Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Reelmc

Oldal: 1234
Dátum: 2009.02.19. 12:38:37
Mit jelent a Biblia szó?

szent tekercsek
a nagy könyv
könyvecskék *
Isten

Nem!
A biblia szó az ógörög byblion többes száma, jelentése „könyvek”. (A „könyvtekercs” jelentésű byblion szó pedig a byblosz szóból származik, amely eredetileg az egyiptomi papiruszt, az ókorban íráshoz használt anyagot jelölte.) A becéző, kicsinyítő "-ka, -ke" rag alkalmazása helytelen.
Javítandó!


ehhez meg csak annyit hogy nem kell mindent tudományos oldalról nézni... ez már-már szőrszálhasogatás ráadásul egy képzőcske miatt:)... amúgy nem tudom hogy google-t vagy saját tudást vettél alapúl... de nekem gimnáziumban is "könyvecskék"-nek tanították és nem csak az én iskolámban sőt nem egy netes érettségi tételekkel foglalkozó honlapon így lehet megtalálni... és aki esetleg még nem hallotta azt a simán könyvek kifejezés még lehet meg is zavarná... bár mivel a könyvek könyvének is szokták emlegetni ezért "a nagy könyv" lehetséges válasz zavaró lehet... de ezt leszámítva nincs baj a kérdéssel... legalábbis saját tudásomat és ismereteimet alapul véve
Dátum: 2009.02.19. 12:30:11
bevallom töredelmesen max iskolával mentem templomba vagy turistaként illetve ha valami miatt oda kellett mennem... de ennél több nem... viszont 5perc alatt nem tudok sokmindenre rákeresni... csak a hírtelen feljövő találatokra van idő... és mint mondtam se templomba nemjártam se latinul nemtanultam... így se a kyrie ragozatlan alakjára nemtudok rákeresni se a kyrie eleison-ra az meg hogy miből származik végképp nem érdekel különösebben... mint mondtam lehet énvagyok tudatlan de szerintem akkor sem idevaló kérdés (mivel valószínű hogy nemcsak én vagyok így a dologgal...) illetve azok alapján amit leírtál lehet hogy azse fogja tudni a választ aki ért hozzá...
Dátum: 2009.02.19. 12:00:21
elfelejtettem copyzni de nagyjából így hangzott...
Mit jelent a latin kyrie?
szerelem
bátorság
változás
könyörgés (helyes válasz)

lehet ez a szó az alapműveltség része de én még az életbe nem hallottam... ráadásul online szótárakba se lehet rákeresni (vagyis én legalábbis vagy 5 különbözőt néztem meg) mert ragozott alak és nem dob ki rá egyik se semmit... a latin ragozáshoz meg én buta nem értek szóval nem tudom kitalálni az alap szót hogy rákereshessek...
Dátum: 2009.02.18. 17:52:40
Hány korona van a svéd címerben?

Helyes válasznak 3-at adott ki csak nem tudom miért?

ha megnézitek a címert minimum 6 az a 3 de a teljes címerem 11 korona látható!

Ezen ment el a 20 kvízkérdéses küldim már meglévő 11 helyes válasza.


hát valószínűleg ilyesmiből indult ki:
http://hu.wikipedia.org/wiki/I._Inge_sv%C3%A9d_kir%C3%A1ly
illetve hogy sportban is csak a 3koronát szokták ábrázolni a mezeken mint pl a jégkorong válogatottjuk is... és akárhogy nézem a 11 koronát sehogy se látom... bár lehet rosszat nézek...
Dátum: 2009.02.18. 13:32:45
Ja és én is írtam egy hülyeséget a jelek szerint,pedig azt gondoltam egyszerű kérdés,amiért nem kell ismeretlen zenekarok,meg filmek után nyomozni guglin:D Kaptam egy azonnal töröljéteket,nem biztos,hogy értem miért,ha valaki igen magyarázza el kérem:D És pont a küldetéshez kellett volna persze.

Egy kétjegyű szám mindig...

Páros.
Páratlan.
Osztható kettővel.
Kétjegyű.


valószínüleg azért mert túl egyszerű... más körökben ezt ingyen frag-nek hívják
Dátum: 2009.02.18. 13:19:41
nah hát most fel*aszott ez a kérdés...
Hány évig uralkodott Saul?
40
kb. 30 (helyes válasz)
20
kb. 50

törlendőőő... miaz hogy uralkodásnál kb hamár ilyen nagytudású az illető számoljon utnna pontosan vagy nézze meg google-be... a kb 30 meg ennyierővel lehetne 20 vagy 40 is...
Dátum: 2009.02.17. 00:07:46
idézni már nemtudom:
de a kérdés a következő volt... egy tanév kb. hány hónapból áll?
megjelöltem a 9et...erre kijön hogya helyes a 10... most júniusban álltalában csak félhónap most azt akkor hova számoljam... mer alig több mint 9 de majdnem 10... szal nem egyértelmű... törlendő...
Dátum: 2009.02.16. 12:09:48
Mi volt( Mkb Veszprém kosárcsapat) Marian Cozma mezszáma?
5
6
7
8


Cozma, kézilabdázott nem kosarazott... illetve attól még hogy tudom kivolt nemfeltétlen kell tudnom a mez számát is... szerintem törlendő...
Dátum: 2009.02.15. 14:43:04
ez jogos... bár ezt egy fix időpont meghírdetésével ellehet kerülni... van nem 1 játék ahol vannak ilyen küldetések és amikor a szövetség van soron akkor próbál mindenki jelen lenni itt meg egyszerre lenne mindenkinek... bár ez már így bonyolítaná a dolgokat... nah mind1 csak egy ötlet volt...
Dátum: 2009.02.15. 14:24:35
nem tudom mit gondoljak át rajta... fórumot böngészve láttam nem egy olyat amit én nemkaptam meg az olmpián de mások igen... ha mindenki az olimpia során ugyanazt az 50 kérdést kapná ugyanabban a sorrendben akkor egyenlő feltételek mellett zajlana a verseny... és döntetlenek esetén reálisan dönthetne a gyorsaság... mert teszem azt valaki kap egy matek (számolós kérdést) amin gondolkozni kell valaki meg egy esetleges triviális szólás-mondás kiegészítést vagy hasonlót... illetve akkor olyan probléma se lenne hogy "ő csak azért nyert mert könnyebb kérdéseket kapott" persze valamilyen szinten így is igazságos mivel mindenkinek ugyanannyi esélye van rá hgy számára rossz vagy jó kérdést kapjon... de szerintem van bőven kérdés a kvízek között 50et találomra ki kéne választani minden olimpia fordulójára és minden versenyőznek azokat betenni... kis plusz munka a fejlesztőknek de sztem nem olyan vészes plusz (nemtom hogy van összerakva az oldal de hírtelen max annyi hogy a véletlen kérdés behívás helyre be kell teni az 50 fix kérdést...) de csak egy javaslat és nem kötelező... de tényleg nemértem mit kéne átgondolnom egy egyenlő feltételes versenyen...
Dátum: 2009.02.15. 13:22:51
Előre is bocsánat ha már ezt írták amit én fogok de vagyok még nem is 1 másik játékban is és nem sűrűn nézegetem az itteni fórumot... de nem lehetne megoldható hogy kvíz olimpián minden játékos ugyan azokat a kérdéseket kapja meg? mert így a véletlennek és a szerencsének is elég nagy szerepe van benne hogy ki hol fog végezni...
Dátum: 2009.02.14. 17:56:26
nah azt mondák írjam át ide is... elsőre úgynézki nemjó helyre ment... a lényeg volt egy kérdés (pontosan már nemtom másolni...) hogy mennyi 60-nak a 2/6-a... válasznak nyomtam a 20at erre kiírta hogy a jó megoldás a 12... ami a 2/10-e lenne
Üdv nemtudom jóhelyre írok e de most kaptam egy kvízkérdést hogy mennyi 60-nak a 2/6-a,
benyomtam a 20-at erre kijött hogy a helyes válasz a 12... az nem a 2/10-e lenne?? vagy csak én vagyk túl fáradt a matekhoz?
Oldal: 1234