Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - cirip

Dátum: 2008.11.10. 14:09:38
A klónok háborúja egy animációs film - A klónok támadása c. második és A sitek bosszúja c. harmadik epizód között játszódik
Dátum: 2008.11.10. 14:07:48
Idézet: Zoltanszon - 2008.11.10. 14:03:04
Ujabb gyongyszemek

Melyik pápa vezette be a déli harangszót a Nándorfehérvári győzelem emlékére?

II. Paschalis
II. János Pál
V. Márton
III. Kallixtus

Szep kerdes, de speciel III. Callixtusnak irjak. De ez meg majdnem bele is fer
Na igen, ezta kérdést én is akartam írni, csak előbb utánaolvastam, és kiderült nem a nándorfehérvári győzelem emlékére adta ki a rendeletet, mivel az előbb született mint maga a győzelem
Dátum: 2008.11.10. 13:46:44
Igen, Hatsepsut olvassa a topicot, és javítja a hibákat, ahogy ideje engedi.
Dátum: 2008.11.10. 13:37:00
és általában kisbetű, mivel mondat közepe ...
Dátum: 2008.11.10. 13:18:24
Hát, öregebb korosztálynak nagy bulizós száma

mielőtt valaki megsértődne az öregen, magamra gondoltam
Dátum: 2008.11.10. 12:19:30
Ki játssza ezt a számot:"Holier Than Tho"?
Holier Than Thou by Metallica
Dátum: 2008.11.10. 11:26:52
Egy yard mennyi méter?
inkább hány méter

Damon Hill és Graham Hill milyen rokoni kapcsolatban álnak?
Semmilyen.
Fia és Apa.
Apa és Fia.
Testvérek.
állnak

A mondás úgy tartja hogy: Ritka mint a...??
Fehér holló
Fekete bárány
Fekete Sas
Zöldfülü kutya
tartja és ritka után vessző, sas kisbetű, zöldfülű, igazából a kezdőbetűk kicsik, mivelhogy nem önálló mondat

Melyik megye székhelye Eger ?
Vas Megye
Borsod-Abaúj-Zemplém Megye
Heves Megye
Pest Megye
megye kisbetű
Dátum: 2008.11.10. 10:43:06
ne harapd már le a fejem
Csak segíteni akartam, míg Hatsepsut nem törli
Dátum: 2008.11.10. 10:35:48
ha valaki addig is találkozna vele: 5 (fekete, fehér, kék, zöld, piros) és a színtelenek
Dátum: 2008.11.10. 10:29:22
Az alábbiak közül melyik Tel Aviv reptere

lemaradt szegény kérdőjel

Mi Supermen gyengepontja?
Bretonit
A lekváros fánk
A sarka
Kriptonit
azért ez vicces, viszont szerencsére csak egy Superman van, nem pedig Supermen tömegek
Dátum: 2008.11.09. 23:19:35
a háborús rendszer a jelenlegi lenne ott is?
egyrészt kvíz topicba kellene, másrészt a szorzás magasabb rangú művelet vagyis azt kell előbb elvégezni.
vagyis az eredmény -21
kár hogy a háromból kettő kiesett
az "okés, fejtsük"-kel meg csak azt akartam kifejezni, hogy örülök a kiegészítésnek
okés, fejtsük
Nem tudom mennyire érdekes, de hátha valakit érdekel:
Milyen anyagból készült az a lánc, amivel végül sikerült megkötni a germán mitológia hatalmas farkasát, Fenrirt?
macskaléptek zaja, asszonyszakáll, sziklagyökér, hal lehelete és egy medve izmai
mithril, arany, ezüst, acél, bronz és arany
Odin hajszála, a tenger hínárjai és villámok
valkűrök hajszála, kürt hangja, mithril csillogása, és medvék haragvó morgása
A kérdésre a válaszolók több mint 75%-a nem tudta a választ, ezért kivettük az adatbázisból!

A germán mitológia sok szerepjáték alapja, egyik híresebb alakja Fenrir (Loki egyik gyermeke), akit még az istenek sem tudtak megzabolázni, ezért megpróbálták megkötözni. De a farkas eltépte a láncot, majd megkötözték egy kétszer olyan erős lánccal de azt is eltépte. Végül a törpök a fenti hozzávalókat felhasználva (vagyis fizikai értelemben semmit) elkészítették az új porázt. Hogy ezt feltegyék a farkasra Tyr hadisten fél karjába került, de ezzel végül sikerült lebéklyózni.
Mellesleg később Fenrir volt az aki megölte Odint. Konkrétan lenyelte egyben a Ragnarok eljövetelekor.

ja igen, a hozzávalókhoz még madár köpete is tartozott, de azt nem tudtam beírni
csak míg esetedben ez érthető, gyors számolásnál lehet véteni, ő még kérdést is írt belőle, anélkül hogy ellenőrizte volna magát.

ui: elégé eloffoltuk a topicot ...
megnyugodtam
nem találom a hibát, oszd meg velem lécci
20.45+2.30=23.15
21.45+2.30=24.15=0.15
Xenanak van igaza
De ilyen előfordul, estek ki már jobb és rosszabb kérdések is emiatt. A 200 LE meg nem egy nagy érvágás, gyorsan tudod pótolni.
(és a legtöbbünkkel előfordult hogy (akár önhibáján kívül) rossz értékelést kapott)