Felhasználónév: Jelszó:
Oldal: 1234567
Szerző
Topic neve: Legendás tárgyak
kedvencSyaboFérfi
Végzetúr mester
793 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Legendás tárgyak
21. hozzászólás - 2016.10.24. 22:29:40
265. szint? Helyes. 171. Szintű vagyok, nem álldogálok a játékban, szépen haladok előre. Kb. 2 év mire eljutok odáig. Véleményezzek? Minek? Kérdezzétek azt a 10-15 embert akinek csináljátok...

Két év múlva szerintem már nem fogok játszani, ha ilyen ütemben hanyatlik a színvonal.

Véleményezni? Ötletelni?

A fejlesztés szintfüggő. Szerintem hiba.
Újabb erőforrást hoztok a játékba, a meglévő x100 mellé. Szerintem hiba.

Ah. Hagyjuk. Ha ez is olyan "ötletes" és "forradalmian új" lesz mint a csatlós aréna, akkor inkább hagyjuk...
Ne hidd, hogy jobb lesz, csak más lesz....
Pontszám: 7.85
kedvencKwisatzFérfi
Végzetúr mester
610 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Legendás tárgyak
22. hozzászólás - 2016.10.24. 23:42:24
Én sem értem, miért csak 265. szint fölött lehetne ezt a fejlesztést kihasználni. V5 és V6 alapból kiesik, mi ez, negatív diszkrimináció?
Pontszám: 8.19
kedvencSpellatrix
Végzetúr mester
607 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Legendás tárgyak
23. hozzászólás - 2016.10.25. 08:17:56 (Válasz Miklós #15 hozzászólására.)
Idézet: Miklós - 2016.10.24. 14:53:24


- SZB update. Ebbe egy csomó extra featuret lehetne beletenni.

ezekről az ötletekről most hallok először nem mondom hogy nem lehet velük kezdeni valamit, de ezt azért
átgondoltabban kéne.


Pedig volt egy pár jó ötlet ami nem a szabályok megváltoztatásával kapcsolatos hanem teljesen új funkciók/kiegészítők.
Pl: Szabadon választott 3 csapat kihívása ( Mint a háború ), ha mind 3 csapat elfogadja akkor a következő héten megvan a négyes fogat. Persze ez nem számítana bele a bajnokságba, de biztos élvezetesebb lenne.
A másik jó ötlet volt a "csapdák elhelyezése" 1-1 mezőre. Kicsit feldobná a játékot. Kevésbé lenne kiszámíthatóbb.
Több nem jut eszembe hirtelen, de biztos volt még pár.

Idézet: Miklós - 2016.10.24. 14:53:24

Jöhetnek új tárgyak, hogy több csatlóst lehessen hozni, most 10+ csatlós nem csinál semmit

Hamarabb jönnek, mint gondolnád
A csatlós arénában még sok potenciál van, de erről szeretnék veletek egyeztetni a Vu talin először (a bajnokságot leszámítva, az biztosan lesz)


Minek ? Nem elég "kényszer" táp van már így is ? Miklós mikor beszélgettünk, hogy lehetne értelmesebb jutalom a V4-ért akkor azzal hárítottad el a dolgot, hogy nem jó ötlet mert akkor köteleznéd az embereket a részvételhez ha nem akarnak lemaradni. Ez kb ugyan az. Az egész csatlós-arénás-tárgyas rendszer arról szól, hogy még még még még többet költsön aki "nem akar lemaradni". Bőven elég 3 dögöt őskővel etetni.

Idézet: Kwisatz - 2016.10.24. 23:42:24
Én sem értem, miért csak 265. szint fölött lehetne ezt a fejlesztést kihasználni. V5 és V6 alapból kiesik, mi ez, negatív diszkrimináció?


Örülj neki. Eggyel kevesebb probléma
A hozzászólást Spellatrix módosította 2016.10.25. 08:19:17-kor
V6 - Spellatrix
V5 - Spellatrix
V4 - Spellatrix, Alexandrosz, Neharagudj
Pontszám: 9.66
kedvencpityuFérfi
Végzetúr mester
810 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Legendás tárgyak
24. hozzászólás - 2016.10.26. 09:13:01
Idézet: Miklós - 2016.10.21. 15:12:21
Végzetúr: Legendás tárgyak

Ezenkívül, ha egy jellemzőt sokkal magasabbra tornászol, mint a többi abban a csoportban, az is extra költséggel fog járni. (alternatíva: a jellemzők egymáshoz viszonyított pontköltsége attól függ, hogy a többi játékos mit preferált. Ha sokan növelnek IQ-t és mágiát senki, akkor nő az IQ ára, és csökken a mágiáé.


Ha az alternatív megoldás lesz leprogramozva, megette a fene az egészet. A néhány karakter aki elsőnek olcsón kismillióra felhúzza az IQ-t (hogy maradjunk a példánál) az olcsón megteheti, de ha mások már kompenzálnák ezt az előnyt, azzal hogy utána húzzák a sajátjukat, akkor nekik már extra erőforrásba kerül. Még jobban felborul az egész, tényleg értelmetlenné válik növelni a karakter szintjét, mert ha behozza ezeket a karaktereket (értsd ütőtávba kerül) akkor esélye sem lesz a további fejlődésre, csak farmként tud működni....
Csak nézzetek rá a toplista első 10 helyére. Az 1. helyezett gyakorlatilag 20%-kal erősebb a 2.-nál, és 30%-kal a 10.-nél (csak a tul összeget vizsgálva). Van egyáltalán értelme bármit tenni, ha a szabályok nem teszik lehetővé azt, hogy a hátrányod vele szemben csökkenhessen, esetleg behozzad?
V1 - Lord of destiny
V6 - LoD
V4 jelen:
V4 múlt: Vérszívó, Becstelen Banyapók, Hikari, Overlord, Superman
Pontszám: 9.56
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3614 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Legendás tárgyak
25. hozzászólás - 2017.05.15. 11:05:48
Egy kis infó: jelenleg ezen a fejlesztésen dolgozunk. Az eredeti verzióhoz képest van néhány kisebb változás, nem lesz legendás forgácsozás, csak ősi aranypénz fog kelleni, amit az új tárgy megvásárlásához, és a pontok újraelosztásához kell használni. Kéréseteknek megfelelően a legendás tárgyak már 150. szinttől elérhetők lesznek, ez azt jelenti, hogy a normál bolti tárgy helyett is craftolhatsz már saját felszerelést. Első körben csak fegyver, páncél és pajzs lesz. Ami a komolyabb nehézséget okozta, hogy a sokszor hektikus statú bolti tárgyakra ráhúzni egy olyan függvényt, amivel hasonló erősségű tárgyakat lehet csinálni. Ezt nem lehetett tökéletesen megoldani, lesznek szintek, ahol a bolti tárgy erősebb lesz, lesz, ahol gyengébb, de remélhetőleg a szabad konfiguráció kárpótol akkor is, ha a bolti tárgy erősebb lenne. Egy típusú tárgyból többet is lehet majd készíteni, így még nagyobb lesz a variációs lehetőséged.

Az adható harci statok pontértéke jelenleg a következő:
Az erő, támadás, védekezés, taumaturgia eggyel való növelése 4 pontba kerül. Az egészség, mágia 2 pontba. Az IQ 6 pontba.
További képességek (zárójelben a pontköltség):
fegyver: kritikus ütés (3), kritikus varázslat (3), lélekszívás (6)
fegyver és pajzs: kábítás (2)
pajzs: rezisztencia (3).
mindegyik: elnyelés (2), varázslatelnyelés (1), kábítás kivédés (1), lélekszívás védelem (2), regeneráció (2).

Ill. ami korábban felmerült, hogy dinamikusan változó költség a népszerű statokra, ezt elvetettük, viszont lesz egy olyan, hogyha egy bizonyos stat nagyon meghaladja a többi stat átlagát, azt egy szint fölött már több pontba fog kerülni.

Ha észrevételetek van a fenti pontértékekkel kapcsolatban, szívesen látjuk!
Pontszám: 7.73
fórumozóArmageddon888Férfi
Végzetúr
58 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Legendás tárgyak
26. hozzászólás - 2017.05.15. 12:36:56 (Válasz Miklós #25 hozzászólására.)
Kéréseteknek megfelelően a legendás tárgyak már 150. szinttől elérhetők lesznek


Mi az oka a szintkorlátnak? Olvastam, hogy eredetileg 265. szinttől nyílt volna meg ez a lehetőség és most levittétek 150-re. Nem lehetne szinttől függetlenné tenni vagy tovább csökkenteni?
Pontszám: 5.57
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3614 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Legendás tárgyak
27. hozzászólás - 2017.05.15. 15:29:29 (Válasz Armageddon888 #26 hozzászólására.)
Ez a lehetőség eleve arra lett kitalálva, hogy magas szinten, amikor elfogynak a tárgyak, akkor a játékosok tudjanak saját cuccokat készíteni. Ha a játék kvázi legelejétől lehetőség lenne erre, akkor minek vannak a bolti tárgyak. Ráaádásul alacsony szinten, ahol kisebb a szórás a statokban, nagyobb veszély is van, hogy a szélsőségekkel extrém tárgyakat lehetne így csinálni.
Pontszám: 7.73
népszerűMortal55Férfi
Végzetúr mester
1509 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Legendás tárgyak
28. hozzászólás - 2017.05.15. 16:08:10 (Válasz Miklós #27 hozzászólására.)
Lesz egyébb ősi aranypénz szerzési lehetőség is, vagy csak az univerzum ládás lehetőség marad?
V2: Mortal5 (kómában)
V6: Mortal (kísérleti jelleggel üzemel)
Van hogy fáj az igazság, így megértem ha lepontozol miatta.
Ne próbálj meg meggyőzni, csak azt hiszem el, amit én magam hazudok.
Pontszám: 6.88
fórumozóArmageddon888Férfi
Végzetúr
58 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Legendás tárgyak
29. hozzászólás - 2017.05.15. 16:17:14 (Válasz Miklós #27 hozzászólására.)
Ősi aranypénzt jóval 100. szint alatt is lehet szerezni. Lecsökkentettétek a szintet 150-re, ahol bőven vannak még felszerelések. Ezek alapján illene megadni ezt a lehetőséget pl. 100. szintre is. 150. szinten is uolyan bolti tárgyak vannak, mint 100. szinten! Vagy legyen ez a fejlesztés csak a magas karakterek kiváltsága, mivel ott tényleg nincsenek felszerelések vagy legyen elérhető jóval alacsonyabb szinten is. Nem csak szinthuszárok játszanak, fizetnek a fejlesztésekért!
Pontszám: 5.57
kedvencKwisatzFérfi
Végzetúr mester
610 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Legendás tárgyak
30. hozzászólás - 2017.05.15. 17:11:58 (Válasz Miklós #25 hozzászólására.)
A nagyon meghaladja mégis mennyit jelent?
Ha minden TU-ra ad +20-at, de az egészségre +100-at az már ennek számít?
Illetve nézhetünk egy konkrét példát?
Avatár lándzsa:
Típus: fegyver
Szint: 239
Sebzés: 900-1140
Erő: +64
Támadás: +64
Védekezés: +64
Egészség: +64
IQ: +64
Mágia: +64
Taumaturgia: +64
Kritikus varázslat sebzés: +30%
Kábítás: +40%
Elnyelés: +190
Varázslat elnyelés: +560
Kábítás elhárítás: +20%
+13 transzdestrukció
+9% LE jár győztes portyáért

Ez 3354 pont, ha jól számoltam (+13 transzdestrukció, +9% LE jár győztes portyáért) nincs benne. Ebből tudnék kreálni egy fegyvert, ami +400 IQ-t és +238 Taumaturgiát ad? (mást nem). Ha igen, akkor végiggondoltátok ezt?
Pontszám: 8.17
népszerűMortal55Férfi
Végzetúr mester
1509 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Legendás tárgyak
31. hozzászólás - 2017.05.15. 17:31:23 (Válasz Ricskosz #20 hozzászólására.)
"hogyha egy bizonyos stat nagyon meghaladja a többi stat átlagát, azt egy szint fölött már több pontba fog kerülni."
V2: Mortal5 (kómában)
V6: Mortal (kísérleti jelleggel üzemel)
Van hogy fáj az igazság, így megértem ha lepontozol miatta.
Ne próbálj meg meggyőzni, csak azt hiszem el, amit én magam hazudok.
Pontszám: 6.88
népszerűLanMaffiaFérfi
Végzetúr mester
3349 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Legendás tárgyak
32. hozzászólás - 2017.05.16. 10:29:18
Nekem ez a fajta krafting nem tetszik Nincs is semmi szükségem a tulajdonságokra, úgyis csak klónokkal harcolunk.
Végzetúr discord: https://discord.gg/bUQc6nY9XU

LanMaffia - Azúr Légió - ex-Tyrant - ex-VM (V1)
Káoszfatty - Lélekhozók Testvérisége (V2)
Kataklizma - Ködkapu Strázsái (V3)
Pontszám: 7.80
kedvencKwisatzFérfi
Végzetúr mester
610 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Legendás tárgyak
33. hozzászólás - 2017.05.16. 11:16:26 (Válasz Mortal55 #31 hozzászólására.)
Ha mennyivel haladja meg és milyen mértékben?
Amúgy ha 2 pont az egészség, legyártok bajnokira három db +1500 egészséget adó pajzsot, páncélt, fegyvert, gondolom a +4500 egészség elég lesz az utolsó vérig bajnoki megnyeréséhez
Update: ha meg durván le lesz szabályozva és kb ugyanazt lehet legyártani, amit a boltban amúgy is meg lehet venni, akkor senki sem fogja használni ezt a fejlesztést, mert minek?
A hozzászólást Kwisatz módosította 2017.05.16. 11:22:11-kor
Pontszám: 8.78
népszerűMortal55Férfi
Végzetúr mester
1509 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Legendás tárgyak
34. hozzászólás - 2017.05.16. 11:58:35 (Válasz Kwisatz #33 hozzászólására.)
Erre az egészség példára ugyan azt írhatom mint előzőleg, nem fogsz tudni összeszedni annyi egészséget, ha tudnál is, az sem jelentené hogy verhetetlenné tenne utolsó vérig bajokin max elnyújtanád csak a csatát, a "tankságod" a többi képesség rovására menne, kissebbet és kevesebbszer sebeznél, ami végülis kompenzálná az êleterő adta előnyödet. Ezt csak gondolom hogy így lenne, ha nincsigazam akkor egy rutinosabb úgyis kijavít.
A hozzászólást Mortal55 módosította 2017.05.16. 12:00:28-kor
V2: Mortal5 (kómában)
V6: Mortal (kísérleti jelleggel üzemel)
Van hogy fáj az igazság, így megértem ha lepontozol miatta.
Ne próbálj meg meggyőzni, csak azt hiszem el, amit én magam hazudok.
Pontszám: 6.88
kedvencKwisatzFérfi
Végzetúr mester
610 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Legendás tárgyak
35. hozzászólás - 2017.05.16. 12:07:13 (Válasz Mortal55 #34 hozzászólására.)
Ugyanez van +500 védelemnél vagy +500 IQ-nál, nem feltétlenül az egészség a lényeg. A lényeg, hogy vagy sokat lehet "szakítani" és emiatt lesz értelmetlen vagy alig lehet változtatni a TU-k között, akkor meg azért.
Hozzáteszem, hogy én örülnék az első verziónak, sokkal változatosabb lenne a bajnoki. Másra nem lenne jó az egész amúgy.
Pontszám: 8.18
kedvencBpetya75Férfi
Végzetúr mester
2303 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Legendás tárgyak
36. hozzászólás - 2017.05.16. 12:42:51 (Válasz Mortal55 #34 hozzászólására.)
Nem egészen. Ha a verhetetlen bajnokon azért tudok sebezni a mostani cuccban feleannyit, mint ő rajtam, akkor egy ilyen extrém módon életerőre gyúrt cuccban az UV bajnokin simán leverem. Nem hat kör lesz a csata, hanem 15-20, de vége lesz. Hacsak nem gyúr rá ő is erre
Pontszám: 8.33
népszerűMortal55Férfi
Végzetúr mester
1509 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Legendás tárgyak
37. hozzászólás - 2017.05.16. 13:28:16 (Válasz Bpetya75 #36 hozzászólására.)
Erre csak azt tudom mondani, hogy hiszem ha látom. Mondjuk 100 ilyen 100 olyan csata eredménye talán mutatna valamit. Vagy neki mész alap cuccokkal a bajnoknak, imitálva az elvesztett tulajdonságokat, hogy valami alap legyen mennyit is változott egységesen a csatánként kiosztott sebzések aránya. Ha kétszer akkora az életerőd, de a sebzés arányod kétszer rosszabb (kevesebb sebzést osztassz ki, de többet is kapsz be) akkor voltaképp nem nyersz akkorát mint ami most lâtszik. Én nem tennék nagy pénzt a ti verziótokra, de nem mondom, lehet én tapogatózok rossz helyen. Amúgy ezt a kraftolást talán az szb-ben hasznosíthatóvá tudom elképzelni. Oda inkább hiszem, hogy összerakható olyan szett, ami pl a sebzősést csökkenti. Beáldozni egy rakat erőforrást hogy talán bajnok lehesek utólsó vérig bajnokin? Ez nekem kicsit túl bátor és fanatikus húzás, viszont ha kevesebbet sebződök szb-ben, az több és biztosabb hasznot csepegtethet.
V2: Mortal5 (kómában)
V6: Mortal (kísérleti jelleggel üzemel)
Van hogy fáj az igazság, így megértem ha lepontozol miatta.
Ne próbálj meg meggyőzni, csak azt hiszem el, amit én magam hazudok.
Pontszám: 7.92
kedvencBpetya75Férfi
Végzetúr mester
2303 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Legendás tárgyak
38. hozzászólás - 2017.05.16. 13:43:54 (Válasz Mortal55 #37 hozzászólására.)
Részemről is csak gondolatkísérlet volt. Eszem ágában sincs ilyen extrém baromságot csinálni. Az SZB-s megjegyzéseddel meg teljesen egyetértek.
Pontszám: 8.33
népszerűMortal55Férfi
Végzetúr mester
1509 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Legendás tárgyak
39. hozzászólás - 2017.05.16. 13:49:16 (Válasz Bpetya75 #38 hozzászólására.)
Engem komolyan érdekel ez az életerős dolog, el is kezdtem egy speckó szettben csatákat nyomatni, kicsit lassan megy de csinálom míg meg nem unom
A hozzászólást Mortal55 módosította 2017.05.16. 14:01:34-kor
V2: Mortal5 (kómában)
V6: Mortal (kísérleti jelleggel üzemel)
Van hogy fáj az igazság, így megértem ha lepontozol miatta.
Ne próbálj meg meggyőzni, csak azt hiszem el, amit én magam hazudok.
Pontszám: 6.88
népszerűAlendaarFérfi
Végzetúr mester
1999 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Legendás tárgyak
40. hozzászólás - 2017.05.16. 13:50:19
A legjobb verzió talán egy nagyon durván kábításra kihegyezett fegyver - ha egyáltalán lehet majd ilyet kraftolni...
V3 Thalia - ex-Vihar Lovag, Illuminati Lovagjai
V1 Alendaar - ex-Gaia, Azúr Légió
Nyugodtan pontozz le, ballisztikus ívben tojok rá!
Pontszám: 7.54
Oldal: 1234567
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!