Felhasználónév: Jelszó:
Oldal: 12
Szerző
Topic neve: V6 szövetségi bajnokság szavazás
kedvencSpellatrix
Végzetúr mester
607 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: V6 szövetségi bajnokság szavazás
21. hozzászólás - 2017.07.15. 15:45:26 (Válasz LanMaffia #20 hozzászólására.)
Ne sértődj meg, de nagyon nem tudom eldönteni, hogy tényleg nem érted mit értünk trollkodás alatt vagy egyszerűen csak attól félsz, hogy megszűnnének a "legális, nem legális, etikus, nem etikus" kiskapuk lehetőségei.

Igazából teljesen mindegy, ha reálisan nézem a dolgokat úgy sem lesz változás. Nyomás hatására feldobtak egy összecsapott szavazást, de mivel nincs benne pénz így különösebben nem akarnak vele foglalkozni.

Ez a kis vita/eszmecsere kizárólag csak arra jó, hogy újra legyen egy kis élet a fórumon.
V6 - Spellatrix
V5 - Spellatrix
V4 - Spellatrix, Alexandrosz, Neharagudj
Pontszám: 9.08
népszerűLanMaffiaFérfi
Végzetúr mester
3348 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: V6 szövetségi bajnokság szavazás
22. hozzászólás - 2017.07.15. 15:55:23 (Válasz Spellatrix #21 hozzászólására.)
Nem haragszom meg, tényleg nem értem mit értetek trollkodás alatt. Lehet elveszett a sztorik, magánvélemények, egymással beszélgetések tengerében A beszélgetés részének mindazonáltal én is örülök.
Végzetúr discord: https://discord.gg/bUQc6nY9XU

LanMaffia - Azúr Légió - ex-Tyrant - ex-VM (V1)
Káoszfatty - Lélekhozók Testvérisége (V2)
Kataklizma - Ködkapu Strázsái (V3)
Pontszám: 7.81
közkedveltNeo26Férfi
Végzetúr tehetség
117 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: V6 szövetségi bajnokság szavazás
23. hozzászólás - 2017.07.15. 22:08:48 (Válasz LanMaffia #20 hozzászólására.)
Az gondolom számodra is nyílt titok, hogy az anonimitás szavaztatást én kérelmeztem Miklósnál. Hogy mi lesz a vége, ezt nem tudhatom, viszont örülnék ennek a verziónak is ha megszavazná a tisztelt v6-os közönség, legalább végre lezárhatnám az egész ügyet... Azonban ha nem így lesz, akkor egyértelmű, hogy megyek tovább, mert nem szokásom feladni....

Lan, te zseni vagy, csak nem tudsz róla ezt a hozzászólásodat olvasván, már tudom is, mi lesz a következő opció ahogyan folytatom ha ez a próbálkozásom is meghiúsulna. Jól elvetetted azt a fűmagot! Hintsed csak tovább szorgalamasan, igyekszem összeszedni. Egyetlen mondatoddal felmerült bennem a kérdés, mi lenne ha......? Ezért már utána is számoltam és gyakorlatilag szintén orvosolhatná és kiegyenlítené az esélyegyenlőtlenségi aránytalanságokból származó legfőbb problémámat amiért ezt az egészet elindítottam.
V6-Redlips (Árral Szemben)
Pontszám: 9.27
kedvencHodurFérfi
Végzetúr tanonc
16 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: V6 szövetségi bajnokság szavazás
24. hozzászólás - 2017.07.16. 07:07:53
Miért nem lehet elhinni, hogy magasról teszek az egész problémára, inspirációs szorzóval együtt? Játszom, ahogy tudok, a mindenkori szabályok adta keretek között. Most már ki lettem oktatva, hogy miattam van ez az egész hajcihő, (3 hónapja még megdícsértek, hogy gyorsan fejlődöm) meg azt is tudom, hogy biztosan kitöltöttem egy általam soha nem látott kérdőívet és felvettem valami jutalmat (jegyzem meg, próbából elnyomtam egy vadászatot, de még mindig nem tudom, hol kellett volna látnom, nem mintha szavazgatni akarnék bármiről is).
Egyetlen kérésem van: - ebben az ügyben a továbbiakban sem itt, sem PÜ-ben, sem a karaktereimre ne írkáljon nekem senki!
Köszönöm!
---
Pontszám: 7
kedvencHodurFérfi
Végzetúr tanonc
16 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: V6 szövetségi bajnokság szavazás
25. hozzászólás - 2017.07.17. 16:00:54
Kedves, Red, Neo (nekem édesmindegy, hogyan hívatod magad)!

Vettem a fáradtságot, és újra átfutottam a méter hosszan magyarázó üzeneteidet (a sértő részen most átugrottam). Már elsőre is átjött, hogy neked tulajdonképpen egyedül az a bajod, hogy az inspirációs szorzó miatt az újabb karakterek többlet PP-hez jutnak. Nem vagyok játékkészítő, nem vagyok matematikus (meg még egy csomó minden más sem vagyok) és nem is igazán szeretnék ezzel foglalkozni, - én alkalmazkodó fajta vagyok, nem pedig változtató, de ...
A probléma egyszerűen matematikai, és nem lebonyolítási kérdés. Ha egy számot megszorzok kettővel, akkor az el is tudom osztani kettővel.
Ahogy a veremben átváltjuk a CsP-t, úgy az SzB-n is át lehetne váltani a PP-t. Fogom a PP-t, az egyszerűség kedvéért legyen mondjuk 20, tovább egyszerűsítve a dolgot, az inspirációs szám legyen 2 egész. A 20 PP osztva kettővel az 10, tehát a Szövetségi bajnokin 10-et tudna ezért támadni.
A játék lényege, élvezete nem változna, az aktuális pontszámot - nevezzük akár Bajnoki pontszámnak - az SzB oldalra lépve mindenki látná, így lehetne vele tervezni, akkor is, ha történetesen nem egész, hanem törtszámokat kapunk, mint ahogy pl. az ősköveknél is előfordul.
Nagyon ritkán járok a fórumra, lehet, hogy ez az ötlet már régen lerágott csont, nem tudom, és igazából nem is érdekel. Azt viszont továbbra is úgy gondolom, az anonim játék teljesen tévút.

A téma részemről kimerítve, lezárva.

Uff!
---
Pontszám: 7.86
kedvencSpellatrix
Végzetúr mester
607 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: V6 szövetségi bajnokság szavazás
26. hozzászólás - 2017.07.17. 16:18:14 (Válasz Hodur #25 hozzászólására.)
Ez az ötlet már előfordult többször is és alapvetően nem lenne rossz, de ez olyanokkal szemben kitolás akiket nem érdekel az SZB csak haladni akarnának a LE-vel, szinttel, küldetéssel és nem akarnak portyázni.
V6 - Spellatrix
V5 - Spellatrix
V4 - Spellatrix, Alexandrosz, Neharagudj
Pontszám: 9.09
közkedveltNeo26Férfi
Végzetúr tehetség
117 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: V6 szövetségi bajnokság szavazás
27. hozzászólás - 2017.07.17. 20:15:52 (Válasz Hodur #25 hozzászólására.)
Ezzel egyet értek, de mint ahogyan azt már Spell is mondta, ezzel már próbálkoztunk.
Nem mellesleg, Miklós felé, az elsőnek tett 6-7 ajánlataimból kettőben is szerepelt egy ilyesmi verzió, az egyik majdnemhogy szóról-szóra megegyezett az általad leírtakkal.
Eddig jutottunk, itt tartunk, ebből kell építkeznünk, egyszer talán majdcsak lesz olyan verzió is, amit elfogadnak, amivel lényegében elérjük, hogy az a matematikailag kis aránytalanság elhanyagolható lesz, v. legyen.
V6-Redlips (Árral Szemben)
Pontszám: 9.28
kedvencKwisatzFérfi
Végzetúr mester
610 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: V6 szövetségi bajnokság szavazás
28. hozzászólás - 2017.08.21. 12:52:47 (Válasz Hodur #6 hozzászólására.)
Idézet: Hodur - 2017.07.15. 07:35:04

V1. Nem nyekeregni kell, hanem dolgozni! Épp most próbáljuk bizonyítani, hogy egy semmiből jött kis csapat (nem SzB fanatikusok, sima, mezei játékosok) bárkit képes legyőzni, ha odafigyelnek, jegyzetelnek, elemzik az ellenfelek játékát, igyekeznek helyes taktikát választania és van egy adag szerencséjük.


Ne haragudj, de ez teljes butaság. Nem is tudom mit mondtak erre, hogy ne sértselek meg, vagy fogalmad sincs az egész SZB-ről vagy trollkodsz. Odafigyelés, jegyzetelés, helyes taktika, aha... elmondom, hogy nálunk 1 hete egy konkurens kis létszámú szövetség nevetve átment a %-okkal az adott hét bármelyik napján bármelyik mezőnkön úgy, hogy tudtuk, hogy ez lesz, de mégsem lehetett védekezni ellene, mert ők sokkal kevesebb PP-vel dolgoznak.
Szerinted melyik a nehezebb 20 fős szövetség 1000 PP-nyi leütött %-ot 500 új támadással átmozgatni vagy 5-8 fős szövetség 200 PP-nyi leütött %-ot 600 friss leütéssel variálni (általános iskolai matek, csak példa). Ennyit a szervezésről...
Az anonim SZB-t támogatom, a semminél az is jobb.
Pontszám: 8.08
közkedveltbarbarabeeFérfi
Végzetúr mester
299 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: V6 szövetségi bajnokság szavazás
29. hozzászólás - 2017.08.21. 21:12:28 (Válasz Kwisatz #28 hozzászólására.)
Meg kell kérdezni Miklóst, hogy merre halad a kitakarásos szb ügye. Ha mi nem hajtjuk, neki nem fontos, hisz őskövet nem hoz.

De nehogy azt hidd, hogy könnyebben fogsz úgy csatázni, ha nem látod, ki ellen mész. Troll csapat akkor is így fogja a pp-it menedzselni, ahogy eddig. Te meg 1000 pp-t 500-zal akarsz átmozgatni. De ha megy a matek, akkor rájöhetnél, hogy így nem tudsz nyerni. Vagy az 1000 a sok, vagy az 500 a kevés.

Én is a letakarásra szavaztam, de leginkább azért, hogy izgalmasabb legyen a csatázás. Az idei 7 szb-ből 5-öt nyertünk, és nem azért, mert alig ütöttünk. Pont kis ütésszámmal operáló csapat ellen kellett egyik hét utolsó napján több, mint 2000-et ütnünk (10 fővel). Könnyebb heteken meg spórolunk a pp-vel. Ha ez kell a győzelemhez, akkor ez kell.

A jegyzetelés, az ellenfél kiismerése pedig fontos! Nem véletlenül vannak ugyanazok a szövik az élen minden bajnokságban. Csak ha már kiismertél mindenkit, unalmas...
V6 - Brutális Vadállat (Árral Szemben)
Pontszám: 9.47
kedvencKwisatzFérfi
Végzetúr mester
610 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: V6 szövetségi bajnokság szavazás
30. hozzászólás - 2017.08.22. 09:08:43 (Válasz barbarabee #29 hozzászólására.)
Nem azt mondtam, hogy nem fontos a jegyzetelés és a "szakértés", hanem azt, hogy bizonyos esetekben (konkrét kis létszámú) szövetségek ellen teljesen hatástalan, mert ők bármikor felül tudják írni erőlködés nélkül (mi meg izzadunk).
Eddig TOP1 voltunk V5-ön, de amióta bejött a 2 kis troll szövetség, azóta őket nem lehet megfogni taktikával, max. ha valami véletlen folytán a maradék 2 szövetség is nekik esik. Mindegy, ez van, így is TOP3-ban vagyunk, csak így az SZB olyan, mintha mi busszal mennénk az autópályán ők meg sportkocsival.
Pontszám: 8.08
közkedveltbarbarabeeFérfi
Végzetúr mester
299 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: V6 szövetségi bajnokság szavazás
31. hozzászólás - 2017.08.22. 13:16:52 (Válasz Kwisatz #30 hozzászólására.)
Ez pontosan így van. Trollkodás ellen kevés a jól megszokott játék. Ahhoz neked is és a szövidnek is jobban oda kell tennetek magatokat, ami már nem éri meg. Szerencsére V6-ra nem jöttek (még) ilyen csapatok. Nem biztos, hogy szenvednék ellenük hétről hétre...
V6 - Brutális Vadállat (Árral Szemben)
Pontszám: 9.21
kedvencSpellatrix
Végzetúr mester
607 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: V6 szövetségi bajnokság szavazás
32. hozzászólás - 2017.08.22. 15:23:00 (Válasz Kwisatz #30 hozzászólására.)
Tehát minden olyan szövi aki elveri az ex-top1-et az "troll" ?

Nyilván egyszerűbb mint beismerni, hogy "gyenge volt a taktika" vagy "másképp kellett volna csinálni". Kevésbé ciki kikapni ha ráfogod, hogy troll?

Én örülnék a legjobban, ha bevezetésre kerülne a név kitakarás. Unalmas már olyan szövetségek ellen játszani akik folyamatosan összebeszélnek vagy csak azért támadnak folyamatosan minket mert az előző fordulókban jól kikaptak. Unalmas már a sok 3v1.

Láthatóan nem foglalkoznak vele, Miklós még a szavazás eredményét is elsunnyogta. Az itt lévő kommentek alapján is tisztán látszik a szavazás eredménye. A V1-es csapatok féltik a jól működő cooperativ játékukat, az összes többi világon lévő játékosok inkább mellette vannak mint ellene.
A hozzászólást Spellatrix módosította 2017.08.22. 15:25:21-kor
V6 - Spellatrix
V5 - Spellatrix
V4 - Spellatrix, Alexandrosz, Neharagudj
Pontszám: 9.38
népszerűAzazelFérfi
Végzetúr mester
3147 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: V6 szövetségi bajnokság szavazás
33. hozzászólás - 2017.08.22. 20:27:37
Nagy itt sírás-rívás...nem kell.Lehet utánam csinálni. Azt mondtam, hogy lesz..om a tokent, ha az kell a győzelemhez, nem ütök három napig, vagy négy napig. Stimm? Nem trollkodok, hanem beáldozok valamit, valamiért.Megteheti ezt bárki, akárhány fős szövetségben is? Igen.Lehet nagy szövinek is kevés ütéssel operálni, pont úgy,mint nekünk.
Nem tetszik a módszer, mert nem éri meg? Ez van,semmi sincs ingyen, mióta vannak szövik, akik győzni AKARNAK, ha megéri, ha nem, azóta már nem elég a félgőz.
Ha nem akartok áldozni érte, semmi gond, de akkor ne is sírjatok, ne keressetek bűnbakot...
Báró Samedi
Pontszám: 8.07
népszerűLanMaffiaFérfi
Végzetúr mester
3348 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: V6 szövetségi bajnokság szavazás
34. hozzászólás - 2017.08.22. 20:37:47
Nekem tetszik a valamit valamiért elv. Aki nyerni akar tegyen érte. Amióta megjelentek V1-en a keményebb tökű nyerni akaró szövetségek, azóta itt is ötször át kell gondolni a taktikát, meg rózsafüzért kell morzsolni, hogy bejöjjön az eredmény.

Nem kell itt kitakarás meg mindenféle ilyen-olyan kiegészítés.
Végzetúr discord: https://discord.gg/bUQc6nY9XU

LanMaffia - Azúr Légió - ex-Tyrant - ex-VM (V1)
Káoszfatty - Lélekhozók Testvérisége (V2)
Kataklizma - Ködkapu Strázsái (V3)
Pontszám: 7.81
kedvencHodurFérfi
Végzetúr tanonc
16 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: V6 szövetségi bajnokság szavazás
35. hozzászólás - 2017.08.23. 09:17:12
Most már legalább tudom, hogy buta vagyok, és valószínűleg troll is.
Mondjuk, én ezzel együtt tudok élni.
---
Pontszám: 8.63
Oldal: 12
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőRésföld - a HKK legújabb kiegészítője