Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - baldrick

Oldal: 1
Dátum: 2009.01.09. 13:19:26
Azért Miklós plazmatévés példájával nem értek egyet: ha 1 hónapot kell várnom eg TV-re, az nem ugyanaz, mint ha aznap már hazaviszem és nézem a Győzikeshowt...
Ezt nevezik hitelnek, aminek a költségébe bele van kalkulálva ez a kényelmi funkció. Innentől csak értelem kérdése, hogy olyanra veszünk igénybe hitelt, amivel termelni tudunk (tehát van haszna is), vagy csak mert buták vagyunk. Ezért kéne a plebset okítani, de hát vkinek úgy jó, ha elbutítjuk a társadalmat.
Dátum: 2009.01.09. 13:01:38
Aki monopol helyzetben van, az diktál. Sajnos mindig erőből. Észre kéne venni, hogy ennek a nyüves bolygónak a határait elértük, egmástól függünk/függenek az országok, tehát nem biztos hogy ez kifizetődő globálisan, közvetve meg visszahat ránk.
Azért itt két "maffiaország"-ról van szó (ez erős, de a korrupció stb. az egekben van arrafelé), szóval ez megint csak kevesek érdekeit szolgálja mindkét országban...De mindkét fél véleménye igaz lehet, csak szomorú hogy 21. században nem objektíven dönteni ebben sem. Oroszország mindig is európai akart lenni, Ukrajna meg hát, egy híján húsz. Így én nem hiszem hogy sikerülhet is bármikor.
Sajnos nem látom, hogy az EU nagyon megvédné az újonc, kis keleti tagjait, akik nagy hendikeppel és ráadásul a legnagyobb függésben tengenek sok tekintetben. Hábrút viszot senki sem engedhet meg magának, max. üres fenyegetéseket és ezt mindenki jól tudja remélem.
Konklúzió: mi biztos megszívjuk, mert nincs mögöttünk támogató, lobbiképessége nulla ennek az országnak már jó ideje.
Dátum: 2008.12.15. 21:24:17
sokan ilyen táskával mászkálnak, még az embléma is ott van a felirat közelében, uh. annyira nem is speciális...(+könyvek és filmek tömkelegéből ismerhető)


Idézet: Lanmandragoran - 2008.12.13. 18:45:03
Azonnal töröljéteket talán nem ért volna, de mindenképpen rossz kérdés, mert speciális, és ráadásul nem is egyértelműen jó a válasz. Most néztem utána, mert nem tanítottak sziúul az iskolában, és azt találtan, hogy a sziú törzsfőnök, Ülő Bika neve volt a saját nyelvén Tatanka Ijotake, tehát a tatanka bikát is jelentett.

Ettől függetlenül nekem tetszett volna, mert sokkal érdekesebb, mint hogy a nem tudom melyik fantasy milyen kimondhatatlan nyelvű világban játszódik, nem beszélve a hkk-s kérdésekről. Igaz, én Winnetou és Hosszúpuska történeteken nőttem fel.
Dátum: 2008.12.13. 18:31:10
Eddig nem írtam fórumba, de most teljesen elég volt a kvíznek csúfolt káoszból!
Nemtom hogy megy itt az értékelés rendszere, már annyiféle verzióról olvastam, talán vki felvilágosít a naprakész helyzetről. Az utolsó csepp:

Mit jelent sziú nyelven: "tatanka"?
őrült, bolond
bölény *
asszony, feleség
tollas fejdísz

Azonnal töröljétek
sztem semmi gond ezzel a kérdéssel, kicsit tanulni is lehetne belőle, gondolkodással is ki lehetne találni, de ugye az fárasztó...

szeretem a saját kérdéseimet, persze, és én is a sajátjaimat gondolom a legjobbaknak meg minden, de ott tartok hogy még 2 azonnal töröljétek és nem írhatok, amire csak azt mondom amit Hydro: azzonnal abbahagyom a játékot. Az amúgy egyre elszürkülőbb játékba ez visz némi színt, életet.
sajna télleg csak ilyeneket lehet írni hogy: mikor jön a Mikulás?
Oldal: 1