. 19:18:52
Az kemény! Nagyon brutálul át vala szabva a felvétel!
Dátum: 2010.06.17. 18:43:58
Gondolkodom a tippem lecserélésén... Mármint a világbajnokra. Nem tudjátok véletlenül a vonatkozó szabályt, hogy ha az utolsó csoportkörök után Észak Korea atomcsapásokat mér Dél Afrikára, akkor egyetlen túlélő válogatottként megkapja a(z enyhén olvadt) serleget az Észak Koreai csapat?
Dátum: 2010.06.16. 19:24:16
Első körön túl vagyunk, kedvenc csapatom Németország, ha megengeditek fejtegetek egy kicsit, ha valaki akar vitázzon, vagy latolgasson szintén a kedvenc (vagy bármelyik) csapatról.

A németek az első körben tőlük nagyon szokatlan, kreatív, támadó jellegű focival rukkoltak ki, talán a torna eddigi legmagabiztosabb győzelmét aratva. Munkahelyemen, baráti társaságban, stb, gyakran hallottam, simán döntősök lesznek! Én óvatosságra intenék, ez még csak az első forduló volt, egy nagyon harmatos Ausztrália ellen...
A 4-2-3-1-es felállás amit játszottak a hollandokra jellemző, nem rájuk. A foci is hasonló volt, amit mutattak. Márpedig a hollandokról tudjuk, ez a szép támadó foci sosem volt jó semmire...
Manuel Neuer kapus magabiztosnak tűnt, de nagy kérdés, mennyire lesz az egy komoly ellenfél ellen.
A csapat nagyon fiatal, sokak meglehetősen rutintalanok.
Ami nagy húzás volt, még klubcsapatában és aztán Löwtől is átvéve, az Bastian Schweinsteiger átküldése támadóból védekező középpályássá. Nagyon hasznosan játszik, sok labdát szerez, és remekül passzol. Az egyik legbiztosabb pontja a német csapatnak. Philip Lahm jól kíséri a támadásokat és nagyon megbízható szélső védő, csapatkapitányként még elválik majd, hogy mennyire válik be.
Amiből gond lehet:
A védelem baloldala elsősorban. Bár Holger Badstuber szezonja remekül sikerült a Bayernben, még nagyon fiatal a szélső védő, nincs elég nemzetközi rutinja. A hamvába holt ausztrálokat ugyan tudta kontrolálni de egy valóban klasszis jobb szélsőt meg tud-e állítani? Ez még kérdéses. Másrészt mellette ugyan egy rutinos, vén róka, Arne Friedrich van, de neki meg szokatlan a belső védő posztja, ő mindig szélső volt, kérdés mennyire gyorsan képes asszimilálódni ehhez. Szerintem ez a védelem, bár a jobb oldala (Lahm és Per Mertesacker) nagyon biztos, a bal oldalán sebezhető.
Másrészt a csatárok. Bár a Lukas Podolski-Miroslav Klose-Thomas Müller trió meglehetősen jónak tűnik (bár nagy rutinja éppen Müllernek sincs, és Klose sem éppen biztos gólszerző lábbal, inkább csak fejjel), de a cserepad ebből a szempontból elég rövidnek tűnik. Cacau nem éppen rossz... De Mario Gomeznek sem a Bayernben, sem a válogatottban nem megy a játék egész szezonban. Nagyon sok a rossz megoldása.
Összességében azt mondanám: ez a német csapat valóban messze juthat, de az ausztrálok elleni jó játék nagyon csalóka, abban az ellenfélnek is nagy szerepe volt. Idejekorán ebből ne vonatkoztassunk le messzemenő következtetéseket, noha nagyon szurkolok a Nationalelfnek
Idézet: Teking - 2010.06.16. 18:31:00
a fekeehimlő egy szó.

most szopatsz, hogy a szóköz miatt dobták vissza kétszer...


De nagyon komolyan mondom, sőt volt már rá precedens, hogy aki újra és újra ugyanazzal a hibával dobta fel a kérdést az a türelmetlen értékelőtől kapott egy azonnal törölnit (pár napra eltiltanak a kérdésfeltevéstől).
Dátum: 2010.06.16. 18:40:07
Ha megengedsz az egy megjegyzést. Noha alapvetően egyetértek a leírtakkal és sokkal jobbak voltak a spanyolok, ugyanakkor meglepően rosszak voltak a kapura lövési próbálkozások, a bíróval kapcsolatos megjegyzésre:
Tény, hogy a svájciak játékának Webb sokkal jobban megfelelt. De személy szerint én magam jobban szeretem azokat a bírókat, akik engedik a kemény, férfias, sok ütközős, harcos játékot. Pl a mexikói bíró a német-ausztrált szerintem teljesen szétfújta, tök felesleges volt a kiállítás, sima sárga elég lett volna, szaggatottá vált a játék. De ez persze magánvélemény.
És azért ne vegyük el tőlük: nagyon jól játszottak a svájciak, különösen Grichting játéka tetszett.
Idézet: Teking - 2010.06.16. 18:21:27
2010-ben Magyarországon melyik betegség ellen NEM oltják kötelezően a csecsemőket ?

járványos gyermekbénulás
kanyaró
rózsahimlő
feketehimlő


A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
A kérdés ill. válaszok helyesírási hibát tartalmaztak.

HOL, könyörgöm hol a helyesírási hiba??????????????????????


Mondatvégi írásjel elé nem teszünk szóközt. Meg a fekete himlő nem két szó (ebben nem vagyok biztos)?
Dátum: 2010.06.16. 18:13:33
Hehh, a Spanyol Armada elsüllyedt a svájci hegyekben... Mindenesetre erre a meccsre már nem lehetett panaszunk. Érdekes hogy asszem senki nem tippelte meg itt a svájci győzelmet (én sem), noha köztudomású volt a baromi erős védelmük...
Kiváncsi leszek, mennyire érzik meg a későbbiekben Philip Senderos hiányát, ha most lesérült.... Mindenesetre Grichting és Lichtsteiner több mint nagyot fociztak-védekeztek...
Azért ez a spanyol csapat marha jó. De így kijöhet egy brazil-spanyol nyolcaddöntő, ami azért nem lenne semmi.
Dátum: 2010.06.16. 07:57:01
Hát az első köröm nem lett rossz, középmezőnyös vagyok vele, jöjjön a kövi kör:

06.16. 20:30: Dél-Afrika - Uruguay 0 - 1 (Forlan csak megtalálja végre a góllövő cipőjét....)

06.17. 13:30: Argentína - Dél-Korea 3 - 1 (minőségi különbség van a két csapat között)

06.17. 16:00: Görögország - Nigéria 0 - 2 (illene Nigériának simán behúzni ezt a meccset)

06.17. 20:30: Franciaország - Mexikó 0 - 0 (egyik csapatban sem érzek elég erőt a javuláshoz)

06.18. 13:30: Németország - Szerbia 1 - 1 (nem tudom, rossz megérzés csupán, de ha a szerbek az első pofon után felszívják magukat...)

06.18. 16:00: Szlovénia - Egyesült Államok 0 - 1 (jobbak az amcsik, sokkal jobbak)

06.18. 20:30: Anglia - Algéria 2 - 0 (papírforma, remélem lesz annyi Capelloban, hogy továbbra is kezdőbe teszi Robert Greent)

06.19. 13:30: Hollandia - Japán 2 - 0 (ez jó meccs is lehet...)

06.19. 16:00: Ghána - Ausztrália 2 - 1 (az ausztrálok szerintem sokkal jobbak lesznek, mint az első fellépésen)

06.19. 20:30: Kamerun - Dánia 0 - 1 (viszlát Eto'o)

06.20. 13:30: Szlovákia - Paraguay 0 - 2 (Paraguay védelme több mint hatékony)

06.20. 16:00: Olaszország - Új-Zéland 3 - 1 (akármilyen gyengélkedők is, de ezeket megeszik reggelire az azurrik)

06.20. 20:30: Brazília - Elefántcsontpart 1 - 1 (a második fordulóra embervért isznak majd az elefántok mielőtt kimennek a fűre )

06.21. 13:30: Portugália - Észak-Korea 1 - 0 (kínszenvedve, de behúzzák)

06.21. 16:00: Chile - Svájc 0 - 1 (igazi taktikus védekező foci, fennakad rajta Chile)

06.21. 20:30: Spanyolország - Honduras 5 - 0 (lehet kissé vágyálom az eddigiek alapján, de ennek egy gyönyörű örömfocinak kéne lennie gólparádéval...)

Lehet kötözködni
Dátum: 2010.06.14. 19:27:17
A hollandok játéka elég gyengécske volt Panna... Bár az igaz, hogy átlagban nem az lesz világbajnok, aki az elején jól látszik, sőt majdnem mindig az a világbajnok, aki az elején szenved (erre most aztán van pár jelentkező )
Dátum: 2010.06.14. 18:08:27
Hát nekem sem, de este még kihúzhatnak a kakiból a skacok ott a grundon, ha leikszelnek
Dátum: 2010.06.14. 11:43:34
Akkor nekik már mindegy volt, amíg tétre mentek a meccsek...
Dátum: 2010.06.14. 11:07:06
Idézet: Semelyik - 2010.06.13. 23:30:20
Nyilván esélyesebbek a narancsok, de azért ismerjük el: ez a meccs nem a legtisztább 1-es.
Bátor volt szerintem, aki erre a meccsre pénzt tett.


Egyet kell értenem. A dánok több mint meggyőző teljesítménnyel mentek ki a vb-re, masszív, jó kis csapat, félelmetesen erős a csapatösszhang, egymás segítése.
A hollandok atraktív, gólra törő játékot játszanak, mindenhol vannak egészen kiemelkedő képességű játékosaik, egyik kedvenc játékosom német szurkoló létemre a hollandok kiváló védője, Joris Mathijsen.
Ez a meccs szerintem erősen 3 esélyes... Kicsit billen a hollandok felé talán a mérleg, de főleg csak a nagyobb nevek miatt, ez pedig nem biztos, hogy elég lesz a nagyon egységes Dánia ellen.
Én döntetlent várok a találkozón, de fogadni erre a meccsre nem mernék, annyira nagyon bármi lehet...
Dátum: 2010.06.13. 23:07:19
Idézet: Craslorg - 2010.06.13. 22:31:44
9. Marocchi 11
10-13. Baraty 12


Asszem Marocchi pontszámát elírtad, nem cras?
Német szurkoló létemre meglepett a németek kreatív kombinációs játéka... Szép meccs volt, jó meccs volt, de kérem vissza a jó kis rakkolós német focimat! Ilyen játéka a hollandoknak van és az sosem volt jó semmire
Dátum: 2010.06.13. 18:49:52
Egyetértek Tony, ne legyen igaza pityunak, mindkét csapat rúgjon még 1-1 gólt, akkor egyrészt még szebb lesz a meccs, másrészt bejön a tippem, harmadrészt vesztenek a portugálok!
Dátum: 2010.06.12. 09:39:36
Nem tudom, nekem a szint*2-szint*2,5 között mozgó szerencsém elég szokott lenni kb mindenre
De jó oké, legyen nektek karácsony, nem volt belőle egy szem se kidobott LE, ettől függetlenül a karaktere piszokgyenge és ezt had ne annak az 56 szint alatt bukott 173k-nak tudja már be