Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - cirip

Dátum: 2008.10.21. 21:16:42
Ki találta fel a Szénszálas izzolámpát?
Thomas Edison
Watt
Karl Benz
Mickey Egér

szénszálas izzólámpát
és hát ez egy elég idétlen kérdés...
Dátum: 2008.10.21. 20:35:21
és az évig-ek elé egy szóköz még
Dátum: 2008.10.21. 17:27:08
Vadászatra gondolsz?
Dátum: 2008.10.21. 17:07:00
Kissé döbbentem olvastam egy blogban, és talán valamennyire ide is tartozik:
"Aztán hazafelé a Poppelsdorfer Alle-n lefényképeztem a bonniak büszkeségét a városi szabadkönyvtárak egyikét. Ezek a városszerte felállított fémszekrények tele vannak könyvekkel, amik szabadon elvihetőek olvasni, aztán az emberek visszahozzák vagy egy másik könyvet raknak be a helyére. Ebben az a fantasztikus, hogy már évek ótamüködik, pedig nincs se őrség, se kamera, semmi, csak becsületbeli alapon megy."
Dátum: 2008.10.21. 17:01:56
nátha?

bocsánat
Dátum: 2008.10.21. 15:57:02
Köszönöm szépen
Dátum: 2008.10.21. 15:53:58
Én is egyedül olvasok könyvet este 11-kor a buszmegállóban
Komolyra fordítva a szót, sok esetben fordul elő, hogy megvétel után már bánom hogy kiadtam annyi pénzt ezért vagy azért a könyvért. És ez általában a lektorálás hiánya vagy silánysága miatt van. Sokban rontja az élvezeti értékét egy könyvnek, ha bekezdésenként megakadok valamilyen elíráson. (Kedvencem, mikor egy találkozásnál az egyik főszereplő "örülök" helyett "ürülök"-öt mond)
De ettől függetlenül, minden karácsonykor az a minimum hogy az ajándékok közt öt vagy hat könyv szerepel, és ez nem hiszem hogy változni fog. Főleg ha minőségi kiadásokról van szó.

Hogy olvasnál esti mesét a gyereknek a számítógépről? De akár e-bookról sem ugyanaz a "filling".
Dátum: 2008.10.21. 15:33:05
Kvíz fórumban olvashatod az ezzel kapcsolatos bejegyzést.
Dátum: 2008.10.21. 14:28:25
Hány LE-be kerül egy tulajdonságot 30ról 31re fejleszteni?

Hát, ha nincs éppen egy 30-as tulajdonságom, erre nem tudtam volna válaszolni, van erre amúgy valami képlet? (Simán elképzelhető, hogy csak nem olvastam el valahol...)
Dátum: 2008.10.21. 11:27:38
Ki írta a Beszterce Ostromát???

nem kell oda ennyi kérdőjel
Dátum: 2008.10.21. 09:59:04
Kik egy biztosítás résztvevői?
Biztosító, Szerződő (Közvetítő)
Biztosító, Szerződő, Biztosított (Közvetítő)
Biztosító, Szerződő, Biztosított, Kedvezményezett (Közvetítő)
Szerződő, Biztosított, Kedvezményezett (Közvetítő)
Helytelen válasz! A helyes válasz a következő lett volna: Biztosító, Szerződő, Biztosított, Kedvezményezett (Közvetítő)

Na most milyen biztosítás, mert a lakás biztosításomhoz kiskutyafüle se kellett, konkrétan csak egy szerződés volt ott a biztosító részéről is...(bár azt vehetjük részvételnek) Ha ajogi csűrcsavarok közt kiderítik hogy teszem azt a biztosított a lakás, a kedvezményezett én vagyok, stb, akkor is, ez túl speciális, és nem elég korrekt a kérdés.


Mennyibe került Budapesten 1967-ben egy buszjegy?
1 Forint
2 forint
1 forint 50 fillér
50 fillér

Ezt mégis honnan tudjam? Öregnek öreg vagyok, de azért erre még én se emlékszem.
Dátum: 2008.10.20. 16:46:24
Idézet: Oriza - 2008.10.20. 16:05:15
Idézet: Mortu - 2008.10.20. 09:18:09
Honnan hova futott Pheidippides? Már nem tudom, mi volt a 4 válaszlehetőség, de a Marathon - Athént fogadta el a Athén - Spárta helyett, persze jó kérdést nyomtam rá...

A neten ezt találtam: ...


Egyrészt ez a Spartatlonról vagy miről szól, másrészt itt a bizonyíték, hogy a neten írt dolgokat nem szabad tényként elfogadni!
Pheidippides az i.e. 490-ben lezajlott marathoni csata után, a győzelem hírével szaladt Athénba. A csatatérről, Marathonból, tehát a kérdés tökéletesen jó!


Ez az egyik legrégebbi urbánus legenda....
Herodotosz szerint pl igenis Athenből Spártába futott ez a bizonyos hírvívő, és a "Gyöztünk, azzal meghalt a hírvivő"s sztorit egy Robert Browning (azt hiszem) verse alapján fogadta el a köztudat.
Dátum: 2008.10.20. 15:51:53
A vértanúk városának neve ?
ez már talán szerepelt is, mindenesetre ebben a formában (kérdőszó nélkül, plusz szóköz) nem éppen szerencsés
Dátum: 2008.10.20. 14:52:53
Mi volt Isaac Asimov ?

Ki, nem? Igaz hogy a foglalkozására kérdez rá...
valamint egy fölös szóköz a kérdőjel előtt

Ki írta a "Renegát" címmű regényt (M.A.G.U.S.)?
J. R. R. Tolkien
Ryan Hawkwood
Dale Avery
Wayne Chapman

című

Mivel esett egybe a II. világháború kitörése?
A tanévkezdéssel
Fidel Castro hatalomrakerülésével
Az ENSZ megalapításával
Arany János 30. születésnapjával

Hát, ez egy vicces kérdés
Dátum: 2008.10.20. 14:00:54
Melyik mai ország területén helyezkedett el Kartágó?

Csak kérdés, magyarban nem Karthágó-nak írjuk?

Melyik szereplőt alakító színész futtot be a filmvilágban a Star Wars 4-5-6 részében nyújtott alakítása miatt?
futott
4. 5. és 6.
Dátum: 2008.10.20. 10:03:38
Idézet: Craslorg - 2008.10.20. 10:01:43
Hol lesz a 2010-es foci vb?
Spanyolország
Japán
Usa
Afrika

Vagy országot írjunk vagy földrészt: Afrika -> Dél-Afrika.

plusz USA
Dátum: 2008.10.20. 10:02:36
A Gyűrűk Urában, hogy hívják azt a gonoszt aki az Egy Gyűrűt kovácsolta?
Sauron
Khamul
Saruman
Morgoth

Szauron, és Szarumán (bár most hogy így belegondolok, volt x fordítás, lehet hogy valamelyikben így írták)

Ki a csapattársa 2008-ban Kimi Raikkonen-nek?

Kimi Räikkönen
Hamár muszáj F1-es kérdés, legalább legyen helyesen írva...


Mi a kolompér.?

csak egy plusz pont

Melyik ország fövárosa Iszlámábád?

Hááh, rossz helyesírással ki lehet játszani a szűrőket
Dátum: 2008.10.20. 09:41:47
Vészmadár témakör: (félreértés ne essék, nem akarom töröltetni a kérdést, csak okoskodok)
Nem egyértelmű, mit nevez a néphit vészmadárnak, mert a baglyot, kuvikot, és a varjút is illeték ezzel a névvel, lásd pl Vörös Rébék című Arany balladát.
De mivel a válaszok közt csak egy szerepelt a lehetséges verziók közül, ezért én nem bántanám

Shiako: tényleg a rossz kérdés/ túl specifikus lenne a jó értékelés, (bár engem konkrétan érdekel, mindjárt utána is nézek)
Dátum: 2008.10.20. 09:35:39
Szent-Györgyi Albert miből vonta k ai C vitamint ?

csak egy kis betűrendezést kérnék: a "k ai" helyett "ki a"-t
plusz azt hiszem a C-vitamint kötőjellel írják
Dátum: 2008.10.19. 21:09:25
Hát, nem tudom, lehet hogy igazad van...