Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - DiscoPocahontas

Oldal: 123456
Dátum: 2015.01.03. 08:06:56
Melyik pénznem nem nemzeti valutája egyik európai országnak sem?

Lek
Frank
Tolár
Ringgit *

Tudom-tudom, a maláj ringgit biztosan nem európai, de ha a tényeket nézzük, a tolár már nem valutája Szlovéniának, mivel eurójuk van.
Nem én kifogásolom persze, csak ha megkapná valaki, aki nálam (is) szőrszálhasogatóbb (szőrszálabbhasogató? szőrebbszálhasogató...)
Dátum: 2014.12.31. 08:06:14
Hány Hz között fut a legendás barna hang?

800-900 Hz
250-500 Hz
1000-3000 Hz
5-20 Hz *

Egy annyira igényesen megfogalmazott kérdés, mint amennyire legendás a "barna hang". Gyk.: semennyire. Hány Hertz között fut, most komolyan? Nem Usain Bolt, hogy futkározzon...
A South Park vonatkozó epizódjáról szóló wiki cikk nem tartalmazza a választ (igaz, csak a magyart néztem).

Melyik városban szokot lenni végzetútalálkozó?

Eger
Pécs
Budapest
Miskolc

Pákó hangján képzeltem el.


Mod. Helyesírás.
Dátum: 2014.10.30. 06:16:52

Mondjuk médiabotránynak titulálni emberek elrablását és lefejezését minimum alulfogalmazás, de leginkább ízléstelen és hamis.

Kérdésedre válaszolva, két év múlva szerintem az Irgalmasok Szövetsége nevű terrorszervezet tartja rettegésben a világot - felbukkanak és éhezőknek levest adnak, esetleg kórházakat is üzemeltetnek a kifordult tanaik nevében. Alig várom.
Dátum: 2014.10.26. 13:01:20
Mettől meddig élt Hunyadi Mátyás?
1455-1500
1446-1480
1458-1490 *
1458-1476


Ez az uralkodása...
Dátum: 2014.10.24. 15:59:46
Sok, pöttyös kiskutya az mennyi?

101
2
201
111


Uramisten.
Dátum: 2014.10.23. 15:14:01
Bevallom, utána kellett néznem...
Dátum: 2014.10.23. 14:58:22
Úgy látszik, nem állom meg a helyem a férfitársadalomban... oh wait...!
Dátum: 2014.10.23. 14:39:56
Mekkora kalibere van az AK-47nek?

5.56 mm
7.62 mm *
9 mm
5.45 mm

Valaki túl sok CSI: Miamit nézett. Spec.
Dátum: 2014.10.22. 16:53:41
Szerintem meg attól, hogy valami bábfilm, rajzfilm vagy animációs film, még lehet mese. Szóval bár kaptál két mesés (sic!) kérdést, utóbbival kapcsolatban szvsz nincs igazad - de olvasd el nyugodtan a definíciókat.
A Piroska és a farkas írott formában is mese, meg rajzfilmként is.
Dátum: 2014.10.05. 08:07:24
Idézet: BMiki - 2014.10.05. 07:42:47

Részben helyesírási hibás, részben pedig Lawrence könyveinek beható ismerete tényleg alapműveltség?



Remélem, nem...
Dátum: 2014.10.04. 20:52:12
Hejj, micsoda kérdés...!


Melyik NEM egy, az emo stílus jellegzetességei közül?

fux nyaklánc *
pirceing
világfájdalom
fekete vasalt haj


Ezt olvasván nyoma sem maradt bennem az emós spleennek. Imádtam a kérdést

Mondjuk a nyelvtannácit is előcsalta belőlem: ha már a tagadószót hagyjuk is kiemelni, no, a kérdésbe a vessző teljesen felesleges, tényleg.
Fux? F.cks? Magyarul, "népiesen" inkább fuksz lesz az. Ráadásul mély világfájdalommal tudatom, hogy a pirceing sem így írandó, hanem úgy, hogy piercing.

Na, megyek is hajat vasalni, azt hiszem, de előtte megnézem, megvan-e még a Tokio hotel CD-m.
Dátum: 2014.09.20. 15:52:39
Jelölt válasz (az a leghosszabb)

Egyébként én sem tudom, miért. Érthetően megfogalmazott kérdés, világos, kerek magyar kérdőmondat, reális válaszlehetőségek. A választ nem csak az tudja, akinek jogosítványa van (magamból kiindulva), de ha valaki nem tudja fejből, könnyen kereshető.
Dátum: 2014.09.10. 06:29:02
Rosco, Azi:
Szerintem meg csak meg van cserélve a vezeték- és keresztneve, vesd össze: Kis Grófo Széchenyi elég nagy raj volt akkoriban (most is az), neki Hitel, Világ, Stádium; a mai kor szülöttének meg No roxa áj...

******

Melyik galaxissal fogunk ütközni a távoli jövőben?

Androméda-galaxis *
Triangulum-galaxis
Napraforgó-galaxis
Feketeszem-galaxis

Ezt nem tudtam eldönteni, hogy jó-e, meg hogy mennyire bizonyított. Mindenesetre biztató egy munkanap előtt ilyenekkel szembesülni, mikor az ember úgy érzi, bárcsak minél előbb bekövetkezne... Egyébként ez elég arra, hogy ma itthon maradjunk?

Melyik a legeredményesebb ütés a golfban?

Eagle *
Birdie
Double bogey
Bogey

Emlékszem, mikor körülbelül 12 éves voltam, kaptunk valamihez egy mini CD-t ajándékba, amin egy golfos játék volt, több pályával. Lehet, hogy sosem ütöttem eagle-t - vagy azt tudom még elképzelni, hogy ezek a semmire sem való információk kihullottak az emlékezetemből. Egyszerű emberek ilyenre nem tudnak válaszolni. Na mindegy, inkább megyek, kipolírozom a Yacht Club tagságimat.
Dátum: 2014.09.05. 06:20:17
A maszk című filmben Májló milyen fajta kutya?

Jack Russel terrier *
Francia bulldog
Csivava
Tacskó

Milo Jack Russel terrier.
Májló viszont! Ő egy Dzsekkrásszel terrier.

(Amúgy szerintem annyira azért nem alapmű, hogy még a kutya fajtáját is tudni kellene, bár számomra például biztosan az lett volna a kimaxolt cukiságfaktor, ha még időben megnézem...)

Melyik együttesben gitározik Kukovecz Gábor?

Ossian
Pokolgép *
Beatrice
Bikini

Kicsit túlzásnak érzem egy alapműveltséginek kikiáltott kvízben a fiatalember életművét kérdezni, bár a wikipedia-cikket olvasgatva (Családja: Nős, öt lány édesapja.)... felmerült bennem a kérdés: valamilyen kitüntetést kapott már? Vagy az OEP élete végéig állja a Xanax költségeit
Dátum: 2014.08.29. 06:29:02
Iiiigen, új kérdés.... A válaszlehetőségek is ott szóródnak, ha jól emlékszem (grrr).
5000, 6000 km tuti szerepel.
Dátum: 2014.08.27. 06:16:41
Hol játszik jelenleg Ángel Di María?

FTC
Barcelona
Fc Porto
Manchester United*

Ez egy nagyon érdekes kérdés, mert a magyar wiki még a Real Madrid játékosaként hozza, és valójában már nem is az. Ezzel persze csak a forrásokat ellenőriztem, mert amúgy fejből is tudtam volna, már hogyne.
Ez teszi pikánssá, trükkössé ezt a kvízt, amitől más lesz, mint a többi.

Na jó, csak vicceltem... Ugyanaz az egyen-focistás (=sz*r) kérdés, ráadásul besorolásra vár, szóval az elbírálók a saját elveiket sem követik (LOL). Ne tekintsünk el a dupla csavartól, hiszen még a "jelenleg" is el van benne bújtatva, évszám nélkül - így talán reménykedhetünk, hogy ha lejjebb áldozik szerencsecsillaga ennek a kiváló sportolónak, akkor még a magyar klubcsapat soraiban tudhatjuk. Éberségetek tehát ne lankadjon: soha nem tudhatjátok, mikor melyik a jó válasz
Dátum: 2014.08.25. 19:34:33
Szerintem pedig csodálatos és lenyűgöző.

Olyan volt olvasni, mint egy jól sikerült sajtóközleményt - amilyenek ma nem születnek hazánkban
Dátum: 2014.08.25. 06:25:43
2007-ben ki lett a Forma 1 világbajnoka?

Felippe Massa
Kimi Raikkonen *
Fernando Alonso
Luis Hamilton

Érdektelen információ, hogy 7 éve ki nyert meg bármit, kivéve, ha tényleg történelmet írt vele. Mondjuk rá egy évre jött a Goldman-Sachs krachja, de szerintem ezt ne kenjük szegény pilótára, szóval talán nem írt történelmet.
Egyébként pedig a kérdés feltevője ekkora Forma-1 rajongóként igazán beleadhatna apait-anyait a kedvencei nevének helyes leírásába (Felipe, Lewis, Räikönnen, mert igen: léteznek speciális karakterek a Te billentyűzeteden is).
Dátum: 2014.08.04. 07:39:54
Mondjuk szerintem kicsit csiszolgatva a válaszokat nem lenne annyira kirívó, hogy a labda neve volt. Attól persze érdektelen az egész, meg hát ugye a "fodbalos" kérdéseket elvileg már be sem engedik.

Mindenesetre kézilabda VB nem volt/lesz idén, de azt hiszem, más labdajátékoknál nem is jellemző ez a hiszti a labda körül, mint a foci esetén. Hiába, valahogy ebben van marketingérték. Kell a név
Dátum: 2014.07.27. 14:14:55
Köszönöm.
Bevallom, eszembe jutott, hogy a földrajzi elhelyezkedés alapján lehet szűkíteni a kört, de a történetet nem ismerem annyira, hogy Indiát tudtam volna. A latin név idekapcsolása nagyon szép, megemelem a süvegem.

Az Aranyketrecet meg megrendeltem magamnak Benedek Istvántól, hátha anyu nem olvassa a fórumot
Oldal: 123456