Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Tenuki

Dátum: 2011.10.27. 07:03:22
Hogyan rövidítjük az Universal Serial Bus típusú kimeneti nyílást?
PS/2
VGA
LAN csatlakozó
USB*
A jóistenke áldja meg azt az admint, aki ezeket a baromságokat beengedi!
Már írtam, hogy az USB protokoll nem azonos a nyílással, vagy a dugóval. Mintha az ember szája egyenlő lenne magával az emberrel.
Dátum: 2011.10.18. 08:16:12
+3
Itt egy törlendő kérdés:
Kvíz 4 / 112. lap / 2222. hsz / 2009.08.23 - most kaptam meg újra. Azóta se volt ideje akárkinek, hogy törölje, pedig valaki már jelezte.

Mód.: Talán kérdezheted, honnan szedtem az adatot. Az internetről. Ha valami felkerült, már nehezen törölhető, de kereshető. Ha ránézel rájöhetsz, hogy mi volt a keresőszó!
Dátum: 2011.10.17. 14:29:40
+2
Akkor nem értem. Valszeg a körülmények furcsa összejátszása a ludas.
Esetleg az 5.verzió (a 4. verzióra beindult az agyam): az admin elutasítja, de ad egy éccát a havernak. Ez se bizonyítható, vedd úgy, hogy csak egy gondolatkisérlet volt.
De mindegy, ez van, ezt kell szeretni. Vagy szeretni nem kell, de el kell fogadni, ha a játék többi része érdekes - maradok ennél.
Dátum: 2011.10.17. 11:11:12
+1 hsz:
A fene tudja, igazad van-e?
Nem egyszer megtörtént, hogy először utánanéztem az adatbázisban, van-e valamilyen kérdés. Nem volt. Feltettem a magamét, és visszakaptam, hogy "Ez a kérdés már szerepelt az adatbázisban".
Rá(d) kérdeztem, hogy mivan?? Hát az, hogy még nem tették bele ezért, meg azért.
Erről beszéltem ... ezidáig feleslegesen.
((( Arról nem is szólva, hogy a visszautasított kérdésem nemegyszer megjelent a kérdések közt, egy kicsit módosítva. 1. lehetőség: Ketten fogalmaztunk meg egy kérdést kb. ugyanazokkal a szavakkal és én voltam a második. 2. lehetőség: Valaki elolvasta a visszautasított kérdést, átszerkesztette, majd feltette. 3. lehetőség: Feltettem egy kérdést, elfogadásra került. 2 nappal később ugyanaz a kérdés is megjelent, egyszerűsítve és egy-két helyesírási hibával megtűzdelve - az nem volt meg az adatbázisban ??? --> Konkrétan a Szfinx kérdése; még értekeztünk is róla veled. )))
Dátum: 2011.10.16. 21:12:35
Igazad van, én is abbahagytam a rágódást a kérdéseken.
Nem érdemes azon mojolni, hogy a mondatot nagybetűvel kezdjük, kérdő mondat végén kérdőjel van, vesszők elhelyezése, ... minek? Elértünk valami változást?
Másik oldalról: van valami kontroll az adminok munkájáról? Semmi. Még egy naprakész kérdés-adatbázis sincs.
--
A játék számomra érdekes, sokváltozós, szervezési, logisztikai problémákat vet fel. Ahelyett, hogy felb.nám az agyamat, inkább élvezni akarom játékot.
Sziasztok, ide többet nem írok.
Dátum: 2011.10.15. 15:00:04
Milyen növény a fenyő?
Egy nyári
Örökzöld*
Száraz
Évelő
> Mondjuk, általában örökzöld.
A vörösfenyő lombhullató!
Dátum: 2011.10.14. 07:00:50
Mi volt a KISZ?
Kommunista ifjúsági szövetség
Kommunista idealisták szervezete
Kommunista idegenforgalmi szervezet
Kommunista ifjúsági szakosztály
> A szervezetek kiírásában a kezdőbetűk is nagybetűk: Kommunista Idealisták Szervezete , stb. (Nem ez a helyes válasz )

Hogyan rövidítjük az Universal Serial Bus típusú kimeneti nyílást?
LAN csatlakozó
USB
PS/2
VGA
> Valóban csak a kimeneti nyílás neve? Ez egy univerzális, speciális kialakítású csatlakozó.
Így határozza meg az angol wikipedia: "USB (Universal Serial Bus[1]) is an industry standard developed in the mid-1990s that defines the cables, connectors and protocols used for connection, communication and power supply between computers and electronic devices."
A magyar wiki nem így írja, nem határozza meg, hogy ehhezz egy spec. kábel, kapcsoló ( =nyílás+dugó) és protokoll is tartozik.

Kinek a nevéhez köthető az E=MC^2 képlet? - vagy valami ilyesmi, nem másoltam ki.
Ebben a képlet hibás. Helyesen E=mc^2
Dátum: 2011.10.11. 20:56:53
Idézet: Argint Stork - 2011.10.11. 05:41:27

Hogyan folytatódik a híres magyar sláger: "Kell, hogy várj, várj is meg," ?

Na jól van most már ennyi elég.
Így szerezz egy kis örömöt nekem.
Utolsó csókunk, gondolj majd rám.
Ne félj, újra visszajövök,


Lehet, hogy spec, de logika is van a világon!
Várj meg! - hogy folytatnád? Ennyi elég??? Gondolj majd rám??? Örüljek, hogy elmész??? Várj meg, visszajövök! Az utolsót kipipálnám, nemde?
vagy
rákeresel a youtubon és megtalálható, 10 mp alatt:
Máté Péter: Kell,hogy várj Szemedben könnyek, haragszol rám, Hogy el kell menjek nem az én hibám. Refr.: Kell, hogy várj, várj is meg, Ne félj ...
Dátum: 2011.10.11. 08:39:12
Belátom, igazad van.
Dátum: 2011.10.10. 13:51:28
Mi a jelentése a hecsedli szónak?
válfa
csikebogyó
szekrény
cipő
> Talán: Hogy nevezik másképpen a hecsedlit?
De még ez se korrekt, mert a csipkebogyó termése a hecsdli.
vállfa

Hová temették a fáraókat?
templomba
temetőbe
tengerbe
piramisba*
> Nem találtak eleddig olyan piramist, amiben fáraót temettek volna. Sőt, semmilyen holtestet sem találtak bennük.
A Kheopsz piramisban ugyan van egy szarkofág, de az üres volt már akkor is, amikor megtalálták - a wikipédia nem írja, de valamikor a X. sz.-ban egy sah bányászati módszerekkel lyukat fúrt az oldalába és csodák-csodája, pont eltalálták a Nagy Folyosót. (Pontos nevet, időt most nem tudok adni, be van dobozolva egy költözés miatt.) A szarkofágot már ők is üresen találták.
Szerintem a fáraókat sírba temették, lásd Tuthenkhamon sírját.
Nincs jó válasz.
Dátum: 2011.10.10. 11:59:38
Milyen kórusba éneklik a Mezzo szólamot?
Gyerekkar
Férfi-kar
Vegyeskar
Nőikar*
> Több sebtől vérzik.
1. A mezzo szólam kisbetűvel írandó.
2. Nem karba, hanem karban
3. Férfikar, gyermekkar
4. Ismerünk mezzoszoprán és mezzoalt hangfekvést. Ez biztos. Mint olvasom, manapság csak női hangra mondják, de a kasztrált férfiak közül voltak ilyenek.
Én még mezzo szólamról, mint ilyenről még nem hallottam, ami nem azt jelenti, hogy nincs. Van?
5. A férfi- és a gyermekkarban valóban nincs nő (a gyermekkarban lány még lehet), de a vegyes karban tényleg nem lehet?

Ki volt Janus a római mitológiában?
Kétarcú isten, minden kezdet istene.
A tavasz istene.
A római vallás fő istene.
A bölcsesség istene.
> Janus minden kezdet és vég istene.

Ki mondta:"Tán a tudománynak éljek? A tudósok mind szegények. Nem írok, nem olvasok; Én magyar nemes vagyok"?
Kossuth Lajos
Petőfi Sándor
Hunyadi János
Arany János
> Hogy ki mondta? Hát Pató Pál úr! S hogy kinek a versében szerepel? Az más kérdés.

Melyik sportot hívják a "sportok királynőjének"?
úszás
atlétika*
kézilabda
tenis
> 1: tenisz
2: Melyik sport a király?

Hogy hívjuk őseink zsákmány szerző útjait?
Rablások.
Portyázások.
Kalandozások.
Kalózkodások.
> zsákmányszerző

Melyik város nem Németországban van?
Frankfurt
Washington
Hamburg
Berlin
> Washington; valamint Berlin, Berlin, CT, US és Berlin, MD, US (Gyengébbek kedvéért: Amerikai Egyesül Államok, Connecticut és Maryland államai) Berlin nevű város három is van.
Két jó válasz van, vagy másfél.
Dátum: 2011.10.10. 11:16:18
Idézet: Yetike77 - 2011.10.10. 10:17:02

Mi az a pareidolia?
Illuzórikus érzet, például a felhőkben alakokat látni, Rorschach-teszt ábrái.
Egy olyan alakzat, aminek olyan sok szöge van, hogy már majd nem kör.
A naprendszert elhagyó űrhajók, pálya íve.
A paranormális képességek gyűjtő neve.

Már főiskolai végzettség kell ehhez a játékhoz???


Egyetértek a hozzászólóval, de ez a helyesírási hiba aranyos! A helyesírás ellenőrző valószínűleg nem ismeri a majdnem szót és javíttat majd nem-re.
Tanulság: nem minden ellenőrzött mondat úgy jó, ahogy a program ajánlja!
Dátum: 2011.10.09. 14:13:17
Node ... ... ... mi van az Esőemberrel? Az kutya?
Dátum: 2011.10.09. 10:46:46
Ki halt meg A Pál utcai fiúkban?
Janó
Csele
Nemecsek
Áts Feri
> Talán: A Pál utcai fiúk közül ki halt meg?

Hol található a Taj Mahal?
Japán
Irak
Indonézia
India*
> Ha most felteszem ugyanezt a kérdést, de a válaszok Tokio, Azerbajdzsán, Kulumpang, Agra - az Már szerepeltek közé sorolódna, vagy a speciális érdeklődési csoportba tartozna????

Mit talált fel Louis Pasteur, francia kémikus?
a periódusos rendszert
a C-vitamint
a nitroglicerint
a veszettség elleni hatóanyagot
> Felfedezte.

Melyik csillagjegy a Virgo?
vízöntő
oroszlán
nyilas
szűz
> Ha a Virgo nagybetűvel kezdődik, akkor magyar megnevezése miért nem??? Erről már írtam korábban egy hsz-t.

Hányadik szélességi fokon található a Baktérítő?
É 23
D 66
É 66
D 23
> Délre, a 23° 26' 22' -on van.
Talán: Körülbelül hányadik szélességi fokon található a Baktérítő?
Dátum: 2011.10.09. 09:33:48
Sőt a tüdő sem páros szerv. Páratlan, mert 5 tüdőlebeny van.
Dátum: 2011.10.08. 19:38:43
Nem olvastad el figyelmesen amit írtam.
"Az, hogy használjuk világításra, fűtésre, vagy mágnesként, az nem a megfelelő közeg módosítása? " Közeg lehet a kezem is, amikor megfogok egy vezetéket, ami pont úgy néz ki áram alatt, mint áram nélkül. A különbség megrázó!
Az áram a vezetőben áramlik? vándorol? van? - amikor megfogom, nos akkor érzem a hatását; addig azt se tudom, hogy jelen van.
- A gravitációról: Egely György kitalált egy mérőműszert. A horizontálisan terjedő gravitációs (?) hullámokat méri, detektálja. Csak sötét, csendes éjszaka használható, mert detektálja a napsugárzás nyomását is. Egy zárt, elsötétített szobában van elhelyezve és mégis a távolban lecsapó villámot is bemérte. Ugyancsak jelzett egy villanyvezeték áram alá helyezésekor. stb.
Dátum: 2011.10.08. 15:02:36
Mit ünnepelnek az amerikaiak halloween-ként?
Halottak napja
Napforduló
Húsvét
Karácsony
> wikipédia: A halloween ősi kelta hagyományokból kialakult ünnep, amelyet elsősorban az angolszász országokban tartanak meg, bár mára már az egész világon elterjedt. A boszorkányok, kísértetek és egyéb szellemek ünnepe, melyben összemosódott a római Pomona-nap, a kelta samhain ünnep és a keresztény halottak napja, és amelyet október 31-én tartanak.
Tehát a Halloween NEM a halottak napja ünnepe, de a dátum miatt azzal összemosódik.
Halloween - október 31.
Mindenszentek - november 1.
Halottak napja - november 2.
Nincs jó válasz.
Dátum: 2011.10.08. 08:13:08
Melyik film nem trilógia?
Vissza a jövőbe
Harry Potter*
Mátrix
Karib-tenger kalózai
> Trilógia: 3 (három)-részes művészeti mű.
A Karib-tenger kalózainak most adták ki a 4. részét.
Legalább két jó válasz van, de lehet hogy több.
Dátum: 2011.10.07. 23:22:19
Régen kiket égettek meg babonából?
Varázslókat
Boszorkányokat
Gonosz/ördög által megszállt embereket
Mágusokat
> Mindet, ebben a sorrendben. Előtte még meg is kínozták őket, hogy vallják be, miszerint a hóhéraiknak van igazuk.
4 jó válasz van.

Braziliában milyen erdő található?
Fás
Zöld
Vizes
Eső
> Attól függ, hogyan nézzük. Mindegyik illik az erdőre.
Értem én, hogy a kérdező az esőerdőt akarta bejelöltetni, de a kérdés ilyetén való feltevése butaság.
4 jó válasz van.

Mód.: Most néztem, ez a 200-dik hsz-om.
Dátum: 2011.10.07. 11:32:26
Hol hordják a muzulmán nők a nikábot?
a kezükön
a derekukon
az arcukon*
a lábukon
> Az arcuk előtt, az arcukat takarja.
Az arcukon legfeljebb pirosító van, de az úgysem látszik.

Hány kereke van a saroglya nevű szállítóeszköznek?
1 kereke van
nincs kereke*
2 kereke van
4 kereke van
> Tagadó válasz, bár igaz.

Milyen hatása nincs a villamos áramnak?
hőhatás
tömegvonzó hatás*
fényhatás
mágneses hatás
> Azóta kimutatták - bár a vaskalaposabb fizikusok nem ismerik el, azaz a 99,5%-uk - hogy a tömegvonzásra hatással van.
Nem vagyok fizikus, de mióta van az elektromos áramnak bármilyen hatása? Az, hogy használjuk világításra, fűtésre, vagy mágnesként, az nem a megfelelő közeg módosítása? ... a gáz világít áram hatására, és nem az áram, stb.

A cigarettadobozokon, milyen számadagok vannak feltüntetve mg (miligrammban)?
Nikotin
Nikotin, Kátrány és Szén-monoxid
Kátrány
Nikotin és Kátrány
> A nemdohányzók most vegyenek egy doboz cigit?
Szerintem spec.