Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Buildermann

Dátum: 2014.10.29. 12:53:26
Nincs igaza. A feladatok mindenki altal egyszeruen teljesithetok normalis jatekkal. Ezek nem az en szavaim. Ezzel all szemben egy mindenki szamara lehetetlen feladat. De mint irtam, ez csak egy pelda volt.
Ime a kovetkezok: 5. es 6. szinten: szerezz/hasznalj el 4 templomkristalyt - templomot elnezve csp-tulcsordulas nelkul lehetetlen
Szinten 5. es 6. szinten: idomits be egy allatot: nonszensz.
Illetve az sem allja meg a helyet, hogy regebben is voltak nehezen teljesitheto kuldetestriok. Ha egy kuldetest nem/csak nagyon sokara teljesitettel, semmilyen kihatasa nem volt a karaktered tobbi cselekmenyere. Ugyanugy tudtad az eroforrasiadat kamatoztatni. Itt a feladatot lehetetlenne teszi. A feladat pedig eroforras mivel le-t es tp-t ad.

Illetve arra is rosszul emlekszel, hog regen is voltak lehetetlen kuldetestriok. Ketszer fordult elo ilyen. Egyszer meg V1-en, a gyozz le x magasabb szintu ellenfelet. Ekkor Sharpa miatt bekerult alternativanak a 20-as kronokomp.
Kesobb V5-on Rebeccaval kerultunk olyan helyzetbe, hogy nem tudtunk tovabb haladni a kuldetesekkel onhiban kivul. Ekkor a kuldetesek tp-erteke lett csokkentve.

Illetve mint mondtam, ezt mindenki meg fogja szivni, nem csak en. Tudtommal az lenne a rovatnak es a tesztnek a lenyege, hogy az ilyen helyzeteket kiszurjuk es megoldast talaljunk ra. Te sem gondolhatod komolyan, hogy ezek igy rendben vannak.
Dátum: 2014.10.29. 11:15:29
Par tovabbi eszrevetel.
- Idomitasra legyen gyorsitas, ha mar vadaszatra is van. Nem is ertem miert nincs
- portyanal faradtsag miatt ne kellhen mar egy orat varni alacsony szinten
- a szovetsegeket es a kvizkerdeseket percek alatt (max 1-2 ora) kellene elbiralni, plane ha mar van ra felada/kuldetest. Ne kelljen mar emiatt napokat varni, ami azert kulon vicces, mert ha tul sokat var, akkor a szintvegi jutalommal tulcsordul a csp siman
- allatidomitas kuldit kivenni az alacsony szintekrol: aki beidomitott mar egyet 3. szinten, valoszinuleg 5. szinten nem tud meg egyet
- feladatok teljes atgondolasa, pl ne kerjen 3 magaabb szintu/szubplazmas tamadast 5. szinten, amikor meg a szerver elejen vagyunk. Szubplazmat nem is lehet szerezni ilyenkor meg, most is csak bug miatt veheto a szubplazma csomag
- szubplazma nem mukodik, nincs ikon a hasznalatara
- oskovasarlas nem mukodik. Paypallal vettem 20 kovet ejszaka, amik azota sem erkeztek meg

Ami a tapasztalat a feladatokkal kapcsolatban V5-rol: egyre rosszabb lesz, egyre nehezebben teljesitheto, alkalmankent pedig lehetetlen. Ezen valtoztatni kell, de legsurgosebben a hozzaallason:

"2014. Apr. 15. 00:54Buildermann
Szia,

59. szinten a feladatok 2 kuldetes teljesiteset kerik tolem. Jelenleg az 5 szintlepost csinalom, de ha eldobnam is lehetetlen volna teljesiteni a feladatot, mert a masik ketto az 5 dontetlen, illetve a szerezz 6 kiegett oskovet. 10 oskovet hasznaltam ennek kivaltasara, hogy meglegyenek a feladatok. Az ilyen feladat-kombinaciokkal nem lehet mit kezdeni, de ezt leszamitva is konnyen porul jarhat az ember, ha nem kedvez neki a random. -Kulonosen igaz ez V5-re az inspiracio miatt.
Lehetne erre barmifele megoldast talalni, netalan valamilyen formaban kompenzaciot kerni a fenti esetre, vagy szimplan igy jartam (mert a feladatsor nem kotelezo elem)?

Udv
2014. Apr. 15. 07:39István
Szia.

Sajnos igy van ahogy mondod, nem tudjuk személyreszabni a feladatsort. Mindenki másban erős, igy lehetetlen olyan feladatokat összeállitani, amit mindenki meg tud oldani. De a cél sem ez.
Ha a feladatokról beszélünk, azokat ki tudod váltani őskővel, ha a küldetésekről beszélünk, ott meg 3 választási lehetőséged van, hogy melyiket csinálod meg épp. Mindenkinek ugyanezek a küldetések, feladatok, sajnos nem tudunk senkivel sem kivételt tenni.

További jó játékot!

Dikó István
Végzetúr Játékvezető"

Ugye erezheto a gond. Az a gond, hogy ez egy lehetetlen helyzet, ezt mindenki megszopja, mindegy miben eros.. A feladatoknal en arra emlekszem, hogy mindenki altal konnyen es ingyen teljesitheo normal jatekkal. Majdnem. Ez jelenleg nagyon nem igy van. Tetszik-nem tetszik a feladatokat nagyon rendbe kell tenni, mert ahogy most mukodik az szinte teljesen rossz. Kerdes, akarja-e a vezetes a rendbetetelt, vagy valtozatlsn s hozzaallas.
Dátum: 2014.10.28. 21:46:31
Idézet: Birka - 2014.10.28. 14:22:12
Jaj

Ekkora mértékű kódolást egy inspiráció miatt biztos, hogy nem lehet megoldani. Minden szerverek közötti eltérés drasztikus BUG "fészek", és további nyűgök forrása...

Ad1.: Annyi és olyan bonyi folyamatokon kellene módosítani az inspiráció miatt, hogy meggondolandó az inspiráció működésének módosítása. Mi lenne, ha nem szorzó lenne a LÉ-re és a TP-re az inspiráció, hanem az idő alapon érkező erőforrások "regenerációját" gyorsítaná arányosan? Azaz az inspiráció arányosan csökkentené a következőket:
-1 CSP regenerálódási idő
-1 PP regenerálódási idő
-1 TKP regenerálódási idő
-1 vadászat idejét (Itt azért 10 mp alá ne vihesse be ezzel sem!)
Van még valami?

Ad2.: Az inspiráció alapból NEM működik, de ha valaki megveszi a lélekkufárnál az inspirációs "relikviát", akkor életbe lép a karakternél. (Természetesen ez a relikvia eladható a lélekkufárnál!)


Birka, pont ezt irtam par hete, hogy ez lenne a megoldas. Meg par dolog ami hirtelen az eszembe jutott:
-templom sebessegenek gyorsitasa (kikapcsolhato legyen esetleg)
-esemenyek jutalmainal legyen bonusz esetleg


Mindezt, azokat is beleertve amit irtal, ugy megvalositani, hogy az inspiracio ossz merteke a jelenlegi 80% helyett 70-75 % legyen.

Gwin is leirt jo par okossagot, en is tudnek meselni a V5-os inspiraciorol. Nehanyszor tettem emlitest par dologrol, de azokon tul is rengeteg mindent kell meg helyretenni. Illetve ha lesznek valtozasok V5-on is, azok a karakterek akiket erint legyenek megkerdezve (Pl. Dagon, Benyoficsur) ezzel kapcsolatban. Vagy akar engem is. Nem azert mentem ra eleg masszivan a tp-re (9 honap alatt 152. szint, jelenleg 153., 1 vadaszat 311-312 TP, most kezd el csokkenni), hogy aztan a karakterem kapjon egy baltat es a karakter menjen a szemetbe a ra koltott tobb tizezer ft-tal egyutt. Az sem feltetlen oke, hogy a jelnlegi legmagasabb szintu karaktert kesobb kb. 8 szinttel fogom megelozni. Valahogy ugy volna jo megoldast talalni, hogy ne csak a vadaszattal beszedett horror tp maradjon meg a karakterben.

...Es az eddig felhamlozodott problemakat -amik abbol erednek, hogy a bekerult fejlesztesek egyaltalan nem lettek hozzaigazitva az insiraciohoz- nem 2 perc alatt kellene megoldani, hanem normalisan kivesezni, es meg tesztkorulmenyek kozott megnezni, hogyan mukodik.

Osszessegeben amit irtal tetszik, kiindulasnak teljesen megfelel.


...
V6 teszt: ha mar ennyire csokkenk a vadaszat ideje, akkor az idomitassal se kelljen 30 percet varni, ha mar alacsony szinten is feladat van ra. Pl. ki lehet szamolni, hogy egy 3. szinten elfogott 4-es alapszintu lenyt mennyi ido beidomitani, ha a jatekos nem szeretne 3. szinten horribilis LE-t idomitas szakertelemre kolteni.
Dátum: 2014.10.27. 20:02:34
No, teszteltem egy kicsit, es a kovetkezo megallapitasra jutottam: egesz egyszeruen nem elerhetok a kalandok 30. szintig szerintem. 4* regisztraltam ujra, egy darab kaland sem esett 1. szint vegeig egyszer sem. Latom tobben is hasonlo cipoben jarnak. De a toplistat elnezve bizonyossa valik, hogy nincs kaland a szerveren valoszinuleg 30. szintig: ha lenne, akkor mar lennenek 5-6-7-8. ... szintu karakterek is, de nincsenek. Ez van.
Vagy jelezzetek, ha talaltatok kalandot (kotve hiszem hogy igy lenne..).
Dátum: 2014.10.27. 16:36:02
Koszi.
V5-on emlekeim szerint 1-2. vadaszatra dobta a kalandot (szinten feladat elso szinten). Itt egyelore nem talaltam kalandot, pedig mindjart szintet lepek. Ha peches az ember, elesben konnyen elofordulhat, hogy a maximalis 33 vadaszatbol egyetlen kalandot sem talal.
Dátum: 2014.10.27. 16:11:14
Miklos, az inspiracioval itt mindenkepp kezdjetek valamit, kulonben meg sulyosabb problemak lesznek mint V5-on, leven itt hamarabb bekapcsol a top szintlepesenek lassitasa. De ez meg csak a kisebb problema. Az inspiracionak a jatek osszetettsege miatt minden olyan elemre hatnia kell, ahol LE-t, TP-t, vagy barmilyen eroforrast lehet szerezni. Mindezeket pedig nagyon finoman kell beallitani.
De errol mar irtunk korabban is, igaz a teljesseg igenye nelkul.
Dátum: 2014.10.27. 16:07:22
Maris egy hiba: kvizre nem lehet valaszolni
Ha szandekos, akkor nem szoltam. Bar az erdekes, mert kviz nelkul nem lehet a feladatokat teljesiteni =>-50 csp

Folytatom:
Mentornal a kis borpajzs vasarlasos feladatnal a kufarnal nem jelenik meg a targy kepe
Az osszes szureti mini eventes targy elerheto a kufarnal
Dátum: 2014.10.21. 15:13:11
Olyat lehet kerni, hogy az aukcios tetelek legyenek kicsit kibovitve/atalakitva? Ha jol latom tobb regi relikvia sem elerheto mar a tetelek kozott, pedig volna ra igeny. Pl a mentalis burok eltunt a listarol. Ha ki lehetne vitelezni, jo volna ha bekerulne valamelyik tetelhez mint valasztasi lehetoseg. Az meg jobb volna, ha a tetelek szama emelkedne egy picivel. Mondjuk 15-re.
Dátum: 2014.10.17. 15:50:44
"Építő" jellegű hozzászólásodból látom, átment a lényeg..
Dátum: 2014.10.16. 23:53:55
A "szinte minden"-en van a hangsuly. Kristal Horda ellen pl. nem volna fair egy ilyen elony birtoklasa, hiszen ott mas karakterek klonjai ellen harcolsz. Szerintem legfeljebb af kepeben volna korrekt ha ellenuk is mukodne a szakertelem, de inkabb sehogy sem.
Dátum: 2014.10.16. 23:49:08
Ahogy Offs is irta, ez eltolhatja a kozelharc-varazslas aranyt. Azt meg nem mondom mekkora mertekben, mindenesetre ezt is figyelembe kell venni. Illetve az 50% talalati esely azonos allat alapszintet feltetelez, ami nem minden esetben adott (kulonosen az inspiracios vilagokon lehet ez jellemzo).
Dátum: 2014.10.16. 17:52:59
Fenevad reflexek: ez jelen formajaban semmikepp sem jo igy. Ezzel annyit ersz el, hogy maximum 1 honap alatt barki kifejleszthet egy szakertelmet, amivel tobb ev es tobbszaz templomkristalynyi hatast szuntethet meg.
Emelle mindenkepp kell az "allatmester" szakertelem, amely 1:1 szakertelemaranyban kioltja a fenevad reflexeket. Akkor mar lenne pikanteriaja is a dolognak. Ugyanerre a mintara lehetne 2 szakertelem az allatok elnyelesere is..

Magikus/fizikai gyengites: ingyen adni olyan npc-k ellen is, ahol semmi koze nincs az ellenfelnek az ember sajat karakterehez, szerintem szinten hiba. Legfeljebb reszlegesen/vedekezo portya eseten/ezek kombinacioja, es csakis af-hez kotve jo borsos aron.
Dátum: 2014.10.16. 17:45:18
Teljesen mindegy klonozzak-e, mivel csak npc-k ellen mukodik, ugysem fejtene ki a hatasat.
Dátum: 2014.10.16. 14:05:42
Idézet: Miklós - 2014.09.23. 13:39:11
Így utólag már nem tudunk befizetési akciót berakni - az ilyeneket mindig legalább 3-4 nappal korábban bejelentjük, tehát úgyis késő lenne - de megígérem, hogy akkor október közepén lesz egy ilyen lehetőség.


Egyik szovetsegi tarsam rakerdezett, ime:

tegnap, 22:29
információt kérek
befizetési akció

tegnap, 22:29
xxxxxxxxxxxxxxx
Sziasztok!

Októberben lesz befizetési akció vagy majd csak a november végén a találkozón?
Üdvözlettel
xxxxxxxxxxxxxxx
ma, 08:34
István
Szia.

Legközelebb a Találkozónál lesz ilyen akció.

További jó játékot!

Dikó István
Végzetúr Játékvezető


Most akkor hogy is van ez? Miklos igerete ennyit jelent, vagy csak a JV van/nincs (szokas szerint) ennyire kepben? Elobbi esetben no comment, utobbi esetben viszont jo volna ha legalabb minimalis szinten rendbe kerulne a vezetesen beluli kommunikacio, mert ez igy nonszensz.

Lesz akkor kedvezmenyes oskovasar oktober kozepen, ahogy azt Miklos igerte, vagy beetetes volt az egesz? Jo volna olyan illetekestol hivatalos felvilagositast kapni, akinek a szava es ralatasa megkerdojelezhetetlen.

* A befizetesi akcio kiirasra kerult. Koszonjuk.
Dátum: 2014.10.12. 20:14:13
+ harag itala (?)
Dátum: 2014.09.30. 02:20:03
Idézet: Miklós - 2014.09.29. 12:55:47

- Inspiráció kiszélesítése: erről elvben lehet szó, ha valaki tud segíteni azzal, hogy pontosan mit, hogyan változtassunk meg. A portyát én nem szoroznám fel, de pl. a kaland ésszerűen hangzik. Ha viszont az inspirációt változtatjuk, akkor azt a V5-re is ésszerű megcsinálni.


Ez nagyon keplekeny tema. Ami a legfontosabb talan, hogy barmi amit modositani szeretnel, aranyosan csokkentse a vadaszat inspiraciojanak merteket. Pl. ha a terkapu LE-jehez es TP-jehez szeretnel hozzanyulni, akkor a vadaszattol el kell venni valamennyit, stb.. Ebben az esetben hosszutavon is eletkepesebb karakterek szulethetnenek.
V5-on pl. a feladatok a vadaszat magas TP-je miatt alkalmankent teljesithetetlenek, kulonosen alacsony sziteken. Ha a vadaszat a fenti szemleletnek megfeleloen nem kerul modositasra, azzal gyakorlatilag kinyirod egy uj karakter "normalis" (minden erofirrast elhasznal) jateklehetoseget, a feladatokrol nem is beszelve. Ha V5-on csak onmagaban adsz boostot kulonbozo cselekmenyeknek, akkor ket even belul Rebecca (V5 top1) minimum 10 szint hatranyban lesz.

De ha igazan korrekt inspiraciot szeretnel, akkor nem a LE-re es TP-re, hanem az eroforrasok regeneralodasara es elkoltesi idejere (vadaszat rovidebb, portyanal kesobbi minusz..) kellene bonuszt adni. A kesobbi indulas miatti esemenykieses es a top lassitasa boven kompenzalna az igy elerhetove valo extra tapot.
Dátum: 2014.07.25. 00:05:22
Pont az altalad is emlitett elcsokenvenyesedes okozza a problemat (errol irt Kocos korabban).

Igazad van, nem konkretizaltam a szamokat, csak utaltam ra. Szerintem a realis mennyisegu energiategla 80M-es epitesert: 10.000 LE/tegla atvaltasi arany 50-es TF-ig, tehat min 8.000 tegla adott esetben.
Dátum: 2014.07.24. 16:28:42
Jelenleg a 35. szintje epul a tudas fajanak, a korabban vazolt valtasi aranynal ez azt jelenti, hogy ~2.000.000.000, tehat kb. ketmilliardnyi (plusz az "apro") epites kell 1 szint tudas fajahoz. Kesobb pedig meg tobb. Szerintem ez egy ev mulva sem lesz elhanyagolhatoan kis eroforras meg a nagyobb szovetsegeknek sem V5-on, a mogottuk haladoknak pedig vegkepp nem.
Mindenesetre a 28.593 LE/tegla valtasi arany eleg elrugaszkodottnak tunik nekem. Teglarol LE-re valtasnal van egy max limit amit kaphatnak a karakterek, max 10.000 epitesi energia/tegla. EHhez hasonloan kellene egy sapka visszafele is. Pl. 50. TF szintig legfeljebb 10.000 LE/tegla, utana 5 szintenkent emelkedne 1000-rel: tehat 51-55. szintnel max 11.000 LE/tegla, 56-60. szintnel max 12.000 LE/tegla es igy tovabb.
De ez csak egy variacio, egy masik rovatban reszletesebben lett mar vazolva a problema es a lehetseges megoldasok. Talalkozon nem tudom milyen eshetosegek jottek szoba, de nem veletlenul merult fel a tema. Jelenleg irrealisak a valtasi aranyok, ezen mindenkepp valtoztatni kell. Ahogy azt korabban Kocos kifejtette a problema csak sulyosodni fog, es az ido mulasaval egyre szelesebb reteget fog erinteni.

Csak egy pelda, amit szovetsegi forumon boncolgatunk: hasonlo merteku epites par honappal korabban ~8.500-9.000 energiateglat eredmenyezett.
Dátum: 2014.07.24. 00:19:02
Lehet tudni mikor tortenik meg a tudas fajanak a helyrerazasa? Jo volna minel hamarabb bekovetkezne.
Kaptatok 2798 energiatéglát. Mindezt 80 millio epitesert cserebe. A tudas fajanak aktualis koltsege pedig 70000 energiategla.
Dátum: 2014.07.22. 18:57:41
Ha Gep meg lenne V5-on, akkor ez aligha tortent volna meg.